Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 51

Temat: Zaparcia

  1. #26
    Wizażystka Avatar MM-makeup
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Jeśli są zaparcia, to znaczy, ze za mało się pije wody. Kawa i czarna herbata niestety zabierają wodę z organizmu... Istnieje zasada, że jeśli wypijemy kawę/herbatę czarną, zastępujemy ją dodatkową szklanka wody/soku/herbaty ziołowej. Dodatkowo ja korzystałam z tego:Błonnik z łusek Babki Płesznik 500 mg

  2. #27
    Nałogowiec Avatar Aniuta27
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Piaseczno
    Postów
    305

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Suszone Śliwki, moja mama zalewa wrzątkiem, jak trochę przestygnie to pije a śliwki wyjada. Kiedyś słyszałam o masażu nóg, konkretnie w okolicach kolan, że to pomaga, nie próbowałam

    Radirex polecam, ja tym się ratuję jak mam problem, a bywa on często. U nas to chyba rodzinne, bo synek ma to samo.. w środę idę z nim do chirurga z tego powodu :/

  3. #28
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    mi pomaga kawa z mlekiem ale za kawą nie przepadam , jogurt np actimel, i ostatnio zauważyłam że jak zjem płatki z mlekiem ale tak się zastanawiam czy ja przypadkiem jakiejś delikatnej nietolerancji na mleko się nie "dorobiłam"

  4. #29
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    śliwki popite wodą

  5. #30
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Mnie to te śliwki czasem pomagają ale mojej córce to wcale bo ona ich nie chce jeść. Jak ma zaparcia to kupuje rozpuszczam w wodzie dicopeg junior i podaję jej do wypicia. Całe szczęście nie ma często zaparć.

  6. #31
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    U mnie rewelacyjnie działa 5 suszonych moreli, efekt murowany, po kefirze też jest nieźle, najczęściej zaparcia dopadają przy niewłaściwych dietach odchudzających, też się musiałam ratować dicopegiem niedawno.

  7. #32
    Debiutantka Avatar Iza7689
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Błonnik jest bardzo wskazany. Teraz mamy jeszcze okres śliwkowy - jedz więcej śliwek, które wspomagają perystaltykę jelit. Polecam też Inubio Forte, z korzenia cykorii zawiera inulinę, która pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit, chroni jelito grube przed chorobami. Korzystnie wpływa na rozwój bakterii zakwaszających i niszczy bakterie gnilne powodujące biegunki, zapalenia jelita grubego, polipy, nowotwory.

  8. #33
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Podstawą przy zaparciach jest regularne jedzenie oraz spożywanie dużej ilości wody oraz błonnika. Dodatkowo ruch bardzo pomaga przy zaparciach ponieważ wzmacnia pracę jelit.

  9. #34
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Cytat Napisał kachna831 Zobacz post
    Dziewczynki znacie może jakieś naturalne, a zarazem skuteczne sposoby na zaparcia?
    Suszone śliwki działają cuda!

  10. #35
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Mi pomaga woda z cytryną wypita zaraz po przebudzeniu.

  11. #36

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ważne jest regularne i "normalne" odżywianie, do tego dużo płynów, Wymienione przez koleżanki sposoby jak suszone owoce, dużo błonnika itp. też są ważne. Ogólnie trzeba zacząć zdrowo się odżywiać i nie oczekiwać, że z dnia na dzień się wszystko ureguluje, tylko trzeba poczekać, aż organizm zacznie normalnie funkcjonować. W razie długotrwałych zaparć warto przejść się do lekarza pierwszego kontaktu.

    -----------------
    www.cmpoprzeczna.pl

  12. #37
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja jestem fanem raczej naturalności więc i w tych przypadkach staram się łykać naturalne lekarstwa. Czytam zawsze dobrze ulotki z czego dane lekarstwo jest zrobione (w internecie czy nawet aptekach internetowych można poczytać: https://www.doz.pl/apteka/a0-Promocje) Albo metody naszych dziadów. Zapobieganie zaparciom zapewniają jabłka. Jedz dwa jabłka każdego ranka. Lepsze działanie będą miały jedzone w całości, niż obierane i krojone na kawałeczki.

  13. #38
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Prawdopodobnie problemem może być zbyt mała ilość płynów w diecie - i nie chodzi tutaj o herbatę czy soki. Najlepiej sprawdza się niegazowana woda. Kiedyś nie potrafiłam pić więcej niż 2 - 3 szklanki wody, ale małymi kroczkami - a właściwie łyczkami doszłam do 2 litrów wody dziennie. To naprawdę pomaga i co najważniejsze działa, o czym przekonałam się na własnej skórze. Warto też poczytać porady na tema zaparć i sposobów walki z zaparciami.

  14. #39
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Katowice
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Na zaparcia na pewno działa picie dużej ilości wody, otręby, błonnik w każdej postaci albo ja jeszcze piję zaparzony kmin rzymski. Przy zaparciach miewam też skurcze jelit, a wtedy używam jeszcze coś rozkurczowego.

  15. #40
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    No ja też miewam zaparcia ale co zrobisz jak czasem zjesz coś nieświeżego ? jelita potem cierpią. Ja dla rownowagi piję nutramil by jelita odciązyć oraz jakiś le na zaparcia.

  16. #41
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Skutecznym i bezpiecznym lekiem na zaparcia jest dicopeg, poza tym łatwo go ze sobą wszędzie zabrać i łatwo stosować bo jest w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie.

  17. #42
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    A znacie jakies sposoby na zespol jelita drazliwego?

  18. #43
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Cytat Napisał kinimini Zobacz post
    A znacie jakies sposoby na zespol jelita drazliwego?
    Ja z doswiadczenia polecam inteste. Naprawde fajny srodek z maslanem sodu, ktory nie tylko wspomaga i reguluje perystaltyke jelit, ale tez odbudowuje uklad pokarmowy. Swietnie sie wchlania i naprawde szybko czuc roznice

  19. #44
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    677

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Moja maleńka córeczka też swego czasu miała bardzo częste i powtarzalne problemy z zaparciami i dopiero wymiana mleka pomogła zakończyć te wszystkie dolegliwości. Po prostu zamiast kupować mleko w dyskoncie postanowiłam zacząć robić zakupy w aptece internetowej i ostatecznie zdecydowałam się postawić na to konkretne mleko https://eapteka.pl/enfamil-premium-n...ycia-100001958 . Także wiedzcie, że zmiana mleka może tutaj bardzo dużo zmienić.

  20. #45
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Jeśli pojawiają się zaparcia to prosty znak że coś niedobrego dzieje się z jelitami, stosuj koniecznie probiotyki Proviterol duo ? pierwszy w Polsce synbiotyk z technologią DUOCAP bo najprawdopodobniej wynika to z braku żywych kultur bakterii więc flora jest zaburzona i to dlatego tak się dzieje

  21. #46
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Na zaparcia moja mama używa https://www.ichemia.pl/480,soplowka-...ium-500mg.html naturalny suplement który w naturalny sposób radzi sobie z lepszym trawieniem i nie dopuszcza do powstawania zaparć. Mi nie mam problemów z zaparciami jednak jak i mnie dopadną to zaufam mamie i również zastosuję.

  22. #47
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    A próbowałaś herbatek ziołowych? Mnie pomogły pozbyć się zaparć, bo po tabletkach niestety nie czułam żadnej ulgi. Jogurt naturalny z kiwi, działa bardzo dobrze. Z resztą o właściwościach jogurtu naturalnego możesz poczytać na: http://www.kuchniajogurtowa.pl/maluch.html -sprawdza się nie tylko w przypadku najmłodszych Ewentualnie zmielone siemię lniane dodane do potrawy też możesz spróbować.

  23. #48
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co faktycznie powoduje zaparcia, to polecam na początek zapoznać się z tym artykułem: http://www.stopzaparciom.pl/article/...ny_zaparc.html. Myślę, że to wystarczy, by zrobić wstępne rozeznanie w tej kwestii.

  24. #49
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ważne aby takie zaparcia nie trwały zbyt długo,bo wtedy to się może źle odbić na naszej kondycji jelit.Wiem bo podobnie miała moja znajoma musiała się poddać zabiegowi na oddziale proktologii w Szpitalu św.Elżbiety na Mokotowie. Miała jakąś niedrożność nie wiem na czym to polega ale całe szczęście tam znalazła się w rękach dobrych specjalistów.

  25. #50
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Postów
    158

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Poczytaj sobie może jakieś portale o tematyce zdrowotnej. Jest tego sporo w internecie. Ja znalazłam ostatnio np. taki portal http://www.apsik-zdrowie.pl/. Może tam znajdziesz jakieś ciekawe info na ten temat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •