Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Uczulenie ??!!

  1. #1
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Uczulenie ??!!

    Hej dziewczyny mam taki problem. Od pewnego czasu kilka minut po wykonaniu paznokci zaczynam kichać, katar z nosa leci mi ciurkiem (o ile można to nazwać katarem ponieważ to sama woda), dodatkowo oczy mnie strasznie swędzą ... Ostatnio nawet byłam trochę przeziębiona i miałam kaszel ... do dziś po zrobieniu paznokci wraca, momentami nawet mam wrażenie jak bym się miała zaraz udusić a szyja zaczyna mnie swędzieć. Dodam jeszcze, że nie mam zrobionych tipsów a skóra wokół paznokci mnie tak swędzi, że zadrapać bym się mogła. (Kiedyś miałam już taką sytuację z palcami i doszłam do tego że to przez żel ale teraz nie mam zrobionych paznokci a mnie swędzi). Czym to wszystko jest spowodowane Mogę być uczulona znowu na jakiś składnik żelu, cleanera czy czegoś innego Wiadomo, że jak robię komuś paznokcie (a robię bez rękawiczek) to zawsze coś dostanie się na ręce. I co z tym katarem i łzawieniem może od pyłu . PROSZĘ O POMOC I jeszcze jedno czy powinnam zrezygnować z robienia paznokci

  2. #2

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Anieleq mi to wygląda na uczulenie... Powinnaś iść zrobić sobie testy uczuleniowe...
    Ja jak pracowałam w gabinecie i codziennie robiłam pazurki to też kichałam a z nosa leciała mi woda, trochę mniej kichałam jak robiłam w maseczce ... Teraz jak robię pazurki w domu i nie robię codziennie to kataru nie mam.

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar IWONAUMINSKA
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    POLICE
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    A ja mam podobnie tylko bez kichania - powieki mam zaczerwienione i swędzą mnie ręce - podejrzewam, że po piłowaniu - dekolt tez czerwony, a na szyi miejsca jakbym miała jakieś strupki
    jestem zapisana do lekarza :/ ale oczywiście przez kolejki poczekam - na razie ratuję się alerteciem i wapnem w większej ilości

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Cytat Napisał AnioleQ7 Zobacz post
    szyja zaczyna mnie swędzieć.
    Aniole mam dokładnie ten sam problem a najbardziej ujawniło sie to w trakcie szkolenie gdzie czesto mialam stycznośc z żelami itp. Zaczełam szukać przyczyny i to równiez mogą być środki do dezynfekcji gdyz na szkoleniu czesto miałam z nimi stycznośc a w domu znów to samo się powtórzyło tylko czy to żele czy środki do dezynfekcji sama jeszcze nie wiem ale swedzi mnie szyja i mam wysypkę od nadgarstka do zgiecia łokcia a nawet puchnie mi twarz . Jakich żeli używasz i czy używasz środków do dezynfekcji.

  5. #5
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Środków do dezynfekcji nie używam a jeśli chodzi o żele to mam z Nail Design. (takie zwykłe ponieważ że tak powiem się uczę). Kiedyś miałam żele z Reni Nail i po nich swędziały mnie skórki wkoło paznokcia. Więc korzystałam z innych i jakiś czas był spokój a teraz od nowa ... Nie wiem czy to jest znów wina żelu czy pyłu . Już zaczęłam się zastanawiać czy nie skończyć z paznokciami, bo te problemy są dość męczące nie wiem czy opłaca się tak "katować" . Tym bardziej że paznokci nie umiem robić idealnie, a kursu żadnego nie mam więc nic nie tracę. A ozdoby, tipsy itp. można sprzedać.

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    kochana alergia na 100 proc
    jedyne co na uspokojenie moge ci napisac to to ze nie jestes sama-ci druga stylistka ma alergie
    idz do lekarza na testy a co ci moge poradzic jesli chcesz robic paznokcie to pare najwarzniejszych rzeczy (ktore mi pomogly)
    1.uzywaj rekawiczek (bardzo wazne)
    2. uzywaj maski jak pilujesz (wtedy nie wdychasz pylu i troszke ochroni twoja twarz)
    3.zainwestuj w pochlaniacz pylu
    4.staraj sie dobrze wietrzyc pomieszczenie gdzie robisz pazurki
    5. po zrobieniu paznokci pierwsza rzecza jaka zrobisz idz i umyj rece,twarz i szyje mydlem i potem nakremuj
    to sa moje rady i powinno byc ci lepiej

  7. #7
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Dziękuję bardzo za pomoc. Jednak co do dalszego robienia paznokci muszę się zastanowić. Nie wiem czy opłaca mi się tak męczyć ... Lubię robić paznokcie i szkoda mi z tego zrezygnować jednak jeśli mam wybierać między paznokciami a swoim zdrowiem wybiorę "chyba" zdrowie. Mogłabym zakupić pochłaniacz pyłu, rękawiczki itp. ale jeśli to za bardzo nie pomoże a uczulenie będzie powracać to są kolejne wydane pieniądze ...

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Dziewczynki ja akurat mam na plecach testy właśnie dlatego że dostawałam przy pazurach duszności, swędziały mnie oczy i pojawiał się katar. Najpierw stwierdzono początki astmy, ale teraz zaczęli w to wątpić i mam 20 alergenów na plecach. Mam to na fundusz więc nic za to nie płacę, tylko czeka się na nie długo, ale jeśli takie dolegliwości się pojawiają to niestety bedzie to koeniczność. Pocieszające że nie boli, ale swędzi okrutnie jak się robi reakcja alergiczna.
    Zapobiegawczo:
    - dobry pochłaniacz!
    - wentylowane pomieszczenie
    -wietrzenie pomieszczenia
    - maseczka a najlepiej przyłbica stomatologiczna czadowa sprawa
    - rękawiczki
    i mycie od razu twarzy po klientkach.

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    czyli to samo co napisalam
    Aniole oczywiscie ze zdrowie jest najwazniejsze
    ale dlaczego masz od razu rezygnowyc jesli to lubisz robic
    ja np tez mam alergie na rece (jak robie w krotkim rekawie to mnie wysypuje)
    twarz mnie swedzi
    ale jak sie stosuje do tego co napisalam to nie mam problemu
    z czasem mialam tak zepo robieniu paznokci bolalo mnie gardlo.zaczelam uzywac maski i problem zniknal
    a pochlaniacz pylu ,rekawiczki i maseczka to sa drobne wydatki
    a mysle jesli to kochasz to warto sprobowac#
    bo ja wogole sie dziwie ze ty np bez rekawiczek robisz,nie mowiac ze jesli robisz b ez pochlaniacza i maseczki caly pyl wdychasz...tu tez powinnas pomyslec o swoim zdrowiu

  10. #10
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    No tak. Tylko, że ja ogólnie to robię paznokcie tylko sobie więc tak jakoś nigdy o tym wszystkim nie myślałam ... . Ostatnio dopiero co zrobiłam kilku koleżanką. A tak po za tym to myślałam że tylko ja mam taki problem albo co najwyżej nieliczne osoby a tu proszę ... co druga ma taki problem. Ale to tak jak sobie o tym pomyśleć to ile w tym musi być jakiś szkodliwych substancji, że nas tak wysypuje itp.

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Ja borykalam sie z tym samym problemmem przez ponad rok...najgorsze bylo to ,ze ten katar kaszel a pozniej nawet dusznosci nasilaly sie coraz bardziej i przypominalo to jak napad astmy...w nocy nie moglam spac bo mialam totalnie zapchany nos ktory trzymal mi nawet do 4 dni to bylo masakryczne! Zaczelam chodzic po lekarzach szukajac rozwiazania i w czym lezy problem...poczatkowo myslalam ,ze to uczulenie na zele,albo pyl, albo plastik z tipsow no i srodki dezynfekujace... Lekarze brali wszystko pod uwage-pierwszy nawet byl mnie wstanie wyslac na operacje przegrod nosowych bo powiedzial ze mam krzywe i to jest powodem Na cale szczescie nie zrobilam
    Zrobiono chyba na mnie wszystkie mozliwe testy w specjalnej klinice dermatologicznej-wyszlo ,ze mam tylko uczulenie na nikiel
    A wiec co bylo powodem___KLEJ DO TIPSOW

    Zele nie wykazaly uczulenia, akryle rowniez nic, dezynfekujace srodki-nic, pyl-nic

    Na klej nie mozna mi bylo zrobic szczegolowych bo sa zbyt mocne i powiedzieli mi ze te skladniki to dziure mi w skorze wypala...tylko podstawowe ale one nie wykazaly alergii
    Lekarze stwierdzili ze poprostu moj organizm reaguje toksycznie na klej i sie w ten sposob broni
    Od tego momentu zaczelam robic paznokcie na szablonie i PROBLEM ZNIKL!
    Nie ma zadnych objawow jakie mialam wczesniej

    Wiec moze sprobuj- jesli robisz Tipsy na kleju zrezygnowac z tego na jakis czas-mozesz sobie zrobic probe-ja np nie musialam nawet nic robic wystarczylo, ze odkrecilam buteleczke i pare razy powachalam klej i zaraz do godziny wszysko mialam:
    Teraz mija juz ponad pol roku odkad nie uzywam kleju i jest supper nie ma nic!

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    ja mam zawsze katar ale przez pyłek jednak jakby wyskoczyly mi jakies bable niezwlocznie testowalabym na co
    z kazdego produktu jaki uzywam robilabym sobie na skorze test uczuleniowy

  13. #13
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Ewelina83 wiesz to co napisałaś to nie jest głupie (chodzi mi o ten klej). Ostatnio jak robiłam paznokcie to się chyba z dwa razy klejem zaciągłam (po prostu nachyliłam się trochę niżej i tak jakoś wyszło ). Może to faktycznie w tym tkwi problem bo odrazu po wyjściu koleżanki zaczęło mnie dusić (dobrze że nie przy niej bo masakra) ... I w sumie ostatnio jak malowałam paznokcie na konkurs animowany to też użyłam kleju do sklejenia tipsów ... i również zaczęło mnie dusić. Kurczę sama już nie wiem co robić (na razie i tak odstawię paznokcie, muszę pić dużooooo wapna i jeść jakiś zyrtec czy coś innego żeby pozbyć się tego uczulenia) później spróbuję może bez tego kleju . A powiedzcie mi jeszcze dziewczyny co zrobić z palcami bo swędzą mnie strasznie po pierwsze to nie powinnam się drapać ale to tak nie idzie ... oprócz kciuków to palce masakra całe czerwone i skóra obdrapana (no ale trzeba się przyznać, że jak zaczynają mnie swędzieć to albo w krzesło od komputera albo w prześcieradło jak wieczorem i szoruje hehe) nie no wiem to nie śmieszne. Jest może jakiś krem albo coś Żeby było można to posmarować

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    wyobrazcie sobie że mnie znowu na jednej tylko ręce wysypało na lewej a zrobilam sobie na prawej rece tylko jednego pazurka szit a najlepsze jest to że przez rok czasu robię pazurki i ujawniło się moje uczulenie dopiero w dniu szkolenia jasny gwint

  15. #15
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Ja też mam podobny problem Na piersiach przy piłowaniu wysypuje mnie więc zakładam bluzki bez jakiegokolwiek dekoltu i problem powoli znika.
    Ale przy piłowaniu łzawią mi oczy i nawet okulary nie pomagają

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  16. #16
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    kurczę widzę, że co druga z nas ma jakieś problemy ... Ja jeszcze zastanawiałam się czy zrezygnować z robienia paznokci, czy po zniknięciu uczulenia próbować jeszcze ale jak tak czytam wasze wypowiedzi to chyba faktycznie zrezygnuję ...

  17. #17
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Ja ostatnio użyłam takiej hmm pseudo frezarki i niestety pyliło się niemiłosiernie, ale nic mi nie było... do czasu, bo kilka godzin po skończeniu zabawy z pazurkami myślałam, że się uduszę. Dosłownie czułam ten cały pył w gardle, płucach i w nosie. Dlatego zaraz złożyłam zamówienie u cioci z apteki i mamy z przychodni na maseczki. Wysypki nie dostałam, ale myślałam że szyję do krwi zadrapię.
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  18. #18
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Dlatego pochłaniacz pyłu jest boski Każda z nas powinna w taki sprzęt zainwestować

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  19. #19
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Tak zdecydowanie, po moim ostatnim doświadczeniu dopisałam go do listy zakupów Aczkolwiek wątpie bym szybko na niego uzbierała :/
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  20. #20
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    na dokładnie Ja w hurtowni aż tak tragicznej ceny za niego nie mam bo tylko 110zł Ale ciągle nie mogę po niego jechać I męczę się na swoje własne życzenie

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  21. #21
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    ja też mam uczulenie puchły mi oczy i schodziła skóra z powiek. Kupiłam pochłaniacz pracuję w masce i okularach-pomaga. No przecież nie odpuszczę-mam przestać robić co kocham bo mam uczulenie o co to to nie

  22. #22
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    a mnie tez znow dopadlo
    z powieka schodzi skora...troszke swedzi (na szczescie juz przechodzi)
    od dwoch dni na rekach mam kropa na kropie i az nie moge tak sweeeeeeeeeeeeeeeeeeedzi

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar Kamilia B.S.
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    oj... dziewczynki powiem tak...
    żele jak i akryle są wieloskładnikowe zawierają w różnych proporcjach metakrylan etylu i polimetakrylan metylu (czasem o zgrozo metakrylan metylu)
    związek metylowy dodaje się, żeby zwiększyć twardość i wytrzymałość pazurków, ale jest on niestety silnym alergenem i może powodować różne reakcje zarówno oddechowe jak skórne
    jeżeli nie chcemy się poddawać i rezygnować z zawodu to pozostaje się dobrze zabezpieczyć, więc tak:
    -porządny pochłaniacz (aczkolwiek każdy pochłaniacz jest lepszy od jego braku)
    -maska (koniecznie w razie duszności)
    -okulary (w hurtowniach i sklepach stomatologicznych jest duży wybór modeli, które świetnie można dopasować do własnych potrzeb)
    -rękawiczki i tu też trzeba uważać, bo lateks też lubi uczulić, na szczęście mamy do wyboru jeszcze winylowe i nitrylowe
    -i niestety fartuszek pod szyję

    co do kleju to polecam szczególną ostrożność! najczęściej jest to cyjanoakryl -po chłopsku mówiąc "zajzajer" jak się patrzy! w żadnym wypadku nie wolno go wdychać, czy zbliżać do oczu -potrafi uszkodzić śluzówkę ;/

    pamiętajmy dziewczynki, że mamy do czynienia z chemią
    Instruktor i Dystrybutor GNC tel.: 603-843-209
    "Kami-Art studio" pełna stylizacja dłoni i paznokci
    Kraków CHT ul. krzywda 1/302

  24. #24
    Rozkręcanko Avatar namezaneta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Hej dziewczyny moze ktoras z was tak miala i chce spytac . pro robieniu paznokci (robie tylko sobie) jest ok jak pojde spac BUDZI MNIE zatkany nos . katar mnie trzyma max 2 dni . nie mam zadnej wysypki ani nic takigo poprostu zastanawiam sie na co moge byc uczulona zel raczej odpada ale moze klej ? cleaner? albo pyl ? nie wiem pomozcie jak cos wiecie bo niedlugo ide na kurs i nie wyobrazam sobie zatkanego nosa i kataru w czasie pracy nad paznokciami.

    moj klej ma ten cyjanoakryl czy jakos tak i pytanie tez brzmi czy kazdy klej go posiada moze to jego wina ? z gory dziekuje .

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Niestety najprawdopodobniej cierpisz na alergię. Ale pocieszę Cię, bo ja tak zaczynałam, od kataru, potem wysypka, egzema, pęcherze, szpital i diagnozowanie. DO dziś nie wiem, co jest głównym alergenem, ale po kilku latach leczenia, mogę śmiało powiedzieć, że zaleczyłam drania.
    MOja rada z autopsji: przed pazurkami wypij wapno musujące, zakładaj maseczkę ochronną z filtrem, nie taką zwykłą chirurgiczną, ale taką chemiczną, wietrz dobrze pomieszczenie, a najlepiej jeszcze pochłaniacz pyłu sobie zakup. Jeśli to nie pomoże, to już tylko lekarz, testy i leki.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •