Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Uczulenie ??!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Uczulenie ??!!

    Hej dziewczyny mam taki problem. Od pewnego czasu kilka minut po wykonaniu paznokci zaczynam kichać, katar z nosa leci mi ciurkiem (o ile można to nazwać katarem ponieważ to sama woda), dodatkowo oczy mnie strasznie swędzą ... Ostatnio nawet byłam trochę przeziębiona i miałam kaszel ... do dziś po zrobieniu paznokci wraca, momentami nawet mam wrażenie jak bym się miała zaraz udusić a szyja zaczyna mnie swędzieć. Dodam jeszcze, że nie mam zrobionych tipsów a skóra wokół paznokci mnie tak swędzi, że zadrapać bym się mogła. (Kiedyś miałam już taką sytuację z palcami i doszłam do tego że to przez żel ale teraz nie mam zrobionych paznokci a mnie swędzi). Czym to wszystko jest spowodowane Mogę być uczulona znowu na jakiś składnik żelu, cleanera czy czegoś innego Wiadomo, że jak robię komuś paznokcie (a robię bez rękawiczek) to zawsze coś dostanie się na ręce. I co z tym katarem i łzawieniem może od pyłu . PROSZĘ O POMOC I jeszcze jedno czy powinnam zrezygnować z robienia paznokci

  2. #2

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Anieleq mi to wygląda na uczulenie... Powinnaś iść zrobić sobie testy uczuleniowe...
    Ja jak pracowałam w gabinecie i codziennie robiłam pazurki to też kichałam a z nosa leciała mi woda, trochę mniej kichałam jak robiłam w maseczce ... Teraz jak robię pazurki w domu i nie robię codziennie to kataru nie mam.

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar IWONAUMINSKA
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    POLICE
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    A ja mam podobnie tylko bez kichania - powieki mam zaczerwienione i swędzą mnie ręce - podejrzewam, że po piłowaniu - dekolt tez czerwony, a na szyi miejsca jakbym miała jakieś strupki
    jestem zapisana do lekarza :/ ale oczywiście przez kolejki poczekam - na razie ratuję się alerteciem i wapnem w większej ilości

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Cytat Napisał AnioleQ7 Zobacz post
    szyja zaczyna mnie swędzieć.
    Aniole mam dokładnie ten sam problem a najbardziej ujawniło sie to w trakcie szkolenie gdzie czesto mialam stycznośc z żelami itp. Zaczełam szukać przyczyny i to równiez mogą być środki do dezynfekcji gdyz na szkoleniu czesto miałam z nimi stycznośc a w domu znów to samo się powtórzyło tylko czy to żele czy środki do dezynfekcji sama jeszcze nie wiem ale swedzi mnie szyja i mam wysypkę od nadgarstka do zgiecia łokcia a nawet puchnie mi twarz . Jakich żeli używasz i czy używasz środków do dezynfekcji.

  5. #5
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Środków do dezynfekcji nie używam a jeśli chodzi o żele to mam z Nail Design. (takie zwykłe ponieważ że tak powiem się uczę). Kiedyś miałam żele z Reni Nail i po nich swędziały mnie skórki wkoło paznokcia. Więc korzystałam z innych i jakiś czas był spokój a teraz od nowa ... Nie wiem czy to jest znów wina żelu czy pyłu . Już zaczęłam się zastanawiać czy nie skończyć z paznokciami, bo te problemy są dość męczące nie wiem czy opłaca się tak "katować" . Tym bardziej że paznokci nie umiem robić idealnie, a kursu żadnego nie mam więc nic nie tracę. A ozdoby, tipsy itp. można sprzedać.

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    kochana alergia na 100 proc
    jedyne co na uspokojenie moge ci napisac to to ze nie jestes sama-ci druga stylistka ma alergie
    idz do lekarza na testy a co ci moge poradzic jesli chcesz robic paznokcie to pare najwarzniejszych rzeczy (ktore mi pomogly)
    1.uzywaj rekawiczek (bardzo wazne)
    2. uzywaj maski jak pilujesz (wtedy nie wdychasz pylu i troszke ochroni twoja twarz)
    3.zainwestuj w pochlaniacz pylu
    4.staraj sie dobrze wietrzyc pomieszczenie gdzie robisz pazurki
    5. po zrobieniu paznokci pierwsza rzecza jaka zrobisz idz i umyj rece,twarz i szyje mydlem i potem nakremuj
    to sa moje rady i powinno byc ci lepiej

  7. #7
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Dziękuję bardzo za pomoc. Jednak co do dalszego robienia paznokci muszę się zastanowić. Nie wiem czy opłaca mi się tak męczyć ... Lubię robić paznokcie i szkoda mi z tego zrezygnować jednak jeśli mam wybierać między paznokciami a swoim zdrowiem wybiorę "chyba" zdrowie. Mogłabym zakupić pochłaniacz pyłu, rękawiczki itp. ale jeśli to za bardzo nie pomoże a uczulenie będzie powracać to są kolejne wydane pieniądze ...

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Uczulenie ??!!

    Dziewczynki ja akurat mam na plecach testy właśnie dlatego że dostawałam przy pazurach duszności, swędziały mnie oczy i pojawiał się katar. Najpierw stwierdzono początki astmy, ale teraz zaczęli w to wątpić i mam 20 alergenów na plecach. Mam to na fundusz więc nic za to nie płacę, tylko czeka się na nie długo, ale jeśli takie dolegliwości się pojawiają to niestety bedzie to koeniczność. Pocieszające że nie boli, ale swędzi okrutnie jak się robi reakcja alergiczna.
    Zapobiegawczo:
    - dobry pochłaniacz!
    - wentylowane pomieszczenie
    -wietrzenie pomieszczenia
    - maseczka a najlepiej przyłbica stomatologiczna czadowa sprawa
    - rękawiczki
    i mycie od razu twarzy po klientkach.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •