Pokaż wyniki 1 do 21 z 21

Temat: Mała Miss

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Mała Miss

    Zakładam taki temat bo jestem ciekawa waszego zdania. Więc tak:

    W poniedziałki o 22:30 na discovery trvel&living leci program "Mała piękność". Ten program wzbudził u mnie przerażenie w jaki sposób matki traktują sowje dzieci w wieku 5-7 lat aby wygrały konkursy piękności. Teraz już nie wystarczy naturalne piękno małych dziewczynek, lecz trzeba je upiększać wręcz chemicznie. Manicure czy rzęsy lekko pomalowane tuszem to już wystarczająco za mało, teraz aby dziewczynka dobrze wypadła musi mieć 2 bądź 3 warstwy opalania natryskowego, żeby wyglądał jak czekoladka. Włosy przeciążone od lakieru, oczy i usta mocno pomalowane, ich twarze wyglądają czasami jak u kobiety 20-30 letniej.

    Nie rozumiem jak można tak traktować dzieci, to jest koszmar. Uważam, że takie konkursy powinny stawiać na naturalny wygląd i wdzięki,a nie na jaki kolor jest opalone dziecko.

    Jedna z mam przedstawiła wykres ile i na co wydała kasy, żeby dziecko wystawić w takim konkursie: ciuchy,buty, kosmetyczka, zajęcia samodoszkalające (chyba tak to się nazywa)= koszt: 1500$ to już przesada.

    Co wy o tym myślicie, jakie jest wasze zdanie.

  2. #2
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    jak dla mnie to ci ludzie nie maja poukładane w głowie dzieci zamiast biegac, po drzewach łazić to sa dosłownie tresowane
    wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach...

    http://pl.20dollars2surf.com/?ref=313218



  3. #3
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    tam to jets normalne u nas jeszcze naszczęscie tego nie ma... ale to jest nienormalne

  4. #4

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    Dla mnie to jest chore, mamuśi kosztem swoich dzieci chcę spełniać swoje marzenia

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar asiekfr
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Made in Poland;) / teraz Paris
    Postów
    1 636

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    zgadzam sie z Kasia ,nie mogly mamauski wygrywaac konkursow pieknosci ,to zmuszaja do tego swoje dzieci i jeszcze im sie wmawia ze to frajda i super i wogole miod malina ...
    W ameryce juz od dawna sa te konkursy ,tylko ze kiedys to bylo bardziej "delikatne" i faktycznie mogla to byc zabawa a teraz to troszke przesadzaja z tym wszystkim.Najbardziej denerwuje mnie to ze taka 5latka juz ma wbijane do glowy ze sie musi prerzyc zeby wygladac lepiej niz kolezanka ... i przeciez liczy sie tylko wygrana.

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    Musze to obejrzec ,kazdy ma swoj sposob na życie ,ja bym moich dziecinek nigdy nie dała do takiego konkursu,chyba ze dziecko by chcialo i marzyło o tym ,ale napewno ustalilabym jakies granice ,opalanie natryskowe to juz przesada!
    Wypysia

  7. #7
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    to ze w tym programie można zobaczyć matki, które realizują swoje niespełnione marzenia i ambicje to raz ....
    a dwa, to ze dla niektórych to jest tez biznes i sposób na zarabianie pieniędzy....czasami dziecko biorące udział w konkursach utrzymuje rodziców.......

  8. #8
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    według mnie najgorszą krzywdą jaką wyrządzają te matki tym dziewczynkom, nie jest ten makijaż czy opalanie, ale to jak je wychowują ... oglądam ten program i jestem po prostu przerażona, kiedy 4-letnia dziewczynka krzyczy na matkę, że chce manicure i maseczkę z czekolady, bo ona jest najpiękniejsza i na wszystko zasługuje
    przy wywiadzie powiedziała, że cytuje "na pewno wygram, ja zawsze wygrywam" te matki od dziecka wpajają im to , że są we wszystkim najlepsze i najpiękniejsze... w przyszłości to się bardzo na nich odbije, ponieważ jak już wiecie dziewczyny, w życiu często się w czymś przegrywa i trzeba umieć pogodzić się z porażką, lub że nie jest się w czymś najlepszym, ale te dziewczynki, dzięki swoim rodzicom nie będą tego potrafiły. Dzieci są okrutne i nie lubią się kolegować z tymi dziećmi, które uważają się za lepsze od innych...


  9. #9

    Domyślnie Odp: Mała Miss


    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Makabra, biedne dzieci...

    A tak w ogóle to w jakie dni można obejrzeć ten program i o której godzinie bo chętnie sobie popatrzę.
    Kiedyś oglądałam ale to już dość dawno było...

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar RedSunset
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    woj. śląskie, okolice Myszkowa gg11632818
    Postów
    1 296

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    wystarczy czytać
    W poniedziałki o 22:30 na discovery trvel&living leci program "Mała piękność"


    również oglądałam ten program i byłam przerażona tym jak te dziewczynki są wychowywane... Nie mają żadnych koleżanek, na rywalki patrzą jak na wroga... to nawet nie jest straszne...dla mnie to jest smutne... Szkoda tych dzieci i to nie ich wina że mają takich rodziców, którzy nie wiedzą że w przyszłości przyniesie to więcej szkody niż pożytku...

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    Mnie najbardziej rozwaliła wypowiedź matki w jednej sytuacji, gdzie dziewczynka miała strój kąpielowy, który trochę się przesuwał przy tańczeniu dziewczynki, więc matka przykleiła tą część do dziewczynki na taśmę 2-stronną, podczas występu jednak się przesunął. A matka zamiast się cieszyć, że dziewczynka pokazała ten swój cały układ, który miała opracowany, zakryła oczy rękami i modliła się, żeby sędziowie nie zauważyli, że ten strój lekko opadł, to po prostu paranoja. Po występie zwróciła uwagę córce, że nie uważała jak tańczy.

    A jeszcze najgorsze są te matki, które na taki konkurs wysyłają swoje roczke dzieciaczki, które jeszcze nie stoją na własnych nóżkach, a już mają pomadkę na usteczkach. To jest dobiero idiotyzm.

  12. #12
    Nałogowiec Avatar joystynka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świebodzin,wcześniej Będzin
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    widziałam kilka razy ten program.macie rację to jest koszmar co matki robia tym dziewczynkom,spaczaja ich małe móżdzki,kiedy powinny je przytulac i mowic im jak je kochają.... jak te dzieci zareagują zupełnie naturalnie jak na 4-5 latki i zaczynaja płakac ,że są zmęczone tym czasem długim oczekiwaniem itp to te stare ....... jeszcze na nie wrzeszczą i wmawiają ,że to dla ich dobra...czasami mam ochotę rzucic telewizorem jak na takie cos patrze ,ale jest za duży... : co tu duzo mówic,matki się nie wybiera...biedne dzieci ...
    Pokonac siebie jest najtrudniej..

    www.joystynka-tipsy-stylizacja.bloog.pl

  13. #13
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    zawsze chciałam to oebjrzec ale jakos zawsze zapominałam...

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar Latika
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Mysłowice/Italia
    Postów
    196

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    To są matki z kompleksami zazwyczaj spasione i brzydkie,które nie osiągnęły nic same i na siłę pchają te dzieciaczki.Wiele dzieci już zmieniło się w nadęte lalunie przepełnione pychą.
    Te konkursy to nie zabawa to wyścig szczurów,kto wyda więcej kasy i najlepiej WYTRESUJE swoje dziecko.Już nie mówię co te dzieciaki przeżywają jak przegrywają
    Raz widziałam-Jak wygrasz to Ci coś kupię tam...-dziewczynka nie wygrała i była masakra

    Poza tym treski,peruki...sztuczne nakładki na zęby oO

    Oglądałam prawie wszystkie odcinki i widziałam ze 3 konkursy w których jury oceniało naturalność,Te z wichtrem czy jak to się pisze to katastrofa.
    "Dłonie są krajobrazem serca"

  15. #15
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    a to jest jeszcze w tv? jesli tak to kiedy i o której?

  16. #16
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    wiem o czym piszesz, bo tez to ogladalam i te maluchy maja buzia jak na 30lat, przesadaaa, takie wielkie sztuczne usmiechy;o no normalnie masakra, takie male miniaturki duzych bab! jak dla mnie rodzice spelniaja swoje marzenia kosztem dzieci...;/
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  17. #17
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    dla mnie to glupota, matka moim zdaniem to chce chyba jakos siebie dowartosciowac poprzez wlasne dziecko, ja swojej corki ani jednej ani drugiej tak bym nie odstawila nawet bym na to nie pozwolila

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    dla mnie tez to jest jakas paranoja juz tak powiem,,,,tam gdzie to jest to pewnie jest niezła zazyłosc miedzy tymi dziecmi , matkami i wogule...zamiast czas na nauke i pozadne wychowanie to jest jedna wielka rywalizacja..tez bym w zyciu dziecka w tym wieku na cos takiego nie wysłała...i zgodze sie z tym ze w tak mlodym wieku to to upiekszanie wygladu roznymi metodami jest zbyteczne bo cera tych dziewczynek jest njzdrowsza i najładniejsza teraz...ale tam najwieksze rzady sprawuja mamusie nie dzieci wiec wszystkiego mozna sie spodziewac

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    Możemy na ten program patrzeć z perspektywy: czy nam się to podoba, czy nie. Jednak analizując to z perspektywy psychologicznej bezdyskusyjnie można stwierdzić, że jest to wręcz niemoralne.
    Przede wszystkim cykl życia i rozwoju człowieka podzielony jest na pewne etapy. Nie jest to niczyj wymysł tylko najzwyczajniej człowiek jest tak skonstruowany, ciąża trwa 9 miesięcy i w ciągu tych 9 miesięcy mamy różne etapy rozwoju, tak samo jest później okres niemowlęcy, dzieciństwo itd W danym okresie człowiek ma określone potrzeby i w określony sposób się rozwija. Jak można kilkuletnie dziecko wpychać wręcz w zachowania i życie kompletnie nieodpowiednie dla jego psychiki i wieku? Na tym etapie nie tylko dzieci silnie rozwijają się fizycznie ale także psychicznie. To wtedy zdobywają pierwszą wiedzę o świecie, uczą się relacji między ludzkich i funkcjonowania w tych relacjach, nie mówiąc o tym że przecież organizm takiego dziecka również ma określone potrzeby np sen, który jest niezbędny dla rozwoju. Takie traktowanie dzieci ( dla mnie po prostu przedmiotowe) zaburza ich rozwój. I nikt mi nie wmówi że to nie ma wpływu na ich psychikę, bo ma i to ogromny.

    A pozatym wchodzi jeszcze w grę to o czym wy piszecie, że dziecko które uczy się również poprzez naśladownictwo ma w tym momencie takie a nie inne wzorce moralne, wzorce zachowań. Kiedy nauczy się tak a nie inaczej żyć już nikt w późniejszym etapie nie będzie w stanie tego zmienić.


  20. #20
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Mała Miss

    dudleja bardzo madrze

  21. #21
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Postów
    1

    Fot Odp: Mała Miss

    Na TLC też jest taki program - przesada. wybory malych miss moga być spoko jesli to jest zabawa np. miss koloni lub jakieś wybory ze zdjęć. Jest np. taki konkurs internetowy na www.miniemiss.pl.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Mała Książka o KUPIE
    By Kamis in forum Humor :)
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 10:54
  2. Mała - co na blogu?
    By mala in forum Czytnik blogów
    Odpowiedzi: 803
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 10:10
  3. AWATARY-nasza mała galeria
    By zizia in forum Nasze Hobby
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •