Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 35 z 35

Temat: Wpis do MEN?

  1. #26
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    Cytat Napisał byli Zobacz post
    No niestety uzyskanie statusu szkoły nie jest tak łatwe Kamilko jak piszesz, poza tym z tego co ja się orientowała, a nie jest to póki co potwierdzone, więc Aniu jeśli wiesz coś na ten temat to mnie popraw, ale żeby móc wystawiac certyfikaty MENu musi się miec wykształcenie wyższe.

    z tego co sie wczoraj na szybko dowiedzialam to jeszcze pedagogiczne lub pokrewne


    Aniu mam pytanko do ciebie ja bedac instruktorem firmy X ktora nie wydaje zaswiadczen MEN jako odrebna jednostka szkolaca moge sie ubiegac o wpis

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar AtelierStylizacji Carolla
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    częstochowa
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    dziewczyny ja napisze tak


    wpis tak jak Ania pisała maja szkoły publiczne, ale równiez placówki prywatne moa sie ubiegac i to zeby zasświadczenie MEN wydawać, wiem bo swego czasu- jakies 2 lata temu, interesowalam sie tym

    owszem jest wiecrej zaleznosci, utrudnien itp ale mozna, warunek, jesli firma ma np. 30 placówek szkolacych w POlsce wszystkie musza iśc na takich samych zasadach, prowadzic dzienniki szkoleń, które sa do wgladu w głównej siedzibie, itp. itd... czyli typowa biurokracja

    nie pisze ze to złe ale, jest wiele szkoleń ktore koncza csię jedynie certyfikatami i uprawniają one na równi do wykonywania pracy stylisty paznokci- ale zawodu stricte " stylista paznokci" nie ma

    jest to że tak napisze gałąz kosmetyki, która rowija sie w zastraszajacym tempie i mam nadzieje ze bedziemy na równych prawach z innymi zawodami

    jak narazie co mozna było wyczytać na świecie kosmetyki swego czasu zawód taki nie istnieje a dziewczyny wysoko postawione w branży z całego serducha pragną ten niuans biurokracji zniwelować i postuułuja za utworzeniem odrebnego zawodu

    ja mam za soba szkolenia z MEN i bez MEn
    nieczym sie one nie różnia, jeden druk z MEn mam po prostu wypisany bez pieczatek i hologramó wiec... mówi samo za sie...

    dojdzie do tego ze tak jak dziewcyny drukuja sobie certyfiaktay beda wypisywac sobie swiadectwa MEN


    a co do pracy bez tego papieru- nigdy w zyciu nie spotkałam sie ani sama ani nigdy w zyciu kursantki mi nie wspominały ze nie moga dostac pracy bo nie maja zaswiadczenia z MEN, i to zarówno z kraju jaki z zagranicy a szkoliłam dziewczyny z Wielkiej Brytani, Niemiec i Irlandii

    jesli placówka wydaje zaswiadczenie to super, jesli jest publiczna placówka to zaswiadczeie wydać musi bo to jej obowiazek ,ale placówki które wyaja firmowe certyfikaty, z holo i pieczatkami, nuemrami indetyfiakcyjnymi stoja na róni co do umiejtniści, zdobycia pracy orz moz,liwosci wykonywania stylizacji paznokci

  3. #28
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    [* posty nic nie wnoszące do tematu,swoje osobiste zagrywki proszę kierować na pw i nabrać trochę więcej szacunku wypowiedzi do Admina//Emist]


    a teraz do rzeczy..
    nie twierdze, ze posiadanie papierka MEN to cos zlego! nie powiedzialam tego, nie napisalam...
    twierdze tylko, ze szkolenia potwierdzone tym papierkiem pozostawiaja w dalszym ciagu wiele do zyczenia..oczywiscie wyjatki nie stanowia reguly...
    jednak jesli salon prosi o takowe zaswiadczenie/potwierdzenie kwalifikacji jest po krzywdzace dla tysięcy stylistek, ktore wybraly szkolenia indywidualne, pod logo danej firmy! tym bardziej, ze takowy papierek z MEN rowniez mozna kupic na allegro!
    na poczatku mojej przygody z pazurkami kupiłam jakis produkt od laski z allegro - bodajze oliwki male dla klientek - i podczas finalizowania transakcji dziewczyna probowala mnie namowic na kurs korespondencyjny..podkreslam - bylam juz po kursie
    kusila mnie przesylajac na maila tysiace wzorkow na zdobienia ale kiedy napisala, ze posiada rowniez uprawenia do wystawienia papierka MEN wtedy stwierdzialam, ze na allegro mozna kupic juz wszystko
    takze dla mnie skreslanie stylistki przez brak papierka MEN to po prostu nic innego jak rzucanie klód pod nogi dla potencjalnych pracownic..

    ja od pewnego czasu mam swoj maly salonik..poki co nie mam zamiaru nikogo zatrudniac, ale nigdy nie mow nigdy i dla mnie podczas takiego szukania nie bedzie wazny papierek MEN czy jego brak..bedzie wazne to czy chetna do pracy u mnie bedzie: posiadala wiedze z zakresu stylizacji, chce sie dalej rozwijac, jest ambitna, a przede wszystkim bede chciala zobaczyc jej prace..papierek dla mnie nie jest wazny..dla innych i owszem..bo ludzie to wzrokowce jak to sie mowi i dyplom na scianie na pewno w odczuciu klientki podniesie autorytet takiej stylistki..
    jest jeszcze jedna rzecz, ktorej wymagalabym od mojej potencjalnej pracownicy...
    to PASJA
    nie papierki, nie dyplomy, a pasja..ta pasja ktora powinna nas łączyc, a poki co coraz czesciej dzieli..
    niestety..

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Ostatnio edytowane przez Emist ; 17-09-2010 o 13:36


  4. #29
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    oj sie porobilo

    After wyrazilam opinie nie obrazajac nikogo ze ja jako ucząca sie (bo instruktorem nie jestem i pewnie nie predko bede bo duuuuzo mi brakuje a nie chce zostac intruktorem przypisanym do jednej marki) wole kursy z wpisem do MEN bo to ma dla mnie znaczenie, ma znaczenie w tym malym regionie gdzie mieszkam takze dla pracodwawcow niestety i tak jak wymagania na studia w kazdej szkolel sa inne tak kazdy pracodawca ma swoje tak? to temat na dluzsza dyspute czy stylistka jest zawodem czy nie i w jaki sposob powinno to byc uregulowane wazne ze ja czuje sie w pelni wyksztalcona majac ten papierek do podcierania tylka
    po to temat by kazdy wyrazil swoja opinie wiec mowie jakby ktos jeszcze nie zalapal o czym mowie: JA wole ze wpisem do MEN
    szkoda ze odbieracie moje slowa jako negowanie czegokolwiek innego

    jeden woli budyn drugi kisiel no!

  5. #30
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    tak sie wczytuje i wiecie co Wam powiem kazda z Was ma troche racji ... czasem trafi sie na Gów***** szkolenie grupowe z papierkiem MEN a czasem trafi sie na takie grupowe że z indywidualnego tyle czlowiek nie wyniesie ... same wiecie bo na warsztatach uczymy sie bardzo duzo . Osobiscie wolalabym isc na porzadne szkolenie z papierkiem MEN a nie na takie firmowe gdzie moim zdaniem kazda instruktorka bedzie zachwalala jakie to ich produkty nie sa swietne . Na MENowskich przynajmniej ( tak jak u Ani Kosińskiej ) nikt nie bedzie mi na chamca zachwalal tego czy tamtego . Nie mówie tez ze firmowe sa zle bo jest wiele utalentowanych instruktorek od ktorych mozna sie wiele nauczyc ... a jest wiele takich ktorych prace moim zdaniem to jedna wielka kupa : zero znajomosci laczenia kolorow , podstawowych pojec w stylizacji i zasada im wiecej tym lepiej . no i czasem ta dobra i ta zla sa w jednej firmie ... tak i w MENowskich jak i w zwyklych.po prostu trzeba sie troszke orientowac i wiedziec co i jak a wiadomo ze osoba poczatkujaca nie zawsze od razu trafi na dobre szkolenie ...

    aha no i sorry ale lepiej wygladaja na scianie 3 dyplomy MENowskie niz 20 certyfikatow/dyplomow z warsztatow , konkursow itp ( moim zdaniem ) .

  6. #31
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    tak jak Carolla z Atelier Stylizacji ładnie w słowa ubrała odnosnie zawodu stylisty paznokci takowego nie ma jestesmy podłaczone pod kosmetyke...staramy sie bysmy były jako oddzielny zawod ale to daleka droga..w innych krajach byc moze inaczej to traktuja..jakby nie patrzec jest to jednak zawod ktory wykonujemy



    Kamila i nie zycze sobie pogrywania sobie ze Mna w taki sposob,szacunek szacunkiem ja doskonale wiem jak on powinien wygladac i szanuje wszystkie jednostki w tym kierunku ale od wyrazania moich opinii nikt nie bedzie podwazal jezeli pisze prawde i mam do tego prawo..a swiat stylistow nie tylko od paznokci jest niestety brutalny czego sama doswiadczyłam na wlasnej skorze ty chyba jeszcze nie...

    temat paznokcie w gazecie jak bys dobrze czytała posty nie Ja go zaczełam i to Ja stanełam w obronie dziewczyn ,wyrazajac swoje zdanie raczej nie urazajac nikogo tylko piszac taka jaka jest rzeczywistosc i uwazałam Cie za osobe inteligentna ze potrafisz czytac miedzy wierszami ciekawe kogo uraziłam jezeli nawet osoby pracujace w tych magazynach przyznały Mi racje..gdzie Ja sama zaczełam z Nimi wspólpracowac..z czego bardzo sie ciesze
    i jestem z tego dumna..


    a roznica jest taka ze ja nie cukruje dziewczynom jakie to one piekne prace nie wykonuja jezeli do konca nie sa one dobre... ja potrafie wypowiedziec konstruktywna krytyke,pomagam dziewcznom bardzo duzo i trafnie..znam sie na rzeczy..

    sama kiedys babole robilam z pedzlem w tyłku sie nie urodziłam ze pieknie wszystko od razu robiłam....
    zamilowanie do estetyki i piekna bylo moja mysla przewodnia , mialam takie grono znajomych stylistek i mistrzyn w tym fachu gdzie szybko sie odnalazałam w tym co robie i wiem ze robie to bardzo dobrze ale nadal sie ucze i uczyc sie bede..czego Tobie równiez zycze..koniec tematu bo dalsza polemika nie ma tutaj sensu..

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    Oj, to widz♥e że sie tu troszke narobiło.
    A ja za to mam przypadek gdzie mam kolezanke po 2 letnim studium kosmetycznym i akurat panokciami nigdy sie nie zajmowała- babka chciała ją zatrudnic a ona mi na to ze pójdzie na kurs i bedzie robić paznokcie. Czy w 3 dni da sie nauczyć do porzadku przedłuzać paznokcie? Widać postepy dziewczyn które zajmuja sie stylizacją, np. 2 lata i widać że budowe, zdobnictwo itp. maja na dobrym poziomie opanowane. Ja sama nie posiadam zadnego kursu na razie się uczę od was, na warsztatach i z gazet dla samej siebie- a dyplomy z konkursów itp. same wiecie ze łatwo zdobyć.

    co do certyfikatów MEN- nie znam się na tym wcale- ale wytłumaczcie mi jedno, żeby posiadac jakikolwiek zawód czy to po studiach, czy po studium, czy w technikum lub zawodówce dostajemy swiadectwo które ma certyfikat MEN( czy jak to się tam nazywa).
    Moja szwagierka jest fryzjerką ma zrobionego rzemieslnika, chciała zrobić mistrza żeby szkolić ludzi( może wtedy przyjmowac na praktyki uczniów) nie ma wykształcenia sredniego nie może tego robić.

    A ogółem mówiąc nawet Van Goth był bezdomny a był wspaniałym artystą i jego dzieła sa warte milony.

  8. #33
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    po raz ostatni przywołuje pewne osoby do porządku

    - jeszcze raz i punkt karny

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść



  10. #35
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Wpis do MEN?

    żenada. aż nie moge! uświadamiam, niektórzy chcą w tym temacie porozmawiać i zaciągnąć info o bardzo interesujących sprawach i po to jest ten wątek założony. troche pokory...

    nasze forum służy to tego, aby dzielić się wiadomościami, plotkować, doradzać

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •