Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar Justyna25
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Koło Kielc
    Postów
    40

    Domyślnie Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    Dziewczyny wiem że zawsze można na was liczyć więc zwracam sie o pomoc. Jestem w II kl LO,matura sie zbliża przyszłość wiąże z kosmetologią to na pewno,mam mnóstwo zapału jestem otwarta i wiem że sobie poradze. Już teraz zaczęłam rozglądać sie za szkołą....myślałam o Kielcach,jednak doszły mnie słuchy że z zajęciami praktycznymi jest tam dość słabo.....Zastanawiam sie nad Krakowem MWSZ tylko mam pytania:
    -trudno sie tam dostać?
    -polecacie dzienne czy zaoczne
    -czy trzeba zdawać biologie na maturze (jestem na profilu humanistycznym dodatkowo zdaję historie,jesli będzie trzeba to sie zaprę i z biologią też sie jakoś uporam,jedynym problemem jest nauczycielka która wie mniej od nad "polskie szkolnictwo" blech)
    -i jak myślicie czy zawód przyszłościowy


    w miejscowości obok mnie jest strasznie dużo salonów więc żeby tu "zaistnieć" nie ma szans......a wiecie co mi mi sie marzy. Mój własny salon i w promieniu 200km żadnego innego hehe pięknie by było prawda?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: POMOCY studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    Cytat Napisał Justyna25 Zobacz post
    myślałam o Kielcach,jednak doszły mnie słuchy że z zajęciami praktycznymi jest tam dość słabo.....
    bo ogolnie na kosmetologi jest marnie z praktycznymi zajeciami

    nasz pani kosmetolog na ostatnich zajeciach powiedziala tak

    kosmetologia to glownie teoria, natomiast kosmetyka(technik uslug kosmetycznych) to praktyka glownie
    u mnie w grupie sa dziewczyny ktore sa na kosmetologi a w wekendy chodza na kosmetyke zeby praktyki nabyc

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #3
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: POMOCY studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    jeśli chodzi o maturkę to z biologi myślę że bez problemu napiszesz jeśli się sama do tego będziesz przygotowywać. Ja byłam na profilu mat-inf-ang a dodatkowo zdawałam biologię, do której przygotowywałam się sama w trzeciej klasie. Bo przez dwa pierwsze lata, jak miałam biologię to się kompletnie nic z niej nie uczyłam
    No a teraz będę studiować na prywatnej uczelni kosmetologię, gdzie dodatkowo zdana matura z biologi czy chemii nie jest potrzebna, liczy się tylko kolejność zgłoszeń i wpłata Jak jest na uczelni w B-B napiszę, jak zacznie się pierwszy semestr i później o ile dotrwam, to jak jest na drugim

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar Justyna25
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Koło Kielc
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    W ramach kierunku Kosmetologia realizowane są dwie atrakcyjne specjalności:

    - kosmetyka profesjonalna z fizykoterapią i masażem,
    - zarządzanie w usługach kosmetycznych




    Ja jeśli już wybrałam już pierwszą opcję dziękuje kobitki za pomoc a chciałam jeszcze zapytać które wy wybieracie zaoczne czy dzienne i dlaczego tak a nie inaczej i jak sie czujecie na tym


  5. #5
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    wybrałam dzienne kosmetologia spa&wellness. Wybrałam dlatego dzienne bo:
    1. pracuję jako redaktor sportowy, a że mecze (na których muszę być) rozgrywane są przeważnie w weekendy to niestety bardzo trudno byłoby pogodzić szkołę z pracą.
    2. stwierdziłam, że na zaocznych nie wytrzymałabym tyle godzin na wykładach z biochemii itp. a poza tym na dziennych mam więcej zajęć niż na zaocznych a płace tyle samo.

  6. #6
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    Dziewczyny - jak aktualnie wygląda sytuacja na kosmetologii? Ile osób na miejsce? Nadal jest tak ciężko? I jak z jakością programu i nauczania? Wynosi się coś?

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar Luthvian
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    Powiem tak. Ja po technikum poszłam do policealnej dziennej szkoły na kosmetyczkę i miałam 2 razy w tygodniu pracownię po 9h czyli 18h w tygodniu, to było wbrew pozorom dużo godzin bo miałyśmy czas na zrealizowanie materiału i zawsze zostawały 2-3h by ćwiczyć nabyte umiejętności. Potem były studia i w moim przypadku zaoczne i na prywatnej uczelni w Katowicach(bo bardo dobre opinie miała jeśli chodziło o sprzęt, wykładowców itp ) lecz w moim przypadku studia były po to aby uzyskać tytuł kosmetologa i poszerzyć wiedzę teoretyczną. Lecz jednak dziewczyny, które wcześniej nie miały dyplomu technika usług kosmetycznych miały dużo gorzej na zajęciach praktycznych i same mówiły że nie czują się na siłach by pracować w salonie po skończeniu szkoły.

    Jeśli chodzi o maturę to u mnie bynajmniej brali pod uwagę biologie i chemię, a szkołę polecałabym medyczną, gdyż kosmetologia też jest kierunkiem medycznym a wtedy są wykłady z praktykującymi lekarzami i zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć np.histologia, immunologia itp a dermatolodzy praktycznie pokazują przypadki na które można trafić w salonie kosmetycznym

    a z miejscem jeśli szkoła prywatna to oczywiście wszyscy chętni się dostaną ale nawet na prywatnej uczelni duża redukcja jest, bo szkoła nie będzie psuć sobie renomy. Natomiast na państwowych decyduję wynik matury i egzaminów wstępnych.
    Nie pozwól, aby Twoje marzenia zarosły chwastami...

  8. #8
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    A ja tam pracuję w branży od dosyć dawna i żadnej uczelni nie skończyłam. Bardziej na zasadzie szkolenia i samorozwój. Bazę klientek mam bardzo dużą ;-)

  9. #9
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Studia kosmetologia i dietetyka w Krakowie

    Szkolenia zawodowe w beauty lux, tam wszystkiego się nauczyłam i to samo radzę wam. Nie ma łatwiejszej drogi do pracy. U nich ta nauka jest praktyczna, dzieją się same konkrety, nie tracisz czasu. Szkoda że na uczelniach o to nie dbają.

  10. #10
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Đ*оссия
    Postów
    161

    Domyślnie -

    Do prowadzenia sklepu zielarskiego wystarczy kurs internetowy w Międzyborowie.Czy studia w Krośnie zapewnią dość wiedzy? Może nawet za dużo i wtedy prowadzenie stacjonarnego sklepu zielarskiego może stać się zbyt... hmmm... stresujące.Czy z tego można wyżyć? Pewnie można. Czy można na tym zbankrutować? Oczywiście, zero problemów - wybór należy do Ciebie ;-Pozdrowienia :-

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Szkoła czy kurs?
    By aga in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 309
    Ostatni post / autor: 11-03-2024, 18:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •