Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 60

Temat: Kolorowe soczewki kontaktowe

  1. #26
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    no i sie skusiłam, biore te z lewej a siostra moja te z prawej do konca aukcji zostalo tylko kilka godzin chyba 3 wiec akurat sie zmiescilamjak dojdą to pokaze wam jak sie prezentuja na zywo
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    a ja sie zastanawiam po co wam soczewki skoro nie macie wady wzroku? dla ozdoby? ile ja bym oddala zeby nie musiec nic nosic i nie miec wady takiej ze wlasnego odbicia w lustrze nie rozpoznaje... poza tym noszenie soczewek to nie bagatelka... nie jest takie latwe na poczatku a do tego pomimo nalezytej higieny mozna zlapac zapalenie spojowek... ja mialam kilka razy przez soczewki... a do tego obowiązkowe jest pojscie do lekarza bo on wam powie jaka średnica soczewki... jak kupicie za duza moze wypadac jak za mala beda oczy piekly bo podraznia wam tęczowke... warto więc dowiedziec sie czegos wiecej nt.

  3. #28
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    ja juz soczewki nosiłam, kupuje sobie bo chce mieć i tyle. jeśli będą mnie uwierały to nie będę ich nosiła, z tego co czytałam kwartalne soczewki są bardzo wygodne, z resztą czasy sie zmieniły i ich budowa także, sa zazwyczaj z hydrożelu zrobione, wiec sie dopasowują. niestety niektórzy sa na nie skazani i ja to rozumiem, ale nie bede sie doszukiwala i z gory zakładąła, ze bede miala zapalenie spojówek. a z reszta nie mam zamiaru nosic ich dzien i noc, tylko okazyjnie, wiec mysle ze bedzie okej.
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  4. #29
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    oczywiscie rozumiem ze to jak z noszeniem bizuterii czy dlugisz szpicow... mimo to ja wolalabym sobie nie wkladac do oczu wiec nosze okularki od dluzszego czasu,,, tak bylam ciekawa co wami kieruje... to tak jak ci co nosza okulary dla picu...

    rudzielec ale ja sie nie urodzilam w epoce kamienia lupanego ja nosilam soczewki calkiem niedawno i mimo wszystko źle dobrane moga ci wypasc albo bedziesz je czuc przy noszeniu... mowilam ogolnie zeby dziewczyny nie kupowaly sobie ich jak bizuterii bo to nie jest kolczyk czy pierscionek do ozdoby i dlatego uprzedzam o badaniach... ale zycze milego noszenia ja z koloru chyba wyroslam juz

  5. #30
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Do zwykłego optometrysty można iść, wizyta zazwyczaj jest bezpłatna, on dobierze nie tylko średnicę ale i promień krzywizny, uwieranie to juz etap końcowy - jest też m.in. coś takiego jak ścieranie się własnej soczewki, ale to pewnie Was nie interesuje, będziecie płakać później, zadziwia mnie Wasza niefrasobliwość...


  6. #31
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    no cóż ja tak juz mam i taka jestem ze nie lece ze wszystkim do lekarza, tylko nie wiem dlaczego uważasz że jestem niefrasobliwa?
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  7. #32
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    o widzisz dzieki sam za wyjasnienie ja w kazdym razie pierwsze soczewki mialam super dobrane od okulisty... potem zapomnialam jaka byla srednica i zaczely sie cyrki z drapaniem, czerwonymi oczami itd... wg oczy to bardzo delikatny narząd i trzeba uwazac co sie do nich pcha

  8. #33
    Nałogowiec Avatar Drapi
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    635

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    tez tak mysle, kiedys kupilam te soczewki co calkiem zmieniaja wzor i kolor oka np kocie oko i nawet do konca nie moglam zalozyc bo kulo w oko niemilosiernie a kupilam chyba z 6 psr roznych wtedy ( bo jeszcze te co tylko lekko zmieniaja kolor) i te zwyklejsze byly lepsze tak mi sie strasznie podobaly iiii... nosilam je 2 dni... i wiecej ich nie zalozylam.
    www.fenixsklep.pl <-- serdecznie zapraszam
    DYSTRYBUTOR MARKI PEGGY SAGE oraz MISTERO MILANO .
    www.salonfenix.pl
    http://pazurkomania.blogspot.com

  9. #34
    Nałogowiec Avatar betisska
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Sarbinowo/Koszalin
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    zakładając ten temat czekałam na Waszą pomoc, a teraz to czuję się jakby mnie mama pouczała co mam robić, a czego nie, zupełnie jakbym była jakąś małolatą. No cóż, widzę, że lepiej się wogóle nie wypowiadać...

  10. #35
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    betisska alez dobrze ze zalozylas... sa osoby co musza nosic szkla jak ja i tez lubia poczytac o kolorowych soczewkach bo ciagle korci mnie ze jak juz musze to czemu nie kolorowe? ale nie rozumiem po co waszym nie zniszczonym oczom taka ozdoba i tyle
    no i kazdy moze wypowiedziec sie w temat ze swoim zdaniem nawet jesli tobie nie przyklaskuje prawda? tez moglabym napisac 'betisska mnie zrugala wiec lepiej sie juz nie wypowiadac' i focha walnąć a co!

  11. #36
    Nałogowiec Avatar betisska
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Sarbinowo/Koszalin
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Zyza i tu trzeba by było zapytać się producentów po co robią kolorowe soczewki o mocy "zero".
    Poza tym kobieta zmienną jest i lubi co jakiś czas wyglądać inaczej chociażby za pomocą kolorowych soczewek. Przynajmniej ja tak mam i czuję się z tym wymienicie!

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    jest popyt to robia... ale nie koniecznie rzeczy nie szkodzace niby szpilki tez szkodza ale dla mnie oko to duzo wazniejszy narzad i wydaje mi sie delikatniejszy... moze dlatego ze od 12 lat mam wadę obecnie -4.0... no i soczewka dla mnie to nie pierscionek czy kolczyki ale jak dobrze ci sie nosza to swietnie chcialam tylko uprzedzic o konsekwencjach. Wejdzie ktos w temat i powie 'o super, ja tez sobie zafunduje bo polecacie' a nie dla kazdego sa soczewki

  13. #38
    Nałogowiec Avatar Drapi
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    635

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    ja tylko chcialam powiedziec ze mi sie znudzily(nie mam wady) a nie zeby nie kupowac bo to be jest... jak sie wie jakie ma sie krzywizny oka to spoko . ale juz nic nie mowie
    www.fenixsklep.pl <-- serdecznie zapraszam
    DYSTRYBUTOR MARKI PEGGY SAGE oraz MISTERO MILANO .
    www.salonfenix.pl
    http://pazurkomania.blogspot.com

  14. #39
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Ale przecież nikt nie mówił, żeby nie nosić !
    Tylko najpierw trzeba dobrać rozmiar, typ, itd. Są czasem pewne przeciwwskazania, czy wskazania, dlatego najpierw powinno się iść i zbadać oko. Czasem trzeba stosować dodatkowe środki nawilżające i wiedzieć co zrobić jak z okiem zacznie się coś dziać. I tego powinnyście się dowiedzieć od specjalisty. Firmy produkujące takie soczewki też są różne, a okiem nie ma żartów.
    Moim zdaniem na tym polega pomoc, a nie na tym, że ktoś Wam powie: "weź orzechowe".


  15. #40
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Jakby miała wadę wzroku to pewnie bym kupiła kolorowe soczewki bo są super, moja znajoma chciała zamienić okulary na kolorowe albo chociaż zwykłe soczewki, poszła zmierzyć krzywiznę i jeszcze jakie badania zrobić i się okazało, że coś ma z okiem i zamiast sobie pomóc to jeszcze zaszkodzi, niestety soczewki nie są dla wszystkich, róbcie badania, oczy są bardzo ważne. U mnie na studiach był moment kiedy wszyscy koledzy po kolei zamieniali okulary na soczewki (głównie chodziło o sport i zawody sportowe) i dwóm ciągle się coś paprało, wiecznie zapalenie spojówek mieli, także uważajcie na swoje oczka Swoją drogą jakbym szła na sylwestrową imprezę to może i bym się zdecydowała na jakieś odrzutowe soczewki na jedną noc

  16. #41

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Ja kupiłam swoje pierwsze soczewki kolorowe [edit link] Przedtem nosiłam głównie jednodniowe, ponad 3 miesiące(oczywiście pierwsze dwa miesiące to był jakiś koszmar). Potem usłyszałam od koleżanki (która oczywiście interesowała się mangą ), że są soczewki zmieniające kolor. I od tego czasu noszę już tylko kolorowe. Jedyna różnica to musisz częściej używać kropli.
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 26-03-2015 o 17:16

  17. #42

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    jak kształtuje się cena dobrych, oddychających soczewek kolorowych? Niestety mam z nimi przykre doświadczenia, kupiłam jakieś kiepskie i ciągle piekły mnie oczy :/

  18. #43
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Dla mnie soczewki są bez sensu. Potem jest problem z suchością i trzeba stosować krople do oczu. To chyba niewygodne.

  19. #44
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Proszę tutaj - http://www.okularywsieci.pl/kontaktowe/biofinity
    Nie ma co ukrywać, że trzeba przetestować różne typy soczewek. Każdy może reagować na poszczególne marki zupełnie inaczej - trzeba to sprawdzić.

  20. #45
    Debiutantka Avatar Malikaa
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Cytat Napisał monkas Zobacz post
    Nie ma co ukrywać, że trzeba przetestować różne typy soczewek. Każdy może reagować na poszczególne marki zupełnie inaczej - trzeba to sprawdzić.
    Mam akurat trochę doświadczenia i skorzystałam z promocji w alesoczewki.com w tamte lato. Co jak co, ale trzeba wyrobić w sobie nawyk dbania o soczewki. Z rana założyć soczewki, następnie wieczorem zdejmować i "dłubanie w oku". W te lato zapewne ponownie wrócę do soczewek, bo więcej jest korzyści niż wad.

  21. #46
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Cytat Napisał Szalyza Zobacz post
    Dla mnie soczewki są bez sensu. Potem jest problem z suchością i trzeba stosować krople do suchych oczu. To chyba niewygodne.
    Ja się z kolei z tym nie zgodzę - to zależy od rodzaju soczewek, jaki kupujemy. Dla przykładu ja stosuję od jakiegoś czasu soczewki ze specjalnym systemem dodatkowego nawilżania przy mrugnięciu i sprawdzają się świetnie. Przy dotychczasowych, standardowych z kolei - miałam problem z suchością oka, zwłaszcza zaś po całym dniu, wieczorem. Zastanawiam się jednak, czy soczewki w podobnym stylu dostanę także w wersji kolorowej, bo w sklepie, w którym kupowałam - ni ma. Znacie może takie soczewki kolorowe - czy one posiadają takie właściwości?

    Z góry dzięki za radę!

  22. #47
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Z allegro to bym nie eksperymentowała, bo to oczy jednak i stawiałabym na jakość. Sama raz zamawiałam tylko stąd https://www.lens-shop.pl/soczewki-kolorowe/ i fajnie mi się sprawdziły, w takim sensie, że oczy nie były podrażnione i nie czułam ich. Miałam za to inny problem - nie czułam się dobrze, bo nie byłam do siebie podobna.

  23. #48
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Proszę - kolorowe soczewki kontaktowe bardzo dobrej jakości i z normalną ceną. Są świetne, trzymajcie - https://soczewki4you.com/soczewki-kontaktowe-kolorowe Ale oczywiście to trzeba przymierzyć i samodzielnie ocenić sensowność działania.

  24. #49
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    Wiecie, że takie soczewki najlepiej przedyskutować z okulistą zanim je wybierzecie? Przecież to nawet nie wiadomo jak się zachowuje na oku... Polecam wizytę u np. http://januszewskiokulista.com.pl i tam ustalenie jakie firmy warto wybrać

  25. #50
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Kolorowe soczewki kontaktowe

    tu gdzie mieszkam w UK i pewnie całym Uk jest tak samo pierwsze soczewki okulista daje za darmo po to by ocenic czy nie będzie jakiejś reakcji alergicznej zaczerwienionych oczu podraznionjych itd.wiem bo sama takie dostałam i to kolorowe.na następnej wizycie wypisal mi normalne już takie same oczywiście już za odplatnoscia ale miałam już sprawdzone na moich oczach wiec bylam zadowolona bo wygoda jest dla mnie w miejscu którym pracuje oczywiście kolorowe.wiec musze przyznać ze efekt w pracy był piorunujący.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Kolorowe żele
    By kingaaa in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 749
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 01:06
  2. Wszelkie KOLOROWE PAZURKI
    By DymciA in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 15177
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 23:10
  3. Jak nakladamy i odmaczamy zele soak off / easy off
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 246
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 21:37

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •