Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Praca bez uprawnień

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Praca bez uprawnień

    Hej laseczki... ja mam takie pytanko... ostatnio u mnie w pracy miala miejse niefajna sytuacja...Otoz przyszła pewna pani na ułożenie fryzury. Kiedy fyzjerka sie nią zajęła okazało się, że z ułożenia włosów, Pani zazyczyła sobie upięcie( szła na wesele),,, No i tutaj był zonk, bo nie bylo fryzjerki, ktora upina włosy... No i problem, bo klientka nie moze wyjsc niezadowolona z salonu... No to ja za telefon i do mamy dzwonie... Potem juz krotka pilka, bo włosy ułożone, klientka zadowolona i koniec tematu.... No i teraz moje pytanie brzmi: Gdzie można zgłosic taką osobe, jak moja mama, ktora nie ma odpowiednich uprawnien, papierow, kursow- a jednak układa ludziom włosy. Oczywiście nie chodzi mi konkrenie o moja mame Tylko sęk w tym, że nawet upinając włosy można zrobić komuś krzywdę w taki czy inny sposób... Tyczy się to również paznokci, kosmetyki, masażu... itd... Czyli gdzie zgłasza się osobę która wykonuje usługi a nie ma uprawnień?

  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    chcesz kogos podkablować bo jeśli tak to sama kiedys zaczynałaś i pewnie też na poczatku robiłaś bez uprawnień wiec daj szanse innym dziwne pytanie i temat jak dla mnie ale może inni maja inne zdanie ja mam takie

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Elax Niewiadomej chyba chodziło o to gdzie ją legalnie zarejestrować

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Nie chodzi mi o legalne zarejestrowanie, ani o podkablowanie Elu Po prostu po tej akcji z moją mamą zaczełam się zastanawiać co by było gdyby ktos podkablowal moja mame.... dlatego pytam... i dlatego podalam przyklad wlasnie mojej mamy. Nie jestem za kablowaniem kochanie Chce tylko swoja ciekawosc zaspokoic Myszko....

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    A to zmienia postać rzeczy widać źle zrozumiałyśmy



  6. #6
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    chyba uzylam nieodpowiednich slow skoro odebralyscie to negatywnie... Skoro Basia twierdzi ze mozna tak pracowac to dziękuję, bo mi ulżyło

  7. #7
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    ale mama musiałaby mieć w zanadrzu awaryjna umowę Tak mi się wydaje



  8. #8
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Cytat Napisał Niewiadoma Zobacz post
    chyba uzylam nieodpowiednich slow skoro odebralyscie to negatywnie... Skoro Basia twierdzi ze mozna tak pracowac to dziękuję, bo mi ulżyło
    ja własnie to odebrałam odwrotnie

  9. #9
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    ale z drugiej strony ... jesli taka osoba pracuje nielagalnie ( czyt. bez umowy ) to oberwac moze pracodawca . Jak rozumiem Twoja mama pomogla tylko w kryzysowej sutuacji jednorazowo ... gdyby w tym momencie spotkala sie z jakas kontrola to moga sprawdzic ksiazeczke sanitarno-epidemiologiczna ( bo to jest wymagane ) a pracodawca moze sie wykrecic ze jest to np. dzien probny . Gdyby udowodnili ze taka osoba pracuje juz dosc dlugo to wtedy panstwowa inspekcja pracy ... tylko nie wiem czy kare ponosi tez osoba zatrudniona "na czarno" no bo jak domniemam wiedzialaby o tym czy tylko pracodawca ... mam nadzieje ze w miare jasno napisalam

  10. #10
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    jestem tego zdania co elax...po co zgłaszać? Chciałabyś, żeby ktoś zgłosił twoją mamę? Dla mnie to jest wówczas nieuczciwa konkurencja bo zamiast walczyć jakością swojej pracy to się człowiek do takich rzeczy posuwa...i każdy z nas zaczyna od 0-nikt odrazu działalności i salonu nie otworzył. I równie dobrze można mieć mega talent i wiedzę a nie mieć papierka. Szanuje twoje podejście ale moje poglądy są zupełnie inne i ja do człowieka (każdego) podchodzę jak do siebie
    Ja to odebrałam negatywnie..... nie jako pomoc osobom bez kwalifikacji.



  11. #11
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    w Polsce jest takie dziwne prawo ze nie wymaga sie odpowiedniego wykwalifikowania aby moc cos robic ... czyli salon pazurowy czy tez fryzjerski moze sobie otworzyc i robic w nim osoba ktora nie ma wyksztalcenia ... z tego co wiem to raczej nie ma na to jakichs paragrafikow

  12. #12
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    a jesli taka osoba cos spipcy to juz sprawa klientki czy zaklada sprawe czy puszcza to w niepamiec ... najwazniejsze aby miec czyste sumienie jesli chodzi o sanepid . No i klientki jesli zadowolone to same wiemy najlepiej ze dla nich niewazne czy mamy papier czy nie

  13. #13
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    dziewuszki ja mysle ze ona po prostu zapytala czy taki ktos bez papierka moze wykonywac cos a nie miec uprawnien a jesli juz to wykonuje to czy jest to zabronione ( i czy taka osoba moze oberwac ) czy nie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Niepazurkowa praca zawodowa
    By silverghost in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-02-2022, 13:07
  2. Praca po kursie
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 20:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •