Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 104

Temat: Domowe sposoby na...

  1. #26
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Question Maseczka aspirynowa..

    Hej kobietki

    Słyszałyście może o maseczce z aspiryny? widzialam ostatnio turtorial gdzies na necie ale zapomnialam gdzie

    robi sie ja tak:

    4 tabletki białe aspiryny np. bajera
    odrobinka wody
    łyzka jogurtu naturalnego bez cukru


    i tam laska sie wypowiadala ze swietna ta maseczka na kazda cere oczyszcza wyrownoje koloryt i dziala przeciw wągrom i wypryskom i chcialam spytac czy ktos moze uzywal i moze podzielic sie spostrzezeniami na ten temat

    szukalam na forum podobnego tematu jesli przeoczylam to przepraszam


    buziaki dla wszytkich
    no to zaczynamy

  2. #27
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    ależ cudo.. sama nie wiem co takie coś może zdziałać czy aby nie podrażni?

  3. #28
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    o aspirynie wiem tylko tyle że wrzuca się do wody do kwiatków i są świeższe ale jak działają na cere to nie wiem

  4. #29
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    dzis postaram sie zrobic i napisze efekty tego "cuda" haha
    no to zaczynamy

  5. #30
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    Maseczka nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie normalnej, tlustej,mieszanej, tradzikowej,z rozszerzonymi porami.

    aspiryna-to po prostu kwas acetylosalicylowy(jest zaliczany do do kwasów BHA,dzieki czemu nadaje się też do cer wrażliwych i naczynkowych).Nazwa handlowa polskiego leku będącego czystym kwasem acetylosalicylowym to Polopiryna S
    Dziala antybakteryjnie,przeciwzapalnie,zmniejsza wydzielanie sebum,rozjasnia buzie,wygladza ja i oczyszcza,zamyka pory.
    Maseczka stosowana regularnie bardzo wyraznie poprawia wyglad skory.Nalezy ja stosowac 2x w tygodniu przez miesiac lub dwa w zaleznosci od stanu skory ,a pozniej 1x w tygodniu dla podtrzymania efektu,(przy cerze mieszanej, tlustej),w przypadku cery suchej i normalnej- 1x w tygodniu)
    wersja dla cery suchej i normalnej:
    3 tabletki aspiryny
    jogurt naturalny bez cukru lub miód
    woda

    wersja dla cery tlustej,mieszanej ,tradzikowej
    3-6 tabl.aspiryny bayerowskiej rozgniesc lub rozpuscic w wodzie(pol kieliszka od wodki-mozna cale tabletki zostawic w wodzie az sie rozpuszcza"zrobia tzw.pulchne"
    lyzeczka miodu lub jogurtu naturalnego,wszystkie skladniki rozetrzec ,aby uzyskaly jednolita konsystencje)
    papke naniesc na twarz na 20 minut
    po tym czasie mozna rozmasowac ja kolistymi ruchami na twarzy(jak peeling) i zmyc woda
    wklepac krem nawilzajacy

    . W porównaniu z kwasem salicylowym kwas acetylosalicylowy jest mniej drażniący,dlatego znalazl swoje zastosowanie w kosmetyce estetycznej .
    osoby ze schorzeniami alergicznymi,cera naczynkowa i bardzo wrazliwa oraz bardzo sucha-ostroznie ! by nie doszlo do podraznien






    polecam i popieram jej zbawienne dzialanie na twarz

    ---------- Dodano o godzinie 12:16 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:13 ----------

    acha-zapomnialam dodac-przy ropnych krostach na twarzy nie rozmasowujemy jej po uplywie czasu trzymania na buzi(20 minut,aby nie zainfekowac calej buzi,w przypadku pekniecia takowej krostki

  6. #31
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    no pieknie
    a ja jakos sie nie zebralam wczoraj do jej zrobienia pazurku trzaskalam mam nadzieje ze dzis mi sie uda
    no to zaczynamy

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    sprobuj-dziala dziala,tylko trzeba pamietac zeby uzywac czystych (bez domieszek innych substancji leczniczych)aspiryn lub zwyklej polopiryny s


  8. #33
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    napewno skorzystam
    no to zaczynamy

  9. #34
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    a to ja jeszcze powiem że polopiryna ma więcej (500 -tyle co aspiryna) kwasu acetylosalicylowego niż polopiryna s (300). my mamy zawsze polopiryne bo polska

    skoro zwęża pory to należałoby ją robić po całym "zabiegu" upiększającym? chyba sobie trzasne na dniach bestilka kiedy robisz?

  10. #35
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    a co umawiamy sie na ten sam dzien tzn wieczor? czy najpier ja haha bede krolikiem doswiadczalnym

    ---------- Dodano o godzinie 13:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:46 ----------

    Znalazlam cos takiego nawet nawet laseczka opisala

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    prosze o zamiane linak w filmik bo cos kurcze mi nie idzie
    Ostatnio edytowane przez bestilka007 ; 07-01-2010 o 15:10
    no to zaczynamy

  11. #36
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    chyba dzis bede robic zobaczymy

  12. #37
    Wczytuje się Avatar daniela dorsz
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielefeld
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Maseczka aspirynowa..

    Miałam problemy z takimi małymi krostkami na dekoldzie,jak zrobiłam sobie maseczkę z aspiryny, to po pierwszym użyciu były efekty jak po żadnych innych preparatach.polecam tą maseczkę i to bardzo.

  13. #38
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    no prosze nawet nie wiedziałam, musiałabym jakąś wypróbować

  14. #39
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    Mi ostanio nie chiało się kupić peelingu i znalazłam taki przepis:

    Do miseczki dajemy 2 łyzki cukru i 1 łyzkę oliwki z oliwek

    bardzo fajnie się sparwdziła do tego jaka gładka twarz po..

    trafiłam też na peelig z kawy...więc nalezy tylko zaparzyć sobie kawkę i odlac podę a fusy nakładamy na ciało

  15. #40
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    bardzo fajne te sposby, kiedys mialam kilka takich ale oczywiscie je gdzies zapodzialam

  16. #41
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    świetna jest, ja bardzo lubie takie domowe sposoby

  17. #42
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    Mi ostanio nie chiało się kupić peelingu i znalazłam taki przepis:

    Do miseczki dajemy 2 łyzki cukru i 1 łyzkę oliwki z oliwek

    bardzo fajnie się sparwdziła do tego jaka gładka twarz po..

    trafiłam też na peelig z kawy...więc nalezy tylko zaparzyć sobie kawkę i odlac podę a fusy nakładamy na ciało
    cukier i oliwa sa dobre ale moim zdaniem bardziej do dloni czy ciała ... nie do kazdej cery mozna uzyc tak duzych krysztalkow jak cukier... w wiekszosci pilingow czasteczki ktore spelniaja zadanie "scierania" sa kuleczkami ktore nie spowoduja mikro urazow ... a cukier jak wiadomo jest bardziej kanciasty...
    jesli chodzi o kawe taka papke mozna pozniej owinac folia spozywcza a afekt bedzie jeszcze bardziej widoczny...

  18. #43
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    kilka przepisów na domowe kosmetyki:

    Kosmetyki do kąpieli

    Kąpiel maślankowa
    Do wanny napełnionej wodą wlać 3 l maślanki. Miękka i pachnąca woda wygładzi skórę i zrelaksuje organizm.

    Kąpiel miodowo-mleczna

    W litrze ciepłego mleka rozpuścić filiżankę miodu. Tę mieszaninę wlać do wanny. Skóra po takiej kąpieli stanie się miękka i delikatna.

    Kąpiel Kleopatry
    Do wanny z ciepłą wodą wlać 2 l mleka, 2 łyżki oliwy z oliwek oraz napar z czarnego bzu ( 2 łyżki kwiatów zalać 1 l wrzątku ). Dla pięknego aromatu wrzucić do wanny umyte skórki pomarańczowe. Kąpiel dodaje energii, nawilża i wygładza skórę, a czarny bez działa tonizująco i przeciwzapalnie.

    Kąpiel odprężająca i przyciemniająca skórę
    Do 3 litrów wody wsypać 10 łyżek kory dębu, 3 łyżki liści orzecha włoskiego i 3 łyżki rumianku. Gotować przez 30 minut na małym ogniu. Odcedzić i wlać do wanny z wodą.

    Kąpiel dla suchej skóry
    Garść suszonych kwiatów nagietka zalać 2 szklankami wrzątku. Po 20 minutach odcedzić i dodać do kąpieli.

    Kąpiel relaksująca z lawendą

    4 łyżki świeżych lub 2 łyżki suszonych kwiatów lawendy i 2 łyżki nostrzyka umieścić w bawełnianym woreczku, a następnie powiesić na kranie w strumieniu lejącej się wody. Można też zagotować zioła i napar wlać do wanny z wodą.

    Relaksująca kąpiel ziołowa
    Do bawełnianego woreczka wrzucić 3 garści mięty i 2 rozmarynu. Włożyć woreczek do wanny i wlać wodę. Wcisnąć sok z 4 cytryn. Kąpiel powinna trwać 10 minut. Ma działanie odświeżające skórę i pobudzające krążenie.

    Kąpiel luksusowa
    Do garnuszka wsypać 10-12 goździków, dodać szczyptę cynamonu i skórkę z pomarańczy. Zalać wodą i gotować ok.20 min.na małym ogniu. Przecedzić i wlać do wanny. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut.

    Kąpiel cytrynowa

    Trzy cytryny ze skórką pokroić w plastry, wrzucić do wanny i zalać ciepłą wodą. Taka kąpiel wspaniale relaksuje i uspokaja.

    Kąpiel odżywcza
    Do wanny z ciepłą wodą dodać 2 litry tłustego mleka, pół szklanki miodu i 5 kropli olejku różanego.

    Kąpiel krochmalowa

    Jest idealna do skóry łuszczącej się po opalaniu. Z około pół kilograma mąki ziemniaczanej zrobić krochmal i wymieszać go z wodą w wannie. Kąpiel delikatnie oczyszcza skórę i działa łagodząco.

    Kąpiel z dodatkiem mąki owsianej lub pszennej

    Do lnianego woreczka wsypać około 300g mąki, przywiązać go pod kranem i puścić ciepłą wodę. W czasie kąpieli woreczek kilkakrotnie wycisnąć. Kąpiel ta stosowana dwa razy w tygodniu spowoduje, że z nóg i ramion zniknie " gęsia skórka ", a skóra stanie się miękka i gładka.


    Kuracje roślinne na wypadanie i wzmocnienie włosów

    Regenerowanie włosów
    Zagotować 0,25 l octu owocowego i zalać nim garść suszonych pokrzyw. Pokrzywy należy pozostawić w occie przez kwadrans, następnie odcedzić płyn przez drobne sitko. Powstały w ten sposób lotnion ochłodzić i co drugi dzień przemywać nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowywać w skórę czaszki odrobinę olejku z korzenia łopianu. Do kuracji należy również wypijanie przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego, a rano na pusty żołądek szklanki świeżego soku z rzeżuchy. Kurację stosuje się przy nadmiernym wypadaniu włosów

    Pokrzywa pomaga na wypadanie włosów i regeneruje
    Pokrzywa od dawna jest znana jako środek na wzmocnienie korzonków włosowych i zapobiegający łupieżowi. Zrób sobie płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na filiżankę) lub gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem. Po naciągnięciu i wystudzeniuy płuczemy włosy. Nie wolno używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono - nie chcemy wyglądać jak UFO! Gdy męczy nas wypadanie włosów, stosujemy następującą kurację: Garść pokrzyw zalewamy 1/4 l zagotowanego octu owocowego. Pokrzywy pozostawiamy w occie na 15 min., potem odcedzamy płyn przez sitko. Oziębionym wywarem przemywamy włosy co dwa dni. Będą silniejsze.

    Mięta odżywia skórę głowy
    Gdy skóra głowy jest mocno przesuszona, a włosy kruche , słabe i mało elastyczne, możemy zastosować płukankę z mięty (stosujemy ją dla włosów ciemnych lub rudych, jasne mogą się lekko zabarwić). Jednym litrem octu owocowego lub winnego zalewamy garść mięty. Mieszankę tę zamykamy w szczelnym naczyniu i stawiamy w ciepłym miejscu (lub na słońcu) na 14 dni. Potem odcedzamy ocet, mocno wyciskamy zioła i filtrujemy płyn przez gazę do butelki. Po każdym myciu płuczemy włosy i skórę głowy. Nadaje się zwłaszcza do tłustych włosów.

    Rozmaryn usuwa łupież
    To zioło nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów, tłustej ngłowy, pomaga pozbyć się łupieżu. Dodatkowo płukanka rozmarynowa intensyfikuje ciemny odcień włosów. Dobry dla tłustych włosów jest okład z majonezu rozmarynowego. Potrzebujemy żółtko, 25g oleju ze słodkich migdałów i pół łyżeczki olejku rozmarynowego. Z tych składników ukręcamy powoli majonez. Pokrywamy nim suche włosy i skórę głowy. Przez pół godziny trzymamy papkę pod folią i turbanem w cieple. Rozmaryn pobudza krążenie i działa odżywiająco.

    Szałwia wygładza kręcone włosy
    Działa na włosy stymulująco, odżywia je, wzmacnia, dzięki niej stają się zdrowsze. Przygotowujemy napar z szałwii: Garść wysuszonych ziół zalewamy szklanką wrzątku i i pozostawiamy do naciągnięcia (nie gotujemy) na 10 min. Następnie przecedzamy napar i czekamy aż wystygnie. Płuczemy nim umyte włosy (nie spłukujemy). Jeśli masz kręcone włosy możesz wykorzystać napar do ich lekkiego rozprostowania. Po umyciu nanieś napar i rozczesz grzebieniem. Potem wysusz włosy nadając im gładką formę. Loki nieco się wygładzą i włosy będą zdrowsze. Szałwia ma też właściwości relaksujące i zapobiega podrażnieniom.

    Nasturcja wzmacnia włosy

    Napar z liści nasturcji poprawia strukturę włosów, odświerza je, sprawia, że lepiej się układają - są usztywnione. Napar zaparza się jak mocną herbatę (ziół się nie gotuje tylko zalewa wrzątkiem). Garść liści nasturcji zalej 1/2 l wrzątku i pozostaw do naciągnięcia. Po ostygnięciu przecedź przez gazę. Możesz używać jako płukanki - jeżeli przelejesz do buteleczki z atomizerem i przed suszeniem suszarką spryskasz włosy u nasady, będą lepiej usztywnione.

    Pielęgnacja włosów odżywką śmietankową
    Do zniszczonych włosów. Mieszamy 2 łyżki śmietany, łyżeczkę soku cytrynowego i 1/2 łyżeczki oleju kukurydzianego. Miksturę wcieramy we włosy i przykrywamy folią na 10 min. Płuczemy czystą wodą.

    Odżywka nagietkowo - mleczna
    Do włosów suchych. 1/2 filiżanki mleka mieszamy z żółtkiem i 1/2 filiżanki naparu z nagietka. Nakładamy na suche lub wilgotne włosy i zawijamy folią. Płuczemy po 10-15 minutach.

    Odżywka żółtkowo - rycynowa
    Mieszamy ze sobą: żółtko, 30g oleju rycynowego, łyżeczkę droiżdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i skórę głowy. Na pół godziny zakładamy folię i ciepłą chustkę lub turban. Potem myjemy włosy szamponem ziołowym.

    Terapia z soku jabłkowego
    Zapobiega łupieżowi. Po umyciu włosów nacieramy skórę głowy filiżanką soku jabłkowego. Potem do filiżanki wody dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i płuczemy tym włosy. Stosujemy conajmniej przez tydzień.

    Terapia odżywcza
    Do włosów suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie. Mieszamy 3 łyżeczki rumu i całe jajko. Na umyte włosy nakładamy miksturę na 2 minuty. Płuczemy włosy zimną wodą.

    Terapia energetyzująca

    Potrzebne: 2 łyżki oleju sezamowego, 1 żółtko, łyżeczka majonezu, 1/2 filiżanki śmietany. Nadaje się do włosów kruchych, cienkich, szczególnie po intensywnych dietach odchudzających. Należy wymieszać składniki w mikserze do konsystencji kremu. Potem rozprowadzamy po umytych, wilgotnych włosach. Na pół godziny okręcamy włosy folią aluminiową. Po tym czasie zdejmujemy folię, płuczemy i myjemy włosy.

    Egzotyczna papka nawilżająca dla suchych włosów

    Dojrzały owoc awokado rozgnieść widelcem. Dodać 3 łyżki majonezu lub śmietany. Papkę nałożyć na umyte pasma i owinąć głowę ręcznikiem. Po ok.30 minutach umyć głowę szamponem do przesuszonych włosów

    Ziołowy płyn dla suchych włosów
    2 łyżki nagietka zalać litrem wrzątku. Przykryć naczynie i zostawić napar do naciągnięcia. Przecedzić go i polewać nim włosy po każdym myciu głowy.

    Nabłyszczająca maska do włosów

    Łyżkę olejku kokosowego ( można kupić w sklepie ze zdrową żywnością ) połączyć z 3 łyżkami śmietany. Miksturę wetrzeć w pasma. Owinąć głowę ręcznikiem. Po ok.30 minutach umyć głowę łagodnym szamponem.

    Naturalny miodowy utrwalacz
    1 łyżkę miodu wymieszać ze szklanką letniej wody. Dodać łyżeczkę octu owocowego. Płyn wlać do butelki z atomizerem ( np. po lotionie ). Spryskać umyte i osuszone ręcznikiem pasma. Wymodelować fryzurę.

    Piwny lotion
    Umyte pasma zwilżyć roztworem jasnego piwa i wody (w proporcji 1:1). Ułożyć włosy.

    Drożdżowa maska do włosów przetłuszczających się
    Kostkę drożdży piekarskich rozgnieść widelcem i wymieszać ze szklanką mleka. Papkę rozprowadzić na włosach na pół godziny przed myciem. Dokładnie spłukać włosy i umyć je szamponem do włosów tłustych. Taką maskę stosować 2 razy w tygodniu.

    Domowy szampon
    Łyżkę posiekanego korzenia mydlnicy wymieszać z łyżką liści pokrzywy. Zalać szklanką wrzącej wody. Przykryć i zostawić pod przykryciem do naciągnięcia. Przecedzić. Odrobiną takiego szamponu umyć włosy. Kosmetyk ten wspaniale oczyszcza i odświeża włosy i skórę głowy, choć nie daje piany.

    Skrzyp na łupież

    Woda ziołowa do włosów z łupieżem
    2 łyżki szałwii lub skrzypu zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Przecedzić. Płynem polewać włosy po myciu i wpasowywać go w skórę głowy.

    Oliwka rozmarynowa do włosów z łupieżem
    2 łyżeczki oliwki wymieszać z 10 kroplami olejku rozmarynowego. Wmasować w skórę głowy. Rano umyć włosy.

    Tonik z rzepy wzmacnia wypadające włosy
    Dorodne warzywo zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Odcisnąć sok i wetrzeć go w skórę głowy, najlepiej na pół godziny przed myciem. Pomoże na wypadanie włosów.

    Płukanka rozjaśniająca włosy

    Dwie garście suszonych kwiatów rumianku zalać 2 litrami wrzącej wody. Przykryć, a gdy wystygnie wypłukać w tym naparze umyte włosy.

    Odżywka do włosów z lawendą
    Zmieszać 1 żółtko z łyżeczką oliwy, następnie dodać 3 krople eterycznego olejku lawendowego. Wetrzeć dokładnie odżywkę w zniszczone końce włosów, Umyć szamponem po 15 minutach. Odżywkę stosować 2-3 razy w tygodniu.

    Tonik do pielęgnacji włosów z rozmarynem

    200 gram świeżych listków rozmarynu zalewamy 1 szklanką dobrego czerwonego wina, najlepiej wytrawnego. Listki gotujemy w winie, na wolnym ogniu, potem tonik odcedzamy i zlewamy do czystej i szczelnej butelki. Uzyskany w ten sposób tonik energicznie wcieramy we włosy i skórę głowy przed snem.

    Wzmacniająca maseczka dla suchych włosów
    Rozgrzany olejek migdałowy odżywi i wzmocni włosy. Możesz go zmieszać z zawartością kapsułki witaminy E. Taka maseczka poprawia krążenie krwi i ma własności regenerujące.

    Nalewka ziołowa na wzmocnienie włosów
    Zmieszać po łyżce stołowej ziela skrzypu, korzenia łopianu, szyszek chmielu i liści pokrzywy. Przesypać zioła do słoika i zalać czystym spirytusem. Po 2 tygodniach odcedzić przez gazę, a otrzymanym płynem nawilżać skórę głowy co drugi dzień.

    Maseczki, toniki i mleczka do twarzy


    Plamy starszego wieku
    Mogą pojawiać się już po czterdzieste. Najczęściej występują na czole, skroniach, szyi i dłoniach. Są różnej wielkości w kolorze jasnobrązowym. Aby im zapobiec zaleca się stosowanie diety bogatej w witaminę A ( marchew, wątróbka, mleko, masło ). Jeżeli już plamy się pojawią można wybielać je przy pomocy soku cytrynowego. Do nacierania używamy cytryny pokrojonej w plasterki. Trzeba jednak mieć świadomość, że widocznego efektu nie uzyskamy natychmiast. Potrzeba cierpliwości i systematyczności. Innym sposobem jest sok z chrzanu. Chrzan ścieramy na drobnej tarce i wkładamy na dzień do octu winnego. Odcedzonym płynem codziennie nacieramy przebarwioną skórę.

    Letnie piegi
    Miejscowe przebarwienia pigmentacyjne skóry o zabarwieniu żółtawym lub brązowawym nazywamy piegami. Pojawiają się pod wpływem naświetlania skóry światłem słonecznym. Właściwości likwidowania letnich piegów przypisuje się maślance, rozcieńczonemu sokowi z cytryny, sokowi z pietruszki i ogórka. Można też zastosować maseczkę z porzeczek opisaną poniżej. Inny sposób poradzenia sobie z piegami to nadanie całej twarzy wrażenia pełnej, brązowej opalenizny, na której piegi nie będą po prostu widoczne. W tym celu codziennie rano i wieczorem należy wmasowywać w skórę świeży sok marchwiowy, a po jego całkowitym wchłonięciu nacierać twarz odrobiną olejku migdałowego. Kurację uzupełnia się popijając dwa razy dziennie kapsułkę tranu szklanką soku z marchwi.

    Maseczka z porzeczek
    Około 150 g niedojrzałych porzeczek rozgnieść widelcem i dodać łyżkę stołową rozgrzanego miodu. Papkę nałożyć na miejsca występowania piegów i po pół godzinie zmyć ciepłą wodą. Po zmyciu skórę należy oklepać rozcieńczonym sokiem z cytryny.

    Tonik wybielający plamy na twarzy
    Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.

    Maseczka do skóry z plamkami i przebarwieniami
    2 łyżki drobno startego selera wymieszać z łyżką serka homogenizowanego na gęstą masę. Nałożyć na twarz.

    Maseczka z fasoli wygładzająca i ujędrniająca skórę
    Rozgotowaną i przetartą przez sitko filiżankę fasoli wymieszać z sokiem z połowy cytryny i łyżką oliwy. Ciepłą masą pokryć równo twarz i szyję. Pozostawić na 20 minut.

    Maseczka "po czterdziestce"
    Zmiksować żółtko jaja, łyżkę oliwy i łyżkę miodu. Dodać ubitą pianę z białka i starannie wymieszać. Maseczką posmarować twarz, po 30 minutach zmyć tonikiem i wklepać krem nawilżający. Maseczka wygładza skórę, pojędrnia i nadaje jej zdrowy koloryt.

    Maseczka jogurtowa
    2 łyżeczki naturalnego jogurtu, 1 łyżeczkę mąki i 1 łyżeczkę miodu wymieszać i nanieść na twarz. Poczekać aż zaschnie, złuszczyć palcami i zmyć twarz zimną wodą.

    Maseczka oczyszczająco-odżywcza
    3 łyżki płatków owsianych zalać 3 łyżkami wrzącej wody, przykryć, odstawić w chłodne miejsce do ostygnięcia. Kiedy płatki napęcznieją i papka stanie się letnia, wymieszać ją z łyżką płynnego miodu. Maseczkę nałożyć na twarz, szyję oraz dekolt. Po 20 minutach zmyć ją letnią wodą, a następnie spłukać skórę strumieniem zimnej wody.

    Maseczka odżywcza z żółtkiem
    Jedno żółtko utrzeć na gładką masę z łyżką serka homogenizowanego i łyżeczką oliwy z pestek winogron. Maseczkę nałożyć na twarz i po kwadransie zmyć ją naparem z rumianku.

    Odżywiająca i wygładzająca maseczka z banana
    Zmiksować pół banana. Wymieszać go z żółtkiem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz na 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

    Maseczka z kiwi dla cery tłustej i mieszanej
    Jeden owoc kiwi obrać ze skórki i zmiksować miąższ. Dodać do niego 3 łyżki serka homogenizowanego. Nałożyć papkę na twarz na 10 minut.

    Maseczka winogronowa dla cery suchej, szorstkiej i łuszczącej się
    Kilkanaście umytych winogron rozgnieść widelcem. Soczystą papką obłożyć twarz oraz szyję. Po upływie 15 minut zebrać masę chusteczką higieniczną i przetrzeć skórę tonikiem.

    Maseczka cytrynowa dla zmęczonej, szarej cery
    Przekroić jedną cytrynę. Wycisnąć sok z jednej połówki i do zagłębienia wlać żółtko. Zostawić na 2 godziny. Żółtko naciągnie w tym czasie olejkami eterycznymi ze skórki. Następnie żółtko przełożyć do miseczki, dodać kilka kropli soku cytrynowego, nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach spłukać ciepłą wodą.

    Maseczka relaksująca
    Zmieszać 2 łyżki serka homogenizowanego i łyżeczkę miodu. Dodać 2 krople olejku różanego i nałożyć na oczyszczoną twarz na 10 minut.

    Maseczka odmładzająca z malwy
    2-3 łyżki drobno posiekanych świeżych albo suszonych, pokruszonych płatków malwy wraz z pylącymi pylnikami zalać niewielką ilością jogurtu naturalnego i mieszać aż do uzyskania prawie jednolitej papki. Papkę rozprowadzić na twarzy. Maseczkę trzymać na twarzy 20 minut, a po jej zdjęciu umyć twarz letnim naparem z nagietka, rumianku lub lipy. Maseczka jest zalecana dla cery suchej albo przesuszonej, matowej z łuszczącym się naskórkiem. Zapobiega też zmarszczkom i oczyszcza skórę.

    Maseczka z drożdży piwnych dla cery tłustej
    4 łyżki drożdży wymieszać z łyżeczką płynnego miodu i dodać tyle wody by uzyskać pastę. Nałożyć na twarz na 10-15 minut, zmyć letnią wodą. Maseczka łagodzi podrażnienia, oczyszcza skórę, usuwa zbędny tłuszcz.

    Maseczka oczyszczająca z orzechów
    4 zmielone orzechy włoskie zalać 100 ml ciepłego mleka. Gdy napęcznieją i przestygną nałożyć na twarz na 10 minut. Zrobić masaż, zmyć. Orzechy działają jak peeling, pomagają usunąć martwy naskórek i odżywić skórę.

    Maseczka nagietkowa na rozszerzone naczynka
    Wymieszać po łyżce kwiatu nagietka, rumianku, ziela kasztanowca oraz skrzypu i zalać szklanką wrzątku. Po naciągnięciu odcedzić napar i wymieszać z kilkoma łyżeczkami mąki ziemniaczanej. Po przestudzeniu nałożyć maseczkę na miejsca z popękanymi naczynkami. Ładnie likwiduje rumień, koi podrażnienia.

    Maseczka młodości
    Zmiksować żółtko, 2 łyżki oliwy i łyżeczkę soku cytrynowego. Tak otrzymanym "majonezem" posmarować twarz i szyję, po 30 minutach zmyć wilgotną gazą, skórę przetrzeć tonikiem i wklepać krem nawilżający.

    Maseczka do cery tłustej i trądzikowej
    Posiekać drobno pół pęczka świeżej natki pietruszki i wymieszać na gęstą masę z serkiem homogenizowanym i łyżką oleju słonecznikowego lub oliwy.

    Maseczka do cery suchej i wrażliwej
    2 łyżki mąki ziemniaczanej rozmieszać z ciepłym mlekiem na gęstą papkę, nałożyć na skórę, a następnie przykryć ciepłym kompresem.

    Maseczka z ziemniaka odżywiająca i ujędrniająca skórę
    Ugotować ziemniak w łupinie, po obraniu rozgnieść go, zmieszać z odrobiną mleka lub jogurtu naturalnego i jednym żółtkiem. Nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Maseczka wygładza, odżywia i uelastycznia wiotczejącą skórę.

    Kompres z naparu z zielonej herbaty
    Przygotować napar z zielonej herbaty. Przecedzić. W letnim płynie zanurzyć gazę i położyć na twarz na 15 minut. Kompres wygładzi skórę i doda cerze świeżości.

    Odżywcza maska spłycająca zmarszczki
    Rozgnieśc widelcem miąższ z awokado lub banana. Utrzeć z łyżką śmietany. Maskę nałożyć na twarz na ok. 20 minut. Po tym czasie zmyć wodą mineralną. Stosować raz na tydzień.

    Maseczka do cery z pękającymi naczynkami
    Po łyżce zmielonego siemienia lnianego i liści mięty zalać szklanką wrzątku i odstawić do naciągnięcia. Przecedzone zioła położyć na twarz i przykryć kompresem.

    Maseczka do cery o rozszerzonych porach
    Miąższ z połowy grapefruita rozgnieść na miazgę ( jeżeli jest bardzo soczysty, można go zagęścić mąką ziemniaczaną ) i nałożyć na twarz na 15 minut.

    Wygładzająca maseczka do cery tłustej
    Białka z 2 białek ubić na sztywną pianę. Nałożyć ją tylko na twarz. Po kwadransie zmyć wacikiem nasączonym dość ciepłą wodą.

    Ujędrniająca maseczka do cery suchej
    Średniej wielkości ugotowany ziemniak rozgnieść widelcem i wymieszać z łyżką oliwy. Gdy trochę przestygnie nałożyć na skórę. Zmyć po 20 minutach.

    Szałwiowa maseczka łagodząco-odświeżająca do skóry wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek
    2 łyżki suszonej szałwi zalać 2 łyżkami gorącej ( nie wrzącej) wody. Przykryć i odstawić w chłodne miejsce do przestygnięcia. Kiedy zioła napęcznieją i będą miały letnią temperaturę, nałożyć maskę na twarz, dekolt i szyję na 15 minut. Zmyć letnią wodą.

    Lawendowo-rozmarynowa maseczka łagodząca i odświeżająca do skóry wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek
    2 łyżki suszonej lawendy i 2łyżki suszonego rozmarynu zalać 1/2 szklanki wrzątku i podgrzewać na małym ogniu, aż powstanie gęsta papka. Dodać 1/2 łyżki mąki rozrobionej w odrobinie zimnej wody. Nałożyć na twarz na 20 minut.

    Maseczka z mięty
    3 łyżki wysuszonej mięty zmieszać z kilkoma łyżkami świżego jogurtu naturalnego. Rozprowadzić papkę na twarzy. Po 10 minutach umyć twarz chłodną wodą. Mięta odżywia cerę i poprawia krążenie. Szary naskórek odzyskuje zdrowy wygląd.

    Maseczka z ogórka do cery tłustej i trądzikowej
    Cieniutko pokrojone plasterki obranego ze skórki świeżego ogórka kładziemy na twarz i szyję. Aby nie zsuwały się ani nie wysychały, przykrywamy je wilgotnym kompresem. Pozostawiamy na twarzy ok. 20 minut. Znakomicie ściąga pory i odświeża.

    Maseczka z ogórka do skóry podrażnionej, łuszczącej się
    Utarty ogórek zmieszać z odrobiną jogurtu naturalnego lub śmietany i nałożyć na twarz na 15 minut. Potem zmyć letnią wodą.

    Odżywcza maseczka z awokado
    Miękki dojrzały owoc podzielić wzdłuż na pół. Miąższ z jednej połówki zmieszać z 1/2 żółtka, dodać kilka kropli soku z cytryny. Powstałą pastą posmarować twarz i szyję, a po 20 minutach zmyć ciepłą wodą. Maseczka pielęgnuje zwłaszcza cerę suchą, szorstką i wrażliwą.

    Maseczka brzoskwiniowa do cery zwiotczałej, starzejącej się
    Rozgnieść jedną brzoskwinię, zmieszać z żółtkiem, łyżeczką oliwy i łyżką mąki. Wszystko rozetrzeć na jednolitą masę i nałożyć na twarz na 10-15 minut, po czym spłukać letnią wodą.

    Maseczka brzoskwiniowa do cery wrażliwej
    Rozgnieść brzoskwinię z dwoma łyżeczkami słodkiej śmietanki. Nałożyć na twarz na 15 minut. Zmyć ciepłą wodą. Maseczka doda skórze blasku.

    Maseczka z selera wygładzająca skórę i zapobiegająca zmarszczkom
    Z poszatkowanych liści selera i twarożku sporządzić jednolitą papkę. Nałożyć na twarz na 20 minut.

    Wzmacniająca maseczka z prawoślazu
    2 łyżki suszonych liści zalać na pół godziny letnim mlekiem. Dodać pół łyżeczki miodu, tyle samo oliwy i octu winnego oraz żółtko i łyżkę płatków owsianych. Wymieszać na papkę. Odżywia i hartuje cerę suchą.

    Maseczka z czarnego bzu
    3 łyżki suszonych kwiatów czarnego bzu i łyżkę płatków nagietka zalać wrzątkiem i wymieszać. Dodaje blasku cerze zmęczonej, z pajączkami.

    Larendogra czyli Woda królowej Węgier
    50g suszonych kwiatów lawendy i 100g suszonych listków rozmarynu zmieszać w szklanym naczyniu. Następnie zalać zioła spirytusem tak, aby całkowicie przykryć zioła. Naczynie odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przecedzić płyn przez kilkakrotnie złożoną gazę, a następnie rozcieńczyć - w proporcjach pół na pół - wcześniej przegotowaną i wystudzoną wodą. Rozlać do buteleczek z ciemnego szkła. Zakorkować. Przechowując - chronić przed światłem. Ten tajemniczy preparat o działaniu odmładzającym stosowany był z powodzeniem przez wiele pokoleń eleganckich kobiet z arystokratycznych rodów. Smarowano nim twarz, a często i całe ciało. Oprócz właściwości odmładzających leczy on wiele chorób skórnych.

    Tonik cytrynowy do cery tłustej
    Pokrojoną w plasterki cytrynę zalać na tydzień w czystym słoiku czystą słabą wódką i ustawić w ciemnym miejscu. Otrzymamy w ten sposób tonik, który ściąga pory, odżywia, oczyszcza i wspaniale odświeża skórę. Polecany nastolatkom, bo leczy trądzik.

    Tonik rozmarynowy na trądzik
    Filiżankę rozmarynu zalać ćwiartką wódki i odstawić w ciemne miejsce na 3 tygodnie. Potem przecedzić i przemywać twarz wacikiem namoczonym w toniku.

    Mleczko z dyni do oczyszczania twarzy
    1/2 szklanki zmiksowanego miąższu świeżej dyni zmieszać z 1/2 szklanki naturalnego jogurtu. Całość dokładnie wymieszać i odstawić na 2 godziny. Powstałe mleczko należy wmasować w skórę rano i wieczorem i spłukać wodą.

    Maseczka wybielająca piegi
    Wyciśnij sok ze świeżej rzeżuchy i zmieszaj z miodem ( w proporcji 3 części soku na 1 część miodu ). Posmaruj miejsca pokryte piegami. Gdy płyn zaschnie zmyj wodą, najlepiej mineralną. Nie powinny używać tej maseczki osoby o cerze z problemami naczynkowymi.

    Maseczka bananowa błyskawicznie wygładzająca skórę
    Zmiksować na jednolitą masę 2 małe banany i 2 łyżki twarogu. Dodać 4 krople witaminy E.Zmyć po 20 minutach. Maseczka polecana jest do cery tłustej i trądzikowej.

    Maseczka z awokado odżywiająca i natłuszczjąca skórę
    Małe dojrzałe awokado zmiksować na jednolitą masę z 2 łyżkami naturalnego jogurtu. Dodać 3 krople witaminy A. Zmyć po 20 minutach. Polecana szczególnie do cery suchej i odwodnionej.

    Maseczka jabłkowa błyskawicznie poprawiąca wygląd skóry i oczyszczająca
    Duże kwaśne jabłko zetrzeć na tarce i zmieszać z łyżeczką oliwy z oliwek i łyżeczką twarożku. Po 15 minutach zmyć twarz letnią wodą lub tonikiem.

    Maska wybielająca do piegów
    3 łyżki mąki ziemniacznej zmieszać z 1 łyżką soku z cytryny i 1 łyżką maślanki. Nałożyć na twarz , a gdy maska zaschnie zmyć ją letnią wodą i użyć toniku.

    Nalewka rozjaśniająca do piegów
    2 łyżki pokrzywy zmieszać z łyżką utartego chrzanu i zalać butelką białego wina,. Zakryć szczelnie i odstawić na 14 dni. Po przecedzeniu przemywać skórę 2 razy dziennie.

    Maska złuszczająca do piegów
    Zmieszać 1 szklanki naparu z rumianku i 1 szklanki jogurtu naturalnego, dosypać maleka w proszku tak by powstała papka. Nałożyć na twarz. Po 20 minutach skruszyć maskę palcami i zmyć wodą.

    Maseczka z siemienia lnianego na cerę suchą, wrażliwą i spierzchniętą
    Ciepłą papkę z rozgotowanego siemienia lnianego ( 2 łyżki nasion na 1 filiżankę wody ) położyć na twarz i szyję mniej więcej na 15 minut. Skóra stanie się bardziej delikatna, drobne zmarszczki ulegną spłyceniu.

    Parówka z rozmarynu, zwężająca pory
    Zaparzyć 5-6 łyżek ziela. Przykryć naczynie ręcznikiem i pochylić twarz nad parówką. Po 5-8 minutach spryskać skórę wodą mineralną. Rozmaryn działa ściągająco i pojędrniająco. Zabieg doskonały dla cery tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie łoju.

    Płyn na wypryski
    Kilka sporych ząbków czosnku zetrzeć i zalać szklanką oliwy lub oleju roślinnego. Odstawić w chłodne ciemne miejsce na 2 tygodnie. Przecedzić i dodać 10 kropli witaminy E. Dwa razy dziennie używać do przecierania skóry. UWAGA: Płynu nie stosować do skóry wrażliwej!

    Rumiankowe mleczko do demakijażu
    Polecane dla cery suchej. Waciki moczymy w roztworze 2 łyżek mleka i 2 łyżek naparu z rumianku. Takie mleczko usuwa zanieczyszczenia, a także ma właściwości nawilżające i kojące.

    Odwar z podbiału
    Świetnie nadaje się do przemywania tłustej cery. Ponadto do okładów na wysypki, otwarte wrzody, różę na twarzy, wypryski. Dobrze jest stosować w połączeniu z innymi ziołami np rumiankiem lub nagietkiem. Kwiaty podbiału (2 łyżeczki) gotujemy przez 5 minut w 1-1,5 szklanki wody. Odstawiamy na 10 minut i przecedzamy.

    Mieszanka na plamy, różę i inne zmiany skóry twarzy
    25 części kwiatów podbiału, 15 części ziela ruty, 50 części ziela rdestu ptasiego. Mieszamy ze sobą. Na łyżkę mieszanki dajemy szklankę wody. Gotujemy 5-7 minut. Odstawiamy na 10 minut i odcedzamy.

    Bzowe mleczko do demakijażu
    Polecane dla cery tłustej. Mieszamy 2 łyżki herbatki z czarnego bzu z 2 łyżkami mleka. Zwilżonymi wacikami myjemy twarz. Jest to doskonały środek na popękane naczynka.

    Słonecznikowe mleczko do demakijażu
    Polecane dla cery normalnej. Waciki zanurzamy na krótko w mleku, lekko wyciskamy i nawilżamy olejem słonecznikowym. Tak przygotowanymi usuwamy makijaż. Nadmiar zmywamy wodą.

    PIELĘGNACJA SZYI

    Płyn ujędrniający skórę
    Po 2 łyżeczki rozmarynu i szałwii zalać 1/4 litra białego wytrawnego wina i pozostawić na 14 dni w ciemnej, zakorkowanej butelce. Następnie przecedzić przez gazę i stosować po każdym myciu.

    Kompres na zwiotczałą skórę
    2 ugotowane gorące ziemniaki utrzeć z żółtkiem, łyżeczką miodu i łyżeczką oliwy. Papkę rozłożyć na szerokim bandażu, owinąć nim szyję, przykryć folią i obwiązać chustką. Po 15-20 minutach zdjąć, spłukać szyję ciepłą wodą i wklepać krem.

    Okład z ciepłej oliwy
    Oliwę lekko podgrzać, następnie wmasować ją w skórę szyi, a resztą nasączyć gazę złożoną kilka razy, owinąć nią szyję i przykryć ciepłym ręcznikiem na 20 minut.

    Ujędrniająca maseczka z banana na szyję i dekolt
    Rozgnieśc widelcem 1 dojrzałego banana, dodać kilka kropel witaminy E ( do nabycia w aptece w kapsułkach). Dokładnie wymieszać, nałożyć na szyję i dekolt. Po 20 minutach zmyć letnią wodą.

    Ujędrniająca maseczka z twarogiu i banana na szyję i dekolt
    Dwie łyżki tłustego twarogu połączyć z połówką rozgniecionego banana i jednym żółtkiem jajka. Dobrze wymieszaną papkę nałożyć na szyję i dekolt, po 20 minutach zebrać ligniną , a skórę umyc letnią wodą.

  19. #44
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    PIELĘGNACJA DŁONI

    Kąpiel dla dłoni z dodatkiem mleka
    Wymieszać jedną filiżankę mleka z filiżanką naparu z rumianku lub bzu czarnego i w takim roztworze zanurzyć dłonie. Kąpiel taka wygładzi, nawilży i odżywi skórę rąk. Zabieg powinnyśmy powtarzać 2 razy w tygodniu, wtedy skóra dłoni będzie miękka i dobrze ukrwiona.

    Kompres z żółtkiem
    Wymieszać żółtko z łyżką masła i miodu. Papkę wetrzeć w dłonie. Po 10 minutach zmyć.

    Maseczka na dłonie z mąki ziemniaczanej
    Przygotować gęsty krochmal z mąki ziemniaczanej. Ciepły nałożyć grubą warstwą na dłonie. Po 20 minutach zmyć.

    Kąpiel dla dłoni w płatkach owsianych
    Po łyżce płatków owsianych oraz soli wymieszać ze szklanką letniego mleka i wlać do miski. Zanurzyć w niej dłonie na 15 minut.

    Kuracja wzmacniająca paznokcie
    Zetrzyj na tarce ogórek, dodaj 1/2 pokrojonej drobno cytryny oraz 2 łyżki startego jabłka. Składniki wymieszaj, a następnie włóż na 20 minut palce do miseczki. Zabieg powtarzaj codziennie przez 20 dni. Paznokcie po takiej kuracji staną się gładkie, jasne i nabiorą połysku.

    Kuracja wybielająca dłonie
    Codziennie nacieraj skórę dłoni sokiem z cytryny. Złuszcza on zrogowaciałe, martwe komórki naskórka, wygładzając go i wybielając. Cytryna wspaniale rozjaśnia przebarwienia.

    Kąpiel dla dłoni rozjaśniająca przebarwienia
    Pół pęczka pokrojonej natki pietruszki gotuj w litrze wody przez 15 minut. Gdy wystygnie wymocz ręce.

    Kąpiel wygładzająca skórę dłoni
    4 łyżki suszonych kwiatów nagietka zalej litrem wrzątku. Gdy napar przestygnie, zanurz w nim ręce.

    Maseczka odżywcza
    2 ziemniaki ugotuj w mundurkach, obierz i rozgnieć widelcem. Dodaj żółtko i 2 łyżki ciepłego mleka. Nałóż papke na ręce, zmyj po kwadransie.

    Kąpiel dla zniszczonych dłoni
    2 łyżki siemienia lnianego ugotuj w 1 litrze wody i odstaw, by napar trochę wystygł. Mocz dłonie przez 20 minut.

    Maska wygładzająca
    Zmieszaj 3 łyżki oliwy i żółtko. Posmaruj dłonie, zmyj po 20 minutach.

    Jak zregenerować łamliwe paznokcie i przesuszone skórki
    Do lekko podgrzanego oleju dodać kilka kropel soku z cytryny lub wyciągu ze skrzypu (3 łyżki ziół zalać szklanką wrzącej wody, gdy ostygnie połączyć kilka łyżek z olejem.) Moczyć dłonie 15 minut dziennie przez 2 tygodnie.

    źródło: Naturalne Kosmetyki


    (przepraszam ze jeden post pod drugim, ale niestety cały tekst w jednym poście się nie zmieścil )

  20. #45
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    ooo na pewno się przydadzą informacje

  21. #46
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    hehehehe to ja zaczynam spisywac te maseczki

  22. #47
    Totalna maniaczka Avatar białaaaa
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Stalowej Woli
    Postów
    1 056

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    no myślę że coś z tego użyję

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    Maseczka z banana i awokada dla wysuszonych stóp
    Jeśli skóra Twoich stóp, a zwłaszcza pięt, jest mocno wysuszona i zniszczona, należy co kilka dni nakładać na nią odżywczą maseczkę z banana i awokado. Przekrój owoc awokado na pół i z jednej części wydrąż miąższ (druga połówka przyda się na nastepną maseczkę). Rozetrzyj go w miseczce z połową obranego banana. Tak przy gotowaną maseczkę nałóż na stopy na 20 minut. Następnie usuń ją, obmywając stopy ciepłą wodą.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  24. #49
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    Peeling z płatków do twarzy
    Garść płatków owsianych wymieszaj z łyżką śmietany i łyżeczką płynnego miodu. Powinna powstać dość gęsta papka, którą nałóż na twarz i dekolt na 5 min. Po tym czasie zacznij masować skórę miksturą, zataczając okręgi opuszkami palców (ok. 2-3 min.) Na koniec zmyj płatki ciepłą wodą i wklep krem nawilżający.
    Enzymatyczny - tego peelingu wprawdzie nie przygotujesz sama w domu, ale warto o nim wspomnieć. Jest delikatny i nie podrażnia skóry, dlatego polecany jest do skóry naczynkowej i wrażliwej. Należy go stosować nie częściej niż raz w tygodniu.
    Orzechowy do skóry dłoni
    Zmiel drobno garść orzechów włoskich. Dodaj je, razem z kilkoma kroplami soku z cytryny, do kremu do rąk. Dokładnie wymasuj dłonie (pamiętając o przestrzeniach między palcami). Spłucz ciepłą wodą i wklep sam czysty krem.



    Migdałowy peeling do ciała
    Szklankę zmielonych migdałów zmieszaj z oliwą w takich proporcjach, aby uzyskać gęstą papkę. Wymasuj nią całe ciało, a następnie dobrze spłucz pod prysznicem. Nałóż na ciało balsam.
    Z soli morskiej
    Gruboziarnistą sól morską (lub cukier) wymieszaj z żelem pod prysznic. Wymasuj całe ciało (uważaj, jeśli masz jakieś ranki lub urazy - lepiej wtedy zrezygnuj z tej formy peelingu). Spłucz ciepłą wodą i zastosuj oliwkę nawilżającą.

  25. #50
    Rozkręcanko Avatar Olciiia
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na maseczki, peelingi

    Ja zazwyczaj stosuje kupnych produktow ale kiedys dość czesto przyżądzałam sobie Peeling z kawy mielonej czyli tej zwyklej fusiastej

    Mieszałam plyn czy żel do kąpieli z kawą i gotowe - POLECAM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Domowe sposoby na piękne włosy
    By bera0 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 08-02-2023, 13:13
  2. Różne sposoby nakładania brokatu
    By kingaaa in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 252
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 00:31

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •