Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 120

Temat: Domowe sposoby na piękne włosy

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar bera0
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    295

    Domyślnie Domowe sposoby na piękne włosy

    Domowe sposoby na super połysk!

    ZŁOTA POŚWIATA- raz w tygodniu płucz włosy w herbacie rumiankowej. Kwiat ten zawiera specjalne pigmenty, które rozjaśniają pasemka i dodaja im złotego blasku. Zaparz herbatę, ostudź ją i wetrzyj we włosy. Zostaw na 2-3 minuty, a na koniec spłucz wodą.

    TABLETKA SOS- Jeśli często chodzisz na basen, twoje włosy sa narażone na działanie chloru. Aby nie straciły koloru, zawsze po powrocie do domu zrób im kapiel z aspiryną. Jedną tebletkę rozpuść w szklance letniej wody i wypłucz w tym włosy.

    MAGICZNY CYTRUS- sok z cytryny rozjasnia i podkreśla odcień. Jednocześnie zamyka łuski włosów, sprawiając, że kolor farby dłużej się trzyma. Wyciśnij sok z jednego owocu(odcedź go przez sitko, aby został bez pestek i miąższu), wymieszaj z litrem ciepłej lecz nie gorącej wody, a nastepnie dokładnie spłucz nim umyte włosy.

  2. #2
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Stosowałaś może któryś z tych sposobów?

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar bera0
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    295

    Domyślnie

    Polecam rumianek szczególnie dla blondynek latem gdy jest słonce to refleksy same mi sie pojawiają, a zimą warto sobie raz w tygodniu przepłukac rumiankiem to naprawde rozjasnia włoski

  4. #4
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Oo to muszę spróbować dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    no to mi się coś takiego przyda hehe , bym Ci podziękowała przyciskiem ale niestety zużyłam już dziś wszystkie
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar bera0
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    295

    Domyślnie

    Dziekuje ale nie podziekowania sa najwazniejsze ;p wazne zeby sie przydało

  7. #7
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Co prawda porady przydadzą się bardziej mojej córce, bo jasne włosy, ale sama też kiedyś stosowałam rumianek i był bardzo skuteczny. A o aspirynie to jeszcze nie słyszałam.

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar bera0
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    295

    Domyślnie

    Włosy. Nigdy ich do końca nie akceptujemy takich, jakie są w naturze. Kręcone często prostujemy, proste - kręcimy. Ciemne rozjaśniamy, jasne... rozjaśniamy jeszcze bardziej.

    Tego nie zmienimy, ale możemy podzielić się radami, jakie mamy odnośnie włosów.

    Zeberka poszperała wśród kilku blogów fryzjerów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, wybierając kilka rad, niektóre całkiem zaskakujące.

    - W miarę możliwości zrezygnuj z codziennego mycia włosów. Optymalne jest mycie ich 2-3 razy w tygodniu. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, używaj jak najłagodniejszych środków do mycia.

    - Szukaj szamponów, które nie zawierają SLS (Sodium Laureth Sulfate). To głównie przez ten składnik włosy ciężko rozczesać bez odżywki - wysusza skórę głowy i pasma.

    - Za dużo odżywki szkodzi nieraz bardziej, niż jej brak. Przy średniej długości włosach wystarczy ilość wielkości ok. połowy orzecha włoskiego. Wcześniej odciśnij delikatnie nadmiar wody - kosmetyk lepiej się rozprowadzi.

    - Nie zawsze trzeba słuchać koleżanek. Masz naturalnie kręcone włosy, a one mówią Ci, jak świetnie wyglądasz w prostych? Nie zmieniaj na siłę swoich włosów, tylko wydobądź z nich to, co najlepsze. Naturalnie.

    - Raz na jakiś czas zrezygnuj z mycia włosów szamponem. Zamiast niego użyj... odżywki! Postępuj jak zawsze - wmasuj kosmetyk we włosy, zostaw na kilka minut i spłucz.

    - Zamień lakier do włosów na ten lżejszy o stopień lub dwa. Używaj dobrej jakości, "suchych" sprayów. Te mokre wysychając wysuszają dodatkowo włosy.

    - Odchudź swoją kosmetyczkę. Na co dzień nie potrzebujesz odżywki, maski do włosów, kremu do prostowania, sprayu nabłyszczającego i lakieru do włosów. Połowa z tych kosmetyków spokojnie wystarczy.



    źródło: Zeberka.pl - moda, fryzury, uroda, kosmetyki, plotki, gwiazdy, wizaż, stylizacja

    Zapraszam na mojego bloga: www.berenika-nails.blog.pl/

  9. #9
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Hai

    Dzisiaj sobie zaaplikowałam jedną z takich domowych maseczek, którą stosuję od lat, a mianowicie - żółtko + sok z cytryny + olejek rycynowy.Nakładam na brudne włosy i zawijam włosy w czepek foliowy oraz ręcznik. trzymam nawet do godziny Przy tej masce trzeba uważnie myć i dokładnie spłukać włosy, bo może zostać nieprzyjemny zapach żółtka.
    Inne przepisy jakie znalazłam:

    Blondynki, które chcą wzmocnić lub zregenerować swoje włosy lub rozświetlić jasne pasma, powinny systematycznie stosować płukanki z rumianku lub rabarbaru. Kwiat rumianka można kupić w każdej aptece. Potem należy go zalać litrem wrzącej wody. Gdy wywar naciągnie i ostygnie, należy go odcedzić. Stosujemy go po każdym myciu włosów. Najlepiej także ten typ włosów myć w szamponie rumiankowym.
    Płukankę z rabarbaru przygotowuje się podobnie. Trzeba tylko pokroić jego łodygę i wrzucić do gotującej wody. Gotować pięć minut, ostudzić, odcedzić i płukanka gotowa.

    Naturalne wzmacnianie włosów:

    · Czosnek pomaga zwalczać łupież. Musimy tylko przygotować płyn z dwóch rozgniecionych ząbków czosnku i szklanki wody. Raz w tygodniu należy nim myć włosy.

    · Włosom matowym blasku doda płukanka z cytryny i octu. Trzeba ją przygotować z 1/2 litra ciepłej , przegotowanej wody, soku z połowki cytryny i łyżki octu winnego. Płynem płuczemy wilgotne włosy.

    · Włosy nie będą się przetłuszczać, jeśli systematycznie będziemy je płukać w płukance z mięty i pokrzywy. Płukankę należy przygotować mieszając po łyżce suchej pokrzywy i mięty i zalewając je wrzątkiem. Po odcedzeniu tym płynem spłukujemy mokrą głowę.

    · Na włosy suche i zniszczone dobrze działa kompres z oliwy z oliwek. Napierw należy trochę rozgrzać olej, potem nakładamy go na włosy, które zawijamy woreczkiem foliowym i owijamy ręcznikiem. Po 30 minutach kompres zmywamy pod bieżącą wodą z szamponem.

    · Jeśli masz słabe włosy z tendencjami do wypadania, to wypróbuj maseczkę z piwa i żółtka. Najpierw trzeba dwa żółtka wymieszać z trzema łyżkami piwa do konsystencji papki, którą nakładamy na włosy i owijamy woreczkiem foliowym. Po pół godzinie zmywamy ją pod bieżącą wodą i myjemy włosy szamponem ___________
    SZCZĘŚLIWA

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam.Ja mam rade na wypadajace wlosy.Zetrzec cebule na malych oczkach,dodac zoltko wymieszac,wmasowac w skore glowy.Nalozyc czepek,owinac glowe recznikiem,splukac po 30 minutach.Zapach cebuli znika jak wlosy wyschna.Super sprawa,mnie tam pomoglo

  11. #11
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Ja ostatnio przeczytałam że można włosy z po rozdwajanymi końcówkami po myciu płukać wodą z sokiem cytrynowym lub octem (łyżeczka na pół szklanki wody)

  12. #12
    Wczytuje się Avatar sylwia12314
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ateny Greece
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ciekawe porady trzeba bedzie wyproboawac

  13. #13
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    ja w liceum mialam babe od przedmiotow socjalnych ktora po umyciu wlosow plukala je w gorzkiej herbacie wogole herbata tez kwiatki podlewala w klasie.jakas obsesje herbaciana miala ale wlosy miala ladne.slyszalam tez o domowej maseczce z olejkiem rycynowym ale jej nie stosowalam wiem tyle ze oprocz odzywienia dodatkowo przyciemnia wlosy oto przepis:
    Łyżkę oleju zmieszac z żółtkiem, odrobiną nafty kosmetycznej i odżywką.nalozyc na umyte wlosy i przykryc czepkiem trzymac okolo 45 minut nastepnie splukac

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Rumianek faktycznie skutkuje. Wiem też,że do włosów z łupieżem czasem powinno robić się płukankę z octu.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    płukanka z octu a w jaki sposób,

  16. #16
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    szkoda tylko , że te wszystkie sposoby nie sa tak pięknie pachnące jak te maski gotowe firmowe
    SZCZĘŚLIWA

  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    po prostu najpierw zamoczyć włosy a potem wmasować w nie i w skóre głowy ocet rozcieńczony z woda, ale logiczne, że potem smierdzą to po zabiegu trzeba umyć ponownie już z szamponem
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  18. #18
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Może to nie jest domowy sposób, ale muszę się z Wami podzielić moim odkryciem. Niedawno moi rodzice byli w sanatorium i mama przywiozła mi szampon i odżywkę dr. Dudy - uzdrowiskowy szampon z bio-siarką. Strasznie wypadały mi włosy, przy myciu miałam całe ręce we włosach. Stosuję oba kosmetyki od tygodnia (włosy myję co drugi dzień) i jestem w szoku. Włosy przestały wypadać i świetnie się układają. Cena jest niska, a to dodatkowy plus.

  19. #19
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    O proszę.... to super a gdzie można kupić takie kosmetyki dr. Dudy ?
    SZCZĘŚLIWA

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar Angie1722
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Przemyśl
    Postów
    132

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja polecam sok z czereśni. Akurat teraz dużo czereśni to można łatwo go zrobić. Sam sok z czereśni albo z odrobiną soku z cytryny. Pobudza cebulki do wzrostu...

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar margareta
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    B-c
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    poszperałam na necie i znalazłam na allegro tego dudę
    dr duda na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro

  22. #22
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał Angie1722 Zobacz post
    Ja polecam sok z czereśni. Akurat teraz dużo czereśni to można łatwo go zrobić. Sam sok z czereśni albo z odrobiną soku z cytryny. Pobudza cebulki do wzrostu...
    ale to do picia czy do smarowania

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar margareta
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    B-c
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    chyba do smarowania

  24. #24
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    heh ja bym wolała czereśnie zjeść mniammmmm....
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  25. #25
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    poszperałam trochę:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Rodzaje wlosow
    By Jade in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:35
  2. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •