Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 120

Temat: Domowe sposoby na piękne włosy

  1. #51
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja czytałam o laminowaniu na innym różowym forum, dzisiaj mam zamiar wypróbować i zdam relację.

    a wax faktycznie super, teściowa przyniosła z pracy próbki (z pilomaxu) użyłam tej do jasnych włosów, włosy po były super, muszę kupić duze opakowanie.

  2. #52
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Fryzjerka poleciła mi WAX, który można kupić w aptece. Poszłam więc i kupiłam. Baaaaaardzo fajny, tak bardzo mi się spodobał, że oddałam potrzebującej babci i poszłam kupić drugi. W innej aptece, inne opakowanie, ale nazwa ta sama. Skóra swędziała, no ale pomyslalam, że może tak jest bo rosną nowe włosy stosowałam do czasu...az pół twarzy nie pokryło mi się krostami także wax waxowi nie rowny...

  3. #53
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Zdomowych sposobów na zdrowe włosy, które znam lub osobiście stosowałam to np. maseczka z nafty kosmetycznej + jajko + sok z cytryny i potrzymać 15 min. pod folią i ręcznikiem to taki sposób domowego kondycjonowania włosów, a wiosną płukanka z młodych listków lub całych pędów młodej pokrzywy, wspomaga proces zapuszczania wlosów - po myciu wypłukać tym włosy, a następnie spłukać letnia wodą. Jeśli skóra głowy zacznie szczypać, przerwać kuracje. Słyszałam też, ze picie napoju z drożdży z mlekiem oraz maseczka na włosy również z drożdży, polecam przeczytanie tego artykułu:
    http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/528630,1,Drozdzowe-kosmetyki--drozdzowe-maseczki-.html

    W internecie jest sporo informacji na temat domowych sposobów pielęgnacji włosów i nietylko Każdy może wybrać coś dla siebie. Ja jestem taka, że wszystko dostosowuję do własnych potrzeb, więc stosuję zarówno nowości technologiczne jak i stare domowe sposoby

  4. #54

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    nie słyszałam o wax ale bd musiała wypróbować w najbliższym czasie

  5. #55
    Wczytuje się Avatar Viku6a
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja mam cienkie włosy i w dodatku przetłuszczające się. Muszę myć włosy codziennie. Dlatego pewnie mam ich teraz mniej na głowie i w dodatku jakieś zniszczone,zmęczone. Wczoraj poszperałam troszke na Internecie na temat przetłuszczających się włosów. Kobietka na filmiku powiedziała (co ja wcześniej i sama wiedziałam ), że my sami jesteśmy winni w tym, że musimy myć włosy każdego dnia. Przyzwycziliśmy swoje włosy do tego. Im cześciej myjemy włosy, tym szybciej ten tłuszcz skóry głowy się wydziela. Trzeba przyzwyczaić włosy do rzadszego mycia, i wtedy tluszcz się "uspokoi"
    Powiem szczerze, że kiedyś spróbowałam myć głowe rzadziej. Miałam takie nienaturalne warkoczyki, które były wplecione w moje włosy. I z czymś takim trzeba było myć głowe tylko raz w tygodniu. Miałam te warkoczyki przez ok. 2 miesięcy, myłam głowę raz w tygodniu, no i po zdjęciu warkoczyków żadnego efektu nie zobaczyłam: włoski przetłuszczały sie każdego dnia Ale może komuś uda się... Myślę że to też zależy od włosów. Ja mam cienkie, a cienkie jak wiadomo szybciej się brudzą.
    Dziewczyna już na innym filmiku opowiedziała, że zrobiła taki "wynalazek" dla siebie, na przetłuszczające się włosy: zaczeła dodawać do szamponu 2 kropelki olejku Paczuli. Po takim szamponie już nie myje włosy codziennie. Hm, ciekawe. Ja już zamówiłam ten olejek na allegro. Spróbuję. Czy bedą efekty napiszę poźniej

  6. #56
    Nałogowiec Avatar MadaPP
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok(okolice)
    Postów
    504

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Viku6a dla mnie wloski mniej sie przetłuszczają jak nie uzywam odżywki
    a z resztą napsiałm doscy długi post w wątku http://forum.wzorki.info/wlosy-fryzu...-pomocy-2.html jedne z ostatnich moze coś Ci się przyda

  7. #57
    Wczytuje się Avatar Viku6a
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    MadaPP, czytałam-czytałam

  8. #58
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Chyba się nie zgodzę z tym, że sami przyzwyczajamy włosy do codziennego mycia.

    Myłam włosy codziennie od hmm.. mniej więcej 6 lat. Teraz niby mogłabym ich nie myć na ten drugi dzien. Nie widać, że niby włosy są przetłuszczone. Więc wiele się zmieniło. Mimo wszystko wolę myć codziennie, czuję się świeżej i sama mam lepsze samopoczucie no ale to już siedzi w głowie - może jakies przyzwyczajenie.

    ________________________________________


  9. #59
    Debiutantka Avatar karciaG
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bytom
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Czesc dziewczyny jestem na tym wątku pierwszy raz i mam do was bardzo ważne pytanie czy były byscie mi wstanie polecić jakis fajny sposób na to żeby moje włosy odzyskały blask i nie były takie pierzaste bo mam już długie włosy które od bardzo dawna zapuszczałam ale straciły blask a nie chciała bym ich scinać. Z góry dziękuje za odpowiedz.

  10. #60
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja od przedwczoraj stosuję Henna Treatment Wax, zachęcona pozytywnymi opiniami w necie, że szybciej rosną, że ładnie błyszczą, są sypkie itd, po pierwszym uzyciu mogę powiedzieć, że mimo iż jest to maska i nakłada się również na skórę głowy, to włosy nie są obciążone, wg mnie są bardziej błyszczące. Mam kręcone włosy i moje loki zamiast być kupką siana, skręciły się w ładne loki, poddające się na ruchy głową ( nie sztywno sterczący puch) Zobaczymy co dalej się okaze po jakichs 3-4 miesiącach stosowania, gdyż najbardziej zalezy mi na zapuszczeniu długich włosów, gdyż duzo obcięlam koncówek zniszczonych farbowaniem
    Drugim sposobem jest Olejowanie włosów, jest to nawilżanie włosów i skóry głowy olejkami ( zależnie od predyspozycji, w internecie jest wiele propozycji, dla wlosow suchych, tłuszczących się, itd, różne olejki na rózne dolegliwości np kokosowy, arganowy). Sama zaczełam się tym interesować i też zacznę to robić, kupiłam juz olejek rycynowy( ten zwyczajny w aptece) i zaczynam akcję na sobie. Więcej można poczytać na ten temat w internecie, dziewczyny wrzucaja fotorelacje z olejowania itd Osobiście najbardziej wymagający zabieg ( trzeba nałozyc dokladnie na skórę głowy, końcówki, wczesać i chodzić z tym pod folią i ręcznikiem jak najdłużej, czasami dziewczyny piszą, że chodzą w tym nawet spać i zmywają rano) ale to mnie nie zniechęca, ponieważ fotki i recenzje zachęcają naprawdę mocno
    Trzecim sposobem jest zaprzestanie farbowania farbami chemicznymi, na rzecz farbowania włosów henną. Podobno rewelacyjna jest Henna Khadi, też mozna sobie poczytać w internecie, odcieni henny jest wiele, czarna, ciemnobrązowa, brązowa, nawet bezbarwna, nadająca pobłysk i refleksy blondynkom. ( Niestety nie da się rozjaśniać włosów nią, bo to środek typowo ziołowy na bazie naturalnych składników) Dziewczyny opisują, że są bardzo zadowolone i gdyby nie fakt iż rzucam zupełnie farbowanie włosów ( pol roku juz nie farbuję) to sama bym farbowała tą henną, gdyż wiadomo co naturalne jest zdrowsze
    http://www.pati-nails-lashes.blogspot.com/- amator, samouk, zapraszam
    _______
    Nie wzbijesz się w niebo machając rękami.
    Wybuduj rakietę, zwaną ciężką pracą,
    napędzaną cierpliwością,
    a gwarantuję Ci,
    że osiągniesz to co zamierzyłeś.
    ________________

  11. #61
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Zainteresowało mnie to laminowanie,czy któraś z Pań stosowała? Nie jestem pewna czy ta metoda jest skuteczna,ale ciekawość mnie zżera.Znalazłam temat w WP:
    Cała prawda o laminowaniu włosów - Kobieta - WP.PL

  12. #62
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    a to to samo co ten zabieg keratynowy?

    ja ze swoimi wlosami nic robię, nic ich nie rusza , nic nie poprawia, są jakie są i już się przyzwyczaiłam.




  13. #63
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Zrobiłam to laminowanie na włosach i powiem sczerze,nic szczególnego.Może dlatego ,że nie mam zbyt zniszczonych włosów,połysk naturalny,więc dodatkowego z żelatyny nie zauważyłam,jedynie przez parę godzin włosy były fajnie sprężyste i bardziej proste niż zwykle.No i nie były ciężkie jak po odżywce.Na drugi dzień doszły do normy,czyli musiałam układać i "przyklepywać" jak zwykle.Na tyle zachodu spodziewałam się lepszych efektów,może zastosuje kiedyś tam na wielkie wyjście,ale na co dzień na pewno nie.

  14. #64
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał Patrycja_92 Zobacz post
    Ja od przedwczoraj stosuję Henna Treatment Wax, zachęcona pozytywnymi opiniami w necie, że szybciej rosną, że ładnie błyszczą, są sypkie itd, po pierwszym uzyciu mogę powiedzieć, że mimo iż jest to maska i nakłada się również na skórę głowy, to włosy nie są obciążone, wg mnie są bardziej błyszczące. Mam kręcone włosy i moje loki zamiast być kupką siana, skręciły się w ładne loki, poddające się na ruchy głową ( nie sztywno sterczący puch) Zobaczymy co dalej się okaze po jakichs 3-4 miesiącach stosowania, gdyż najbardziej zalezy mi na zapuszczeniu długich włosów, gdyż duzo obcięlam koncówek zniszczonych farbowaniem
    Drugim sposobem jest Olejowanie włosów, jest to nawilżanie włosów i skóry głowy olejkami ( zależnie od predyspozycji, w internecie jest wiele propozycji, dla wlosow suchych, tłuszczących się, itd, różne olejki na rózne dolegliwości np kokosowy, arganowy). Sama zaczełam się tym interesować i też zacznę to robić, kupiłam juz olejek rycynowy( ten zwyczajny w aptece) i zaczynam akcję na sobie. Więcej można poczytać na ten temat w internecie, dziewczyny wrzucaja fotorelacje z olejowania itd Osobiście najbardziej wymagający zabieg ( trzeba nałozyc dokladnie na skórę głowy, końcówki, wczesać i chodzić z tym pod folią i ręcznikiem jak najdłużej, czasami dziewczyny piszą, że chodzą w tym nawet spać i zmywają rano) ale to mnie nie zniechęca, ponieważ fotki i recenzje zachęcają naprawdę mocno
    Trzecim sposobem jest zaprzestanie farbowania farbami chemicznymi, na rzecz farbowania włosów henną. Podobno rewelacyjna jest Henna Khadi, też mozna sobie poczytać w internecie, odcieni henny jest wiele, czarna, ciemnobrązowa, brązowa, nawet bezbarwna, nadająca pobłysk i refleksy blondynkom. ( Niestety nie da się rozjaśniać włosów nią, bo to środek typowo ziołowy na bazie naturalnych składników) Dziewczyny opisują, że są bardzo zadowolone i gdyby nie fakt iż rzucam zupełnie farbowanie włosów ( pol roku juz nie farbuję) to sama bym farbowała tą henną, gdyż wiadomo co naturalne jest zdrowsze
    Ja nie polecam farbowania henną, jest to krok od którego nie ma odwrotu włosy są nią obklejone ponieważ nie przenika ona o kory a obkleja łuki dając efekt zdrowych, grubych włosów, które tak naprawde tylko pokryte sa jej warstwa, co uniemożliwia wszelkie zabiegi (trwała, farbowanie, rozjaśnianie, trwałe prostowanie itp) aż do całkowitego pozbycia się jej z powierzchni włosa (czyli obcięcia ich)

  15. #65
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał fryzzz Zobacz post
    Ja nie polecam farbowania henną, jest to krok od którego nie ma odwrotu włosy są nią obklejone ponieważ nie przenika ona o kory a obkleja łuki dając efekt zdrowych, grubych włosów, które tak naprawde tylko pokryte sa jej warstwa, co uniemożliwia wszelkie zabiegi (trwała, farbowanie, rozjaśnianie, trwałe prostowanie itp) aż do całkowitego pozbycia się jej z powierzchni włosa (czyli obcięcia ich)
    A farby z amoniakiem, lub bez, zwykłe chemiczne nie obklejaja włosa? co gorsza wżerając się do środka
    Żeby się pozbyć chemicznej farby również trzeba włosy obciąć, nie farbuje juz włosów 7 miesięcy i koncówki nie są o nawet jeden ton jaśniejsze Fryzuniu bez urazy ale nie przekonasz mnie do tego, że farbowanie chemią jest zdrowsze od naturalnej henny, jak widac po fotkach ( i z autopsji nie ma nic gorszego niz farbowanie chemiczne, włosy są matowe po jakimś czasie, sztywne) Nie wiem jak z zabiegami typu trwała itd, ale przecież farbując chemiczie tez mamy farbę na włosach więc też uniemożliwiałoby to takie zabiegi przeciez chyba, tutaj sie nie wypowiadam bo się nie znam, nie poważam nikogo zdania, ale z reguły nie widzialam nigdy bloga/artykułu, w ktorym było napisane " moje włosy po farbie chemicznej są zdrowsze niz zwykle", a po tej hennie owszem, dziewczyny sobie chwalą, stąd wniosek że to może być cos fajnego
    http://www.pati-nails-lashes.blogspot.com/- amator, samouk, zapraszam
    _______
    Nie wzbijesz się w niebo machając rękami.
    Wybuduj rakietę, zwaną ciężką pracą,
    napędzaną cierpliwością,
    a gwarantuję Ci,
    że osiągniesz to co zamierzyłeś.
    ________________

  16. #66
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Łomianki
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Mam pytanie może to nie na tym wątku ,ale nie mogłam znaleźć innego na temat moich włosów, otóż miesiąc temu pofarbowałam jasne rozjaśniane włosy na ciemny blond ,wyszedł mi taki jasny brąz ale wpadał w zielony,dlaczego potem kupiłam szampon koloryzujacy i zrobiłam jasny brąz ,minął miesiąc czy mogę zrobić na to jasny balejaż nie będzie odcienia żółtego na pasemkach?śliczne dzięki za odpowiedz.

  17. #67
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    mozna ,ale tylko u dobrego fryzjera

  18. #68
    Rozkręcanko Avatar mewa92
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Żywiec
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Kochane znacie może jakieś dobre specyfiki albo domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jest to dla mnie istny horror i strasznie się z tym męczę jak moje włosy do każdego ciągną i mam je po całej twarzy. Myślałam,żeby je pofarbować i troszkę obciążyć,ale czy to coś da?
    * * *

    Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje !.

  19. #69
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał Patrycja_92 Zobacz post
    A farby z amoniakiem, lub bez, zwykłe chemiczne nie obklejaja włosa? co gorsza wżerając się do środka
    Żeby się pozbyć chemicznej farby również trzeba włosy obciąć, nie farbuje juz włosów 7 miesięcy i koncówki nie są o nawet jeden ton jaśniejsze Fryzuniu bez urazy ale nie przekonasz mnie do tego, że farbowanie chemią jest zdrowsze od naturalnej henny, jak widac po fotkach ( i z autopsji nie ma nic gorszego niz farbowanie chemiczne, włosy są matowe po jakimś czasie, sztywne) Nie wiem jak z zabiegami typu trwała itd, ale przecież farbując chemiczie tez mamy farbę na włosach więc też uniemożliwiałoby to takie zabiegi przeciez chyba, tutaj sie nie wypowiadam bo się nie znam, nie poważam nikogo zdania, ale z reguły nie widzialam nigdy bloga/artykułu, w ktorym było napisane " moje włosy po farbie chemicznej są zdrowsze niz zwykle", a po tej hennie owszem, dziewczyny sobie chwalą, stąd wniosek że to może być cos fajnego
    Pati nie chce cie przekonac do ,zwyklych farb,, Jedynie roznica w dzialaniu farby chemicznej z amoniakiem lub bez i na bazie henny jest taka ze henna nie wnika do wnetrza wlosa w zaden sposob a jedynie tworzy taka powloczke na calej jego powierzchni natomiast te chemiczne farby przenikaja do jego wnetrza barwiac warstwe korową czyli cale jego wnetrze natomiast luski czyli to co oblepia henna pozostaja czyste
    Nie uwazam ze farby chemiczne sa zdrowsze od henny i odwrotnie bo zalezy to od skladu obu preparatow, wiec dobra farba na bazie henny moze byc rewelacyjna tego nie kwestionuje Jednak trzeba uwazac na niespodzianki i czytac sklad
    Co do zabiegów chemicznych zaleznie od uzytej farby chemicznej, techniki nakladania, uzytego oksydantu itp kolor utrzymuje sie lepiej lub gorzej czyli poprostu trzyma sie dobrze lub wyplukuje z czasem Jednak nie ma on wplywu na zabiegi chemiczne jakimi chcemy potem chcemy wykonac czyli wlosy farbowane farbami chemicznymi mozemy zafarbowac henna, zrobic trwala, trwale prostowanie, pasemka, koloryzacji itp natomiast gdy wlosy sa oblepione henna czyli nia pofarbowane te zabiegi sa juz potem nie mozliwe do wykonania poniewaz henna stanowi bariere miedzy srodkami chemicznymi do np trwalej czy koloryzacji a wlosem przez ktora srodki te nie sa w stanie sie przebic

    Nie neguje farb na bazie henny jednak sa one dobre dla tych osob ktore sa zdecydowane ze nie beda chcialy w przyszlosci na tych wlosach wykonac zadnego zabiegu chemicznego
    O ile pamietam chcialas wrocic do naturalnego koloru wlosow i masz swoje piekne loki wiec w takim przypadku to swietne rozwiazanie a w innych tak jak wspomnialam trzeba przemyslec wszystkie plusy i minusy


    Cytat Napisał moja pasja paznokcie Zobacz post
    Mam pytanie może to nie na tym wątku ,ale nie mogłam znaleźć innego na temat moich włosów, otóż miesiąc temu pofarbowałam jasne rozjaśniane włosy na ciemny blond ,wyszedł mi taki jasny brąz ale wpadał w zielony,dlaczego potem kupiłam szampon koloryzujacy i zrobiłam jasny brąz ,minął miesiąc czy mogę zrobić na to jasny balejaż nie będzie odcienia żółtego na pasemkach?śliczne dzięki za odpowiedz.
    Moja pasja paznokcie: farba ktora nalozylas zawierala chlodny ton koloru Jeśli fryzjer zna sie na rzeczy, pracuje na dobrych jakosciowo preparatach (delikatnych dla wlosow a odpowiednio mocno dzialajacych) i uzyje ich nie bedzie problemu, jednak jest to diagnoza przez internet, nie widze twoich wlosow i nie wiem w jakim sa stanie ale jesli nie sa uwrazliwone to nie powinno byc zadnego problemu Zapytaj o zabieg regenerujacy wlosy po koloryzacji a wlosy wroca do dobrej formy

    Cytat Napisał mewa92 Zobacz post
    Kochane znacie może jakieś dobre specyfiki albo domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jest to dla mnie istny horror i strasznie się z tym męczę jak moje włosy do każdego ciągną i mam je po całej twarzy. Myślałam,żeby je pofarbować i troszkę obciążyć,ale czy to coś da?
    Mewa, najprostszym rozwiazaniem jest odrobna jedwabiu lub olejku arganowego na konce lub dlugosc i konce wlosow zaleznie od ich kondycji.
    Opisz prosze jak dbasz o wlosy (mycie, suszenie/prostowanie/modelowanie, farbowanie itp) oraz jakie masz wlosy dlugie/krotkie, krecone/proste.falowane itp
    Farbowanie nic nie da bo moze wysyszyc wlosy co zwiekszy problem
    Ostatnio edytowane przez fryzzz ; 04-04-2013 o 15:24

  20. #70
    Rozkręcanko Avatar mewa92
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Żywiec
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    fryzzz : Włosy mam długie,proste,gęste i naturalne,nie farbowałam ich jeszcze. Myje je codziennie bo zawsze na drugi dzień już zaczynają się elektryzować. Końcówki podcinam po 2-3 miesiącach. Nie suszę włosów,pozwalam im schnąć samym i po tym jak wyschną nakladam piankę.
    * * *

    Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje !.

  21. #71
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    A odżywki, maski, balsamy używasz?

  22. #72
    Rozkręcanko Avatar mewa92
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Żywiec
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Nic z tych rzeczy,niestety na odżywkę mam uczulenie. A masek i balsamów jeszcze n8ie próbowałam a możesz polecić jakąś na te konkretny problem?
    * * *

    Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje !.

  23. #73
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Elektryzowanie włosów polega wnikaniu do nich cząsteczek naładowane dodatnio. Ponieważ włosy mają taki sam ładunek, zaczynają się odpychać.
    (Jak magnesy )
    Gdy włosy są suche, niczym nie poskromione elektryzowanie dokucza nam jeszcze bardziej.

    Moim zdaniem powinnas:
    -używać suszarki z jonizacją która wyrównuje ładunki we włosie, sprawia ze ,,przyciaga,, on bardziej wszelkie skladniki aktywne, staje sie blyszczacy a wlosy sie nie elektryzuja
    -spróbuj na koće lub dugości i konce dac odrobine jedwabiu badz olejku arganowego
    Nie spokalam sie jeszcze z uczuleniem, na odzywke, byc moze uczulil cie jakis jej skladnik ale mysle ze powinnas poszukac dla siebie odpowiedniej, takiej ktora cie nie uczuli, nie bedzie zawierac substancji na ktora jestes uczulona, nie nakladaj jej na skore glowy a jedynie na dlugosc i konce wlosow Nie znam sklepowych marek wiec nie potrafie polecic zadnej z nich, natomiast dziewczyny zachwalają wax, ja moge polecic z tanszych placente lub ciut drozej helen seward, mantibello, CHI, mogla b ym tak wymieniac bez konca ale sa to produkty dostepne w hutrowniach fryzjerskich wiec mozesz miec problem z ich zdobyciem
    Mysle ze watro poszukac odzywki ktora bedzie ci pasowac, poniewaz wlos przypomina szyszke, i gdy umyjesz wlosy i nie nalozysz odzywki, wyglada jak szyszka z mozno rozchylonymi luskami nie przylegaja do siebie przez co wlos nie jest blyszczacy, do srodka przedostaje sie kurz itp a luski odrywaja sie co konczy sie trwalym uszkodzeniem wlosow. Przez te rozchylone luski wlosy elektryzuja sie

    Proponuje takze nie myc wlosow codziennie, bo przyzwyczaisz do tego skore glowy ktora bedzie w odruchu obronnym co raz szybciej sie przetluszczac

  24. #74
    Rozkręcanko Avatar mewa92
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Żywiec
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    fryzzz dziękuje za rady podporządkuje się do nich i będę cierpliwie czekać na rezultaty
    * * *

    Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje !.

  25. #75
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Na początek kropla jedwabiu lub olejku arganowego (bardziej polecam olejek) powinna dać radę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Rodzaje wlosow
    By Jade in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:35
  2. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •