Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 120

Temat: Domowe sposoby na piękne włosy

  1. #76
    Wczytuje się Avatar annstyle
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał bera0 Zobacz post
    Domowe sposoby na super połysk!

    ZŁOTA POŚWIATA- raz w tygodniu płucz włosy w herbacie rumiankowej. Kwiat ten zawiera specjalne pigmenty, które rozjaśniają pasemka i dodaja im złotego blasku. Zaparz herbatę, ostudź ją i wetrzyj we włosy. Zostaw na 2-3 minuty, a na koniec spłucz wodą.

    TABLETKA SOS- Jeśli często chodzisz na basen, twoje włosy sa narażone na działanie chloru. Aby nie straciły koloru, zawsze po powrocie do domu zrób im kapiel z aspiryną. Jedną tebletkę rozpuść w szklance letniej wody i wypłucz w tym włosy.

    MAGICZNY CYTRUS- sok z cytryny rozjasnia i podkreśla odcień. Jednocześnie zamyka łuski włosów, sprawiając, że kolor farby dłużej się trzyma. Wyciśnij sok z jednego owocu(odcedź go przez sitko, aby został bez pestek i miąższu), wymieszaj z litrem ciepłej lecz nie gorącej wody, a nastepnie dokładnie spłucz nim umyte włosy.
    fajne rady, napewno przydatne jak dla mnie, ponieważ dosyć często bywam na basenie

    ---------- Dodano o godzinie 00:02 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:53 ----------

    Dziewczyny napewno wam nie polecam ampułek odżywczych, gdyż to strata pieniędzy i czasu - na większości przypadków wogóle nie daje rezultatu, lepiej zainwestować w olejek rycynowy.
    Oczywiści polecam wam delikatne mycie i pielęgnacje włosa. Szampon nie zawsze musi sie pienić, aby dał efekty. Powinno się delikatnie wcierać, rozsmarowywać szampon na głownie od góry do dołu głowy aby nie plątać i łamać włosów (przy wycieraniu), delikatny masarz i włos jest od razu inny. Nie zapominajmy również o czesaniu włosów przed myciem. Wiekszość sądzi że to nie ma znaczenia , ja zaczełam sie do tego stosować i rezultaty super.

  2. #77
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    To dla blondynek, a dla brunetek


  3. #78
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał marylin Zobacz post
    To dla blondynek, a dla brunetek
    Można odświeżyć lub wzmocnić kolor płukanką z kory dębu (napar lub odwar) nie używam domowych sposobów i juz niektóre detale wylatują mi z głowy niestety
    Poza tym wszystko zalezy jaki efekt chcesz uzyskac, jakie masz problemy ze skora glowy lub wlosami itp

  4. #79
    Wczytuje się Avatar annstyle
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Drzewo sandałowe pogłebia kolory brązu i rudych włosów, przez swój barwnik czerwony santalinę. Również można wybierać szmpony i są też płukanki dla włosów ciemnych ( nie są drogie) z Mirtem zwyczajnym który przyciemnia włosy.
    No i nie zapominajmy o orzechu włoskim który jest równie dobry dla włosów ciemnych, brązowych.
    Gdy bedziecie dobierać odżywki, szampony to najlepiej te aby kolor był trwały i wyglądał świeżo.

  5. #80
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Annstyle, zgadza się z tym, dodała bym tylko że mimo wszystko szampon dobieramy do skory glowy a dopiero pozniej do rodzaju wlosow

  6. #81
    Wczytuje się Avatar annstyle
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał fryzzz Zobacz post
    Annstyle, zgadza się z tym, dodała bym tylko że mimo wszystko szampon dobieramy do skory glowy a dopiero pozniej do rodzaju wlosow
    tak tak oczywiście, gdyż na początku powinniśmy zrobić analize skóry przed podjęciem jakiegokolwiek działania.
    Ale również nie zawsze rózne odżywki musimy nakładać na skóre głowy ( jest to zazwyczaj zaznaczone na opakowaniu specyfiku) , tylko własnie nie które wogóle nie powinny dotylać skóry tylko samego włosa

  7. #82
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Na profesjonalnych preparatach są takie informacje ale na detalicznych czesto nie ma. Dlatego tez wspomnialam ze dobieramy do skory a nie wlosow
    Niestety producenci omijaja takie informacje

  8. #83
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Tylko się nie śmiejcie,a jak mam parę siwych włosów na grzywce,to mi się zafarbują takimi naturalnymi płukankami?Np. to drzewo sandałowe?


  9. #84
    Wczytuje się Avatar annstyle
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ogólnie do siwych włosów jest stosowana szałwia lekarska
    Ale powiem tak że barwniki roślinne są jako preparaty do farbowania włosów nie zbyt moce gdyż kolor można przyciemnić lub rozjaśnić o 2 poziomy.
    Ale możesz spróbować tą płukanką nic nie zaszkodzi. Jak będzie ciemna płukanka np. z tego drzewa sandałowego to ten pigment nie wsiąknie,wejdzie w siwego włosa, tylko go jakby oblepi. To faktycznie może dać rezultat.
    Też ci nie powiem dokłdnie bo ja mam jasne włosy ale używałam płukanek i odżywek no to kolor od razu ładniej wygląda.

  10. #85
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Mogę polecić tradycyjną, domową maseczkę do włosów. Wyciągamy z lodówki jajko, oliwę i oliwek i cytrynę. Następnie mieszamy żółtko z 4 łyżkami oliwy i 2 łyżki soku z cytryny. Po takiej maseczce nasze włosy powinny być błyszczące.

  11. #86
    No to..wpadłam Avatar Selenna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    173

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Dziewczyny wczoraj robiłam domowe laminowanie włosów żelatyna,cytryna trochę odżywki,ciężko sie zmywało,ale włoski są miękkie i wygładzone

  12. #87
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    O joj ile tego, to chyba nasze babcie sprawdzały przez pokolenia, fajne. Zaraz ktoś przyklei do tego etykietkę Organic i będzie sprzedawał.
    Ja z kolei wykopałam informacje na temat olejowania włosów: Olejowanie włosów jak mi powiecie, że to znacie, to może się odważę moją słabiznę potraktować oleje arganowym.

  13. #88
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Znamy,spróbujJak nie spróbujesz to się nie przekonasz.


  14. #89
    Debiutantka ban
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Skorzystam z waszych rad

  15. #90
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Od czasu do czasu stosuję płukankę piwną - ładnie mi to wygładza włosy, aczkolwiek zapach jest dość nieprzyjemny potem.

  16. #91
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja co 2 dni stosuję na swoje włosy olejek kokosowy. Rozprowadzam na całej długości włosów, idę spać, a rano je myję szamponem i nakładam odżywkę arganową. Po kilku tygodniach takiej kuracji moje włosy stają się gładkie i lśniące, więc polecam ten sposób

  17. #92
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Postów
    35

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja także polecam olejowanie włosów naprawdę daje to fajne efekty

  18. #93
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    ja nie stosowałam
    ale musze zaczac

  19. #94
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Z tym olejowaniem to pierwsze słyszę, ciekawe, może kiedyś spróbuję bo ja mam dość swoich własnych.

  20. #95
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Jeżeli jesteście zainteresowane wegańską kuracją dla włosów to polecam siemienie lniane gotować na małym ogniu ok 10 minut, wystudzić, możecie oddzielić masę od nasion(ja tego nie robie) i nałożyć na włosy, trzyamy min 20-30 minut, potem zmywamy. Len działa jak kolagen, włosy są gładkie i lśniące.

  21. #96
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Ja polecam maseczkę z olejku rycynowego, nadaje połysk włosom

  22. #97
    Debiutantka Avatar Lovely
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Cytat Napisał colinne Zobacz post
    Ja polecam maseczkę z olejku rycynowego, nadaje połysk włosom
    A jak przygotowujesz tą maseczke? Dodajesz coś do tego oleju rycynowego?

  23. #98
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Moje problemy z wypadaniem włosów zaczęły się po stosowaniu silnych leków. Byłam na skraju załamania i zupełnie przypadkowo natrafiłam na łopian, a konkretnie: Łopian Płyn Nie dość, że włosy się wzmocniły to jeszcze nabrały blasku. Myślałam, że będę musiała skrócić moje długie włosy, widać było je jest ich niewiele dzięki specyfikowi nadal jestem szczęśliwą posiadaczką długich włosów

  24. #99
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Zamiast szukać sposób "cud" domowych sposobów i innych na wypadające włosy, poznaj ich przyczynę i dokłądnie się przebadaj, nie tylko badanie krwi ale też trychologiczne badanie skóry głowy i cebulek, tzw mieszków włosowych- tam niestety czasem tkwi powód problemów,
    Lepiej poznać przyczynę, niż działać w ciemno. Ale w sumie takie rzeczy jak wcierki i olejowanie nigdy nie zaszkodzą i są na pewno bardziej bezpieczne niż preparaty drogeryjne. Mi bardzo pomaga olejowanie olejem z kokosa dla mnie to najlepsze rozwiązanie

  25. #100

    Domyślnie Odp: Domowe sposoby na piękne włosy

    Moje włosy mają ze mną przechlapane Jestem modelką, ciągle ktoś mi je prostuje, kręci, tapiruje... Gdybym się nimi nie zajęła, byłabym łysa

    1. Na godzinę przed myciem lub na całą noc nakładam na włosy oleje. Migdałowy, różany, z pestek winogron, rzepakowy, lniany - co wpadnie mi w łapki.
    2. Rozczesuję włosy przed myciem. Jeśli będę je myć głową w dół, tak samo czeszę włosy, żeby się nie poplątały.
    3. Skórę głowy myję posuwistymi ruchami, żeby nie poplątać włosów.
    4. Zawsze nakładam odżywkę, w zależności od tego, czego akurat potrzebują. Humektantowe lub emolientowe.
    5. Włosy i skórę głowy po myciu moczę chwilę w misce/umywalce z letnią wodą i octem jabłkowym. Proporcjami się nie przejmuję
    6. Nie wycieram mokrych włosów, odciskam wodę w bawełniany ręcznik.
    7. ZAWSZE suszę włosy. Mokre są bardzo podatne na uszkodzenia, mogą się powycierać nawet o nasze plecy.
    8. Codziennie wciskam w końcówki silikonowe serum, żeby chronić je przed uszkodzeniami.
    9. Zmieniam sposoby upięć, żeby nie wytrzeć włosów w jednym miejscu.
    10. Rozczesuję włosy przed snem, czasem delikatnie je związuję.
    11. Włosy szczotkuję krótkimi ruchami, kierując się od końców ku górze.
    12. Co dwa-trzy tygodnie robię peeling skóry głowy cukrem (podczas mycia mieszam z szamponem). Cukier jest humektantem, nawilża przy okazji skórę głowy
    13. Co kilka tygodni robię wcierkę z żółtka i oliwy (bez nafty, bo stosowana dłużej wysusza).
    14. Na wypadające włosy świetnie sprawdza się ziołowa wcierka od Bonifratrów, niestety przyciemnia włosy i przez zawartość alkoholu może wysuszać skórę. Rośnie po nim mnóstwo baby hair, stosują go nawet ludzie po chemioterapii. Na męskie łysienie nie działa
    15. Z tabletek najlepiej sprawdzają się u mnie Merz Spezial. Do tej pory wszyscy, którym je poleciłam, podzielają moje zdanie
    16. Co 2-3 miesiące podcinam końcówki, mimo że nie są rozdwojone. Lepiej się wtedy układają A włosy mam do pasa, ciągle o coś nimi zahaczam, a końcówki są idealne (No, chyba że jakaś "fryzjerka" na pokazie nie ogarnia prostownicy i tracę całe pasmo.)
    Ostatnio edytowane przez Ola Bańkowska ; 22-11-2015 o 16:22

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Rodzaje wlosow
    By Jade in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:35
  2. Domowe sposoby na...
    By bera0 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 23:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •