Pokaż wyniki 1 do 17 z 17

Temat: bóle gardła ...

  1. #1
    Wczytuje się Avatar Hanka123
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    12

    Domyślnie bóle gardła ...

    Witajcie drogie forumkowiczki jestem tu nowa.Mam pytanie od jakiegoś czasu mam ciągle chrypke bóle gardła i jak przełykam śline to czuje jak na krtani pozostaje mi jakaś wydzielina byłam juz u tylu laryngologów i dosłownie nic nie potrafia mi pomóc albo setki leków naprzepisują i dosłownie nic poprawy.kochane kto miał taki przypadek jak ja lub go dalej ma to proszę o poradę będę bardzo wam wdzięczna...pozdrawiam cieplutko

  2. #2
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    zrob sobie wymaz z gardelka kochana bo gdy to jest gronkowiec ( chyba tak to sie nazywa ) to ciezko jest to zwalczyc jakimikolwiek antybiotykami ...

  3. #3
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    hej, powiem ci, ze kiedys mialam cos podobnego i nawet jak sama sobie zagladalam do gardla przy lusterku to widzialam takie biale cos nie da sie tego ani przelknac ani nic, a boli jak cholerka...nie pamietam czy leki mi pomagaly ale z reguly mam tak ze nie chodze do lekaza do poki nie musze, wiec chyba to przeczekalam...
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar Wena
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Przez dłuższy okres czasu tak miałam, nie działały płukanki, tabletki... Dlatego mogę Ci poradzić wizytę u laryngologa, bo moje dolegliwości z gardłem się skończyły gdy wyleczyłam zatokę szczękową. Albo właśnie zrób sobie wymaz jak już koleżanka wspomniała.

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar Justyna25
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Koło Kielc
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Ja jestem kobietka tradycyjna i jak juz wszystkie leki zawodzą to wtedy podejmuje sie straych metod
    1. Gorące mleczko + miodek + drobniutko posiekany czosnek

    Jeśli to coś poważnego to nie wiem czy pomorze ale dziewczyny na "zwyczajny" ból gardła kuracja niezawodna (moze troszke nie przyjemna )

  6. #6
    Wczytuje się Avatar Hanka123
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    No hej dziękuję za tak szybką odpowiedz ale tak jak mi tu dziewczyny podpowiadają muszę zrobić sobie jednak wymaz z gardła ,a ty widzę masz dużo szczęścia skoro ci samo tak przeszło naprawdę bo mi nawet wizyta u laryngologa nie pomogła wiec pozostaje mi się z tym męczyć.buziaczek

    ---------- Dodano o godzinie 13:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:34 ----------

    wena ale ja już byłam u 3 laryngologów i skończyło się to tylko toną leków i nic mi nie pomogło




    Dziewczyny ogólnie załamka dosłownie na maksa co tu dalej z tym robić

  7. #7
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    A może coś na złagodzenie bólu, a potem poczekać aż się zaleczy? Przejrzyj sobie leki na ból gardła i zobacz, który działa przeciwbólowo, a nie tylko bakteriobójczo. I daj znać kiedy (i po czym) Ci przejdzie, to wtedy jeśli ktoś będzie miał podobny problem w przyszłości to będzie mógł się wesprzeć
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 28-12-2011 o 16:29

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Hanka123 współczuję dolegliwości. Mam dokładnie to samo.
    Nie wiem czy Cie pocieszę ale taki zwyczajny wymaz z gardła nic nie pomoże. Robiłam go dwa razy i wyszło , że nie ma żadnej bakterii. Ale gardło bolało. Z tego co się dowiadywałam to można udać się do specjalnej kliniki w Krakowie , gdzie robią bardzo szczegółowy wymaz z gardła i opracowują indywidualną szczepionkę uodparniającą dla danego pacjenta. Ale podobno skierowanie do tej kliniki może wystawić tylko laryngolog. A mój laryngolog stwierdził, że mi nie potrzebne jeszcze... A anginę ropną mam średnio raz na dwa miesiące nie licząc drobnego bólu gardła między czasie. Do tej pory nie znalazłam przyczyny nadwrażliwości mojego gardła. Czym się ratuję ?
    U mnie przy najmniejszym bólu to od razu antybiotyk muszę stosować bo u mnie od razu wkracza angina ropna.
    Co mogę poradzić... Ostatnio pani doktor zapisałam mi fajny specyfik do płukania gardła. Nawet pomógł. Moment całe gardło mi się oczyściło... Nie wiem czy mogę tutaj podać nazwę leku. Jak będziesz zainteresowana to na pw Ci podeślę.
    Słyszałam też o kuracji cytryną. Należy codziennie pić sok z cytryny. Zaczynając od połowy cytryny. Tzn. jednego dnia wypić czysty sok z połowy cytryny , następnego dnia z całej cytryny. I tak codziennie zwiększać dawkę o pół cytryny. Kurację należy prowadzić przez tydzień. Przyznam , że jeszcze nie testowałam... Nie wiem dlaczego.
    Może najwyższy czas na test bo akurat gardło boli

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Mnie boli gardło zwykle kiedy dużo palę, głowa również z tego powodu.
    W miniony weekend miałam tak silną migrenę że bolało mnie gardło, ucho i prawa połówka głowy.
    Częste bóle gardła mogą być spowodowane również grzybicą i jak tu słusznie zauważono trzeba zrobić badania.

  10. #10
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Z podobnych przyczyn rzuciłam palenie, teraz od czasu do czasu popalam papierosy elektroniczne, które zapełniają pustkę po papierosach a na ból gardła dobrym sposobem jest 50 gr alkoholu jak mawiał mój dziadek może to być np w postaci grzańca z miodem, cytryną i cynamonem

  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    18

    Smile Odp: bóle gardła ...

    Może sięgnij po Inovox i w ten sposób poczujesz upragnioną ulgę. Ten dopiero co wprowadzony na rynek lek w postaci pastylek do ssania z pewnością ma duży potencjał i wielu osobom przypadnie do gustu. Z tego co wiem, to jest on dostępny w trzech różnych smakach.

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Ja zawsze używam glimbax jak mnie boli gardło.. choć nie wiem czy tobie akurat to pomoże, jednak warto spróbować

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    zdecydowanie zrób wymaz z gardła.

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    zrób wymaz z gardła bo to może być jakiś gronkowiec

  15. #15
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Cytat Napisał Kitka90 Zobacz post
    zrób wymaz z gardła bo to może być jakiś gronkowiec
    Można, aczkolwiek bardzo czesto da się wyleczyć ból gardła tradycyjnymi sposobami. Polecam poczyać sobie o ziołach. Można zrobić z nich płukankę, która dobrze dziala na gardło. Nawilży oraz zmniejszy ból.

    Polecane są:
    tymianek
    szałwia

    Można sobie poczytać: https://www.doz.pl/ziola
    Ostatnio edytowane przez cass ; 26-05-2017 o 10:38

  16. #16
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Również słyszałam o świetnym działaniu środków z marki Krewel Meuselbach. Faktycznie, na ból gardła niezastąpiony jest Aspecton Spray Aspecton Spray ? Krewel Meuselbach ? ekspert od przeziębień - tutaj możecie poczytać o tym, jakie naturalne środki są wykorzystywane do jego produkcji. Świetnie, że powstają takie specyfiki i są one alternatywą dla tych zawierających mnóstwo chemii w środku. Trzeba dbać o siebie i zwracać uwagę na składniki.

  17. #17
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: bóle gardła ...

    Ból gardła to zdecydowanie nic przyjemnego i komfortowego... Wiem co mówię, bo niestety uczucie suchości w jamie ustnej i gardła towarzyszy mi bardzo często. Sama nie wiem już jak sobie radzić z tym problemem dlatego chciałabym zapytać Was o stronę https://cevitt.pl/ . Znalazłam ich jakiś czas temu w poszukiwaniu jakiś pomysłów na tą dokuczliwość. Są to tabletki z kwasem hialuronowym na gardło - nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam dlatego chciałabym zapytać Was czy korzystaliście może z takich tabelek? Z góry dzięki za pomoc i każdą odpowiedź !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •