Pokaż wyniki 1 do 13 z 13

Temat: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

  1. #1
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Dziewczyny pomóżcie! Zakupiłam sobie nowy żel na próbę. Jest to żel biały bardzo rzadki i mój problem polega na tym, że ten żel po utwardzeniu w lampie (zaznacz cieniutka warstwa) po prostu się rozmazuje. I kiedy nakładam przezroczysty to mi zostają białe smugi i na paznokciu i na pędzlu. Koszmar. Doradźcie

  2. #2
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem

    najprawdopodobniej za krótko utwardzasz, na ile minut dajesz do lampy? jakiej firmy jest żel?

  3. #3
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    najprawdopodobniej za krótko utwardzasz, na ile minut dajesz do lampy? jakiej firmy jest żel?
    Utwardzam 2-3 minuty tak jak podaje producent....żele są firmy I-nails..wcześniej miałam żel biały gęsty z Active i nigdy nie miałąm takich problemów.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Smarta miałam dokładnie ten sam problem z żelem white basic, musiałam trzymać w lampie i 5,6 minut a mimo tego nie zawsze zastygł..badziew jakich mało! Ostatnio kupiłam na próbę z innej firmy Home i problem się skończył. Polecam go jak i inne żele tej firmy

  5. #5
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Cytat Napisał Belunia Zobacz post
    Smarta miałam dokładnie ten sam problem z żelem white basic, musiałam trzymać w lampie i 5,6 minut a mimo tego nie zawsze zastygł..badziew jakich mało! Ostatnio kupiłam na próbę z innej firmy Home i problem się skończył. Polecam go jak i inne żele tej firmy
    Hehe tyle się człowiek naszuka, naczyta opinii i kupi coś a potem....okazuje się badziewiem i znowu trzeba szukać:-).....Spróbuje jeszcze utwardzać go dłużej i zobaczymy...ogólnie żel fajny ładnie kryje, nie zjeżdza tylko nie zastyga

  6. #6
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    białe smugi powstają ponieważ na pędzelku pomiędzy włosiem i w skuwce został biały żel. Mimo, że go wyczyściłaś i wydaje Ci się, że pędzelek jest czysty. Ja zawsze kilka razy dokładnie oczyszczam i wyduszam resztki przyciskając mocno pędzelek do wacika nasączonego clinerem. A druga sprawa po utwardzeniu białego trzeba przemyć warstwę dyspresyjną od tego też mogą robić się smugi.

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Witam, mam pytanie w jaki sposob nakładacie bialy rzadki żel do frenchaCzy kladziecie go na warstwe dyspersyjna czy może najpierw zmywacie ja cleanerem i dopiero bialy zel Chodzi mi szczegolnie o odnowy zwlaszcza na naturalnych paznokciach.Bo o ile w przypadku szablonow bialy zel klade juz na opracowany szkielet tak kladac go na bonder badz jakikolwiek inny zel (podczas odnowy) z warstwa dyspersyjna to bialy zel sie rozmazuje i przecieranie linii usmiechu nie daje zadnego rezultatu. Czy mozecie opisac swoja prace z bialym zelem w przypadku zeli 3 i 1-fazowych?Jesli poloze pierwsza warstwez zelu jednofazowego to powinnam ja przemyc i na to bialy? czy moze przemyc i zmatowic i dopiero bialyA moze macie jakis inny pomysl zeby zrobic wyrazna linie usmiechu bialym dosc rzadkim zelemZa pomoc z gory dziekuje

  8. #8
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    ja zawsze przemywam warstwę dyspresyjną ponieważ lepiej się wyciąga frencha ale nie ma potrzeby matowienia.

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Tzn jak robisz odnowe to robisz pierwsza warstwe z clear'a,przemywasz i na to frenchA przecierasz tego frencha pedzelkiemA co w przypadku zeli 3-fazowychW tym przypadku trzeba chyba na bonder dac jeszcze warstwe cleara i dopiero przemywanko i french

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    tak dokładnie, clear przemywam, również tak robię, frencha nie przemywam, bo mój french jest jak lakier, zatem nie jest lepki, więc nie mam co przemywać, jak robię innymi to tez nie przemywam cleara.
    a w trzyfazwóce to dokładnie tak jak pisałaś, na bonder warstwa budującego przemyć i potem bialutki





  11. #11
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Troszke zle napisalam. Chodzilo mi o przecieranie frencha pedzelkiem. Ale juz mi sie troche rozjasnilo.Dziekuje za odpowiedz

  12. #12
    Rozkręcanko Avatar alimka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    Ja nigdy nie przecieram lini uśmiechu by ją wyrownać.Frencha robię sondą i praktycznie zawsze mi wychodzi ładny bez zadnych poszarpańców( absolutnie się tu nie chwalę haha) ale polecam tą metodę.Odkąd pamiętam ,dosc dlugi czas mialam problem z frenchem,wręcz nienawidzilam go gdyż robilam go pędzelkiem .Ciągle uśmiech sie babrał,rozlewal ,poprostu byl do d... ale odkąd zaczęlam robić go sondą jest super.Także proponuję spróbować a nuż ,widelec bedzie ok

  13. #13
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Nai Odp: Problem z białym żelem / rozmazuje sie

    tez mialam problem z rozmazującym sie zelem ale po prostu dluzej go utwardzam i jest ok. w ogole gdzies kiedys wyczytałam ze zele kolorowe powinno sie dluzej utwardzać.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1526
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 00:52
  2. MODELLING GEL 5D - przełom w zdobieniu paznokci
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 16:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •