Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki 101 do 110 z 110

Temat: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

  1. #101
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Legionowo
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Cytat Napisał agatqa Zobacz post
    moje
    świetne pazurki

  2. #102
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Ja również zapraszam na swojego bloga World of Nails

    Wszystkie prace wykonane zostały na naturalnych paznokciach

  3. #103
    Wczytuje się Avatar martuśka71
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    jelcz-laskowice
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami


  4. #104
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Dziewczyny chciałabym, żebyście swoim profesjonalnym spojrzeniem oceniły stan moich paznokci, oczywiście na tyle na ile to możliwe przy pomocy zdjęć i mojego opisu. Z góry bardzo dziękuję
    Jako dziecko zawsze obgryzałam paznokcie. W okresie nastoletnim kilkukrotnie próbowałam z tym walczyć i wreszcie wyleczyłam się z tego nałogu Nie obgryzam od około 5 lat. W tym okresie moja płytka znaczące się wydłużyła w porównaniu do ogryzków, które miałam wcześniej, ale wiadomo, chciałabym żeby była jeszcze dłuższawydaje mi się, że płytkę mam raczej szeroką ( co potęguje efekt jej długości, a raczej "krótkości" ). Paznokcie na ogół piłuje na zaokrąglony kwadrat, ale ostatnio zaczęłam piłować bardziej na owal. Wydaje mi się, że tak lepiej wyglądają, tak smuklej. A Wy, co o tym sądzicie? Patrząc z boku, mój paznokieć na końcu idzie trochę do dołu i potem do góry. Robi się taki jakby dołeczek. Podejrzewam, że przez obgryzanie.
    Moja końcówka jest dość mocno biała. Zawsze znajome pytają, jak to robię i dziwią się, że to jest 100% natura. Paznokcie co jakiś czas muszę potraktować polerką, ponieważ mam delikatne bruzdy pionowe i kilka dość wyraźnych bruzd poprzecznych. Myślę, że mogą one wynikać z nieumiejętnego manicure, szczególnie są widoczne na kciukach. Myślę jednak, że przesuwają się ku wolnemu brzegowi i stają się coraz płytsze. Mam nadzieję, że to zniknie i że nie uszkodziłam macierzy paznokcia.
    W okresie, kiedy "rzucałam" obgryzanie stosowałam odżywkę Eveline 8w1. Wiem, że wiele dziewczyn na nią narzeka, ale na mnie działała bardzo dobrze. Wzmocniła płytkę i przy regularnym stosowaniu pozwoliła zapuścić je na długość za opuszek. Często do niej wracam, ale na krótkie okresy, tak na około 2 tygodnie.
    Kiedyś moje paznokcie były bardzo miękkie. Końcówkę mogłam wyginać do góry i do dołu. Teraz się wzmocniły i już nie ma takiego efektu. Może czasem jak zbytnio są rozmoczone, np. po długiej kąpieli.
    Moje paznokcie mają umiarkowaną tendencję do rozdwajania się, szczególnie palce wskazujące, co będzie widać na zdjęciach, bo są krótsze.
    Ogólnie staram się wszystkie prace domowe wykonywać w rękawiczkach, żeby uniknąć nadmiernego kontaktu z detergentami i wodą. Ręce myję często mydłem antybakteryjnym i zawsze staram się kremować.
    Jeśli chodzi o skórki. Przez długi czas wycinałam je. Jednak w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że te bruzdy mogą być efektem nieumiejętnego wykonywania tego zabiegu. Zrezygnowałam na rzecz odsuwania skórek patyczkiem drewnianym. Na początku było ciężko, skórki pękały, zadzierały się. Ale zaczęłam stosować kurację olejkiem rycynowym i jest ok. Zastanawiam się tylko czy te moje skórki nie są jednak za duże? Może powinnam je jednak delikatnie wycinać?
    Piszę ten post ponieważ w ostatnim czasie zauważyłam jakieś niepokojące znaki, które sygnalizują moje paznokcie. Niedawno robiłam sobie hybrydę. A właściwie dwie z odstępem czasowym około 2 tygodni. W tej przerwie zauważyłam na jednym paznokciu białą plamkę. Wcześniej nie miałam plamek przez dłuuuuuuugi czas, odkąd przestałam obgryzać zniknęły plamki. Trochę się zaniepokoiłam, ale zrobiłam drugą hybrydę. Po jej zdjęciu miałam kolejne białe plamki. I na kilku paznokciach biała końcówka jakby się zwiększała i szła do wału paznokciowego. Na dodatek w paru miejscach biała część nachodziła na boki paznokcia. Miałam kiedyś podobną sytuację, jak długo używałam odżywki Eveline, zrobiłam przerwę i stosowałam olejek herbaciany pod paznokcie i olejek rycynowy na płytkę. Po jakimś czasie wszystko doszło do normy. Teraz znowu robię taką kurację. I mam nadzieję na poprawę. Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam jak najlepiej opisać wygląd moich paznokci. Proszę o jakieś sugestie i opinie











  5. #105
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Białe plamki świadczą o urazach mechanicznych

  6. #106
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Śliczne pazurki! Ja chyba się nigdy takich nie doczekam

  7. #107

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Ale Wam wszystkim długopazokciowym zazdroszczę. Ja jak tylko urosną to się łamią, a ani nie obgryzam, ani nigdy hybrydy nie stosowałam.

  8. #108
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Jak można mieć takie długie i jeszcze naturalne? U mnie się łamią od razu niestety. Nie wiem co z tym zrobić.

  9. #109
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Jarocin
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Naturalne nieraz są strasznie zniszczone, dlatego uważam, że można je chociaż lekko wzmocnić hybrydą

  10. #110
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Pochwalmy się naszymi naturalnymi paznokciami

    Pierwsze zdjęcie, naprawdę piękne paznokcie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •