Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 37

Temat: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

  1. #1
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    witam wszystkie stylistki

    jestem początkującą stylistka i młodą forumowiczką
    założyłam już temat o takim tytule, jednakże przez pomyłkę w złym dziale ale tam już to wyjaśniłam

    moje pytanie będzie dotyczyło solarium

    planuję otwrzyć gabinet stylizacji paznokci i chcę prowadzić do tego solarium.
    mam ograniczony budżet, parę łóżek na oku i dylemat które wybrać

    może któraś z was tez prowadzi solarium przy paznokciach i mogłaby wypowiedzieć się na temat ergoline 600 i 500 utp bądz ergoline 600 classic?
    potrzebuje tez informacji o dobrych, sprawdzonych lamapach

    będę wdzięczna za każdą opinię i sugestię

    pozdrwiam serdecznie

  2. #2
    Nałogowiec Avatar Asik_sk4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bytom
    Postów
    585

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    wiesz na temat lozek to ja Ci duzo nie podpowiem ale najczesciej jaki napis widzialam na moim solarium to ergoline 600 ale ostatnio poszlam do innego bylam 3 razy i lamy byly z karotenem czy kolagenem niewiem teraz dokladnie... na twarz byly pomaranczowe lamy a na reszte ciala normalne niebieskie ale na gornej czesci byly wmontowane tez 2 te pomaranczowe i na dole 1... i powiem ci ze wystarczyly 2 wizyty po 16 min (na nich trzeba dluzej lezec) i juz bylam opalona one nie opalaja na czerwono a ja mam do tego tendencje i jak dla mnie to to sa najlepsze lozka ... Takie jest bynajmniej moje zdanie bo na takie opalanie chce sie wracac a w moim solarium na te lozka jest 1zl. czyli 16min. 16 zl
    zycie pisze nam rozne scenariusze...


  3. #3
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Dzieki Asik

    te pomarańczowe to zapewne halogeny o takim kolorze.

    może pani Ci powiedziała że są z karotenem czy dodatkowymi witaminami bo to taki chwyt reklamowy

    będę wdzięczna za dalsze sugestie

    pozdrawiam

  4. #4
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    w solarium ostatecznie najwazniejsze sa lampy i dobra klima Ja osobiscie bardzo lubie ergoline 600avantgarde, bardzo wygodne
    Nie wiem na ile jestes zorientowana w temacie solaryjnym i jakich konkretnie porad od nas oczekujesz

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    U mnie w niemczech znow na solarium ktore chodze sa 3 rodzaje lozek: Ergoline 600
    Pozniej to Ergoline teraz nie wiem dokladnie czy 600 czy 500 chodzi mi o to wyprofilowane i najprostsza taka widac juz stara 500 i zauwazylam jedno-wszyscy chodza na ta 500 pomimo ze nie ma dobrej klimatyzacji a pozniej na to profilowane! na tych z klima pomimo ze lamp jest wiecej i wiekszej mocy nie opala sie tak szybko jak na tej 500 gdzie lampy sa blizej ciala!Dlatego nikt nie chce chodzic na te pozostale...

  6. #6
    Nałogowiec Avatar Asik_sk4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bytom
    Postów
    585

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    jak dzisiaj pojde na solarium to zapisze nazwe tego lozka moze cos Ci pomoze bo naprawde ja bylam blada jak sciana po ciazy i pol roku tak chodzilam az wkoncu sie wystraszylam mojej bladosci, poszlam 3 razy i juz lepiej
    zycie pisze nam rozne scenariusze...


  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Cytat Napisał Ewelina83 Zobacz post
    U mnie w niemczech znow na solarium ktore chodze sa 3 rodzaje lozek: Ergoline 600
    Pozniej to Ergoline teraz nie wiem dokladnie czy 600 czy 500 chodzi mi o to wyprofilowane i najprostsza taka widac juz stara 500 i zauwazylam jedno-wszyscy chodza na ta 500 pomimo ze nie ma dobrej klimatyzacji a pozniej na to profilowane! na tych z klima pomimo ze lamp jest wiecej i wiekszej mocy nie opala sie tak szybko jak na tej 500 gdzie lampy sa blizej ciala!Dlatego nikt nie chce chodzic na te pozostale...
    "Nie wiem na ile jestes zorientowana w temacie solaryjnym i jakich konkretnie porad od nas oczekujesz"

    wiem, że lampy sa najważniejsze

    chodzi mi o firme lamp - planuje kupić hanau 3.3, ale może ktoś ma inne doświadczenia odnośnie lamp?

    teraz powinny być tez zgodne z normą europejską 0.3, ale są one dosyć słabe i chyba kupie niezgodne z tą normą bo u nas nikt tego nie sprawdza.

    oczekuje opinii na temat ergo 500, 600 utp lub classic i lamp

  8. #8
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    ja bylam zadowolona z opalania na lampach philipsa, a to ze lampy sa blisko ciala niestety nie jest zbyt dobre bo pali sie po prostu skora i niestety ludzie nie zdaja sobie sprawy z pozniejszych konsekwencji.
    A co do tych lamp Hanau, to te o tym wspolczynniku 3,3 sa 160W , wiec przy zakupie solarium musisz zwrocic uwage czy podola takiej mocy

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Fajnie ze zalozylas taki watek bo wlasnie sama go chcialam zalozyc hihi
    Ja palnuje salonik kosmetyczny ze stanowiskiem fryzjerskim i jednym lozkiem...ale tez nie wiem jakies wybrac... Obecnie kazdy (mieszkam w malej miejscowosci) chodzi do takiego pkt solarium sa tu 3 łóżka...czy opalaja hm opalaja ale bez rewelacjico napewno me koge powiedziec jest bardzo tu czysto lozka za czyszczone w srodku co sobote... chodzi mi ze otwieraja lozko w srodku pomiedzy lampami... co malo gdzie to tak naparwde czyszcza
    Chetnie bym dowiedziala sie od osoby ktora prowadzi solarium mniej wiecej czy jest to oplacalne ile kosztuja saszetki do opalania ile lampy ktore wymieniaja i mniej wiecej co jaki czas wykonuje sie...czy ktos obiliczal koszty jakie ponosimy miej wiecej np przy godz chodzeniu lozka?aby miec obraz czy interessik sie oplaca pozdrawiam

  10. #10
    Nałogowiec Avatar Asik_sk4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Bytom
    Postów
    585

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    te lozka co sa u mnie w solarium to sa SOLTRON THE SUNMAKER ale nie umiem znalezc tego lozka z tym kolagenem ale te jest mniej wiecej podobne do tego SPRINGSUN - łóżka do solarium nowe - Soltron XXL-95 Chilli Power

    ale tu znalazlam te lozko o ktore chodzilo
    Solaria-Team - solaria - nowe i używane

    a tu cyknelam zdjecie tych wszystkich guziczkow
    zycie pisze nam rozne scenariusze...


  11. #11
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    co do lamp to są bardzo różne, czasami są na nie duże promocje, trzeba liczyć ok 4tys. łóżka łatwiej kupić używane, ci dystrybutorzy obracają różnież takimi i one mają bardzo konkurencyjne ceny, od 16tys za takie zwykłe łóżko, do 40 i więcej za używane, ale w super stanie i z różnymi dodatkowymi funkcjami

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    ja zdecydowałam sie w końcu na ergoline 500 classic.
    nie jest najnowsze - rocznik 2001, ale nie jest drogie, zżera 11,5 kw z klimą, ma 44 lampy 160 v(ich ilość warto uwzględnić, bo im więcej lamp tym większe koszta ich wymiany) i fajnie wygląda

    w środku dosyć dużo miejsca, klima więc ogólnie to łóżko wybrałam.

    jak już je kupie i zacznie chodzić to napisze coś o nim więcej.

    Lampy średnio zmienia się co 600 godzin chodzenia łóżka. jednakże to zależy od rodzaju lampy. każda lampa, każda firma ma inną żywotność lampy.

    co do kosztów - trzeba liczyć ok. 0,25 zł kosztów za minutę opalania (prąd=lampy)- zależne od tego ile prądu zżera łóżko i jaki koszt lamp.

    czyli przeciętnie - jeśli przyjmiemy 1zł/min. opalania to ok. 0,75zł jesteśmy na czysto.

    zastanawiam się jeszcze nad firmą lamp, ale polecano mi nie raz hanau i chyba się tez na nie zdecyduje

    a może jeszcze macie jakieś doświadczenia z lampami? PISZCIE PROSZĘ!

    dzięki za info o czyszczeniu łóżka w środku - gdzieś kiedys o tym czytałam, ale pewnie bym zapomniała o tej ważnej czynności

    POZDRAWIAM

  13. #13
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    aneciak mam to samo solarium co Ty chcesz kupić mogę podac Ci namiary gdzie ja kupowałam w wielkopolsce ja jestem zadowolona, mam od nich lampy brązujące ale szczerze powiedziawszy działam od października także jak wyjde na prądzie to jeszcze nie wiem bo czekam za rachunkiem minutkę mam po 1 zł ale klienci zadowoleni

  14. #14
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    i w jakiej cenie to lozko kupilas?

  15. #15
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Fajny temacik właśnie tego szukałam od przyszłego roku przynajmniej będę wiedziała z kim mam rozmawiać na temat łóżeczek

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    ostrzegam Tosia przed zakładaniem solarium... w moim przypadku okazało się to najprawdziwszą drogą przez mękę. Zanim się zdecydowałam miałam wszystkie sprawy techniczne rozwiązane, wszystko sprawdzone, a jak przyszło co do czego to z tych pięknych założeń nie wiele wyszło.
    Jak na razie dużo nerwów i zero korzyści
    pozdrawiam

  17. #17
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Aneciak ale opisz dokładnie co się dzieje. Bo ja z chęcią poczytam. Bo nie wiem z czym musiała bym się liczyć kochana.

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar SPN Magik
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piła
    Postów
    75

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    3 lata temu kupilam 3 solaria
    Mega SUN 6800 pobor mocy cos kolo 12kwh
    Ergoline Avangarde 800 exellence pobor mocy prawie 18 kwh
    Q-med stojące z wibracją - jestem z niego bardzo zadowolona, to akurat kupowałam nowe lozko

    reasumujac
    ciesze sie, ze sprzedalam tego ergoline, bral bardzo duzo pradu, i uwazam, ze mega sun jest lepszy, przynajmniej u mnie bardziej sie sprawdzilo to lozko - wygodne, bardziej je polecam - ale wiem, ze wiecej na rynku jest ergoline i to rzecz gustu
    klientki u mnie wolaly chodzic na MegaSun, wiec przekazuje jak to jest u mnie ;-)

    lampy mam tylko brazujące, klientki sa baaaaaaardzo zadowolone i o to chodzi, nie wiem dokladnie jakie, bo tym sie juz maz zajmuje, wymienialam 3 tygodnie temu, wiec jak chcecie moge zobaczyc, ale wszystkie klientki pytaja, czy lampy z Afryki sciagam ;-) kiedys mialam tylko heraeus hanau, ale ostatnie 2 wymiany bralam inne i sa o niebo lepsze efekty,

    jak u Was w miejscowosci nie ma lozka stojacego polecam Q-med z wibracja (3 rodzaje drgań odchudzające, gimnastyka, antycellulit) zajmuje malo miejsca, naprawde fajne łózko

    w razie pytan sluze radą

  19. #19
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Magik sprawdź co to masz za lampy Proszę proszę

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  20. #20
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Magic ja tez prosze o sprawdzenie tych lamp wiec już masz dwie potrzebujące pomocy

    Tosiaczek dla Ciebie krótko o przebojach z solarium
    dwie najważniejsze rzeczy to wentylacja i siła( prąd trójfazowy).
    ja wynajmując lokal dowiadywałam się czy nie będzie problemu ze zrobieniem dziury w ścianie na wentylację - problemu oczywiście miało nie być, Jednak potem okazało się, że budynek był jakiś czas temu remontowany, jest jeszcze na gwarancji i dziury zrobić nie mogę
    pojawiła się opcja z wentylacją przez okno, ale ktoś się doczepił że muszę mieć taki papierek jak decyzja o warunkach zabudowy... a długo to trwa i jeszcze okoliczni mieszkańcy mogą miec jakies sprzeciwy na to solarium.
    następny problem to siła.. miało tez nie być z nią problemu, ale jak przyszli ją zakładać okazało się że wiercić nie mogą, bo pod tynkiem idzie masa różnych instalacji. Bali sie że odetną np. prąd całemu budynkowi. i nie wiadomo co zrobić, bo schematów tych inastalacji nigdzie nie ma
    lokal wynajęty, płacić trzeba a kasy zero

    jakbys miała jakieś pytania służę pomocą
    pozdrawiam

  21. #21
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Aneciak kochanie ja będę się do Ciebie kierować z pytankami Od przyszłego roku myślałam żeby coś otworzyć dotację dostanę i tak myślałam o solarium Ale to podam ci najwyżej gg jak będę potrzebowała pomocy i pogadamy Jeśli nie masz nic przeciwko.

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    kochana jakie masz model lozka megaSun? i jakie lampy jesli sa takie super hiih bo o to chodzi))
    Wymianielas teraz lampy jakie to sa koszta wymiay ile lamp jest w takich solarium? co ile wymieniasz?
    dziekuje za odp z gory

    ---------- Dodano o godzinie 13:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:53 ----------

    Jesli to nie jest tajemnica to gdzie kupujesz lampy i przyjezdza ktos je montowac?
    Ja akurat mam sklep obok solarium i przyjezdzaja z ergoline do nich....

    A i jakie masz kosmetyki do opalania?

  23. #23
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Piszcie tu jak najwięcej o solarium. Ja chce czytać na ten temat Bo może będę się przygotowywać do otworzenia saloniku i wepchnę tam solarkę. Bo mama nie daje mi spokoju

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  24. #24
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    "Łóżko Ergoline 50/5 Ultra Turbo Power"

    Słyszałyście o tym solarium?

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  25. #25
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Jedno z łóżkek mam ergoline 500 UTP i jestem mega zadowolona. Jest naprawdę fajne, lampy mają ponad 650 godzin już, a opalają dalej jak szalone, aż dziwne Tylko denerwuje mnie dezynfekowanie łóżka na górnej pokrywie, bo jest takie jakby podzielone na górze i wyginam się przy nim strasznie żeby dokładnie doczyścić.
    No i klimatyzacja jest taka sobie, ale daje radę, chociaż lepiej by było gdyby była mocniejsza... ale ogólnie polecam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Solarium i samoopalacz co wybierać?jak stosować?rodzaje
    By westa in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 17:37
  2. Materiały pomocne przy stylizacji paznokci DO POBRANIA
    By Tonija in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 21:36

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •