Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 37 z 37

Temat: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

  1. #26
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    kochane powiedzcie mi jakie sa wymogi sanepid jesli chodzi o solarium o wielkosc pomieszczenia, czy musi byc umywalka?

  2. #27
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    umywalka musi byc, papierowe reczniki dla klientek, poczekalnia (tzn jakas kanapa czy cos), toaleta (ogolnie w budynku zeby byla- niekoniecznie w pomieszczeniu)... to na tyle z wazniejszych, a z mniej waznych to mozna wymieniac i wymieniac... np dostep do wody pitnej

  3. #28
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    hm a jaki ty zrobilas dostep do wody pitnej?
    a wielkosc jest wyznaczona?

  4. #29
    Redaktor Avatar katherinne
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Legnica
    Postów
    398

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    wielkość musi być taka żeby się zmieścily pomieszczenia na łóżka np ścianki działowe plus stanowisko obsługującego i poczekalnia, ja mam jakieś niecałe 30m2, dwa łóżka, małe zaplecze i sporą poczekalnie. No chyba że jest jakaś nowość co do wymogów. Najlepiej jest sobie ściągnąć ustawę, tylko trzeba nad nią siedzieć żeby dokładnie zrozumieć każdy punkt. Jeśli chcesz wynajmować lokal to masz trochę pod górę, bo musi być zgoda sąsiadów na solarium, no i ten kto ci będzie wynajmował lokal musi pozwolić na robienie dziur w scianach na wentylacje itd. Ja gdybym nie dostała gotowego solarium do użytku, to chyba bym się nie zdecydowała robić wszystkiego od początku.

    Ja mam dystrybutor Edenu.

  5. #30
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    witajcie dziewczynki, czytam ten temat od samego początku i bardzo mi się spodobały Wasze wypowiedzi.
    Nie wiem czy wiecie, mam salon stylizacji paznokci z solarium od 2006 roku. Gdy go otwierałam również trzeba było spełnić parę wymogów, najważniejsze dla sanepidu to, aby w pomieszczeniu z łóżkiem była dobra wentylacja, umywalka, jednorazowe ręczniczki, odpowiednia dezynfekcja.
    Jeżeli o wentylację to nie musiałam robić żadnych dodatkowych dziur w ścianie oprócz tej odprowadzającej powietrze "marszczoną tubą" z łóżka, ale wiem np, że u konkurencji to jeszcze jedną dziurę mają, przez którą wietrzy się nie tylko same łóżko ale pomieszczenie którym łóżko stoi.. dziwne co nie?
    poza tym rozwiązałam problem wietrzenia pomieszczenia konstrukcją ścian.. ściana oddzielająca solarium ma pod sufitem specjalne otwory przez które powietrze miesza się...
    jeżeli chodzi o typ łózka to posiadam UWE Formuła UNO i wszyscy sobie je chwalą, mam bardzo dobrze dobrane lampy bo mimo iż są na wykończeniu (czeka mnie niedługo ich wymiana) to bardzo dobrze jeszcze opalają..

  6. #31
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Witajcie
    ja otwieram wlasnie swoj salon kosmetyczny i solarium ( 4 urządzenia) 3 leżace i jedno stojące.
    Stojacego jeszcze nei wybrałam ale lezace mam juz wybrane:
    1. KBL MegaSun 7000 rok prod .2000/2001 New Technology FLAME 160 Longlife
    2. Ergoline Avantgarde 600 rok prod. 2000/2001 l lamp. Light System 3,5/ 160 Long
    3. Ergoline Exellence 800 multiVISION z lampami NT Point 3
    rok prod. 2004/2005
    W sumie te łóżka wyniosły mnie koło 100 tysiecy. Papierów załatwiania jest duzo , wazne aby miec dobrego fachowca , ja robie kapitalny remont lokalu pod solarium i kosmetyke ( 100 metrow) i ma pomoc specjaliste od urzadzania solarium i architekta takze wszytsko zalatwiam na bierzaco co oni mowia , oczywiscie bez zgody wspolnoty mieszkaniowej i milona pis z energetyka sie nie obylo;-)

  7. #32
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Ważne jest także chyba sama prezentacja lokalu i pomieszczenia. Im wiecej miejsca tym lepiej dla klientów,nie czują się ściśnięci i nie ma tłoków. Warto zadbać o takie szczegóły.

  8. #33
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Dziewczynki ja szukam informacji na temat zarobku na posiadaniu solarium w gabinecie. Na leżące i cena za minute u nas 80gr wiec też wyższej nie przewiduje... Jaki jest zysk kupując łóżko na własność a jaki na wynajem łóżka

  9. #34
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Dziewczyny do konca roku napewno bede juz tez miec ten wlasny wymarzony salon kosmetyczny. Prosze powiedzcie jaki zysk jest z solarium. Z jednego łóżka leżacego minuta ok 1zl (tak w miescie stoją ceny). Pytam moje klientki (mam 2 fryzjerki ktore maja 1 łożo) ale nie chca powiedziec prawdy. Słysze od nich ze praktycznie wcale zysku nie ma na solarium hehe Np przy 1 klientce na dzien ile wychodzi na czysto zarobku. Bo wiadomo 1zl za minite ale prad, dezynfekcja ... Czekam niecierpliwie na info

    ---------- Dodano o godzinie 08:39 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:13 ----------

    Pilne ponieważ na poddaszu na całym mieszkaniu stawiam salon kosmetyczny i planuje gdzie na co miejsce dostosowac i nie wiem czy solarium daje zyski czy nie i jakie. Jesli nie to miejsca nie robie a jeslli tak to oczywiscie zabuduje obszar na solarium
    Ostatnio edytowane przez Evelina.J ; 07-08-2012 o 09:37

  10. #35
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Hej
    Ja mam solarium , 3 łóżka i uwazam ze na dobrej kosmetyce o wiele wiecej sie zarobi niz na solarium i mniej zachodu. najpierw chodzi o siłe , czy masz podłączoną do domu? Napewno jak jest nie ma tak wielkiej jakiej potrzebuje łóżko - minimum 10 kilo , podłączenie przez ENEe każdego kilo wata to 150 zł. za zammo podłączenie 1500 zł. Nie wiem jak to bedzie w domu wygladało u ciebie bo chyba nowy licznik bedzie potrzebny i przerobienei instalacji , dodatkowe koszta. Najwiekszy ruch na solarium jest od kwietnia do sierpnia , pozniej jest o wiele mniej ludzi a rajgorsze to sa rachunki za prad i wymiana lamp. nawet jak za bierzace zurzycie masz mało to za ich opłaty stałe , zmienne i tak chca dużo! Np. ja średnie rachunki za prad mam koło 1500 zł w sezonie to ich opłat jest z tego 700 zł a reszta to dopiero faktyczne zurzycie pradu. Jak cos jeszce to pytaj odpisze pozniej bo musze do pracy leciec;-)

  11. #36
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Postów
    27

    Question Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Witam! Chcę otworzyć solarium i chciałabym się poradzić odnośnie łóżek opalających i lamp. Większość z was ma pewnie już swoje ulubione. Szukam dobrego serwisu a najważniejsze są jednak dla mnie lampy, czy mógłby mi ktoś polecić sprawdzone?

  12. #37
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Postów
    27

    Question Odp: solarium w gabinecie stylizacji paznokci

    Witam! Serdecznie szukam opinii na temat urządzeń takich jak Ergoline 700, Ergoline Evolution 600 lub 600IQ, MegaSun 7000? Będę wdzięczna za informacje, może ktoś ma takie łóżka lub korzysta z nich?
    a może możecie polecić jakieś inne sprawdzone wygodne łóżko?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Solarium i samoopalacz co wybierać?jak stosować?rodzaje
    By westa in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 18:37
  2. Materiały pomocne przy stylizacji paznokci DO POBRANIA
    By Tonija in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 22:36

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •