Strona 14 z 21 PierwszyPierwszy ... 4101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 326 do 350 z 523

Temat: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

  1. #326
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Ja będe pisać egzamin praktyczny 25 zobaczymy, w szkole tyle wiedza , co my każa czytać informator mam nadzieje , ze nie bedzie projektu pocieszam sie ż koleżankiami bo czas jest skrócony 120 minut

  2. #327
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Dziewczyny, które mają nowy egzamin praktyczny, UWAGA!

    Trzeba napisać na minimum 75%.
    Będzie wypełnienie karty klienta, czyli kolor skóry, nawilżenie, przetłuszczenie, elastyczność, grubość , gładkość, wrażliwość, defekty, rodzaj zabiegu, jaki będziemy wykonywać, zastosowane preparaty wypisać (będziemy miały do wyboru), reakcja na preparaty, zalecenia pielęgnacyjne do domu, wywiad - alergie, elementy metalowe, no takie wiecie - podstawowe rzeczy

    I wiem, że będzie albo wersja z kolorowym obrazkiem (w co z dziewczynami wątpimy - za dużo pieniędzy by na to poszło) lub wersja bez obrazku, opisowa.

  3. #328
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Mam nadzieje , że nie dadzą nic innego odnosnie nowego egzaminu praktycznego chyba nie będzie , aż tak żle

  4. #329
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    mam nadzieje, że będzie karta klienta, bo protokołu nie pisaliśmy na zajęciach

  5. #330
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Nie martw się my tez nie pisałysmy , ale bedzie karta klienta z tego co dziewczyny piszą i , to co jest w informatorze , ale napewno łatwo nie bedzie

  6. #331
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    koleżanka mi wysłała link http://www.egzaminzawodowy.info/downloads/wykaz_pomocy_czerwiec2013.PDF jestem ciekawa po co nam linijka i ołówek

  7. #332
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Matko a po co nam ołówek gumka itd.... No teraz sie zaczne martwić ha

  8. #333
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    nie mam pojęcia... jedyne co mi przychodzi do głowy to narysowanie tabelki tz. karty klienta ? a może się nie przyda to nawet oni sami nic nie wiedzą chyba :/

  9. #334
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Z tym ołówkiem to może na wypadek gdyby kazali nam narysować nie wiem... kierunek masażu albo prawidłowy kształt przy regulacji brwi? Będzie dobrzeee

  10. #335
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    He? Toć będziemy mieć temat zabieg upiększający/pielęgnacyjny na twarz, szyję, dekolt... A nie żadna regulacja brwi!
    A ołówek i gumkę zawsze każą przynosić, na każdy egzamin.

  11. #336
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki i koniecznie napiszcie jak Wam poszło i co było
    Mnie jutro czekają egzaminy zaliczeniowe po I semestrze w studium ;/

  12. #337
    Totalna maniaczka Avatar białaaaa
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Stalowej Woli
    Postów
    1 056

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    dajcie znać dziewczyny na czym polegał ten egz bo ja też będę go pisać w zimowym semestrze
    Zapraszam
    Facebook https://www.facebook.com/pages/Mmnails/1402254793409375
    Blog http://mmnails.blogspot.com
    Zarejestruj się a będziesz mogła odebrać i Ty darmowego boxa za gwiazdki http://shinybox.pl/order/index/mode/...n/?ref=2a40b69
    Paatal sklep kosmetyczny
    http://www.paatal.pl/tell_a_friend/customer/41731.ht

  13. #338
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    a może ktoś już mial ten nowy praktyczny? bo z tego co wiem to odbywają się one w różnych terminach.
    Ja bede pisać 25 i też się boje, nie wiem czego się spodziewać:/

  14. #339
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał Malinka93 Zobacz post
    He? Toć będziemy mieć temat zabieg upiększający/pielęgnacyjny na twarz, szyję, dekolt... A nie żadna regulacja brwi!
    A ołówek i gumkę zawsze każą przynosić, na każdy egzamin.
    Moze bedzie zabueg + regulacja? Sama nie wiem.. A moze i bedzie tak jak mowisz, ze zawsze kaza taki zestaw zabrac ze soba, tylko moje pytanie: po co?

  15. #340
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Na egzamin zawodowy z poprzednich lat też mówili o ołówku i gumce. Z resztą na każdy większy egzamin zaleca się taki zestaw. W sumie, nie wiadomo po co.

  16. #341
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Ja już jestem po egzaminach ... miałam jeszcze w starej formie. Temat był bardzo prosty ... poza opisem była też tabelka do wypełnienia w której trzeba było wypisać kolejność wykonywanych czynności zabiegu i cel ... dajcie znać jak będzie po egzaminach ... Trzymam za Was kciuki

  17. #342
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał cubaro Zobacz post
    Hej dziewczyny ja też dzisiaj pisałam i dopiero teraz tutaj zajrzałam
    U mnie też po testach było groźnie, ale poszło nawet całkiem. Wszystkie moje dziewczyny byłyśmy załamane tymi testami, były b. trudne (jak nigdy dotąd).
    Dzisiaj przy tym projekcie jakoś mało mi czasu było i pod koniec leciałam jak szalona, zapomniałam w ogóle użyć separatory, teraz jak Was czytam to sobie przypomniałam. Preparaty użyłam takie jak złotko87 i kolejność również taka sama. Mało czasu przeznaczyłam na sprzątanie stanowiska i tylko ogólnie napisałam, że te jednorazowe z możl. skażenia to do odpadów skażonych, te niejednorazowe nie skażone to dezynf., a te niejednorazowe skażone do dezynf., mycia w myjce ultra, suszenie, pakowanie i autoklaw. Tak mniej więcej i raczej ogólnie. Nie zdążyłabym napisać jak nas uczyła nasza babeczka, że każde z nazwy gdzieś przeznaczam, no trudno. Wolałam opisać jeszcze ten ostatni punkt z zaleceniami.
    Jak zobaczyłam w załącznikach ten skalpel to się wystraszyłam, ale po chwili czytam tą treść zadania i jak byk widzę zabieg pielęgnująco-upiększający to gdzie tutaj skalpel, to raczej leczniczy byłby, podologia itp. Więc luzik, też frezarka i jednorazowe nakładki, tarka też. Ja nie znam frezarki i pisałam na czuja. A o co chodziło z tymi diamentowymi nakładkami? Do czego dokładnie? Jakiej folii użyłyście do tej maski? Ja wybrałam kurcze aluminiową, długo się zastanawiałam.
    Wiem, że jak się wybiera środki, preparaty itp. to lepiej wybrać wszystkie możliwe (pasujące) na swoją listę, natomiast w opisie zabiegu jeden.
    Ja użyłam tej fili przezroczystej. Diamentowe frezy- można było użyć zamiast jednorazowych- później autoklaw.
    Ja nie używałam klapek dla klientki i zapomniałam jej separatory zdjąć i puściłam ją do domu Nam babka mówiła że co się wypisze na listę to trzeba użyć więc ja nie brałam wszystkiego

  18. #343
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Jak dla mnie to było za malo czasu na takie dokładne rozpisywanie się pod kontem ruchów np przy masażu i dokładnie co biorę a co odkladam,też zapomniałam zdjąć separatorów i na koniec to już tak bardziej ogólnie pisalam bo po prostu nie bylo na to czasu.U nas była fajna komisja i była babka od pracowni i dała do zrozumienia ,że skalpela można uzyć ,bo też sie zastanawialam czy to wskazane . Potem mówiła ,że odchodzi sie od omegi i może dlatego nie było jej w wykazie a nie wiem jak Wam ale mi lepiej pracuje się omegą niż skalpelem.

  19. #344
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał Luna18 Zobacz post
    Moze bedzie zabueg + regulacja?
    Może zrobią, ale na pewno nie będzie tak, że będziemy miały samą hennę i regulację zrobić. Przede wszystkim będzie jakaś tam cera np. tłusta i mamy dostosować do niej zabieg np. oczyszczający (oczyszczanie manualne), nawilżający, normalizujący, odżywczy...

  20. #345
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Też tak może być , albo cera mieszana ?

  21. #346
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    tzn ze egzaminy zawodowe w czerwcu juz sie odbyły czy nie? bo po przeczytaniu postow mam watpliwosci....a co do tego olowka i gumki to z jednej stroby moze sie przydac po to zeby np narysowac propozycje zdobienia manicuru slubnego, ale z drugiej strony zabrania sie uzywania ołowka...np dlatego ze mozna do bardzo łątwo zetrzec ikomisja moglaby powiedziec ze obrazka nie ma

  22. #347
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Egzaminy praktyczne ze starymi przemisami odbyły sie , a jutro sa egzaminy---- nowe zasady ci ,co zaczeli nauke 2012 mamy egzamin praktyczny po pierwszym roku zdobywajac kwalifikacje na zabiegi na twarz a po drugim roku zdobywa sie kwalifikacje na zabiegi na ciało i stopy , dłonie

  23. #348
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Tez jutro pisze ten egzamin. Oby nie bylo makijazu, bo to chyba najgorsze co moze byc . Z tego co wiem to ma byc karta klienta a w niej opis skory czyli mi.in koloryt, poswiata, ilosc i wielkosc porow, jedrnosc i grubosc, defekty i na podstawie tego bedziemy musialy ustalic jaki jest to rodzaj cery nastepnie bedziemy musialy nazwac owy zabieg jaki bedziemy wykonywac po czym wypisac wszystkie przeciwwskazania do danego zabiegu i zaznaczyc w karcie dostepnych srodkow i preparatow czego bedziemy uzywac oraz wyznaczyc termin nastepnej wizyty to wszystko w karcie klienta a w informacji dla klienta bedzie trzeba wypisac zalecenia do pielegnacji w warunkach domowych (czyli rodaje kosmetykow, preparatow wraz ze skladnikami czynnymi, ich dzialaniem oraz czestotliwoscia stosowania czyli po kolei, mleczko, tonik, krem na dzien, krem na noc, krem pod oczy, peeling, maska) potem trzeba wypisac wskazowki dotyczace trybu zycia np. ograniczyc uzywki, aktywnosc na swiezym powietrzu itd.

  24. #349
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    mam te same info co EwelinuS. jestem pewna ze nie bedzie trzeba nic rysować, a to, że trzeba mieć ołówek itp to standard, na wszystkich egzamianach tego typu o tym piszą
    Dziewczyny, powodzenia jutro. dajcie znać poźniej jak wam poszło

  25. #350
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Już po egzaminie. Chyba nie poszło mi za najlepiej, szło się pogubić z tą kolejnością, bo trzeba było wszystkie czynności opisać, chyba jak w tym starym Tego nie miało być... No ale nie to było najgorsze, najgorsze jest to, że w tych najłatwiejszych nie napisałam wszystkiego, co trzeba było napisać. Kobita 58 lat, naczynka, skóra łuszczy się, a ja zapomniałam, że to jest cera dojrzała i tego nie napisałam, ani nie uwzględniłam... Wiecie może ile za to dostanę mniej punktów? Napisałam, że jest to cera naczynkowa, sucha, ale że dojrzała... Nie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę
    By Jade in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 15:03

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •