Strona 15 z 21 PierwszyPierwszy ... 5111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 351 do 375 z 523

Temat: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

  1. #351
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    malinka ja znowu napisałam ze to cera dojrzała z tendencja do teleangiektazji...a ne napisałam ze sucha..
    egzamin taki sam jak na technika tyle ze tylko 120 minut mielismy a nie 240;/
    nas dyrektor ochrzanił za ołówki i linijki xD masakra


    ja dałam zabieg darsonwalizaje...a miałabys sonoforeza;/ masakra;/

  2. #352
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    tez tak napisalam jak.ty ale ze dojrzala to.napisalam i ze sucha . Ogolnie latwe w miare zrobilam babce mikro i sonoforeze oraz algi i chyba jest ok . .ciekawe czy zdam

  3. #353
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Troche inny byl niz ten co podali dla przykładu w informatorze . Sama nie napisałam że jest to skóra dojrzała, tylko sucha i naczyniowa więc nie wiem jak to bedzie. Najlepsze jest też to że daty zapomniałam napisać wieć pewnie odejmą za to punkty też ;/. Ogólnie nie był to trudny egzamin, ale zobaczymy w sierpniu jak poszło

    ---------- Dodano o godzinie 16:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:54 ----------

    jagoda92 a gdzie Ty niby tam mialas mikro ?

    ---------- Dodano o godzinie 16:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------

    Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak nazwałyście zabieg

  4. #354
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    była w zabiegach dostepna mikrodermabrazja

  5. #355
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    niby nie byl zly ale zaskoczyla mnie jego forma. nie spodziewalam sie ze bedzie opis zabiegow. ja wybralam sonoforeze i mikro ale mikro nie jestem pewna.

  6. #356
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    ja dalam jakos tak: zabieg nawilzajaco-wzmacniajacy (naczynka krwionosne).
    Zrobilam tak: wstepny wywiad (wstepne wykluczenie p/wskazan), demakijaz, diagnoza pod lupa+ wykluczenie p/wskazan, zel do sono z chyba arniki+ serum na naczynka+ aparat do sono.+ serum z kw. hialuronowym+ algi z rutyna+ krem wzmacniajacy+ krem pod oczy ze swietlikiem.. Tylko zapomnialam napisac o odpadach itp...
    A teraz moje pytanie: trzeba bylo opisac kazda czynnosc tak dokladnie czy wystarczylo ogolnie opisywac zalozny demakijaz? bo niby mial wygldac inaczej ten egzamin (tak jak w informatorze) a tu psikus..

  7. #357
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    ja mam podobnie. tzn po demakijazu wywiad i diagnoza, peeling enzymat., mikrodermabrazja, sonoforeza z zelem na naczynka, serum z wyciagiem z kasztanowca i na to maska algowa z rutyna, pozniej krem wzmacniajacy i krem pod oczy ze swietlikiem.
    caly zabieg nazwalam nawilżająco- uszczelniający naczynia krwionośne

    Ja nie opisywalam szczegolowo, wszystko w skrocie

  8. #358
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Hejka ja tez pisałam nie robiłam mkirodremabrazji bo nie było w wykazie rekawiczek jednorazowych , a zabieg powinien byc robiony w rekawiczkach robiłam peeling enzymatyczny i sonoforeze maska algowa krem wzmacniajacy nie wiem czy dobrze -----napisałam cera dojrzała sucha naczyńkowa a ogólnie masakra

  9. #359
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Szkoda tylko ze tak pozno wyniki, a 75% to nie malo:/ Zaskoczyli mnie z tym egzaminem powiem Wam

  10. #360
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Wszystkich zaskoczyli u nas dziewczyny po godzinie wychodziły masakra

  11. #361
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    u nas na weterynarii ludzie dawali puste kartki...ci to dopiero musieli miec ciekawexD

  12. #362
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    a wiadomo kiedy beda wyniki? bo nam nic nie powiedzieli

  13. #363
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    30 sierpnia sa wyniki

  14. #364
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Widocznie tak mnie stres zzarl ze nie doczytalam do konca, ale mikro chyba byla dopiero dostepna w tych aparatach itd ? ; p poza tym nie bylo np borasolu i fakt rekawiczek ... i nie rozumiem skoro robilyscie mikro to po co peeling enzymatyczny ? :/

  15. #365
    No to..wpadłam Avatar evevlina
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    lepiej zrobić za duzo niż za malo, punktow ujemnych nie ma

  16. #366
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Poza tym chyba trzeba bylo dokladnie opisac wszystko, jak wykonujesz czym nakaldasz peeling zel czy tam maske itd. Ja tak samo zabieg nazwalam nawilazajacy, wzmacniajacy naczynka krwionosne, wzielam mleczko z wyciagiem z arniki, tonik bezaalkoholowy, płyn do demakijażu, peeling enzymatyczny, żel do ultradźwięków na naczynka, serum z kwasem hialuronowym, maska algowa z rutyna i krem wzmacnijacy..ponad to zaznaczylam te wszystkie preparaty do dezynfekcji a w czynnosciach to po kolei przygotowanie kosmetyczki, przygotowanie stanowiska pracy, przygotowanie klientki, wywiad, demakijaz, diagnoza stanu skóry, peeling enzymatyzny, sonoforeza, serum + maska algowa, krem wzmacniajacy, krem pod oczy ze świetlikiem, czynnosci po zabiegu i wszystko to po kolei rozpisalam jak wykonuje co robie i wgl, nie wiem czy dobrze ...
    Ostatnio edytowane przez EwelinuS ; 25-06-2013 o 19:54

  17. #367

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    a zabieg odżywczo-nawilżający w tych proponowanych też mógł byc? bo ja go dałam jako pierwszy i do niego nie odwoływałam w dalszych zadaniach.

  18. #368
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    co prawda to prawda ...

    ---------- Dodano o godzinie 19:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:35 ----------

    tez mogl byc mniej wiecej do cery suchej stosuje sie zabiegi nawilzajace, odzywcze, dotleniające, pojędrniające ...czyli wydaje mi się że jest ok

  19. #369
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał EwelinuS Zobacz post
    Poza tym chyba trzeba bylo dokladnie opisac wszystko, jak wykonujesz czym nakaldasz peeling zel czy tam maske itd. Ja tak samo zabieg nazwalam nawilazajacy, wzmacniajacy naczynka krwionosne, wzielam mleczko z wyciagiem z arniki, tonik bezaalkoholowy, płyn do demakijażu, peeling enzymatyczny, żel do ultradźwięków na naczynka, serum z kwasem hialuronowym, maska algowa z rutyna i krem wzmacnijacy..ponad to zaznaczylam te wszystkie preparaty do dezynfekcji a w czynnosciach to po kolei przygotowanie kosmetyczki, przygotowanie stanowiska pracy, przygotowanie klientki, wywiad, demakijaz, diagnoza stanu skóry, peeling enzymatyzny, sonoforeza, serum + maska algowa, krem wzmacnijacy, czynnosci po zabiegu i wszystko to po kolei rozpisalam jak wykonuje co robie i wgl, nie wiem czy dobrze ...
    Zrobilam tak samo tylko mniej uwagi poswiecilam przygotowaniu stanowiska i o tych odpadach nie napisalam albo napisalam w jednym zdaniu. Dla mnie te 120 minut to bylo malo jesli mialysmy sie rozpisywac na wszelkie czynnosci tak jak w "starym" egzaminie, siedzialam do konca...

  20. #370
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Fakt bylo za malo czasu...a skoro to nowy egzamin wiec moze i nie koniecznie trzeba bylo sie rozpisywac, ale jak w poleceniu bylo napisane wypisać czynności wraz z techniką ich wykonania?...tez siedzialam do konca ;//

  21. #371
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał EwelinuS Zobacz post
    Fakt bylo za malo czasu...a skoro to nowy egzamin wiec moze i nie koniecznie trzeba bylo sie rozpisywac, ale jak w poleceniu bylo napisane wypisać czynności wraz z techniką ich wykonania?...tez siedzialam do konca ;//
    Wlasnie to bylo bez sensu, ten egzamin w informatorze wygladal calkieeem inaczej wiec myslalam ze 120minut starczy z palcem w nosie a tu nie dosc ze kazali opisac to dali 120 minut

  22. #372
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Hej. Mnie również zaskoczyła forma egzaminu, bo właściwie to jego forma się nie zmieniła, tylko okroili trochę projekt do napisania (bo tylko szczegółowo opis zabiegów trzeba było podać, chociaż ja opisałam też przygotowanie stanowiska pracy, dezynfekcja, wywiad z klientka i takie bajery) i okroili czas !
    Niby nie było trudne, ale nie wiadomo jak będą oceniać. Ja napisałam, że jest to cera sucha i dojrzała z licznymi teleangiektazjami w okolicy nosa i na policzkach.
    Z kosmetyków wybrałam mleczko do demakijażu z łopianem, tonik bezalkoholowy, maskę algową z rytuną (uszczelnia naczynka i jednocześnie nawilża i odżywia skórę), żel do ultradźwięków na naczynka, serum z wyciągiem z kasztanowca, krem normalizujący, a na zimę wzmacniający, bo skóra naczynkowa i sucha jest bardzo podatna na czynniki atmosferyczne, z preparatów zaznaczyłam preparat do dezynfekcji dłoni, narzędzi i powierzchni, lampę z lupą do diagnostyki skóry, fotel, stolik, kosz na odpady komunalne, pokrowiec na fotel, czepek, miseczka gumowa (do rozrobienia alg), miseczka plastikowa (do wody), szpatuła (do nakładania alg), płatki kosmetyczne, ręczniki papierowe i chusteczki. Z zabiegów zaproponowałam kawitację i dopisałam, że można ją wykonać urządzeniem do sonoforezy, bo nie było osobno w spisie sprzętów urządzenia do kawitacji, a właściwie to nie uwzględnili jakie to urządzenie do sonoforezy jest, czy z tą szpatułką czy z okrągłymi głowicami, więc postawiłam na to, że ze szpatułką. Mogłam właściwie zaznaczyć peeling enzymatyczny, bo kawitacja niby na naczynka nie powinna być robiona, ale napisałam, że kawitację wykonać należy na czoło, brodę, szyje i dekolt i pominąć nos i policzki ze względu na naczynka. Sprawdzałam później w necie bo nie dawało mi to spokoju czy może być na naczynka czy nie i niby na kilku stronach twierdzą, że jeśli poprawnie ją wykonamy to jest nawet wskazana do cery naczynkowej. Kolejny zabieg to jonoforeza właśnie z tym żelem do ultradźwięków i serum, potem maska algowa z rutyną i krem normalizujący. W zaleceniach zabiegów kosmetycznych napisałam, że raz w tygodniu zalecam peeling kawitacyjny na przemian z peelingiem enzymatycznym, sonoforezę raz na tydzień i maskę algową też raz na tydzień. Tryb życia polałam wodę - zdrowe odżywianie, unikanie używek i takie tam. Preparaty zalecane do pielęgnacji domowej - zaproponowałam mleczko do demakijażu do cery naczynkowej, tonik do cery naczynkowej z wyciągiem z kasztanowca, krem na dzień do cery naczynkowej nawilżający, krem na noc do cery naczynkowej regenerujący, korektor zielony do zakrycia naczynek w makijażu. Dziewczyny u mnie w grupie skupiły się też na tym, że to jest cera dojrzała i zaznaczyły kwas hialuronowy - ja o tym jakoś nie pomyślałam :/
    Ciekawa jestem jak nas ocenią. Dwa miesiące czekania - masakra.

  23. #373
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał blackly Zobacz post
    malinka ja znowu napisałam ze to cera dojrzała z tendencja do teleangiektazji...a ne napisałam ze sucha..
    egzamin taki sam jak na technika tyle ze tylko 120 minut mielismy a nie 240;/
    nas dyrektor ochrzanił za ołówki i linijki xD masakra


    ja dałam zabieg darsonwalizaje...a miałabys sonoforeza;/ masakra;/
    ja dałam sonoforezę, a skąd wiesz, jest już gdzieś klucz ?

    i UWAGA

    ja poległam na cerze w sensie, że zapomniałam napisać, że jest dojrzała i rodzaj zabiegu źle określiłam... (nie wiedziałam jak określić, że na naczynka - teraz mi się przypomniało, że uszczelniający naczynia krwionośne i napisałam zabieg pielęgnacyjny twarzy do cery naczynkowej) pewnie już nie zdam, bo na pewno jeszcze gdzieś mi powinęła się noga. Jak myślicie? Jak to będzie?

    Byłyśmy królikami doświadczalnymi, takich niespodzianek nie powinno być! W informatorze było zupełnie coś innego :|
    Nie spodobała mi się forma tego egzaminu.
    Trzeba było wszystko szczegółowo opisać, a przy tym można się właśnie pomylić najwięcej.
    Co innego robić taki zabieg naprawdę, w rzeczywistości, a co innego o tym pisać...
    Mam nadzieję, że to, iż jesteśmy królikami doświadczalnymi, spowoduje, że potraktują nas łagodniej.
    A jak nie TO KIEDY POPRAWA?
    Ostatnio edytowane przez Malinka93 ; 25-06-2013 o 20:43

  24. #374
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    U mnie poprawka by była dopiero za rok, wraz z pierwszymi klasami. To też chyba od tego zależy czy uczysz sie w szkole dziennej czy w zaocznej...

  25. #375
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał evevlina Zobacz post
    ja mam podobnie. tzn po demakijazu wywiad i diagnoza, peeling enzymat., mikrodermabrazja, sonoforeza z zelem na naczynka, serum z wyciagiem z kasztanowca i na to maska algowa z rutyna, pozniej krem wzmacniajacy i krem pod oczy ze swietlikiem.
    caly zabieg nazwalam nawilżająco- uszczelniający naczynia krwionośne

    Ja nie opisywalam szczegolowo, wszystko w skrocie
    jaa mam tak samo , jeszvze algi polozylam . opisalam prawie wszystko , bo pare czynnosci pominelam:-P jestem dobrej mysli...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę
    By Jade in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 14:03

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •