Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 426 do 450 z 523

Temat: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

  1. #426
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Witam,
    Jestem na 3 sem. kosmetyki w policealnym studium i mam pytanie czy ktoras z Was ma egzamin 15 pazdziernika tak jak ja? I czy macie jakies namairy na stare egzminy teoretyczne ? czy tylko uczylyscie sie z ksiazki kosmetyka stosowana

    Dziekuje z gory za pomoc

  2. #427
    Kosmetyczka Avatar wani
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Wejdz na stronę egzaminzawodowy.info . Tam znajdziesz wszystkie testy z ubiegłych lat razem z kluczem.

    Egzamin to formalność, bez paniki

  3. #428
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Dzieki za info

  4. #429
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    mam odpowiedz z CKE ZDAŁAM okazało sie ze mialam jeszcze dodatkowych 5 % a brakowało mi 2. więc warto bylo złożyć podanie

  5. #430
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Super Gratuluje ja też zdałam

    ---------- Dodano o godzinie 15:02 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 09:30 ----------

    Mam prośbę do Wszystkich dziewczyn które zdawały w czerwcu egzamin praktyczny na nowych zasadach z twarzy szyi i dekoltu ! o wstawienie tego egzaminu (przykładowego rozwiązania) tutaj na forum lub bezpośrednio na mojego maila roza83@gmail.com
    29 pazdziernika mam egzamin i juz wszystko mi sie pomieszalo wszedzie sa egzaminy ale na starych zasadach i juz nie wiem czym one sie roznia

    Dzieki za pomoc

  6. #431
    Wczytuje się Avatar Margy
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Mam pytanie do dziewczyn które pisały praktyczny na nowych zasadach i zdały. Jak to zrobiłyście? U mnie z roku zdała tylko jedna osoba, ja miałam 73% i szczerze nie mam pojęcia co miałabym dopisać aby uzyskać więcej punktów.
    Rozpisywałyście się bardzo o wszystkich czynnościach? Pisałyście o dezynfekcji, sterylizacji, dokładne sprzątanie po? Być może tego mi zabrakło, aczkolwiek dziewczyna która zdała nie pisała wiele na ten temat.

  7. #432
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Hej Jestem nowa Czy jest tu ktoś kto zdaje egzamin zawodowy A61 w styczniu na nowych zasadach? Oraz czy macie jakas strone z egzaminami bo na str egzaminzawodowy mozna pobierac platnie....

  8. #433
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    stefcia92- gratuluuje! I wlasnie dlatego nalezy sie odwolywac

    Margy- ja opisalam w jednym zdaniu o dezynfekcji, sterylizacji, dokładnym sprzątanie po wiec to chyba nie bylo az tak istotne. Ale rozpisywalam sie o wszystkich czynnosciach dosyc dokladnie i o zaleceniach do domu a jesli chodzi o skladniki aktywne w kosmetykach do domu to juz w ogole szalalam i mialam 93%

    emilka92-moze poszukaj na chomiku, tam jest tego sporo albo na CKE, OKE

  9. #434
    Wczytuje się Avatar Margy
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Czyli wychodzi na to że ten nowy egzamin podobny jest projektów. Składników aktywnych to zbyt wiele nie pisałam, wymienilam sporo ale nie opisywalam.

  10. #435
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    I co tam Babeczki bylo dzisiaj na egzaminie?
    Podzielcie sie wrazeniami i tematem

  11. #436
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Temat dziwny, tzn wszystkiego się spodziewałam, ale nie MAKIJAŻU!
    Pani lat 62, z widocznymi zmarszczkami wokół oczu, z widoczną bruzdą nosowo-wargową, z brunatnym przebarwieniem na policzku zgłasza się do gabinetu na makijaż na kolację służbową. Klientka ma kwadratową twarz, szerokie nozdrza, oczy osadzone blisko siebie, ciemne włosy, ciemną oprawę oczu z brązową tęczówką i jasną karnację.
    Ogólnie w spisie nie było kredki, tuszu do rzęs, była za to baza zielona i żółta ( a z tego co ja się uczyłam i co robiliśmy na ciemne brunatne przebarwienia daje się niebieski korektor którego nie było).

  12. #437
    Rozkręcanko Avatar ashley2020
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Katowice
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Dla mnie to jakaś porażka była ... u mnie w grupie nikt się tego nie spodziewał .. tym bardziej, że przez 1,5 roku uczyliśmy się projektów ze starego systemu na 7 zadań w projekcie... a tu zaledwie 3 Karta klienta w której trzeba było opisać twarz, nos, kolorystykę makijażu ...opisać zabieg i zalecenia do domu..doradzić jak ma modelować twarz, nos i jeszcze coś ale nie pamiętam ... szczerze mówiąc boje się wyników :/ co prawda napisałam cały projekt, ale kto wie jak to będzie oceniane

  13. #438
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Ho ho... To widze ze pojechali po calosci...
    Ale kurcze uwazam ze to bylo troche.. niesprawiedliwe?
    Bo to jest w koncu egzamin kosmetyczny a nie wizazysty. Dobra kosmetyczka niekoniecznie musi umiec makijaz ale musi znac sie na sprzecie, skladnikach akt. i zabiegach. A od wizazu czy makijazu zawsze mozna wziac sobie osobnego wizazyste.
    Juz wyobrazam sobie Wasze zdziwienie jak otworzylyscie arkusze .

  14. #439

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Masakra. W życiu bym się tego nie spodziewała. A koleżanka coś przeczuwała, że będzie makijaż i wykrakała. Najgorsze co mogli dać. I znowu nie zdam, następnym razem będę musiała w styczniu zdawać bo teraz w czerwcu druga kwalifikacja. Byłam przygotowana, uczyłam się, ale akurat makijażu nie powtórzyłam Jestem złaaaaa !

  15. #440
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Masakra jakaś... z koleżankami w szoku byłyśmy ale może się uda... jednak też nie powtórzyłam sobie makijażu za bardzo.... ale też nawet pędzelków do cieni nie dopisali... i w ogóle dziwne przybory niektóre były no ale cóż takie realia egzaminowe... ale mam nadzieje że zdamy
    A jak mniej więcej pisałyście? jakie makijaże dawałyście?
    Ostatnio edytowane przez amamj ; 09-01-2014 o 18:52

  16. #441
    Rozkręcanko Avatar ashley2020
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Katowice
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Przez 1,5 roku głównie moja grupa miała nacisk na zabiegi kosmetyczne, składniki aktywne, dezyfekcje, urządzenia itd ... makijaż owszem był na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych ..no ale nie ćwiczyłyśmy tego tak jak innych rzeczy ... w tabeli z materiałami do wykorzystania były np. pędzle z naturalnego włosia i tyle .. w zadaniu nic nie pisało by uwzględnić składniki aktywne czy coś więcej. Ja pisałam tyle co wiedziałam ..oczywiście do kremu, mleczka dodałam jakiś składnik aktywny ..a pędzle opisałam ... no ale cóż zobaczymy 28ego marca na wyniki ... życze Wam zdanego egzaminu

    ja przy makijaż napisałam tak: jasny cień we wewnętrznych kącikach oka, ciemniejszy na zewnętrznych.. nos po bokach przyciemniony, środek lekko rozjaśniony .. boczne części policzków i czoła lekko przyciemnione, aby uzyskać optyczny efekt owalu ... w ogóle dużo by pisać, bo się rozpisałam ..
    Ostatnio edytowane przez ashley2020 ; 09-01-2014 o 19:09

  17. #442

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Ja dałam zimę. Zaczęłam od demakijażu, potem krem nawilżający, baza liftingująca, korektor jasny złóty (czy jaki to tam był), pod oczy korektor rozświetlający, puder beżowy. Oczy w zimnych kolorach i zaczęłam od jasnego białego cienia na całą powiekę aż po łuk brwiowy, żeby trochę rozjaśnić, potem na ruchomą środkową część niebieski jasny cień a w zewnętrzny kącik i załamanie szary i wszystko porozcierałam, żeby nie było widać granic. A w wewnętrzny kącik dałam jasny cień błyszczący, żeby oddalić trochę oczy od siebie bo są blisko osadzone podkreśliłam brwi ciemniejszym cieniem, wytuszowałam rzęsty (ale nie było w spisie tuszu. Na usta malinowy błyszczyk jasny (bo oczy mocniej podkreślone, więc usta chciałam dać delikatnie). Niestety nie było kredki do ust a ona miała górną wargę małą, którą należałoby obrysować, żeby powiększyć trochę. Na policzki róż malinowy (tak jak przy ustach, żeby kolorystycznie pasowało do siebie). A bronzer nałożyłam na żuchwę, pod kości policzkowe, trochę na czoło przy linii włosów i na szczyt nosa i skrzydełka, żeby trochę pomniejszyć te szerokie skrzydełka nosa.
    Tak teraz myślę, że trochę za mocny makijaż bo ona ma 62 lata i to kolacja biznesowa ! Masakra. Teraz dopiero w styczniu poprawka bo w czerwcu piszę ciało a to będzie w tym samym czasie

  18. #443
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał Alexis93 Zobacz post
    Ja dałam zimę. Zaczęłam od demakijażu, potem krem nawilżający, baza liftingująca, korektor jasny złóty (czy jaki to tam był), pod oczy korektor rozświetlający, puder beżowy. Oczy w zimnych kolorach i zaczęłam od jasnego białego cienia na całą powiekę aż po łuk brwiowy, żeby trochę rozjaśnić, potem na ruchomą środkową część niebieski jasny cień a w zewnętrzny kącik i załamanie szary i wszystko porozcierałam, żeby nie było widać granic. A w wewnętrzny kącik dałam jasny cień błyszczący, żeby oddalić trochę oczy od siebie bo są blisko osadzone podkreśliłam brwi ciemniejszym cieniem, wytuszowałam rzęsty (ale nie było w spisie tuszu. Na usta malinowy błyszczyk jasny (bo oczy mocniej podkreślone, więc usta chciałam dać delikatnie). Niestety nie było kredki do ust a ona miała górną wargę małą, którą należałoby obrysować, żeby powiększyć trochę. Na policzki róż malinowy (tak jak przy ustach, żeby kolorystycznie pasowało do siebie). A bronzer nałożyłam na żuchwę, pod kości policzkowe, trochę na czoło przy linii włosów i na szczyt nosa i skrzydełka, żeby trochę pomniejszyć te szerokie skrzydełka nosa.
    Tak teraz myślę, że trochę za mocny makijaż bo ona ma 62 lata i to kolacja biznesowa ! Masakra. Teraz dopiero w styczniu poprawka bo w czerwcu piszę ciało a to będzie w tym samym czasie
    Ja podobnie miałam wybrane produkty jak Ty ale zrobiłam srebrne smooky eye i dałam na usta jasno różową pomadke ale myśle że jak kolacja to już można poszaleć z makijażem jednak to wieczór a przecież babki sie chcą odmładzać

  19. #444
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    ja na to przebarwienie na skórze dałam zieloną bazę a na reszte liftingującą, podkład silikonowy, cienie tak jak wy jasne od srodka ciemne na zewnątrz, brązerem wymodelowałam nos i owal twarzy i zrobiłam błąd bo dałam rudy cień na policzki :/ ustao ton ciemniejsze od naturalnego koloru bo był mocny makijaż oka (smoky eyes). Bruzdy zatuszowałam korektorem.
    Ciekawe jak to będą oceniać, bo co do makijażu to jest tyle szkół malowania - jedni mówią, że na zmarszczki dobry jest silikonowy podkład bo wypełnia zmarszczki i wygładza buzię a zaś inni , że wchodzi w zmarszczki i stosuje się lekkie, kremowe podkłady. Tak samo z cieniami - nawet w książce "Kosmetyka pielęgnacyjna i upiekszająca - twasz, szyja, dekolt" B.Drygas są mylące informacje , np na str 224 jest napisane, że cienie perłowe są świetne do kamuflowania zmarszczek, zaś na str 261 napisane aby unikać cieni pełowych gdyż podkreślają zmarszczki...

  20. #445

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał kasiiia Zobacz post
    ja na to przebarwienie na skórze dałam zieloną bazę a na reszte liftingującą, podkład silikonowy, cienie tak jak wy jasne od srodka ciemne na zewnątrz, brązerem wymodelowałam nos i owal twarzy i zrobiłam błąd bo dałam rudy cień na policzki :/ ustao ton ciemniejsze od naturalnego koloru bo był mocny makijaż oka (smoky eyes). Bruzdy zatuszowałam korektorem.
    Ciekawe jak to będą oceniać, bo co do makijażu to jest tyle szkół malowania - jedni mówią, że na zmarszczki dobry jest silikonowy podkład bo wypełnia zmarszczki i wygładza buzię a zaś inni , że wchodzi w zmarszczki i stosuje się lekkie, kremowe podkłady. Tak samo z cieniami - nawet w książce "Kosmetyka pielęgnacyjna i upiekszająca - twasz, szyja, dekolt" B.Drygas są mylące informacje , np na str 224 jest napisane, że cienie perłowe są świetne do kamuflowania zmarszczek, zaś na str 261 napisane aby unikać cieni pełowych gdyż podkreślają zmarszczki...
    Z tego co mi się wydaje to zielona baza i zielone korektory tuszują zaczerwienienia itp.
    Ja dałam podkład rozświetlający, ale tego też nie jestem pewna. Bo własnie niektórzy mówią, że rozświetlający jest dobry dla cery dojrzałej, że ją odmładza, nadaje blasku a inny, że jak są głębokie zmarszczki to je podkreśla :/ I jak tu zrobić makijaż

  21. #446
    Totalna maniaczka Avatar białaaaa
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Stalowej Woli
    Postów
    1 056

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    o widzę dziewczyny że was też zaskoczył egzamin, a ja nic z tego wizażu sie nie uczyłam a co najlepsze na zajęciach wogóle nie robiłysmy wizażu bo czasu brakło na to, a co najlepsze wykrakałam na zajęciach że będzie makijaż bo mamy karnawał a tu taka niespodzianka, ja dałam liftingującą bazę i podkład rozświetlający, korektor lekki jasny czy jakiś tam, też zimne kolory wybrałam makijaż jej zrobiłam biało wew. a grafitowy w zew. i czerwone usta i nie wiem czy te uta mogą być ale do urody zimy pasują idealnie i ja się nie nastawiam na to że zdam bo coś tam jeszcze pogmatwałam zapomniałam napisać przygotowania klientki siebie musiałam to do pisać skreśliłam pół str pisania zeby to wcisnąć i jeszce raz to przepisać o demakijażu i czasu straciłam więc pisałam szybko i aby było kpk cokolwiek nie rozpisywałam sie zabardzo co do czego i dlaczego


    przynajmniej z dzisiejszego etapu jestem zadowolona 35 na 40 bo na praktyczny nie licze że zdam
    Zapraszam
    Facebook https://www.facebook.com/pages/Mmnails/1402254793409375
    Blog http://mmnails.blogspot.com
    Zarejestruj się a będziesz mogła odebrać i Ty darmowego boxa za gwiazdki http://shinybox.pl/order/index/mode/...n/?ref=2a40b69
    Paatal sklep kosmetyczny
    http://www.paatal.pl/tell_a_friend/customer/41731.ht

  22. #447
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    ja 36/40 super, ale jestem niezadowolona pytaniem o sterylizcje łyżeczki Unny, ponieważ w niektórych województwach (m.in wmoim) sterylizator kulkowy jest zgodny z przepisami i pensety, łyżeczki unny i inne małe przedmioty można swobodnie steylizować a w niektórych województwach tylko autoklaw jest dopuszczony. Ja oczywiście zaznaczyłam kulkowy i źle...

  23. #448
    Rozkręcanko Avatar ashley2020
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Katowice
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    dziewczyny a pamiętacie pytanie 37 o prawidłową kolejność w depilacji woskiem? U mnie na zajęciach takich produktów nie używałyśmy :/ jak woda utleniona.. zawsze używamy specjalnych preparatów przed i po depilacji ..a tu tyle różnych opcji

  24. #449
    Wczytuje się Avatar Luna18
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    kasiiia-ogolnie moim zdaniem ten test byl jednym z latwiejszych na przestrzeni 6-7lat ale byly tez pytania glupie poniewaz tak jak piszesz "sterylizator kulkowy jest zgodny z przepisami i pensety, łyżeczki unny i inne małe przedmioty można swobodnie steylizować" przynajmniej nas tak uczono
    ashley2020- to tez bylo wyjatkowo glupie pytanie bo chyba wziete sprzed sredniowiecza. Wody utlenionej juz sie nie uzywa od dawien dawna przy depilacji, przed czy po no chyba ze przerwiesz ciaglosc naskorka to mozesz uzyc jej zeby zdezynfekowac rane
    Gratuluje wszystkim ktore zdaly

  25. #450
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Dziewczyny macie może arkusz z pytaniami z cz teoretycznej z 2014r? U nas nie można było zabierać. Mogła by mi któaś na e-mail wysłać? kwiatuszek1225@wp.pl PROSZĘ WAS BARDZO

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę
    By Jade in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 14:03

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •