Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 234567891016 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 523

Temat: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

  1. #126
    No to..wpadłam Avatar mysiula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    253

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Hej dziewczyny ja zdawałam egzamin w 2010 roku , poszedł mi całkiem nieżle z części I 88% z II 70% a z cześci praktycznej 93%. Więc napiszę wam plan projektu którego ja się uczyłam..a więc:

    Do gabinetu kosmetycznego zglosila sie 40 letnia kobieta z popekajacymi naczynkami, jest osoba palącą, prowadzi aktywny tryb zycia, ma skore naczyniową...

    Piszemy:

    TYTUŁ: ( w temacie musi byc zawarte: Projekt realizacji parc związany z przeprowadzeniem zabiegu (tu piszemy jakiego) np. pielęgnacyjnego, oczyszczającego..itp. czego ten zabieg dotyczy (np. dłoni i stylizacji paznokci, skóry naczyniowej, trądzikowej itp.) oraz na koniec musi być: oraz zalecenia do pielęgnacji domowej.
    CaŁość: PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIAZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU ODŻYWCZEGO I WZMACNIAJACEGO NACZYNIA KRWIONOSNE ORAZ ZALECENIA DO DO PIELEGNACJI CERY W WARUNKACH DOMOWYCH.

    1. ZAłOŻENIA (piszemy wszystkie informacje ktore sa zawarte w tresci polecenia)
    -kobieta 40 lat
    -palaca papierosy
    -ma popekane naczynka
    -prowadzi aktywny tryb zycia
    -ma skore naczyniowa
    -
    -

    2.diagnoza ( tu piszemy cechy skory, tu akurat skory naczyniowej)

    3.przeciwwskazania ( po wypisaniu piszemy: stwierdzam brak przeciwwskazan)

    4. wskazania do zabiegu

    5.Wykaz srodków i prep.kosmetycznych( wybieramy tylko te z listy, gdy wybieramy np.mleczko do demakijazu odrazu podajemy skladnik aktywny_RUTYNA-wzmacnia naczynia krwionosne. i tak przy kazdym preparacie)

    6. Metodyka wykonywania zabiegu.
    a) [rzygotowuje siebie do pracy
    -zakładam biały , wyprasowany i czysty fartuch
    -zwiazuje wlosy
    - zdejmuje bizuterie
    - zakladam wygodne biale obuwie
    -..
    b) przygot.stanowisko pracy
    -
    -
    -
    c) przeprowadzam wywiad kosmetyczny
    -
    -
    d) przygot.klientkę do zabiegu
    -
    -
    e)metodyka zabiegu:
    - myje i dezynfekuje ręce prep.do dezynf. rąk (!)
    -demakijaż twarzy klientki( poszemy wszystko dokladnie jakie ruchy, od czego zaczynamy...)
    -tonizacja ( czyli na platek kosmetyczny nalewam tonik, przecieram czoło, nos....
    -osuszam chust. higienicznymi przykladajac na poszcz.partie twarzy.

    - wykonuje diagnoze (!) + cechy skóry
    -(ważne aby napisać: wykonuje diagnoze z lampą bezcieniowa z lupą)
    wlanczam lampe kieruje na twarz klientki i stwierdzam, że skóra jest: cienka, malo elastyczna...

    - wykonuje peeling enzymatyczny
    ( dokladnie wysztkie ruchy, czas..
    -zmywam peelng za pomocą platkow kosmetycznych
    -tonizacja
    -osuszenie

    -wykonuje zabieg jonoforezy
    (opis)

    - ampułka
    -maska albowa( tu musi się znależć min, rozrabiam maskę, 3 miarki alg w proszku i 1 miarka aktywatora do alg, czas)

    -lampa sollux z nb filtrem

    f) efekty zabiegu
    -
    -..
    8.zalecnia do domu.

    9.Cznnosci koncowe
    -( musi się znalezc dezynfekcja narzedzi, powierzchni, dezynf,rąk.)
    -oraz wszystkie czynnosci min. takie jak: wyzucam wszytkie zuzyte waciki, husteczki do kosza na odpady komunalne, wyzucam jednorazoey pokrowiec na fotel,chowam preparaty kosm, umycie misek pod bierzaca wodą, dezynf.misek..itp..)

    PAMIETAJCIE ABY KAZDY ZABIEG DOKLADNIE OPISAC, KAZDY RUCH PRZY NAKLADNAIU MASKI CZY DEMAKIJAZU JEST TO WAZNE POWNIEWAZ DOSTAJECIE ZA TO PUNKTY. IM WIECEJ TYM LEPIEJ, CZASAMI TO CO WYDAJE NAM SIE ZBEDNE I OCZYWISTE LEPIEJ ZAMIESCIC W PROJEKCIE. JA NAPISALAM TO W SKRÓCIE, JESLI NIE WIECIE CO NAPISAĆ PRZY KTORYMS PUNKCIE TO PISZCIE, CHETNIE WYJASNIE.

    Napisałam tak po krótce mniej wiecej jak to ma wyglądać, mam nadzieje ze coś pomogłam i rozjasnilam
    Ostatnio edytowane przez mysiula ; 03-10-2011 o 14:17

  2. #127
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Mysiula, ja zdawałam egzamin na TUK w 2007r. i miałam DOKŁADNIE ten sam temat...
    Jestem szczerze zdziwiona, że temat powtórzył się w tak krótkim odstępie czasu...!

    Co do tego co napisała mysiula, to się w 100% zgadzam. Ja na egzaminie pisałam przy każdym punkcie co robię, nawet jeśli napisałam już o tym w punkcie wcześniejszym.
    Ostatnio edytowane przez Askar ; 03-10-2011 o 18:09
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  3. #128
    No to..wpadłam Avatar mysiula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    253

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał Askar Zobacz post
    Mysiula, ja zdawałam egzamin na TUK w 2007r. i miałam DOKŁADNIE ten sam temat...
    Jestem szczerze zdziwiona, że temat powtórzył się w tak krótkim odstępie czasu...!

    Co do tego co napisała mysiula, to się w 100% zgadzam. Ja na egzaminie pisałam przy każdym punkcie co robię, nawet jeśli napisałam już o tym w punkcie wcześniejszym.
    Askar ja podałam przykładowy projekt, pierwszy lepszy jakiego sie uczylam. Na tym prawdziwym egzaminie miałam zabieg na ciało.

  4. #129
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    a ja tak zaluje , ze poszlam do technikum jestem dopiero w 3 klasie jeszcze poltora roku... na fryzzjerstwo chodze. w ogole to mnie nie ciągnie ... tylko kosmetyka! a tak to jak bym byla w LO to bym juz konczyla i ze swiadectwem szkoly sredniej bym mogla pojsc na kosmetyke a tak to musze czekac szkoda, ze nie mozna isc tak ze robi sie jedna szkole technikum i druga kosmetyke tylko potem znow sie uczyc i czekac az sie szkole skonczy ehh

  5. #130
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Cytat Napisał mysiula Zobacz post
    Askar ja podałam przykładowy projekt, pierwszy lepszy jakiego sie uczylam. Na tym prawdziwym egzaminie miałam zabieg na ciało.
    Aaaa... A ja już myślałam, że idą na łatwiznę i co parę lat powtarzają pytania źle Cię zrozumiałam
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  6. #131
    No to..wpadłam Avatar Aliz
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    DiamondShine mam to samo, ale jakos wytrwam i zaraz po trechnikum do policealnej pojde
    'Whenever the end is.. Do U think U can see it?
    Well, until U get there..
    Go on, go ahead and scream it,
    Just say it."
    [1R- Say(All I Need)]

  7. #132
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    a polecacie jakieś książki z testami bo moja babka od specjalizacji ostatnio uczulała nas żebyśmy nie kupowały
    tej bo jest w nich tona błędów w odpowiedziach itd. i można źle się nauczyć/ zapamiętać Sprawdzając...

    Załącznik 47045

    ta podobno jest spoko ale nie wiem czy kobieta ją polecała bo napisała ją jej znajoma czy po prostu jest ok.

    Załącznik 47046

  8. #133
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    germana mam ta pierwsza ksiazke jest kilka bledow(jesli dobrze pamietam to ok 6), ale tak oczywistych ze od razu sie zorientujesz drugiej nie znam

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #134
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    dzięki za opinie
    muszę się zastanowić, drogie jakoś strasznie nie są więc nawet jeśli sa tylko takie błędy któóre rozpoznam to może się na nią skusze...

  10. #135
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Witajcie Zdawałam egzamin kilka lat temu więc jeśli macie problemy z pisaniem projektów to proszę o kontakt melissar@wp.pl

  11. #136
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Witam Dziewczyny! Zapraszam do napisania informacji która z Was chciałaby zostać przeszkolona z pisania projektów, szkolenie można przeprowadzić w szkole wiecej informacji w odpowiedzi na Wasze meile ...proszę pisać e.puklacka@wp.pl - ZAPRASZAM ! / opowiem na każde pytanie mgr Kosmetolog Emilia Pukłacka/ pozdrawiam

  12. #137
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    ktoś wie co było w tym roku w styczniu na egzaminie? ktoś pisał teraz?

  13. #138
    No to..wpadłam Avatar agaretka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Świebodzin
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Coś obiło mi się o uszy,że był pedicure u osoby z cukrzycą ale głowy nie dam sobie uciąć.

  14. #139
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    hejka! ja zdawałam egzamin w tym roku. Rzeczywiście był pedicure u kobiety z cukrzycą- zabieg pielęgnacyjny w celu profilaktyki stopy cukrzycowej...
    Osobiście swoją pracę traktuję jako totalna porażkę- a im bliżej wyników tym bardziej widzę swoje błędy... użyłam metody łączonej- frezarka na pięty i śródstopie a pilnik na pazurki... parę rzeczy dopisałam, np polerkę do paznokci, maseczkę do stóp bo była tylko eksfoliująca w wykazie i , szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze zrobiłam... nie wiem czy można było dopisywać czy nie ... zostało 4 dni do wyników i potwornie się boję! uważam że 2 miesiące niepewności to totalne nieporozumienie!
    trochę było podpuchy- cążki do skórek- a u cukrzyka wycinać nie wolno- parę osób z sali się nacięło...
    tak samo moczenie stóp- w wykazie była miska i termometr ale nie każdy wiedział że w profilakty=ce stopy cukrzycowej mczy się stopy krótko max 5 min i to w letniej wodzie-34-36 stopni... tu ja się nacięłam-moczenie skróciłam ze względu na frezarkę z 15-20 do 10 min i moczyłam w tem 37-38 stopni... nie wiem czy uznają...
    oj tam oj tam przerąbane!

  15. #140
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    faktycznie opcja pedixu była dość ciężka.
    tym bardziej że sposobów pracy jest miliard.
    no i podchwytliwa ta cukrzyca.
    Będzie dobrze a jak nie to zawsze można spróbować następnym razem w mniejszym stresie.
    ja to się obawiam co mnie czeka w czerwcu. Moja babkaod kosmetologii przeczuwa, że będzie jakiś hardcore. Na zasadzie że jakiś zabieg którego nie można wykonać przez przeciwwskazania i trzeb będzie to obejść. bo już łatwe były w latach wcześniejszych ale wychodzę założenia że będzie co będzie. w święta planuje popisać kilka projektów bo teraz ciężko o chwile wolnego


    fiolag - daj znać jak wynik i nie przejmuj się jak nie wyszło. (tfu tfu)
    Niby wydaje się że prosty temat po dłuższym przemyśleniu ale przy stresie sama pewnie bym tonę głupot napisała.
    Chociaż mam nadzieje że przynajmniej z 76% będziesz miała

  16. #141
    Nałogowiec Avatar betisska
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Sarbinowo/Koszalin
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Mnie też w czerwcu czeka ten stres....niby dopiero luty, ale to tak zleci....
    Na samą myśl mnie w żołądku kręci.... Trzeba być dobrej myśli o pisać duuużo projektów
    Macie jakieś plany po egzaminie? Co dalej? Dalsza edukacja czy własny gabinet?

  17. #142
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    no kochane 3 dni do wyników!
    wiecie, jak zdam to wszystkie materiały z nauki wrzucę wam na forum! albo na maila dla tych co będą chciały... miałam ich duuużo! jak nie zdam to też wam wrzucę! no cóż... w życiu nie spodziewałam się takiego durnego tematu ! ale co będzie to będzie... wszystko zależy od klucza który będą się kierować.
    dam wam znać jak tylko we wtorek się dowiem...

  18. #143
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    fiolag - trzymam kciuki

    w ogóle te klucze to też potrafią być głupie denerwuje mnie,że nie można zrobić czegoś jak się uważa i co potrafi to być lepsze od tego z klucza.
    no ale będzie co będzie.

  19. #144
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    juuutro...

  20. #145
    No to..wpadłam Avatar agaretka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Świebodzin
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Trzymam kciuki, pochwal nam się wynikami.
    Klucze odpowiedzi są czasami pokopane, trzema jakoś się w nie wstrzelić. Jak pomyślę o egzaminie to mam ciary na ciele.

  21. #146
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    Trzymam kciuki mnie to czeka za 1,5 roku w sumie bo zaczęłam drugi semestr
    Fiolag ja bym była wdzięczna za materiały jakieś wiem że dużo czasu mam ale... kurde na tym egzaminie mi bardzo zależy

  22. #147
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych


    ZDAŁAM 93% praktyczny

  23. #148
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    łoooooooo no gratulacje!

  24. #149
    No to..wpadłam Avatar agaretka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Świebodzin
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    O super, gratulacje.Teraz możesz podzielić się z nami swoją wiedzą hehe

  25. #150
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych

    dzięki, dzięki kochane! jestem pszeszczęśliwa! oczywiście zgodnie z obietnicą wrzucę wam materiałki z których ja się uczyłam... ale za jakiś czas jak ochłonę
    dziś pani kosmetyczka będzie obleeewać!

    ---------- Dodano o godzinie 17:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:03 ----------

    a jutro odbiorę dyplomik...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę
    By Jade in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 14:03

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •