Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 109

Temat: krzywa C

  1. #1
    dawniej sylwiakolodziej1985 Avatar Euphoria
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    katowice
    Postów
    701

    Domyślnie krzywa C

    kochani!
    mam ogromną prośbę....chodzi mi o podstawowy problem
    nie umiem zrobić krzywej C, jakokolwiek bym się nie starała i obserwowała "wybudowany "paznokietek to ciągle moje paznokcie są płaskie, tak samo mam z tunelikiem.tyle tu o tym pisałyście o odwracaniu pazurka, obnieżeniu temp żelu itp-wszystko czytałam i nic mi nie pomaga. filmik o nakładaniu żelu też widziałam.....nie pomaga. może macie jeszcze jakieś dodatkowe materiały doszkalające dla takich oparnych jak ja?))))

  2. #2
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    sylwus moze po prostu za malo zeliku nakladasz

  3. #3
    dawniej sylwiakolodziej1985 Avatar Euphoria
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    katowice
    Postów
    701

    Domyślnie

    hmmm....kurcze może faktycznie, taka jestem wyczulona żeby łopat nie mieć, że może faktycznie....

  4. #4

    Domyślnie

    lepiej nieraz nałożyć więcej żeliku , potem przecież można go ładnie pilnikiem potraktować
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    jak najprosciej ci wytlumaczyc....hmm....pierwsza warstwe naloz zel jakbys malowala paznokcie lakierem,lampa...pozniej naloz na pedzelek wieksza ilosc zelu np.ziarno grochu i okreznymi ruchami ale pedzelkiem do gory na srodek pazurka i powoli rozciagnij wzdluz paznokcia,nie ruszaj bokow zel sam sie rozplynie i pod lampe..pozniej tylko przy skorkach i gotowe,zawsze wychodzi ladna krzywa C..

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    ja nakladam gluta (ze takl powiem ) zelu na srodek paznokcia i czubkiem pedzelka pociagam lekko w powietrzu (nie ugniatajac zbytnio) zelik do gory i od razu na boki.potem patrze od boku i polozony pedzelek leciutko dotykam zelu przy skorkach i w powietrzu ciagne ten zel n itkami ku srodkowi (nie wiem czy rzumiecie).i to wsio
    zawsze wyjdzie krzywa

    probowalam wiele razy z odwracaniem reki ale z regoly i tak nie wychodzilo i wiecej roboty bylo

  7. #7
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    tak jak odpowiedziala annamon 79, druga warstwe naloz w kropli na srodek paznokcia i delikatnie rozkladaj na dol nie burzac calkowicie nalazonej kropli, nie wiem jakiej marki uzywasz ale ibd jest dosyc gesty i fajnie sie nim buduje, ja pracuje glownie na ibd i krzywa c nie jest duzym problemem, powodzenia

  8. #8
    Nałogowiec Avatar iwonadc78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Soest
    Postów
    366

    Domyślnie

    ja robie chyba podobnie jak mala,nakladam kulke na gorny srodek pazurka i ciagne pedzelek od brzegu do brzegu,tak najlepiej wychodzi mi krzywa c

  9. #9
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    jak najprosciej ci wytlumaczyc....hmm....pierwsza warstwe naloz zel jakbys malowala paznokcie lakierem,lampa...pozniej naloz na pedzelek wieksza ilosc zelu np.ziarno grochu i okreznymi ruchami ale pedzelkiem do gory na srodek pazurka i powoli rozciagnij wzdluz paznokcia,nie ruszaj bokow zel sam sie rozplynie i pod lampe..pozniej tylko przy skorkach i gotowe,zawsze wychodzi ladna krzywa C..
    a ja zawsze przy skórkach rozciągałam, niepotrzebnie

    a krzywąc c robimy na 3/4 długości naturalnego pazurka, nigdy nie mogłam pojać tak prostej rzeczy ale wiem już teraz że ta 3/4 to zawsze robimy tak gdzie konczy się wolny brzeg paznokcia, w tym miscu gdzie linia uśmiechu się zaczyna
    Dobrze rozumiem?

  10. #10
    Nałogowiec Avatar roooksanka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bytom
    Postów
    303

    Domyślnie

    ja robie podobnie jak mała i na poczatku na chwilke odwracam reke w lampie

  11. #11
    Kosmetolog Avatar martakolo
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Postów
    156

    Domyślnie

    Ja chyba miałam wcześniej za rzadki żel, tzn nie był on zupełnie rzadki lejący ale jak zrobiłam kamufalżyk i konsystencja jego jest zupełnie inna, może ta krzywa c nie jest perfekcyjna ale naprawdę sama dostrzegłam różnice po użyciu innego żelu

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    dokladnie, czasem zel jest bardzo rzadki i ciezko budowac krzywa c

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Postaram sie opisac glownie budowe krzywej jak ja robie
    Ja przewaznie nakladam jak by ,,kulke" zelu na linnie stresu przeciągajac ja delikatnie na boki ciagnac w dol ( na wolny brzeg).Pózniej mniejsza kładne troszke dalej o d skorek dopycham zelik i delikatnie przeciagam ku wolnemu brzegowi aby zrobic ladne ,,przejscie" lub ładnie ,,złączyc" jak tam kto woli( jesli zdarza sie wam jakies wieksze nie rownosci mozecie dolozyc troszeczke zelu by je wyrownac) Cięzko jest to opisać , mam nadzieje ze zrozumialyscie moj opisik budowania krzywej Jak widac kazdy ma swoj sposob pracy ....
    Ostatnio edytowane przez Sweet-ka ; 12-06-2009 o 15:45

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    a ja laski mam żel z SF i robie tak jak annamon tłumaczyła i niby jest oki a jak włoże do lampy to ten żel jakby sie sam rozlewał.... hmmmm nie wiem o co kaman

  15. #15
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    jesli masz wrazenie ze ci sie rozlewa na boki i jest dosc zadki to buduj pazurka z mniejszej ilosci zelu ale dwa razy

  16. #16
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    mala dwa razy to za duzo roboty ja polecam jak jest juz tak rzadki,po zrobieniu krzywej niech odwroci paluszek i pod lampe,ja wam wogole polecam srednio geste zele dla dziewczyn ktore perfekcyjnie chca nauczyc sie zelu,opanowac bezblednie ta technike...powiem wam ze Ja nigdy nie mialam problemu z zelem moze i dlatego ze najpierw wciagnely Mnie akryle a zel szedl z czasem...

  17. #17
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    to prawda wiecej roboty
    ale jesli ma sie na skorki zlewac to lepiej dwa razy
    ja probowalam technika obracania reki ale krzywa byla zawsze koslawa
    no co fakt ze teraz uzywm sredniogeste zele
    i buduje krzywa na raz i nic sienie zlewa

  18. #18
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie

    ja caly czas mam problem z krzywa ale probowalam sposob podany przez Sweetke , no moge powiedziec ze juz troche lepiej, ale jeszcze ciagle jestem za murzynami
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  19. #19
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiasssss Zobacz post
    ja caly czas mam problem z krzywa ale probowalam sposob podany przez Sweetke , no moge powiedziec ze juz troche lepiej, ale jeszcze ciagle jestem za murzynami
    Słońce cieszę sie że moja podpowiedz trszke pomogła. Nie przejmuje się ze od razu nie wychodzi ci idealnie bo od razu jak sie mowi ,,Krakowa nie zbudowali". Z czasem dojdziesz do wprawy, moze wklej zdjecie wtedy moze bedzie łatwiej Nam cos doradzić...

    Ja wierze w Ciebie i wiem że dasz rade

  20. #20
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie

    mam zdjecia w albumie, nie umiem tu dodac jesli bedziesz miala ochote zapraszam i z gory dziekuje za krytyke i podpowiedzi
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiasssss Zobacz post
    mam zdjecia w albumie, nie umiem tu dodac jesli bedziesz miala ochote zapraszam i z gory dziekuje za krytyke i podpowiedzi

    Wysłam pm bo nie wiem czy mam pisac tu na forum, jak by co to wkleimy

  22. #22
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie

    Wszystkie uwagi na temat krzywych w tym temacie są mile widziane

  23. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala Zobacz post
    to prawda wiecej roboty
    ale jesli ma sie na skorki zlewac to lepiej dwa razy
    ja probowalam technika obracania reki ale krzywa byla zawsze koslawa
    no co fakt ze teraz uzywm sredniogeste zele
    i buduje krzywa na raz i nic sienie zlewa

    dokładnie, może więcej roboty, ale od czegoś trzeba zacząć

    Jak są średnio gęste żele, to nic nie powinno wyjśc koślawo, chyba, że źle ręke trzymamy.

    Zawsze nakłądam na całość, a później buduję krzywą przeciagając niteczkami, i często się słyszy, że jak pracuje się żelami "kółeczkami" to bombelki z powietrzem się robią. Zasada z żelem jak naj mniej "mieszać"
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 14-06-2009 o 11:38

  24. #24
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    to prawda ze sie slyszy o tym wiele jak sie robi koleczkami,pojawia sie powietrze,ale wiecie dlaczego.... bo robione sa za szybko i dlatego pojawiaja sie pecherze,ja zawsze przy krzywej tak robie ale robie to bardzo powoli i zaczynam potem rozciagac z jednej do drugiej strony....

  25. #25

    Domyślnie

    To oczywiste
    Jak w pojemniczku żel mieszamy robiąc to powoli to też powietrza nie ma. Każdy obiera sobie wygodny sposób dla siebie. Moim zdaniem przeciąganie niteczkami jest wygodniejszcze, a tym bardziej dla osób które się uczą, bo często osoby uczące się mają problem z tym powietrzem, nawet jak robą to powoli.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wszystko o paznokciach zelowych,produktach itd
    By Jade in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 290
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 13:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •