Pokaż wyniki 1 do 25 z 70

Temat: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Białystok
    Postów
    118

    Domyślnie Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Mam pytanie. Czy kończąc szkołę kosmetyczna z tytułem technika, można dostac prace np. w salonie i móc robić akryle czy zele nie mając skończonego kursu? Cały czas sie zastanawiam czy warto wydać pieniądze na te kursy...? bo w szkole na dodatkowych zjaeciach nasza naucyzcielka mwoila nam co nie co o akrylach, zreszta robię paznokcie u siebie w domu (wczesniej bywałam w slaonach i wiem co i jak z czym) i cały czas się doszkalam, czytam forum i czerpie nowe pomysły. Więc jak u was z pracA? praucjecie w slaonach? zalozylyscie swoje? czy robicie u siebie w zaciszu domowym? I jak to jest czy warto iść na kurs ?
    *powoli pragnę dojść do perfekcji*

  2. #2
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    hmmm, tak jakby Twoja sygnatura jest odpowiedzią na zadane pytanie


  3. #3
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    powiem ci tak, są osoby które nauczyły się robienia pazurków na dobrym poziomie i były samoukami, ale większość osób potrzebuje iść na kurs żeby prawidłowo nauczyć się podstaw. Jeżeli np szkoda pieniążków na kurs warto wybrać się na warsztaty. w dziedzinie stylizacji paznokci nauka nigdy się nie kończy i nigdy nie jesteśmy już pefrekt to jest branża w której ciągle człowiek się czegoś uczy, ciągle się doszkala i ciągle ćwiczy
    więc jeżeli uważasz ze twoja wiedza i umiejętności ci wystarczają to ok, a jeżeli chcesz (jak w opisie) dążyć do perfekcji to warto w siebie inwestować



  4. #4
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Białystok
    Postów
    118

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Nie no oczywscie ze sie kształce i cały czas ucze, nie mówie ze jestem jakaś super i nic wiecej mi nie potrzeba . Tylko głownie chodzi mi o to czy np chcąc pracować pracodawaca bedzie nas sprawdzał nie wiem? patrzyl an to co umiemy? czy bedzie wymagał papierka?
    *powoli pragnę dojść do perfekcji*

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    zalezy od pracodawcy....



  6. #6
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    raczej jest wymagany certyfikat...albo inny papierek

  7. #7
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Hmmm... przecież to co kto potrafi można wyczuć w ciągu 15 minut rozmowy, zadając kilka prostych pytań o wykonywanie usług. A stwierdzisz na podstawie papierka, że ktoś coś konkretnego potrafi? Bo że ma na to papierek, to niczego nie oznacza...

  8. #8
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Niektóre laski potrafią całkiem nieźle improwizować ;-) A tak całkowicie poważnie - moim zdaniem łatwo wyczuć kto potrafi coś robić, a kto nie.
    Mam nawet teraz przykład z innej branży - na stanowisko w firmie sprzedającej komputery podchodziła osoba bez matury i osoba po infie.
    Pracę dostała ta bez matury, pomimo braku pojęcia o komputerach...

  9. #9
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Ale to przecież całkowicie inna branża, może ta babka po prostu miała duże doświadczenie w obsłudze klienta. A to co musi umieć jest w stanie nadrobić kilka tygodni. Czasami po prostu cechy osobowościowe są więcej warty niż wiedza, ale akurat to nie ma się do zawodu kosmetyczki.

  10. #10
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Względem wyczucia bywa roznoe. My byśmy wyczuła jednak sa osoby które kompletnie sie nie znają na kosmetyce i ślepo ufają swojej kosmetyczne. Nie macie takich klientek które zawsze sie was słuchają i pilnie prEstrzegaja instrukcji przez was wytyczonych? W takim zachowaniu kryje sie niebezpieczeństwo ponieważ jezeli trafi sie w złe ręce efekty moga byc opłakane. Sama rozmawiając z klientami po opowiadaniach gdzie byli po prostu szczeka mi opada. Co sie dzieje.... Dlatego warto klientce tłumaczyć na czym polega dany zabieg lub miec ulotki aby zyskać jej zaufanie. Czy kurs czy szkoła moim zdaniem nie ma znaczenia znam osoby po kursie które maja większe doświadczenie a przedewszystkim chęć rozwijania sie niż te po szkole ale i oczywiście taka sytuacja zdążą sie w druga strone.

  11. #11
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Hej, ale my pisałyśmy o zatrudnieniu kosmetyczki do salonu i weryfikacji jej umiejętności, a nie o wiedzy klientek ;-)
    Chodzi o to jak nie zatrudnić kogoś, kto się zwyczajnie nie nadaje do tego zawodu...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Niepazurkowa praca zawodowa
    By silverghost in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-02-2022, 13:07
  2. oczyszczanie cery
    By karolinka_zuzia1989 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-12-2019, 22:14
  3. Praca po kursie
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 20:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •