Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 51 do 70 z 70

Temat: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

  1. #51
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    No właśnie, z tąd moje pytanie wlaśnie o instytucji, która sprawdza kwalifikacje osób otwierających i pracujących w salonach?! W takim wypadku należy rozumieć i w sumie tak jest, że osoba nie mająca ŻADNEJ wiedzy na temat kosmetyki, może sobie zstrudnić pracownika, ktory bedzie na niego zarabial.

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  2. #52
    Kosmetyczka Avatar Maladive
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Cytat Napisał Madziullka Zobacz post
    No właśnie, z tąd moje pytanie wlaśnie o instytucji, która sprawdza kwalifikacje osób otwierających i pracujących w salonach?! W takim wypadku należy rozumieć i w sumie tak jest, że osoba nie mająca ŻADNEJ wiedzy na temat kosmetyki, może sobie zstrudnić pracownika, ktory bedzie na niego zarabial.
    dokładnie tak

  3. #53
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    No ale dlaczego się krzywicie? Przecież tacy ludzie dają pracę innym! Sami przecież klientów nie obsługują ale dają szansę innym którzy nie mieli możliwości otworzyć własnego salonu

  4. #54
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Okej, okej. Tu sie zgodze bez dyskusji. Ale jak taki pracodwca sprawdzi czy pracownik napewno to umie i wie. W zaden! I tu powracam do mojego pytania, juz w sumie retorycznego :-)

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  5. #55
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    No nie sprawdzi, jedynie może poprosić kogoś innego o pomoc w wyborze odpowiedniego pracownika. Ale tak szczerze powiedziawszy... Naprawdę spora grupa salonów fryzjerskich czy kosmetycznych posiada mało kompetentnych pracowników nawet jeśli szef/szefowa działa w tym zawodzie... Wykształcenie w danym zawodzie również nie rozwiązuje problemu bo tak jak pisałam wyżej papier nie jest równoznaczny z kwalifikacjami Wykształcenie jest szaleńczo ważne pod warunkiem że ktoś oprócz papieru zdobywa również faktyczną wiedzą a z tym już gorzej, wiecie jak wygląda rynek. Więc myślę że to naprawdę bez różnicy kto ten salon otwiera bo w obu przypadkach ekipa może pozostawiać wiele do życzenia. Jak oglądam zdjęcie niektórych pięknych salonów kosmetycznych to mi ręce opadają. Kobiety się chwalą dziesiątkami certyfikatów, co to one nie potrafią a prace na poziomie jakby pierwszy raz pędzel miały w dłoni I nawet jakby zatrudniała pracownika to też będzie na podobnym poziomie bo przecież ona błędów nie wyłapie.

  6. #56
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Hmmm... przecież to co kto potrafi można wyczuć w ciągu 15 minut rozmowy, zadając kilka prostych pytań o wykonywanie usług. A stwierdzisz na podstawie papierka, że ktoś coś konkretnego potrafi? Bo że ma na to papierek, to niczego nie oznacza...

  7. #57
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Niektóre laski potrafią całkiem nieźle improwizować ;-) A tak całkowicie poważnie - moim zdaniem łatwo wyczuć kto potrafi coś robić, a kto nie.
    Mam nawet teraz przykład z innej branży - na stanowisko w firmie sprzedającej komputery podchodziła osoba bez matury i osoba po infie.
    Pracę dostała ta bez matury, pomimo braku pojęcia o komputerach...

  8. #58
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Ale to przecież całkowicie inna branża, może ta babka po prostu miała duże doświadczenie w obsłudze klienta. A to co musi umieć jest w stanie nadrobić kilka tygodni. Czasami po prostu cechy osobowościowe są więcej warty niż wiedza, ale akurat to nie ma się do zawodu kosmetyczki.

  9. #59
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Względem wyczucia bywa roznoe. My byśmy wyczuła jednak sa osoby które kompletnie sie nie znają na kosmetyce i ślepo ufają swojej kosmetyczne. Nie macie takich klientek które zawsze sie was słuchają i pilnie prEstrzegaja instrukcji przez was wytyczonych? W takim zachowaniu kryje sie niebezpieczeństwo ponieważ jezeli trafi sie w złe ręce efekty moga byc opłakane. Sama rozmawiając z klientami po opowiadaniach gdzie byli po prostu szczeka mi opada. Co sie dzieje.... Dlatego warto klientce tłumaczyć na czym polega dany zabieg lub miec ulotki aby zyskać jej zaufanie. Czy kurs czy szkoła moim zdaniem nie ma znaczenia znam osoby po kursie które maja większe doświadczenie a przedewszystkim chęć rozwijania sie niż te po szkole ale i oczywiście taka sytuacja zdążą sie w druga strone.

  10. #60
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Hej, ale my pisałyśmy o zatrudnieniu kosmetyczki do salonu i weryfikacji jej umiejętności, a nie o wiedzy klientek ;-)
    Chodzi o to jak nie zatrudnić kogoś, kto się zwyczajnie nie nadaje do tego zawodu...

  11. #61
    Rozkręcanko Avatar Luthvian
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    A ja powiem tak na swoim przykładzie.
    Jestem dyplomowana kosmetyczka, koncze studia na kierunku kosmetologia i nie moge znalesc pracy w salonie.
    Dlaczego?
    Na rozmowach na ktorych bylam przynajmiej 80% kobiet prowadzacych salon nie ma pojecia o czym ze mna rozmawiac i o kosmetyce.
    Patrza na udokumentowane doswiadczenie zawodowe, ktore jest ciezko miec konczac szkole jedna idac do drugiej, a umiejetnosci nabyte np na uslugach domowych, zajeciach praktycznych nie maja znaczenie.
    Nikt na rozmowe nie zaoferowal mi sprawdzenia moich umiejetnosc wykonania podstawowych zabiegow.
    A w salonach w ktorych bylam na rozmowach (bardzo ekskluzywnie wygladajacych) personel kosmetyczek nie umial sie nawet wyslawiac poprawnie profesjonalnie.

    Wniosek.
    Trafic na pozadny salon z konkretna kosmetyczka jako wlascicielka bardzo ciezkie...
    Nie pozwól, aby Twoje marzenia zarosły chwastami...

  12. #62
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Nie zmienia to faktu że braku kompetencji nie da się ukryć, o ile tylko rozmawiamy o prowadzeniu rozmowy przez osobę z doświadczeniem.
    Ktoś kto nie ma doświadczenia nie pokaże, że je ma, bo niby w jaki sposób?

  13. #63
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Luthvian - nie te czasy. Właścicielek nie interesuje jaki masz papier, tylko czy potrafisz dobrze wykonać usługę, która ona oferuje. Ona nie ma czasu uczyć, a na rynku bezrobocie ogromne, więc zawsze znajdzie kogoś już przygotowanego do zawodu, prawda?

  14. #64
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Ja poszłam najpierw na kurs, który otworzył mi oczy na robienie paznokci, nauczył podstaw itp. Później doszkalałam się u znajomej w salonie, gdzie zdobyłam niezbędną praktyczną wiedzę. Przede wszystkim należy bardzo dużo ćwiczyć.

  15. #65
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Przechodziłam przez dokładnie taką samą drogę, ale powiem że bardziej już w salonie poznawałam teorię. Dużo praktyki miałam na samych szkoleniach. Później chodziło już o dopracowanie umiejętności.

  16. #66
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Jeżeli robisz to co lubisz to czemu nie zainwestować w dobre kursy. Jak chodzę na zabiegi z manicure to dziewczyny z Joliesse mają dodatkowe kursy.

  17. #67
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Wszystkie moje koleżanki są po kursach, żadna nie ma studiów. I chyba wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadanie tych studiów w tych czasach nie jest obowiązkiem - w praktyce nic wielkiego to nie daje.

  18. #68
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Szkolenie zawodowe robiłam przez beauty lux - ale to już wiecie.
    Kosmetyczka z kursem czy bez? Kurs jest najłatwiejszą, a raczej najszybszą drogą do zdobycia kwalifikacji do pracy i powiedzmy, że dzięki niemu możecie dopiero osiągnąć to, czego chcecie.

  19. #69
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Postów
    1

    Smile Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Polecam naszą szkołę wizażu! - 80 procent zajęć ma charakter praktyczny
    Dzienny, wieczorowy i zaoczny system zajęć. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie
    Kursy Makijażu i Stylizacji Trójmiasto - Szkoła Stylab

  20. #70
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Praca kosmetyczka z kursem czy bez?

    Potwierdzam - zawodowe w Beauty lux. Niczego więcej do pracy nie potrzebujecie, musicie jedynie się porządnie w ten temat zaangażować. Wiem ile to trwało u mnie, ile poświęciłam temu pracy. Najważniejsze, że jestem teraz w takim miejscu, które pozwala mi się rozwinąć.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Niepazurkowa praca zawodowa
    By silverghost in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-02-2022, 14:07
  2. oczyszczanie cery
    By karolinka_zuzia1989 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-12-2019, 23:14
  3. Praca po kursie
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 21:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •