Strona 120 z 180 PierwszyPierwszy ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 2 976 do 3 000 z 4485

Temat: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

  1. #2976
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Postów
    35

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Dziewczyny Potrzebuję Waszych tęgich głów, aby rozwiązać pewną "zagadkę". Testowałam dziś czarny kolor z IBD. Nałożyłam go na bazę Shellaca (wcześniej łączyłam już tak kolor różowy z IBD i było ok) cienką warstwą i na 2 minuty do lampy. Po wyciągnięciu był trochę pomarszczony, ale bez dramatu, więc nałożyłam drugą warstwę i znów do lampy. Znowu wyszedł ciut pomarszczony, ale że kładłam na to brokat (jak na zdjęciu), to nie było to widoczne. Na to top Shellaca i wszystko wyglądało pięknie Ale ale niestety... Klientka po powrocie do domu uznała, że taka kompozycja jej nie pasuje do sukienki na wieczorne wyjście i chciała na jeden wieczór zamalować kolor czarny zwykłym lakierem (co nie powinno stanowić problemu, bo przecież zwykły lakier i zmywacz nie uszkadzają hybryd, a przynajmniej nie powinny...) - jak na załączonym obrazku. W międzyczasie jeden paznokieć z nowym zwykłym lakierem jej się porysował, więc chciała zmyć (zmywaczem bez acetonu) i poprawić... I tu tragedia - patrzcie zdjęcie nr 3. Czarny kolor zaczął odłazić... Osobiście nie mam pojęcia co mogło się stać - wielokrotnie nakładałam zwykłe lakiery na Shellaca (a tu ostatnią warstwą był top z Shellaca właśnie) i wszystko było ok... Macie jakieś pomysły?

  2. #2977
    Rozkręcanko Avatar k_ropka
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Ja dziś zdejmowałam jednej Pani hybrydę CZ po miesiącu noszenia. Trzymała się nawet na pourazowym paznokciu (rośnie rozdwojony wzdłuż od wału).

  3. #2978
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    biancca ja obstawiam że stało się tak dlatego że po A) było za dużo hybrydki czarnej i się pomarszczyła, po B) pod tym pomarszczeniem nie utwardziła się dobrze a Ty nałożyłaś kolejną warstwę która mogła być nieutwardzona do końca ponieważ mówisz że też się pomarszczyła. Może na koniec za cienka warstwa topu i niestety pod wpływem głupiego zmywacza odpadło ( chociaż uważam że klientka mogła trochę dopomóc). To moje gdybania... chociaż powiem Ci żeby aż tak zeszło to się jeszcze nie spotkałam i sama byłabym w szoku.

  4. #2979
    No to..wpadłam Avatar Ignorantka
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    3miasto
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał biancca Zobacz post
    Dziewczyny Potrzebuję Waszych tęgich głów, aby rozwiązać pewną "zagadkę". Testowałam dziś czarny kolor z IBD. Nałożyłam go na bazę Shellaca (wcześniej łączyłam już tak kolor różowy z IBD i było ok) cienką warstwą i na 2 minuty do lampy. Po wyciągnięciu był trochę pomarszczony, ale bez dramatu, więc nałożyłam drugą warstwę i znów do lampy. Znowu wyszedł ciut pomarszczony, ale że kładłam na to brokat (jak na zdjęciu), to nie było to widoczne. Na to top Shellaca i wszystko wyglądało pięknie Ale ale niestety... Klientka po powrocie do domu uznała, że taka kompozycja jej nie pasuje do sukienki na wieczorne wyjście i chciała na jeden wieczór zamalować kolor czarny zwykłym lakierem (co nie powinno stanowić problemu, bo przecież zwykły lakier i zmywacz nie uszkadzają hybryd, a przynajmniej nie powinny...) - jak na załączonym obrazku. W międzyczasie jeden paznokieć z nowym zwykłym lakierem jej się porysował, więc chciała zmyć (zmywaczem bez acetonu) i poprawić... I tu tragedia - patrzcie zdjęcie nr 3. Czarny kolor zaczął odłazić... Osobiście nie mam pojęcia co mogło się stać - wielokrotnie nakładałam zwykłe lakiery na Shellaca (a tu ostatnią warstwą był top z Shellaca właśnie) i wszystko było ok... Macie jakieś pomysły?
    Pomarszczenie to efekt zbyt grubej warstwy żelu, która z tego powodu utwardziła się tylko z góry. Ta górna warstwa jest jak korzuszek na mleku. Ten "korzuszek" na mokrym spodzie ślizga się i dlatego daje efekt pomarszczenia. Poza tym wiadomo, że ciemniejsze żele trzeba dłużej utwardzać i dawać wyjątkowo cienkie warstwy. Wg mnie Twój czarny lakier nie był dobrze utwardzony a tym samym nie związał się z warstwą dyspersyjną bazy. Markowe hybrydy rozpuści się nawet zmywaczem bez acetonu (trzeba dobrze zalać i dłużej podziałać) z nieutwardzonym żelem łatwo poszło. W szczególności, że IBD - łatwo przepuszcza aceton a shellac ma niewiele warstwy dyspersyjnej czyli "spoiwa".
    Tak przy okazji nie zapominajmy jak szkodliwy jest żel nieutwardzony. Jest wyjątkowo uczulający a alergia może ujawnić się dopiero po latach i konia z rzędem temu dermatologowi, który odkryje, że to kontakt z żelem z przed lat.

  5. #2980
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Postów
    35

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał Ignorantka Zobacz post
    Tak przy okazji nie zapominajmy jak szkodliwy jest żel nieutwardzony. Jest wyjątkowo uczulający a alergia może ujawnić się dopiero po latach i konia z rzędem temu dermatologowi, który odkryje, że to kontakt z żelem z przed lat.
    cholerka, powiem Ci, że nie wiedziałam o tym - możesz rozwinąć temat? Będę wdzięczna

  6. #2981

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    dziewczyny a jak z hybrydami z Indigo? kolorki maja piekne i zastanawiam sie czy nei zamowic tych 5ml na sprobowanko

  7. #2982
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    jak dla mnie zbyt gęste i nie lubię nimi pracować.

  8. #2983
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Mam 2 hybrydki indigo plus baza i top, dla mnie bardzo fajne dobrze się trzyma nic nie odpryskuje, i krycie też super. Co do gęstości mam 2 kolory i obydwa są różnej gęstości.









  9. #2984
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Ja tez lubie hybrydki Indigo ale bardziej gel polish za to ze sa gesciejsze.

  10. #2985
    No to..wpadłam Avatar Ignorantka
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    3miasto
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał biancca Zobacz post
    ...możesz rozwinąć temat? Będę wdzięczna
    Nie czuję się na siłach autorytatywnie omówić tematu. Z tego co wyczytałam, alergenem w żelu są fotoinhibitory odpowiedzialne za polimeryzację żelu. Bardziej "zjadliwe" są te ledowe. Shellac jest tylko CFL-UV i dlatego reklamuje się jako hypoalergiczny. Należy unikać kontaktu nieutwardzonego żelu ze skórą. Dbać o prawidłowe utwardzanie (dobre lampy/żarówki). TUTAJ link do info ze zdjęciami na blogu. TUTAJ artykuł nt. alergii.

  11. #2986
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Witam Was dziewczyny właśnie się zarejestrowałam i mogę w końcu coś napisać
    Chciałam się zapytać co sądzicie o bluesky ponieważ mam okazje taniej odkupić od koleżanki szukałam czy cośpisałyście ale niestety nie mogłam nic znaleźć
    i jeszcze jedno pytanko czy znacie lakiery do hybrydy firmy KODO
    Ostatnio edytowane przez olapyzola ; 28-09-2013 o 18:25

  12. #2987
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał malutkaistotkaa Zobacz post
    dziewczyny a jak z hybrydami z Indigo? kolorki maja piekne i zastanawiam sie czy nei zamowic tych 5ml na sprobowanko
    Ja od początku jak tylko weszły używam ich bazy i nabłyszczacza, sprawują się bardzo dobrze, są dość gęste, nie zalewają się skórki i utrzymują się bardzo długo. Co do kolorów posiadam 6, z czego z dwóch mimo pięknych kolorów (summer joy, tiger lily) jestem nie zadowolona bardzo ciężko mi się na nich pracuje, są gęste i trzeba się namęczyć aby uzyskać doskonałe krycie, ale efekt końcowy super coverek hybrydowy do french zbyt różowy jak dla mnie

  13. #2988
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Łódź
    Postów
    88

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Dziewczyny a czy mogłabym pod hybryde zastosować żel pokładowy? Czy musiałbym normalnie zbudować paznokiec i dopiero hybryde? Chodzi mi o naturalne paznokcie a nie przedluzone.

  14. #2989
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    ja tak robię, bez budowania, bez przedłużania. jest ok. albo kładę bazę hybrydową albo nie. trzyma się tak czy siak.




  15. #2990
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Czy któraś z Was ma może nową bazę Mollon SOAK OFF

  16. #2991
    Kosmetyczka Avatar wani
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał olapyzola Zobacz post
    Chciałam się zapytać co sądzicie o bluesky ponieważ mam okazje taniej odkupić od koleżanki szukałam czy cośpisałyście ale niestety nie mogłam nic znaleźć
    Mam w salonie te hybrydy... dobrze się nakładają i utrzymują, ale ich ściąganie to koszmar. Gdybym miała możliwość kupić je taniej, to na pewno bym mimo wszystko nie skorzystała

  17. #2992
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał wani Zobacz post
    Mam w salonie te hybrydy... dobrze się nakładają i utrzymują, ale ich ściąganie to koszmar. Gdybym miała możliwość kupić je taniej, to na pewno bym mimo wszystko nie skorzystała
    Dziękuję za odpowiedź to w jaki sposób je ściągacz?

    ---------- Dodano o godzinie 20:03 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:00 ----------

    A może ktoś pomoże mi na temat lakierów hybrydowych firmy Kodo

  18. #2993
    Kosmetyczka Avatar wani
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał olapyzola Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź to w jaki sposób je ściągacz?
    Wierzchnią warstwę niestety muszę spiłować do matu pilniczkiem, a później standardowo w aceton na 10-15 minut. Niektóre kolory schodzą lepiej, ale nigdy bez walki sie nie poddadzą tzn. muszę pilniczka gąbkowego użyć no i posiłować się z lakierem na płytce... Nie polecam

  19. #2994
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    3

    Unhappy Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał wani Zobacz post
    Wierzchnią warstwę niestety muszę spiłować do matu pilniczkiem, a później standardowo w aceton na 10-15 minut. Niektóre kolory schodzą lepiej, ale nigdy bez walki sie nie poddadzą tzn. muszę pilniczka gąbkowego użyć no i posiłować się z lakierem na płytce... Nie polecam
    Hmm no właśnie jak ja widzę na filmikach że dziewczyny po potrzymaniu w acetonie ściągają raz dwa przy użyciu patyczka to rzeczywiście jak mówisz że tak ciężko to pomyślę o innych lakierach :-) dzięki

  20. #2995
    Kosmetyczka Avatar wani
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał olapyzola Zobacz post

    Hmm no właśnie jak ja widzę na filmikach że dziewczyny po potrzymaniu w acetonie ściągają raz dwa przy użyciu patyczka to rzeczywiście jak mówisz że tak ciężko to pomyślę o innych lakierach :-) dzięki
    O takim bezproblemowym ściąganiu przy tych lakierach możesz zapomnieć Jak szukasz czegoś tańszego, to ja polecam Cosmetics Zone - fajnie się aplikują, całkiem dobrze kryją, trzymają się bez zarzutu dwa tygodnie i ściągają się wspaniale. Oczywiście są lepsze i gorsze kolory, ale warto spróbować. Sama mam zamiar zaopatrzyć się u nich w kilka kolorków, bo te Bluesky przyprawią mnie niedługo o zawał... oczywiście szefowe mi je kupiły (?), które nie zajmują się paznokciami

  21. #2996
    No to..wpadłam Avatar Blejsia
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Sztum
    Postów
    222

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Dziewczyny czy sa tu jakies spece od Shellaca jak powinno wygladac oryginalne opakowanie kolezanka namowila mnie na kilka kolorow po atrakcyjniej cenie jak przyszły każde opakowanie prawie inne..... -co sie okazało kupila u leoberta:| 2 z nich maja białe spody. a reszta jakby na buteleczke naciagnieta folie... Nie wiem ale wsyztskie cnd jakie mam to czyste buteleczki bez foli,ale jak wczesniej przeczytalam że nie powinny utwardzac sie w ledowce to moje utwardzaja sie wsyztskie.. oprocz romantique.

    Kochane a jak ta baze łaczycie z brokataminormalnie baza ,french i znow baza i na to brokat?

  22. #2997
    Wczytuje się Avatar madzia1298
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Otwock
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Witam
    Zakupiłam ostatnio kilka kolorków z firmy estetiq.Fajnie sie nakłada i ładnie kryją.Zauważyłam na butelkach ,że po otwarciu można ich używać tylko 6 miesiecy. Mam hybrydy innych firm,np indigo,gelisch i one maja datę ważności 24 miesiące. Czy któras z was uzywała dluzej estetiq niż podany termin?Coś się działo?

  23. #2998
    Kosmetyczka Avatar jumpi
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    śląsk
    Postów
    268

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    ja kupiłam estetiq w grudniu, używałam je wczoraj oraz we wrześniu i wszystko ok.

    co do bluesky, ja mam, używam i polecam, nie mam problemów ze ściąganiem, ale używam bazy i nabłyszczacza harmony
    www.pajacyk.pl
    Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko

  24. #2999
    Kosmetyczka Avatar wani
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    Cytat Napisał jumpi Zobacz post
    co do bluesky, ja mam, używam i polecam, nie mam problemów ze ściąganiem, ale używam bazy i nabłyszczacza harmony
    Taaak, zapomniałam wspomnieć że bazę i top mam też z bluesky - może tutaj tkwi problem

  25. #3000
    Kosmetyczka Avatar jumpi
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    śląsk
    Postów
    268

    Domyślnie Odp: Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac

    z tego co pamietam, to właśnie mi też na ich bazie sie nie sciągały
    www.pajacyk.pl
    Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 285
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:36

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •