Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 26

Temat: Praca bez uprawnień

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Praca bez uprawnień

    Hej laseczki... ja mam takie pytanko... ostatnio u mnie w pracy miala miejse niefajna sytuacja...Otoz przyszła pewna pani na ułożenie fryzury. Kiedy fyzjerka sie nią zajęła okazało się, że z ułożenia włosów, Pani zazyczyła sobie upięcie( szła na wesele),,, No i tutaj był zonk, bo nie bylo fryzjerki, ktora upina włosy... No i problem, bo klientka nie moze wyjsc niezadowolona z salonu... No to ja za telefon i do mamy dzwonie... Potem juz krotka pilka, bo włosy ułożone, klientka zadowolona i koniec tematu.... No i teraz moje pytanie brzmi: Gdzie można zgłosic taką osobe, jak moja mama, ktora nie ma odpowiednich uprawnien, papierow, kursow- a jednak układa ludziom włosy. Oczywiście nie chodzi mi konkrenie o moja mame Tylko sęk w tym, że nawet upinając włosy można zrobić komuś krzywdę w taki czy inny sposób... Tyczy się to również paznokci, kosmetyki, masażu... itd... Czyli gdzie zgłasza się osobę która wykonuje usługi a nie ma uprawnień?

  2. #2
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    chcesz kogos podkablować bo jeśli tak to sama kiedys zaczynałaś i pewnie też na poczatku robiłaś bez uprawnień wiec daj szanse innym dziwne pytanie i temat jak dla mnie ale może inni maja inne zdanie ja mam takie

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Elax Niewiadomej chyba chodziło o to gdzie ją legalnie zarejestrować

  4. #4
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    w Polsce jest takie dziwne prawo ze nie wymaga sie odpowiedniego wykwalifikowania aby moc cos robic ... czyli salon pazurowy czy tez fryzjerski moze sobie otworzyc i robic w nim osoba ktora nie ma wyksztalcenia ... z tego co wiem to raczej nie ma na to jakichs paragrafikow

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    jestem tego zdania co elax...po co zgłaszać? Chciałabyś, żeby ktoś zgłosił twoją mamę? Dla mnie to jest wówczas nieuczciwa konkurencja bo zamiast walczyć jakością swojej pracy to się człowiek do takich rzeczy posuwa...i każdy z nas zaczyna od 0-nikt odrazu działalności i salonu nie otworzył. I równie dobrze można mieć mega talent i wiedzę a nie mieć papierka. Szanuje twoje podejście ale moje poglądy są zupełnie inne i ja do człowieka (każdego) podchodzę jak do siebie
    Ja to odebrałam negatywnie..... nie jako pomoc osobom bez kwalifikacji.



  6. #6
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    a jesli taka osoba cos spipcy to juz sprawa klientki czy zaklada sprawe czy puszcza to w niepamiec ... najwazniejsze aby miec czyste sumienie jesli chodzi o sanepid . No i klientki jesli zadowolone to same wiemy najlepiej ze dla nich niewazne czy mamy papier czy nie

  7. #7
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Nie chodzi mi o legalne zarejestrowanie, ani o podkablowanie Elu Po prostu po tej akcji z moją mamą zaczełam się zastanawiać co by było gdyby ktos podkablowal moja mame.... dlatego pytam... i dlatego podalam przyklad wlasnie mojej mamy. Nie jestem za kablowaniem kochanie Chce tylko swoja ciekawosc zaspokoic Myszko....

  8. #8
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    A to zmienia postać rzeczy widać źle zrozumiałyśmy



  9. #9
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    dziewuszki ja mysle ze ona po prostu zapytala czy taki ktos bez papierka moze wykonywac cos a nie miec uprawnien a jesli juz to wykonuje to czy jest to zabronione ( i czy taka osoba moze oberwac ) czy nie

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    chyba uzylam nieodpowiednich slow skoro odebralyscie to negatywnie... Skoro Basia twierdzi ze mozna tak pracowac to dziękuję, bo mi ulżyło

  11. #11
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    ale mama musiałaby mieć w zanadrzu awaryjna umowę Tak mi się wydaje



  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Cytat Napisał Niewiadoma Zobacz post
    chyba uzylam nieodpowiednich slow skoro odebralyscie to negatywnie... Skoro Basia twierdzi ze mozna tak pracowac to dziękuję, bo mi ulżyło
    ja własnie to odebrałam odwrotnie

  13. #13
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    ale z drugiej strony ... jesli taka osoba pracuje nielagalnie ( czyt. bez umowy ) to oberwac moze pracodawca . Jak rozumiem Twoja mama pomogla tylko w kryzysowej sutuacji jednorazowo ... gdyby w tym momencie spotkala sie z jakas kontrola to moga sprawdzic ksiazeczke sanitarno-epidemiologiczna ( bo to jest wymagane ) a pracodawca moze sie wykrecic ze jest to np. dzien probny . Gdyby udowodnili ze taka osoba pracuje juz dosc dlugo to wtedy panstwowa inspekcja pracy ... tylko nie wiem czy kare ponosi tez osoba zatrudniona "na czarno" no bo jak domniemam wiedzialaby o tym czy tylko pracodawca ... mam nadzieje ze w miare jasno napisalam

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    No i wlasnie o to mi chodzilo. ze inspekcja pracy moglaby robic problem, bo sanepid chyba nie interesuje nie czy ktos ma papiery czy nie. czyli bac sie trzeba ewentualnie inspekcji.

    ..tak- moja mama pomogla jednorazowo- dziekuje

  15. #15
    Rozkręcanko Avatar Dagiecz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    łódź
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Inspekcja pracy.

    mam podobny problem ,robie pazurki i henne u siebie,reguluje brwi i wykonuje zabiegi pielegnacyjne na stopy i dłonie ale nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej,czy uważacie że tożle? Dodam że skończyłam odpowiednie kursy i obecnie zaczynam uczyć się w szkole kosmetycznej

  16. #16
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    kochana większość z nas tak zaczynało i tak dorabia . dorabiaj w ten sposob ostroznie .. tu akurat sanepid nie jest tak grozny jak urzad skarbowy ... no bo zarabiasz a ich czesci im nie oddajesz ale o tym tutaj :
    http://forum.wzorki.info/stylistki-p...skarbowki.html

  17. #17
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Drogie Panie u mojego męża na forum pojawił się
    Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i włączył sie w rozmowę. Poinformował wszystkich że jako instytucja monitoruja google i określone frazy na temat ich działalności. Jeżeli ten departament tak robi to skarbówka, zus i inne w 100 % !
    Ostrzegam Was żebyście ostrożnie dobierały słowa , bo w ten sposób możecie ukręcić sobie bat na swoje 4 literki.
    To nie jest żart
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Skąd pewność że to ten inspektor a nie jakaś osoba, która się za niego podaje ?

  19. #19
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Zen w 100 % , zresztą mogę podać linka do forum... Zostało to potwierdzone przez administracje forum mojego męża. To nie jest takie forum jak nasze. Hobby mojego męża wymaga egzaminów państwowych.

    Powiem tak : wkleiłam tą informacje w te 3 wątki , bo poruszane tu kwestie są mało rozsądne...Nie mam w tym żadnego interesu, co więcej równie dobrze mogła bym to przemilczeć. Dziewczyny są dorosłe i zdają sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji.
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  20. #20
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Cytat Napisał syrena16 Zobacz post
    Drogie Panie u mojego męża na forum pojawił się
    Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i włączył sie w rozmowę. Poinformował wszystkich że jako instytucja monitoruja google i określone frazy na temat ich działalności. Jeżeli ten departament tak robi to skarbówka, zus i inne w 100 % !
    Ostrzegam Was żebyście ostrożnie dobierały słowa , bo w ten sposób możecie ukręcić sobie bat na swoje 4 literki.
    To nie jest żart
    No taka osoba to musi Ci jeszcze to czt tamto udowodnić a nie może Ci czegoś zrobić na podstawie tego,że Ty sobie coś piszesz na necie i to w takiej formie,że z koleżanką rozmawiasz.Ludzie różne bzdury o sobie w sieci wypisują i nawet podają się za kogo innego.Znam nawet osobiście kilka osób które non stop opowiadają o swoich osiągnięciach kim to nie są i jakie uczelnie skończyli oczywiście kto bliżej zna ten wie,że nieprawda.Nawet zastanawiam się czasem czy taki człowiek to całkiem jest zdrowy ale nie słyszałam aby opowiadanie bajek karalne było chyba,że już doszło by do jakiegoś oszustwa czy wyłudzenia czy czegoś takiego.Ja mogę tu wypisywać,że 5 salonów kosmetycznych prowadzę i rozmawiać na ten temat i co z tego wynika? Popisać sobie nie mogę?

    ---------- Dodano o godzinie 04:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 04:45 ----------

    Cytat Napisał KingaNiewiadomska Zobacz post
    Hej laseczki... ja mam takie pytanko... ostatnio u mnie w pracy miala miejse niefajna sytuacja...Otoz przyszła pewna pani na ułożenie fryzury. Kiedy fyzjerka sie nią zajęła okazało się, że z ułożenia włosów, Pani zazyczyła sobie upięcie( szła na wesele),,, No i tutaj był zonk, bo nie bylo fryzjerki, ktora upina włosy... No i problem, bo klientka nie moze wyjsc niezadowolona z salonu... No to ja za telefon i do mamy dzwonie... Potem juz krotka pilka, bo włosy ułożone, klientka zadowolona i koniec tematu.... No i teraz moje pytanie brzmi: Gdzie można zgłosic taką osobe, jak moja mama, ktora nie ma odpowiednich uprawnien, papierow, kursow- a jednak układa ludziom włosy. Oczywiście nie chodzi mi konkrenie o moja mame Tylko sęk w tym, że nawet upinając włosy można zrobić komuś krzywdę w taki czy inny sposób... Tyczy się to również paznokci, kosmetyki, masażu... itd... Czyli gdzie zgłasza się osobę która wykonuje usługi a nie ma uprawnień?
    -,,Załóżmy, że przyjęliśmy do pracy nowego pracownika, z którym zawarta została w dniu 23 września 2011 roku umowę o pracę. Na mocy tej umowy ustalono, że rozpocznie on pracę w dniu 26 września bieżącego roku. Chcielibyśmy się zatem dowiedzieć, czy musimy zgłosić tego pracownika do ubezpieczeń w ZUS od daty, w której zawarta została umowa?

    Zgodnie z brzmieniem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce, momentem, w którym powstaje obowiązek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego dla pracownika jest moment, w którym nawiązuje on stosunek pracy, a nie ten, w którym została podpisana umowa. Do nawiązania stosunku pracy dochodzi w momencie rozpoczęcia pracy, który określony został w umowie o pracę (lub też innym typie umowy). Taki zapis uregulowany został w Kodeksie Pracy. Pracodawca na zgłoszenie pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń w ZUS ma 7 dni od momentu rozpoczęcia przez niego pracy w firmie. Natomiast w przypadku, gdy w umowie nie ma określonego dnia rozpoczęcia pracy, to stosunek pracy zostaje nawiązany w dniu zawarcia umowy.

    W odpowiedzi na pytanie zamieszczone powyżej widzimy, iż pracodawca (jest to jego obowiązek) powinien zgłosić nowego pracownika do ubezpieczeń w ZUS od tego dnia, w którym zgodnie z umową pracownik rozpoczyna swoją pracę. Dzień rozpoczęcia pracy został określony tutaj na 26 września 2011 roku. Dlatego też od tego dnia pracodawca powinien dokonać zgłoszenia pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń w ZUS (takiego zgłoszenia dokonuje się na formularzu ZUS ZUA). Takie zgłoszenie powinno zostać przekazane do ZUS w terminie 7 dni od momentu powstania obowiązku ubezpieczeń dla pracownika (zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych). Pracodawca powinien liczyć ten termin od dnia następującego po rozpoczęciu pracy przez pracownika. Dlatego też pracodawca powinien dokonać zgłoszenia pracownika do ubezpieczeń w ZUS najpóźniej do dnia 3 października bieżącego roku,,

  21. #21
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Wiem jak brzmi ustawa... wiemy jakie są obowiązki osoby samozatrudniającej się, zatrudniającej kogoś i osiągającej przychód. Tekst ten wkleiłam nie tylko tu ale w wątki : podkablowana do skarbówki jak i nie jawny cennik.
    Tu nie chodzi o to że ja Was straszę ale zgodnie z praktykami urzędów- sam fakt że publicznie dziewczyny się chwalą takimi rzeczami już jest dowodem który może być pozyskany poprzez numer IP.

    Wyobraź sobie sytuację gdy malinowska chwali się że pracuje w domu, że nie ma firmy .... co zrobi urząd?
    Zgodnie z obowiązkiem powinna być firma i odprowadzany ZUS a także prowadzone rozliczenia coroczne podatkowe...

    Takie wpisy nie tylko są podstawą do kontroli ale i do kar
    Sama osobiście znam przypadek gdy do szwalni przyszedł kontroler i swoją kontrole zaczął od śmieci- a dokładnie od worków ścinek.... Oszacował wtedy że na podstawie takiej ilości ścinek było wyprodukowane tyle i tyle i ze jest to nie zgodne z dokumentami rozliczeniowymi.
    I wracając do naszej fikcyjnej malinowskiej- jeśli w rozumieniu urzędu byłoby podejrzenie łamania przepisów i kontrola w domu- to dokładnie tak samo a może i lepiej podejdą do sprawy.
    Adres IP którym znakowani jesteśmy jako użytkownicy internetu i jako osoby dokonujące wpisów jest numerem oznaczonym personalnie, adresowo ect
    Wszelkie maile, nawet gdybyś wkleiła jakieś tam zdjęcie które obraża kogoś i ktoś by złożył doniesienie- to właśnie przez numer IP namierzane jest miejsce i osoba która to zrobiła- i na takiej podstawie jest pociągnięcie do odpowiedzialności... To jest naprawdę telegraficzny skrót- bo watek jest tak rozległy że trzeba by było założyć drugie forum o ile ono już nie istnieje.
    Myślę że Nasz Kamis mógłby wiele więcej tu napisać...
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  22. #22
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Co do ścinków oddałabym sprawę do sądu i powiedziałabym,że to ścinki z całego tygodnia A skarbówka może przyjść na kontrolę do domu do kogoś kto nie ma firmy? Wątpię.Ponoć sanepid nie może właśnie dlatego,że nie masz zgłoszonego gabinetu.A kto by ich wpuścił? Zakładając nawet,że przyjdą z policją to co stwierdzą? Że mam stolik do paznokci i żele? A gdzie jest przepis,że nie wolno Nawet jakbym paznokcie komuś robiła to robię koleżance za darmo i to też nie jest zabronione.Musiałaby ta babka z kontroli przyjść do Ciebie jako klientka i wzięłabyś od niej kasę za usługę no to tak.A w necie mogę sobie wypisywać co chcę na swój temat jeśli nikogo nie obrażam i nie oszukuję i jeszcze bym adres podała żeby się nie musieli trudzić i szukać po numerze kompa.

  23. #23
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Zależy jakiej pracy szukacie. Ja np. nie wyobrażam sobie pracy w jakimś mało renomowanym miejscu. W branży fajnie, ale to też mało prawdopodobne. Teraz udało mi się załapać do dealera BMW - nieźle, co? Na stronie https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/ non stop szukają ludzi. Możecie sobie zerknąć, polecam.

  24. #24
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    Wydaje mi się, że na początek skorzystanie z oferty https://www.dolmed.pl/oferta/medycyna-pracy/ jeśli chodzi o badania dla swoich pracowników, powinno wystarczyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy będą szybciej robić badania. Warto wszystko w jednym miejscu zapewnić.

  25. #25
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    677

    Domyślnie Odp: Praca bez uprawnień

    W dzisiejszych czasach taki temat to dosyć problematyczna sprawa.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Niepazurkowa praca zawodowa
    By silverghost in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-02-2022, 14:07
  2. Praca po kursie
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 21:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •