Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 28

Temat: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

  1. #1
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Fot Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Ciekawi mnie, czy stosowalyscie promocje salonu polegajaca na sprzedazy kuponow na gruponopodobnych stronach zakupowych?

    Czy opłacilo sie?

    Czy osoby korzystajace z tej promocji do Was wróciły?

    Czy usługę wykonałyście tak samo jak pełnowartościową?


    Pytam bo słyszałam bardzo wiele złego, szczególnie dot. usług, tzn robią praktykantki, nie oplaca sie, chinskie produkty, uslugi na odwal sie itd.
    Co Wy o tym sadzicie, jakie sa Wasze doswiadczenia?

    Prosze nie piszmy w tym temacie co kupilysmy z takich portali, to temat o promocji swojego salonu

  2. #2
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Nie stosowałam,ale znam osoby które promowały swoje usługi w ten sposób(nigdy branża pokrewna z kosmetyczną)
    Zawsze mnóstwo chętnych(tam zdaje się są jakieś wytyczne co do minimalnej ilości sprzedanych bonów)Na początku zadowolenie a później dąsy,że tyle roboty.
    Ach ta mentalność... chciałoby się kasę ale najlepiej za darmo.
    Osobiście myślę,ze przy dobrej organizacji pracy nawet wystawiając usługę,którą później trzeba "ręcznie"odklepać jest to fajna opcja.
    Zarabiając nie będzie się stratnym.
    jest szansa,że klient wróci.
    Jest szansa,ze klient nas poleci innym.
    ja jestem na tak

  3. #3
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    ja bylam na tak dopoki sama nie sprobowalam
    usluge wykonywalam pelnowartosciowa tzn taka za ktora normalnie klientka placi 350zl
    zostalo mi kilka klientek tylko a reszta to jak ja to nazywam grupownowa panienki ktore tylko czychaja na okazje i poleca wszedzie tam gdzie jest tanio i maja kupon nie wazne czy dobrze usluga jest wykonana czy nie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  4. #4
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    ...zostalo mi kilka klientek tylko a reszta to jak ja to nazywam grupownowa panienki ktore tylko czychaja na okazje i poleca wszedzie tam gdzie jest tanio i maja kupon nie wazne czy dobrze usluga jest wykonana czy nie
    Ja zauważyłam,ze w większości internetowe klientki właśnie mają to do siebie.

  5. #5
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    ja znam dwie osoby które promowały się w ten sposób (strzelnica i sklep z częściami do rowerów)
    Z kuponami masa osób, kupa roboty, a później cisza...mało kto zostaje..

    ________________________________________


  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    aaa zapomnialam dopisac
    najlepiej zastrzec sobie ilosc dostepnych kuponow
    jeden salon u mnie w miescie jest na skraju bankructwa po tym jak sprzedali ponad 500 kuponow na manicure hybrydowy+parafina za 29zl(50 % tej kwoty bierze grupon) czyli za usluge otrzymywali 14,50
    i ponad 500 kuponow na koloryzacje wlosow i baleyage za 49zl i rowniez 50% zabiera grupon
    nie musze wspominac ze przyjmowali po 5 klientek na raz paznokcie robila jedna osoba jednej nakladala baze jak trzymala w lampie to innej nakladala kolor a jeszcze innej parafine
    klientki wsciekle i niezadowolone z uslug, kilka moich skozystalo z tej okazji

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #7
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    aaa zapomnialam dopisac
    najlepiej zastrzec sobie ilosc dostepnych kuponow
    jeden salon u mnie w miescie jest na skraju bankructwa po tym jak sprzedali ponad 500 kuponow na manicure hybrydowy+parafina za 29zl(50 % tej kwoty bierze grupon) czyli za usluge otrzymywali 14,50
    i ponad 500 kuponow na koloryzacje wlosow i baleyage za 49zl i rowniez 50% zabiera grupon...
    Nie wiedziałam,ze oni zabierają aż 50%.
    Masakra jakaś.

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    no zabieraja ja z gruperem wynegocjowalam 35% pod warunkiem ze zejde z ceny a normalnie biora 40-45%, grupon 50% haraczu zgarnia

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #9
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Też mam klientkę która poluje na gruponach, zobaczę co powie jak przyjdzie następnym razem. Sama bym nie wystawiła salonu, większość na grupony narzeka że nie opłaca się robić usług za połowę ceny a do tego grupon zabiera jeszcze połowę tej połowy..
    Jestem na NIE

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  10. #10
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    O nie,skoro oni tyle zabierają to rzeczywiście nie ma co się w to bawić.
    Wiedziałam,ze skubią procenty i dlatego zawsze ceny wyjściowe są kosmiczne,ale jak skubią tak bardzo to zmieniam zdanie.

  11. #11
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    bo grupon to forma reklamy... A odlicznie z tych 50% co zostaje dla salonu bądź innego tam miejsca, że oni jeszcze muszą odciągnąć podatek czy coś tam... składki nie składki...

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    reklama by bylo gdyby klientki wracaly a nie czekaly na kolejne super oferty w innych salonach

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #13
    Nałogowiec Avatar zlotko87
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    651

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    ostatnio był program o gruponie jakiś jak sobie przypomnę i znajdę w necie to podeślę link.

  14. #14
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    no wlasnie mi tez wydaje sie, ze wiekszosc klientek to takie co czychaja na okazje i nie wroca, tylko kupia nastepny grupon gdzie indziej, byle taniej...

    teraz naprzyklad jestem "oburzona" ze profesjonalna paznokciowa firma sie wystawia : MyDeal Cały kraj - Profesjonalny zestaw do przedłużania paznokci NSI! Idealny na prezent, kup kilka kuponów!

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    nie no teraz to eurofashion przegielo na maxa
    to jest zalosne bo jeszcze niedawno nie sprzedawali osobom bez certyfikatu
    zalosne

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  16. #16
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 950

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    dokladnie swoja droga ten zestaw na ef: (znalazla plusia) Zestaw NSI Attraction Professional Kit

    wlasnie policzylam, jakby kupowac na sztuki, to te pudry i liquid, bez innych dupereli, kosztuja 280. przyznam sie ze nie wiem czy nie wziac tego zestawu... ale jest paznokciowy wiec prawie nie robie off topu...
    Ostatnio edytowane przez asia ; 21-11-2011 o 18:55

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Ja jak miałam praktyki w salonie kosmetycznym akurat trafiłam na miesiąc, gdzie Panie przychodziły na masaż kamieniami z gruponu.
    Kosmetyczki które ten masaż wykonywały były wykończone, oprócz tego jako praktykantka dostałam kasetę z tym masażem i musiałam się go nauczyć, bo ja również go wykonywałam na klientkach.
    I nie widziałam, żeby jakaś klientka wróciła.

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Korzystałam raz z takiego grupona i byłam mile potraktowana, Pani sympatyczna, ale zabieg niestety na odwal. Brak higieny, przy pedi za kolor trzeba dopłacać poza gruponem, manicure na sucho, czyli bez zmiękczania płynem i bez moczenie ehh miernota...
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  19. #19
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    ja wystawiałam ofertę na sweet deal u nas w Gorzowie Wlkp, była to stylizacja paznocki, kupomy maja klientki do wykorzystania do końca stycznia więc zobaczymy jak to będzie, czy zostanie choć cześć czy nie, ale niektóre jak przychodzą to od razu mówią ze one wiecznie tak latają, to az sie takiej babie paznokci robić ładnych sie chce, bo w jakim celu.
    narazie 1 szt wróciła, ale panie dopiero zaczęły przychodzić od początku listopada, więc zobaczymy. co prawda nie opłacało się to w żaden sposób, ale to właściwie tak jak każda reklama, w obecnych czasach mało agresywne reklamy w 0ogóle nie przynoszą skutków, a na agresywne stać tylko bogate firmy,





  20. #20
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    wiecie ja jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu promocji, moim zdaniem to się zupełnie nie opłaca. Jak już inwestować w promocję lepiej zatrudnić dobrą firmę i działać w Internecie. Jednak pozycjonowanie, czy nawet i facebook może nam przynieść więcej pożytku niż takie serwisy grupowe.
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 04-09-2012 o 15:08

  21. #21
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    zgadzam sie z poprzedniczka. tak naprawde robi sie tym babkom zadarmo wlasciwie, bo czasami nawet za material sie nie zwroci. jezeli pazurki wystawia za 29 zl z czego grupon zabiera 50% plus jeszcze vat to co kieszeni "wpada" ok.10 zł! to mi nawet material , prad czynsz itd by sie nie zwrocilo. dolozylabym do interesu.

    zastanawia mnie tylko jak te salony prosperuja, jezeli wciaz wystawiaja oferte na gruponach itp

    trzecia sprawa to taka ze uwazam ze to jednak zabiera klientki normalnie prosperujacym salonom. taka "chora konkurencja"

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    wydaje mi się że gdyby moje klientki zobaczyły nasz salon na gruponie to by powiedziały że żeśmy oszalały i zniżyłyśmy się do poziomu gruponu. ale to strategia szefowej - żadnych promocji.

    w sumie jak z głową podejść to taki sposób reklamy nie jest zły, ale raczej na początku. jak bym tradycyjnie miała 350 zł za usługę, na gruponie ją dała za 200 to niech se nawet te 35-50% weźmie i tak mi zostanie na materiał i tp. ale nie rzęsy za 50 zł na gruponie z czego 50% im oddam.


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  23. #23
    Nałogowiec Avatar betisska
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Sarbinowo/Koszalin
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Ja skorzystalam z oferty, ktora kupilam na sweetdealu. Bylo to profesjonalne mycie auta oraz odkurzanie wewnatrz, mycie szyb, taka pielegnacja. Usluga byla wykonywana w salonie samochodowym. Zaplacilam 25zl, jak za darmo, ale za taka usluge to nie powinnam nic placic Wewnatrz nie bylo tak poodkurzane jak mialo byc, szyby brudne, a samochod jakby oplukany tylko woda Do tego zginela mi ladowarka do tel...Wiem, ze juz nigdy z czegos takiego nie skorzystam!



  24. #24
    Wizażystka Avatar AnastazjaB
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    206

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Też dużo o tym słyszałam od znajomych i sporo czytałam

    W salonie gdzie miałam praktyki dzięki temu dość mocno się rozreklamowali w okolicy i o ile np na zabiegi na ciało raczej nikt nie wrócił, to klientek paznokciowych wróciło dość sporo (ale też maniciurzystka była tam naprawdę dobra, szybko i dokładna, tak, że mi czasem szczena opadała)..

    Jednak słyszałam, też od klientek i znajomych sporo niepochlebnych opinii o tym, że te zabiegi z grupona szczególnie te droższe na twarz i ciało często są ograniczane i wykonywane na szybko Klientki raczej nie są potem zadowolone i już nie wrócą.
    W tym momencie zakupy grupowe tracąc sens, bo skoro już coś daje ledwo po kosztach w zamian za rozgłos to trzeba zadbać jednak żeby ten rozgłos był pozytywny.

    Osobiście uważam, że już lepiej dać u siebie mocna promocję np 50% na jakąś wybraną usługę i nagłośnić to wśród znajomych, przez internet, ulotkami itp, żeby samemu zorganizować jak największy rozgłos promocji.

    Oddajemy usługę za pół darmo wtedy, jednak działanie jest bardziej lokalne, zainteresowanie będzie podobne, bo klientka płaci mniej więcej tyle samo co za grupowe, jednak my nie jesteśmy stratne (50% zabiegu pokrywa koszta plus coś jeszcze zostaje), a promocja działa na takiej samej zasadzie tylko na trochę mniejszą skale.

    Trzeba wymyślać i kombinować jak się wypromować, grunt to być konsekwentnym w tym co się robi
    Facebook: AnastazjaBalon
    - zapraszam do obserwowania i komentowania prac
    Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com
    Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com

  25. #25
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Promowanie swoich usług na Gruponie i innych portalach z grupowymi zakupami

    Ja parafinę przeceniłam z 25 na 10 zł przez tydzień, kilka osób przyszło na sama parafinkę, kilku do przedłużania robiłam, ogólnie jestem zadowolona.
    zapraszam na moją stronke:
    http://www.estico.pl/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •