Pokaż wyniki 1 do 18 z 18

Temat: Odszkodowanie za uszkodzenia ciala powstale podczas zabiegu ozdobienia i pielegnacji.

  1. #1
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Exclamation Odszkodowanie za uszkodzenia ciala powstale podczas zabiegu ozdobienia i pielegnacji.

    Sytuacja prawna stylisty paznokci i klijenta gabinetu urody...

    Stylista paznokci w terminie szesciu mieiecy od wykonanej uslugi,ponosi wobec Klijenta odpowiedzialnosc za wszelkie wady wykonanego dziela,jakim jest ozdobienie lub wypielegnowanie paznokci..jest to tak zwana odpowiedzialnosc kontraktow-ex contarctu,jednakze podczas przeprowadzenia zabiegu moze tez dojsc do uszkodzenia ciala lub wywolania rozstroju zdrowia klijenta gabinetu..z przepisow kodeksu ccccywilnego (m.in;art.415 i art.444 Kodeksu cywilnego)wynika nastepujaca zasada;osoba ktora wyrzadzila krzywde drugiej osobie,ma obowiazej ja naprawic..tym samym w sytuacji gdy stylista paznokci podczas zabiegu uszkodzi cialo lub wywola rozstroj zdrowia klijenta,bedzie zobowiazany do naprawienia szkody,warto dodac iz uszkodzenie ciala w rozumieniu przepisow Kodeksu cywilnego,to naruszenie integralnosci ciala czlowieka ktore pozostawia na nim wyrazny slad i moze dotyczyc powloki cielesnej(rany,stluczenia,zadrapania) jak i tkanek oraz narzadow wewnetrznych.Natomiast rozstroj zdrowia,polega na zakloceniu funkcjonowania poszczegolnych organow bez wyraznego ich uszkodzenia.Odpowiedzialnosc Stylisty paznokci za uszkodzenie ciala lub rozstroj zdrowia powstanie jednak tylko wtedy gdy spelnione beda jednoczesnie trzy przeslanki;po pierwsze,do szkody musi dojsc w wyniku dzialan podjetych przez styliste paznokci podcza lub przy okazji wykonywania zabiegu;po drugie;dzialanie to wywola uszkodzenie dziala lub rzostroj zdrowia klijenta;po trzecie;istnieje zwiazek przyczynowy miedzy dzialaniami stylisty,a rozstrojem zdrowia lub uszkodzeniem ciala to znaczy uszczerbek na zdrowiu bedzie bezposrednia konsenkwencja dzialan stylisty paznokci.Nalezy pamietac o tym,ze obowiazek udowdnienia w postepowwaniu sadowym wystapienia wszystkich przeslanek spoczywa wylacznie na poszkodowanyk-klijent stylisty paznokci musi je wszystkie wykazac i poprzec dowodami..Zgodniez strescia artykulow 444 i 445Kodeksu cywilnego,osoba ktorej cialo zostalo uszkodzone,lub u ktorej nastapil rozstroj zdrowia w zwiazku z zabiegiem kosmetycznyym,ma prawo do domagania sie d stylisty paznokci wzrotu kosztow leczenia lub zadocuczynienia za wyrzadzona krzywde,do kosztow zalicza sie miedzy innymi;koszt zakupionych lekow,wizyt lekarskich,komunikacji do szpitala i na badania,utrate zarobkow i innych dochodow,na skutek niemoznosci wykonywania pracy lub innej dzialalnosci gospodarczej.Poszkodowany moze zadac od stylisty paznokci wylozenia z gory,a zatem jeszcze przed wyrokiem sadu,sumy potzrebne na pokrycie kosztow leczenia.w szczegolnych sytuacjach na podstawie artykulu 445 Kodeksu cywilnego,poszkodowanemu moze byc przyznane takze zadoscuczynienie za krzywde spowodowana uszkodzeniem ciala lub rozstroju zdrowia,jak wynika z orzeczenia Sadu Najwyzszego na doznana krzywde skladaja sie cierpienia fizyczne,w postaci bolu lub innych dolegliwosci oraz cierpienia psychiczne,polegajace na ujemnych uczuciach przezywanych przy okazji cierpienia fizycznego,badz zwiazane z nastepstwami uszkodzenia ciala takie jak np.na skutek oszpecenia,niemoznosci wykonywania zawodu,niemoznosc kontynuowania nauki,uprawiania sportu,wylaczenia z normalnego zycia i pozbawienia radosci zycia.Zadoscuczynienie pieniezne ma na celu zlagodzenie tych cierpien fizycznych i psychicznychh,takze tych przyszlych.O obowiazku zaplaty odszkodowania i zadosc uczynienia orzeka sad cywilny.Stylista paznokci moze bronic swojego stanowiska w postepowaniu sadowym.Aby uchylic sie od odpowiedzialnosci za uszkodzenia ciala lub rozstroj zdrowia klijenta ,stylista paznokci moze podwazac twierdzenia poszkodowanego i udowadniac,ze nie zostaly spelnione przeslanki odpowiedzialnosci.Stylista moze miedzy innymi zarzucac ze nie doszlo do uszkodzenia ciala czy rozstroju zdrowia klijenta,ze to nie on jest winny szkody albo ze uszkodzenie ciala lub rozstroj zdrowia wprawdzie nastapil,ale powstal w innych okolicznosciach(nie ma zwiazku z zabiegiem ozdabiania czy pielegnacji).Ponadto jesli nawet sa spelnione przeslanki odpowiedzialnosci,styliscie paznokci przysluguje prawo do kwestionowania wysokosci odszkodowania czy zadoscuczynienia.w praktyce najczesciej dochodzi do wyplacenia odszkodowania i zadoscuczynienia,wiec niech kazdy wasz klijent posiada karte klijenta w ktore wszytko umieszczacie...

  2. #2

    Domyślnie

    ciężko się czyta bez formatowania .. ale może się przydać

  3. #3
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    no tak szybko chcialam to zrobic bo sie spieszylam,i wierz na pewno sie przyda bo takich tematow nikt nie porusza a sa jakby nie bylo w tym zawodzie bardzo wazne by uniknac w przyszlosci problemow i miec wiedze na ten temat jakby nie bylo..

  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    świetny temacik.
    Ja tak wogóle jakbym robiła w domu na "czarno" to bała bym sie zeZUS na mnie wiedzie albo jakas kontrola...

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    tego wlasnie ja sie tez obawialam dlatego wole cos otworzyc,bo wiem ze na pewno ktos by mnie podkapowal..lepiej dmuchac na zimne..i miec spokojna glowe..

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    tego wlasnie ja sie tez obawialam dlatego wole cos otworzyc,bo wiem ze na pewno ktos by mnie podkapowal..lepiej dmuchac na zimne..i miec spokojna glowe..
    i ja miałam taki problem i właśnie otworzyłam swój mały salonik, bo te nerwy nie są tego warte aby robić po cichu i zastanawiać się czy nowa klientka ab przypadkiem nie jest z US

  7. #7
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Exclamation

    KOCHANE nie piszcie tu że robicie na czarno NIGDY!
    Wierzcie mi ja juz raz w życiu miałam pewną kontrole i NIKOMU nie życzę tego
    Piszcie co by było gdyby , albo te co miały niech radzą
    SZCZĘŚLIWA

  8. #8
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    ja nie pracowalam tak lecz sie obawialam poniewaz wiem jak robie pazurki a jak robia te ktore wlasnie pracuja w salonach w okolicy,wystarczy jedna dziewczyna ktora moze zburzyc wszytko...a ty pozniej bedziesz placila jakies kary..grz nie warta swieczki..

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    ja tez jestem na bialo
    balam sie robic na czarno bo wiadomo 9 klientek jest ok a 10 przyjdzie i cie podkabluje

  10. #10
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    Świat jest pełen nienawiści a jak jeszcze lepiej robisz niż konkurencja to zaraz "Cie" podkablują z zazdrości...
    SZCZĘŚLIWA

  11. #11
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    niestety to prawda
    ja znam dziewczyne co pracuje w urzedzie pracy.i dostgala od kuzynki meza bon do mnie na paznokcie a wczesniej chodzila do innej 3 lata.no to przyszla
    po 6 tyg poszla na uzupelnienie tam gdie chodzila wczesniej.kuzynka powiedziala ze jej glupio zostawic tamten salon bo zna dziewczyny dlugo ale ze byla zadowolona.rozumiem oczywiscie
    no i laska w salonie zrobila jej do tego stopy za darmo zeby nie przychodzila do mnie tylko zostala tam i powiedziala ze jak ta kuzynka jesczez przyjdzie to dostanie tez stopy za darmo
    prosze jak sie ludzie staraja

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie

    w moim miescie tez niestety jest taka zawisc ale kolezanka ma salon w świebodzinie- tam jest chyba tylko 4 czy 5 salonow i one sie konsultuja nawet co do cen i wszystkie sie znaja, a ponoc nawet lubia tez bym tak chciala... z drugiej strony klientki same rozsiewaja plotki. mowia np. ze ktoras kiepsko robi pazury, a do mnie, ze ja robie super... a kiedys zlamie paznokiec przy remoncie pojdzie gdzie indziej i powie, ze ja robie kiepsko ludziom nie dogodzisz

  13. #13
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    królowa a gdzie Ty mieszkasz?
    SZCZĘŚLIWA

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie

    w Nowej Soli 20 km od Zielonej Góry salonów u nas jest okolo 15-stu

    ---------- Dodano o godzinie 20:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:18 ----------

    zwlaszcze na jedna kosmetyczke u nas bardzo narzekaja, ona robi niemal wszystko(z kosmetykim i fryzjerstwa takze tatuaze, pircing,pernamentny, tipsy)-czlowiek orkiestra ma bardzo drogo, a jednak i tak ma bardzo duzo klientow...

  15. #15
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    ja w Zielonej Górze pracowałam przez dłuższy czas
    A słyszałam ze w Nowej Soli jest jakaś rewelacyjna tipserka Wioleta-droga, ale pięknie robi pazurki....
    SZCZĘŚLIWA

  16. #16
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie

    wiem o kim mowisz... wcale nie jest taka rewelacyjna wiem bo kiedys mi robila paznokcie-zanim sama zaczelam. ma swoje dziwne zasady. bardzo obgaduje konkurencje- zero etyki zawodowej. nie robi paznokci po innej stylistce, nie robi uzupelnienia normalnie, tzn. pierwsze tipsy robi bardzo cienko( przez co szybko sie lamia- dzieki temu przejelam jej kilka klientek ktore mowia ,ze w ciagu tygodnia przychodzily do niej po kilka razy z pojedynczymi pazurami dorobic) na te pierwsze naklada drugie, a jak chcesz inny wzor to musi byc taki zeby zaslonil ten pierwszy bo jego nie piluje-przez co sa strasznie grube, kolejnego dopelnienia nie ma tylko nowe. nie uznaje tez reklamacji- nigdy kazdy dodatkowy pazurek to 15 zl- moze podniosla, bo ceny ma kosmiczne... ale ma tez grono klientak, ktore chodza tylko do niej i zgadzaja sie na jej zasady... ps tez pracowalam w zielonej w dwuch salonach. nawet przez 3 miesiace mialam tam salon... ale nie ma jak u siebie 3 minutki od domku a ty gdzie masz ten nowy salon?

    ---------- Dodano o godzinie 21:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:27 ----------

    wychodzi ze ja obgaduje, ale ona tez to robi wiec jestesmy kwita... ja przynajmniej nie obgaduje zadnej innej stylistki w obecnosci klientek

  17. #17
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    O kurcze , to nie wiedziałam a to ze mega droga to tez słyszałam
    Ja otwieram salon w Sulechowie od 1 lipca na Pl.Ks.M. Kaczmarka 4 Zapraszam oczywiście bardzo serdecznie
    SZCZĘŚLIWA

  18. #18
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie

    to super!polece Cie żonie kuzyna, bo mieszkają w sulechowie, a do mnie taki kawalek goni na paznokcie...no i mi bedzie lżej...dla niej zawsze musialam zostawac do 21, albo po 16 w sobote-zanim do mnie dotarla

    ---------- Dodano o godzinie 09:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:07 ----------

    a dwóch z mojego poprzedniego posta oczywiście przez "ó"

    Używaj edycji jak zobaczysz jakiś błąd w poście // Kamis

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •