Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 43

Temat: Mieszanie Akrylu różnych firm

  1. #1
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie Mieszanie Akrylu różnych firm

    kuku,
    nie wiem czy otwierac nowy temet dlatego tez sie dopisuje do tego, tak jak pisalam w innych dyskusjacj pracuje na zelu od prawie 2 lat, robila rowniez kurs na akryl ale nigdy z nim nie pracowalam bo klientki nie lubia zapachu a po za tym naprawde przyzwyczailam sie do zelu, po czytaniu forum i ogladaniu waszych prac chce sprobowac formy( nigdy nie pracowalam na tym) i akryl, moje pytanie dla tych co maja tu wprawe z proszkiem, posiadam firme ibd, tzn primer i liquid zazwyczaj produkty zamawiam w polsce ale dla jednego proszku nie oplaca mis ie wiec czy moge primer i liquid ibd zmieszac z inna firma akrylu? czy raczej effekt i trwalosc sa watpliwe?

  2. #2
    Rozkręcanko Avatar Śnieżynka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja firmy mieszam tak samo robisz przeciez jak pracujesz na zelach, ciezko kupowac wszystko z jednej firmy

  3. #3
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    kolorowe akryle nie ma problemu mozna mieszac ale nie wolno mieszac podstawowych akryli do stylizacji bo kazda firma bazuje w akrylach na innych skladnikach w proszkach czy liquidach...i sie nie zgodze Sniezynka z Toba...pozniej napisze wiecej na ten temat..

    moze twoje pudry nie posiadaja Sniezynka czynnika aktywujacego a liquid go posiada,dlatego wszystko wspolgra ze soba....
    ale z tego co wiem do reakcji pudru i liquidu potrzrebny jest skladnik aktywujacy reakcje chemiczna odpowiedzialna za reakcje twardnienia masy,niektore firmy dodaja ten kladnik do liquidu a niektore do pudru jak wymieszamy puder z czynnikiem aktywujacym reakcje z liquidem ktory posiada ten czynnik,reakcja moze nastapic zbyt szybko i masa akrylowa sie skrystalizuje,moga pojawic ie pecherzyki powietrza i odwrotnie z liquid i puder bez czynnika,w polaczeniu moze utworzyc sie po prostu gumowa masa,wiec niekorzystne jest mieszanie roznych marek akryli z liquidami....
    Ostatnio edytowane przez Anna Kosińska ; 10-05-2009 o 17:14

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    ja również czasami mieszam, kolor jak najbardziej, ale faktycznie akryl podstawowy typu clear, biały i cover wraz z liquidem mam z jednej firmy

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar Śnieżynka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    44

    Domyślnie

    Szczerze to nikt mnie tego nie uczył poprostu sama od lat tak robie i nie widze zeby cos sie działo, chyba ze paznokcie sie od tego niszcza? nie wiem...

  6. #6
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Annamon ma racje nie powinno mieszac sie akryli z liquidem innej firmy.Wczoraj przekonalam sie na wlasnej skorze,cwiczylam sobie kwiatki(wcale mi nie wyszly) kolorowy akryl i liquid innej firmy.Nie moglam nic zrobic bo robily sie wlasnie gumowe.Ale kiedys robilam cale paznokcie akrylowe (sobie) musialam pozyczyc od kumpeli clear i nic mi sie nie dzialo.Ale jak nie mozna to nie mozna,poprostu tego wczesniej jeszcze nie wiedzialam.

  7. #7
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    dzieki , wobec tego dokupie ibd,

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie

    będzie najbezpieczniej, po co ryzykować

  9. #9
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    powiem tak co do kolorowych akryli to jest ok,choc rowniez da sie zuwazyc roznice,przy mieszaniu kolrowego akrylu z innym liquidem nie tej samej marki,akryl jet bardziej wtedy plynny,rozlewa sie trzeba wprawy by proporcje miedzu akrylem kolorowym a liquidem byly minimalne to wtedy jest ok..

  10. #10
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    super dziewczyny, dzieki za pomoc, mi na kursie mowiono ze raczej nie wolno mieszac (choc sama prof. mieszala, mysle ze to tez chodzilo o to aby zrobic tam dobre zakupki) no ale nie ryzykuje, slucham was i zostane przynajmniej na warstwe pierwsza wierna swojej ibd

  11. #11
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    przylacze sie do wypowiedzi @annamon,
    jesli chodzi o kolorowki i glitterki to wsio jeno,ale frencz,clear i pink nie powinno sie mieszac z innymi liquidami.
    moga zolknac lub nie trzymac jak trzeba.

  12. #12
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    Ja osobiscie mieszam akryle z firmy i-nails z liquidem z NailCosmetics i wszystko jest ok. Ah i mam takie pytanie...
    Zamowilam sobie liquid bezwonny (bo az mnie glowa bolala po drugiej klientce pod rzad) ale on nie jest do konca bezwonny! Powiedzialabym, ze zapach jest prawie identyczny jak ten normalny! Czy tak musi byc czy po prostu zostalam oszukana? Bardzo prosze o pomoc.

  13. #13
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    No w tych "bezwonnych" to po prostu zapach jest maskowany, gorzej lub lepiej, a te substancje chemiczne konieczne do lepienia akrylem zawsze będą śmierdziały.

  14. #14
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    jesli zapach jest taki sam to znaczy ze cie oszukali..on i tak ma specyficzny zapach ale nie az tak jak te normalne..a poza ty ciezej ie na nim pracuje ja juz w postach pisalam na temat liquidow bezzapachowych oraz krok po kroku, i praca na nim jest ciut inna wymagajaca wprawy..

  15. #15
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    kochane potzrebuje pomocy,robie pazurki tylko zelami ale chcialabym kupic akryl by robic bielsze frenche,czyli sypac na zeliki,chcialabym robic tez tylko kwiatki akrylowe by zdobic zelki,co powinnam miec i czy to wogole ma racje bytu?
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  16. #16
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    pewnie ze sie da,bez problemu mozesz sypac..i tak samo kwiatki tam jednak przed robieniem kwiatkow nalezy delikatnie zmatowic by dobrze sie trzymaly..

  17. #17
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    a ja zrobiłam kwiatka na nie zmatowionym paznokciu tylko po nabłyszczeniu żelem,był problem z uformowaniem go,ale się trzyma i to dobrze, natomiast później już nie nabłyszczałam czy to błąd?

  18. #18
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    Cytat Napisał ania3729 Zobacz post
    a ja zrobiłam kwiatka na nie zmatowionym paznokciu tylko po nabłyszczeniu żelem,był problem z uformowaniem go,ale się trzyma i to dobrze, natomiast później już nie nabłyszczałam czy to błąd?
    ja te nigdy nnie nablyszczam bo to juz nie ten sam efekt

    ---------- Dodano o godzinie 02:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:04 ----------

    LASKIOstatnio probowalam na sobie mieszkanke Ez flow+ Spn i wiecie co trzymala jak choleraSpokojnie mozecie mieszac liquid ez flow+akryl spn i na odwrot , akryl nie zolknie nie podchodzi powietrzem , a jak zciagalam to probowalam podwarzyc ( tak tylko zeby zobaczyc jaka jest roznica i ktory mocniej trzyma ) to mocniej trzymala mieszanka

  19. #19
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    A ja zawsze robię kwiatki na wypolerowanym i polakierowanym paznokciu i świetnie się trzymają. A co do mieszania to fakt lepiej jest nie mieszać bo efekt może być niezadowalający.

  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    ja mam taki misz masz w akrylach ze glowa mala tylko ze wszystkie polaczenia danych firm z liquidem testowalam na sobie jak nic sie nie dzialo dopiero kupowalam duze opakowania

    kwiatki robie zawsze na nablyszczonym pazurku, wychadza ladniejsze niz na matowym i nie zajade sobie platkow przez przypadek

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar ewelinka:*
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    witaj kasiasssss ja na twoim miejscu nie bawiłabym się w "sypanie", ale co powiesz o frenchu akrylowym, a reszcie z żelu? hmm... ja ostatnio podstawiona pod ścianą musiałam z braku białego żelu posłużyć się akrylem i wyszło bardzo dobrze. Dla mnie przedłużka z akrylu o takiej samej grubosci (w porównaniu do takiej samej grubości przedłużki z żelu) jest o wiele mocniejsza! nie wiem czy zrozumiałaś przesłanie

  22. #22
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    Cytat Napisał ewelinka:* Zobacz post
    witaj kasiasssss ja na twoim miejscu nie bawiłabym się w "sypanie", ale co powiesz o frenchu akrylowym, a reszcie z żelu? hmm... ja ostatnio podstawiona pod ścianą musiałam z braku białego żelu posłużyć się akrylem i wyszło bardzo dobrze. Dla mnie przedłużka z akrylu o takiej samej grubosci (w porównaniu do takiej samej grubości przedłużki z żelu) jest o wiele mocniejsza! nie wiem czy zrozumiałaś przesłanie
    chcialabym umiec taki miszmasz zrobic,jakby tak ktos mial krok po krok to bylabym wdzieczna,pracuje zelami wiec akryle to dla mnie nowosc,ale wiem ze z akryli wychodza ladniejsze frenchoski,a ja daze do doskonalosci hehehheh zart
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  23. #23
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    Ty kasiasssss już jesteś doskonała)

  24. #24
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    o nie mja droga,krzywa c nadal jest moja zmora,poza tym ciagle dostrzegam jakies niedociagniecia,mysle ze tak przed emeryturka mi sie uda hehhe
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mieszanie Akrylu różnych firm

    Cytat Napisał kasiasssss Zobacz post
    chcialabym umiec taki miszmasz zrobic,jakby tak ktos mial krok po krok to bylabym wdzieczna,pracuje zelami wiec akryle to dla mnie nowosc,ale wiem ze z akryli wychodza ladniejsze frenchoski,a ja daze do doskonalosci hehehheh zart

    kasiu napisze ci krok po kroku

    przygorowujesz paznokiec, podkladasz szablon
    robisz szkielet z zelu
    przemywasz i matowisz dokladnie
    robisz biala koncowke z akrylu i czekasz zeby pozadnie wyschla
    dajesz cover zelowy(jak bedziesz robic napierw cover zelowy to po utwardzeniu musisz przemyc i zmatowic bardzo dokladnie miejsca gdzie bedzie dochodzila akrylowa koncowka)
    wszystko pokrywasz zelem clear

    i wsio


    co do ladniejzych frenczosow akrylowych od zelowych to wszystko zalezy od produktow jak nie masz wprawy w akrylu i nie robisz koncowki jedna kulka to beda pozniej widoczne cienie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Mieszanie żeli różnych firm?????
    By ania23831 in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 14:57

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •