Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 7131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 401 do 425 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

  1. #401
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    ja musze byc na miejcubo jest duzo roboty w solarium nie moge teraz nigdzie wyjechac bo moj maz nie moze chodzic ma polamnana zlamanie w udzie, takze wszystko na mojej glowie , ale jakos dam rade cos wymusle najwyzej kupie certyfikat z czarnego rynku hehebedzie dobrze

  2. #402
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Powiem ci ze ja otwozyłam i wkoncu brakło miejsca na zawieszenie certyfikatu i nikt nie zwróci ł uwagi ze ich nie ma liczy sie to co pofrafisz.......ale musze cos pomyslec bo bi nawet tak głupio jak nie ma nic na ścianie..

  3. #403
    No to..wpadłam Avatar vanessita
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    W sumie certyfikat jest potrzebny dla klientki do wglądu. Są takie, które mogą sobie tego zażyczyć i co wtedy Głupio by było powiedzieć nie mam
    Wiadomo również, że wyeksponowane certyfikaty np. na ścianie w salonie wzbudzają zaufanie klientów ale tym samym powinny one być pokryte dobrze wykonaną usługą Bo tego nawet najpiękniejszy i największy certyfikat za nas nie zrobi...

  4. #404
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Oj Ty kochana to masz kupę roboty widzę. Nie przejmuj sie certyfikatem, mąż wyzdrowieje to go zrobisz

  5. #405
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    ja już w czerwcu otwieram swoje małe cudo

  6. #406
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Powodzenia życzę ,dużo klientek i czekam na fotki saloniku,uwielbiam oglądać
    Pozdrawiam
    Wypysia

  7. #407
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon kosmetyczny?

    ja mimo że będę robić manicure i pedicure muszę mieć 3 umywalki (część zabiegowa, zaplecze i wc) i 2 zlewy (zaplecze i część zabiegowa) te wymaganie są straszne

  8. #408
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Cytat Napisał paula211 Zobacz post
    ja już w czerwcu otwieram swoje małe cudo
    Powodzenia pochwal sie pózniej fotkami salonu
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  9. #409
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Cytat Napisał paula211 Zobacz post
    ja już w czerwcu otwieram swoje małe cudo
    a skad jestes
    gratuluje i o foty sie upominam


  10. #410

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    również proszę o fotki.
    Syiwka, a jak Ty stoisz z salonikiem?

  11. #411
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon kosmetyczny?

    Szukalam intensywnie w necie porad dot. otwarcia swojego wymarzonego saloniku i znalazlam na Rozpoczęcie działalności gospodarczej | Po prostu mój salon

    "Otwarcie własnego biznesu kosmetycznego wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozważając założenie własnej działalności dobrze jest wiedzieć co nieco o formalnościach i wymogach, jakimi będziemy musieli sprostać.
    Co do wymogów sanitarnych, wielkości pomieszczeń, odsyłam do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 17 lutego 2004r., które dotyczy właśnie zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0273.htm
    Jego lektura powinna rozwiać wiele z Pani wątpliwości. Kwestie nieregulowane tą ustawą warto moim zdaniem konsultować z sanepidem, który musi dopuścić dany lokal do użytkowania go jako salon kosmetyczny. Moim zdaniem najlepiej brać te wymogi pod uwagę już na etapie szukania takiego lokalu, by później nie okazało się, że będą w nim potrzebne kosztowne przeróbki, które nie tylko pochłoną trochę pieniędzy, ale i czasu. Składając wniosek do sanepidu należy pamiętać o załączeniu planów architektonicznych lokalu wraz z danymi dotyczącymi m.in. powierzchni, czy wysokości. Czas, jaki inspektor ma na rozpatrzenie wniosku to 14 dni. Zatrudniając personel musi Pani pamiętać o konieczności powiadomienia o tym fakcie Państwowej Inspekcji Pracy w czasie 14 dni od momentu zatrudnienia pracownika.

    Aby założyć swój własny salon kosmetyczny nie musi Pani mieć wykształcenia kosmetycznego. Z całą pewnością musi je jednak posiadać personel, wykonujący zabiegi w gabinecie. Gdy zakładamy własny biznes kosmetyczny potrzebne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. W tym celu należy uzyskać wpis do ewidencji działalności gospodarczej – miejscem, w którym dokonujemy wpisu jest Urząd Miasta. W prowadzeniu DG konieczny jest również numer REGON, który uzyskujemy w urzędzie statystycznym. Prócz tego potrzebny jest nam również NIP – wniosek o niego składamy w Urzędzie Skarbowym. Tam również wybieramy formę rozliczeń (o rozliczaniu pisałem w osobnej notce na blogu). Kolejną sprawą jest ZUS – dla osób rozpoczynających działalność składki są niższe – więcej na ten temat można znaleźć w artykule na stronie ZUS: Serwis ZUS -
    Poza tym lokal musi spełniać wymogi Państwowej Straży Pożarnej – kwestie ochrony przed pożarem konsultujemy z właściwą dla danego obszaru jednostką Straży Pożarnej. To tak po krótce ważniejsze sprawy, jakie stoją przed osobą która chce otworzyć własny biznes – z tego, co pani napisała wynika, że będzie miała pomoc osoby doświadczonej w prowadzeniu działalności, co na pewno przyda się na początku."
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  12. #412
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    jestem z Poznania dziewuszki oczywiście wkleję fotki narazie mam tylko przed remontem, teraz jestem w trakcie i jak skończę to z chęcią się pochwalę

  13. #413
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Kobitki, odświerzam tmeat, bo widzę że cos ucichło tutaj
    Dzieki choco za informację no i właśnie co robić po kolei?
    Dzwoniłam do sanepidu i już sama się pogmatwałam w tym wszystkim, jak bedę mieć lokal, mam zrobić remont potem do architekta po projest, później do sanepidu żeby zatwierdzili? pani mówiła mi coś jeszcze o przekwalifikowaniu lokalu w urzedzie miasta <wow>
    Jaki jest koszt takich projektów, autoklawu nie musze mieć bo będzie to salon fryzjerski i przedłuzania paznokci. zobaczę jeszcze czy zrobię pedicure i manicure.
    Czy któras z was mogłaby mi napisać krok po kroku jak wszystko zalatwiała, wiecei taki dziennik otwierania wlasnej działalności byloby to bardzo przydatne z góry dziękuję wam wszystkim za pomoc- zaczyna mnie to trochę przerastac, szkoda że w Polsce nie jest tak łatwo jak za granicą

  14. #414
    Szkoleniowiec Avatar bitt
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Chorzów/Sosnowiec
    Postów
    172

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Niestety sprawa z katowickim sanepidem wygląda tragicznie bo tam zawsze pod górke robią ;| Jak juz znajdziesz lokal to znajdujesz architekta żeby zrobił ci projekt adaptacyjny lokalu pod sanepid (koszt od 1000zł). Idziesz z tym projektem do sanepidu aby go zaopiniowali (koszt ok 250zł i do 30dni czekania). Składasz w UM wniosek o zmianę sposobu użytkowania lokalu + mapki geodezyjne (koszt z mapkami ok 300zł i czas oczekiwania jeśli nie ma sprzeciwu do 90dni), potem przychodzi ci pismo i czekasz 30dni aż sie uprawomocni. Wtedy dopiero możesz zacząć remont. Jak zrobisz to składasz wniosek o odbiór wraz z kopią nip, regon, zaświadczenie o ewid. dział. gospod. + ocena instalacji ppoż, elektrycznej i wod-kan, wentylacji podpisana musi byc przez osobę uprawnioną do tego typu kontroli (koszt ok 250zł i czeka sie do 30dni)

    u nas niestety jest to przewalone z sanepidem, chyba w całej Polsce nie ma gorszego
    Szkolenia i dystrybucja Golden Nails


  15. #415
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Projekt adaptacyjny? Matko nie wiedzialam ze będe usiala cos takiego robic dla 7m.kw:-/ Myslalam bardziej zglosic do sanepidu lokal jeszcze przed podpisaniem umowy zeby sie nie rozczarowac jak im coś nie podpasuje. Wiem ze we Wrocku latwiej ale i tak mam schizy na samą mysl.
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  16. #416
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Dzięki Karola W sumie to spodziewałam się że nie bedzie łatwo. Mój maż jest instalatorem elektryki z uprawnieniami i instalatorem sanitarnym, najgorzej będzie z architektem
    Ale nie rozumiem dlaczego przepisy sa inne w całej polsce, tak samo jest z PUP:/

  17. #417
    No to..wpadłam Avatar hassi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    284

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ja tego tez nie rozumiem..;/ Wie ktoś może?
    "Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy i czyściec dla kieszeni.."

  18. #418
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Pewnie oni sami tego nie wiedzą, ale z tego co obliczyłam to po znalezieniu lokalu bde stać z interesem jakieś 4 miesiące zanim pozwola mi na remont, remont minimalnie 2 miesiące i jeszcze odbiór- to w sumie ponad pół roku mam płacić czynsz za coś co nawet nie ma jak na siebie zarobić/:/ paranoja jakaś a potem dziwią się, że ludzie za granicę wyjeżdżają...

  19. #419
    Szkoleniowiec Avatar bitt
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Chorzów/Sosnowiec
    Postów
    172

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    przepisy są jedne dla wszystkich ale nie ma jasnych wytycznych co do ich interpretacji
    Szkolenia i dystrybucja Golden Nails


  20. #420
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Papierkowe sprawy to jest droga przez mękę
    Ułatwioną sprawę mają Ci co wchodzą na gotowy wyremontowany lokal. lokal który podnajmują ale Ci którzy nie daj bóg tak jak ja mają swój lokal i muszą go przystasować od początku przechodzą katusze
    Sprawa jest bardzo skomplikowana, mam dom i chcę przekształcić część garażową pod salon.
    Myślałam że to będzie rachu ciachu i załatwione aleeeeeeeeee nieeeeeeee
    Musze zmienić sposób użytkowania lokalu a więc do gminy i tu wszystko zależy od Pani urbanistki która rzuci tylko kątem oka na mapkę, dostałam zielone światło. Teraz muszę ze starostwa powiatowego wyciągnąć mapkę terenu po to żeby w gminie mieli rozeznanie do jakiś sąsiadów mają wysyłać zawiadomienie i pytanie o zgodę na lokal użytkowy w pobliżu ich posesji
    Do wniosku o zmianę użytkowania lokalu muszę załaczyć projekt lokalu, parę stówek to pociągnie oni rozpatrują i jak dostanę zgodę muszę z tymi samymi papierami lecieć do starostwa, głupota jakich mało bo moim zdaniem między urzędami powinien być obieg dokumentów i teraz znów czekam następny miesiąc na rozpatrzenie
    Nie mogę złożyć wniosku o dotację teraz bo oni maja miesiąc na odpowiedz a ja kolejny na zakup sprzętu a jak się z papierami nie wyrobię szlak wszystko trafi i koło sie zamyka. 13 lipca mam urząd pracy i będe się tłumaczyć dlaczego nie złozyłam po raz kolejny wniosku
    Zazdroszczę tym co podnajmują lokal i mają wszystko z głowy na starcie ale ja chcę mieć u siebie na posesji bez zżerających mnie czynszów i tak dalej......
    Biurokracja pierdzielona tyle powiem i zamiast ułatwiać start przedsiębiorcą żeby gospodarka się nakręcała to niektórzy rezygnują na stracie widząc trud jaki trzeba w to włożyć. Ostatnio znajoma skwitowała mówi Ania to w takim bądź razie lepiej na czarno robić i okradać państwo
    Ja się nie poddam za 5 miesięcy ale gabinet będzie!
    A przepisy moze są jednakowe ale każde miasto rządzi się swoimi prawami.
    Alllllllllllllleeeeeeeeeeee co mnie ucieszyło najbardziej, byłam w sanepidzie i babka mi powiedziała że oni nie przychodzą odbierać lokali Robię sama na siebie bez pracowników więc takimi firmami sobie głowy nie zawracają na kontrolę owszem ale jak to powiedziała może za rok a nawet dwa hehehehe

  21. #421
    Rozkręcanko Avatar anka85
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    a ja mam pytanie troche z innej beczki ostatnio rozmawialam z koleznka ktora pracuje na siebie ale podnajmuje miejsce u fryzjera i jest u niego na umowe zlecenie bo jeszcze sie uczy , ale od wrzesnia idzie sie zarejsetrowac do UP jako bezrobotna i chcialaby startowac o dotacje (lokal by miala ten sam co w tej chwili ), tylko jest taki problem ze na okres rozpatrywania jej wniosku ona bedzie musiala przestac pracowac , a co za tym idzie nie bedzie miala pieniedzy na zycie . a wiadomo lepiej sie nie narazac UP, no i skarbowce (jak zrobi nalot i da jeszcze kare za niezarejestrowana dzialalnosc ) czy macie jakis sposob zeby to jakos obejsc ?

  22. #422
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    anikol u Ciebei ten plus że nie musisz czynszu płacic, jesli podnajmę lokal który byl wczesniej usługowy to mam załatwianie z głowy a jesli podejmę lokal który był wczesniej,np. handlowy to niestety ale mam tyle samo załatwiania co i ty no i na ten okres który czekam muszę płacić za lokal a ty nie więc masz sprawę o tyle ułatwioną, bo wolałabym poczekać parę miesięcy niż czekać i płacić za czynsz.

  23. #423
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    a jak sie rozliczacie z US Vat ksiazka czy jak
    i jak to wyglada i czy same to robicie czy potrzebna ksiegowa?
    bede wdzieczna za pomoc


  24. #424
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Kamilo, chociaż się na tym dokładnie nie znam to z tego co wiem jak sie dopytywałam to dla mnie najlepsza byłaby książka i od tego płacisz vat. A ksiegowosć nie jest wymogiem, możesz ją mieć albo samemu prowadzić.

  25. #425
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ja jestem na karcie, płace 91 zł ale tak naprawdę nie płace nic bo moje ubezpieczenie zdrowotne jest wyższe od podatku
    Ostatnio edytowane przez Emist ; 26-07-2010 o 10:10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 11:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 12:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 12:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •