Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2891011121314151622 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 276 do 300 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

  1. #276
    Wczytuje się Avatar laguna
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Zamość
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: sanepid - odbior lokalu -procedury

    Aby nie zakładać nowego wątku, piszę tutaj.
    Byłam w sanepidzie dowiedzieć się co i jak przy otwieraniu gabinetu kosmetycznego i dowiedziałam się tylko "wszystko jest w rozporządzeniu". Jednak z tego co czytam w różnych miastach jest różnie, a to życzą sobie zlew dwu komorowy, albo jedno z płytą i różnego rodzaju drobiazgi. I mam kilka pytań.
    1. Czy najpierw robiłyście projekt wymiary i gdzie co będzie stało i z tym do sanepidu?
    2. W lokalu który oglądam był wcześniej sklep, obecnie jest fryzjer, przedłużanie pazurków i było solarium, jak wygląda sprawa wentylacji, czy też muszę kogoś ściągać od kominów jeżeli do poprzednich potrzeb był odbiór.
    3. Jak wygląda sprawa ze sterylizacją, jeśli będę mieć autoklaw to do tego pakowarka zgrzewarka, drukarka tak jak w gab. stomatologicznym?
    4. Utylizacja odpadów "skażonych" (krew) - chyba muszę bo np, będę przekłówać uszy, wiem że umowa na wywóz ale dodatkowo też na spalanie w szpitalu?
    5. W niektórych miastach życzą sobie brodzik na wylewanie wody z mycia podłogi, że do sedesu nie wolno, na którymś forum dziewczyna pisała że rozwiązała ten problem i kupiła mopa parowego z jednorazowymi szmatkami. A jak to u was wygląda?
    I jeszcze jedno, czy może tak być, że w jednym pomieszczeniu będą zabiegi na twarz (łóżko) ścianka działowa z karton gipsu i w drugiej połowie makijaż, natomiast w oddzielnym pomieszczeniu 6m2, będzie fotel do pedi z brodzikiem przenośnym. I pytanie do tego pomieszczenia czy w tym samym co pedi mogę mieć też stolik do pazurków do rąk ? I druga sprawa gdzie wylewacie wodę po pedi, czy to musi być brodzik czy może być np bidet?
    Błagam piszcie cóś
    Ostatnio edytowane przez laguna ; 04-02-2010 o 19:55

  2. #277
    Szkoleniowiec Avatar bitt
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Chorzów/Sosnowiec
    Postów
    172

    Domyślnie Odp: sanepid - odbior lokalu -procedury

    Cytat Napisał dzidzia Zobacz post
    sanepid ok tylko musze te procedury inaczej napisac... przybajmniej wiem juz jak hehe jak napisze to wrzuce tu zeby dziewczyny mogly sobie luknąć
    dzikakura i jak? napisałaś może bo mnie to tez czeka a nie wiem jak sie za to zabrac
    Szkolenia i dystrybucja Golden Nails


  3. #278
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    Chianti moje gratulacje Piękny salon, mi też się taki marzy bardzo... chciałam zapytać ile trwa procedura od złożenia papierów do otwarcia salonu? bo chciałabym otworzyć salon za jakieś pól roku i się zastanawiam czy już coś robić w tym kierunku

  4. #279
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    od siebie moge ci powiedzieć że sam wpis do ewidencji tydzien, regon 15 minur, a nip 2 tygodnie, ale odebrałam po miesiącu bo nie łaska było zadzwonić że już jest, chociaz powiedzieli że zadzwonią..

  5. #280
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    Asiu a wiesz coś o tej dotacji z unii, ok 40 tys. ? czy warto się o nią starać i czy są jakieś szanse?

    ---------- Dodano o godzinie 19:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:07 ----------

    aha i jeszcze takie pytanko, czy jak chcę mieć jeszcze stanowisko fryzjerskie lub kosmetyczne, to muszę też sama zakupić produkty do tego (i dostanę większe dofinansowanie), czy np. znaleźć osobe, która też dostanie dofinansowanie i sama kupi potrzebne jej rzeczy do pracy?

  6. #281
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    niestety nie wiem o dofinansoaniach z uni nie bardzo mogę pomóc, bo ja byłam sama. ale podejrzewam że to zalezy, bo jeżeli chcesz kogoś zatrudnić, to masz inne prawa, a jak wejść w spółkę to inne itp. może ci w urzedzie powiedzą? to zalezy od nastroju tych pań

  7. #282
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    no właśnie jeszcze zobacze, popytam. A byłaś sama i robiłaś tylko pazurki tak?

  8. #283
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    tak, ale to sie wpisuje fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne. rozliczalam sie z karty podatkowej. i sama byłam

  9. #284
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    a jak zakładałaś działalność to ile musiałaś w to wlożyć własnych pieniedzy? (za jakies wnioski i takie tam)?

  10. #285
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    za wnioski nic nie płaciłam, a jak tak to jakies grosze że już nei pamiętam

  11. #286
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Salon-krok po kroku...

    za wniosi się nie płaci, ewentualne koszty to ksero dokumentacji ale to tez sprawy groszowe

  12. #287
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Otwieram studio paznokci:)

    Hej dziewczyny ale mam pietra , otwieram swoj biznes razem z mezem w kwietniu, paznokcie i solarium, wszystkie oszczednosci zainwestowalismy w ten salon, dobre jest to ze w miescie ktorym mieszkam nie ma zadnego porzadnego solarium , a co do paznokci to w sumie same chinole i nikt tutaj nie robi takich zdoben jak ja, wiecie jak to w Angli, mam pytanko , znacie moze jakis dobry pochlaniacz powietrza i zapachu , cena w sumie nie gra roli ale zeby pochlanial zapach , bo ja pracuje tylko na akrylach , a niestety nie moge zmienic na zel , bo angileki to sa straszne z paznokciami, wogole o nie nnie dbaja i wala nimi gdzie popadnie , takze zele by zaraz polamalybede wdzieczna za jakiekolwiek rady , co myslicie o cenach , pewnie na otwarcie przez jakies pierwsze tygodnie by sie przydaly promocje , macie jakies pomysly?

  13. #288
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Kochana gratulacje!
    ja bym zrobiła tak: przez jakis tydz od otwarcia ceny niższe - promocyjne, a jak przyjda Panie to rozdać im cennik, który na stałe będzie obowiązywał w salonie do tego wizytowki i jakieś mini ulotki reklamowe z fotkami pazurków zaznaczyc tam, że beda promocje sezonowe np. na dzien zakochanych czy pod inne święto, że beda karty stalych klientek itp.
    jak jeszcze mi coś wpadnie do głowy to napiszę


  14. #289
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Dziekuje Ci slicznie
    Napewno skorzystam z Twoich rad , myslalam o takich mini ksiazeczkach zamiast wizytowek , tak na poczatek , zeby sobie mogly poogladac moje prace, a co do roznych swiat to naprawde swietny pomysl , kurcze mam taka glowe pelna , ze nawet nie moge myslec, A nie wiesz moze nic na temat pochlaniaczy zapachow?

  15. #290
    Totalna maniaczka Avatar _kasiunia_4
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wołów/Wrocław
    Postów
    867

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    możesz zrobić promocje np. na solarium.. że co 10 wizyta gratis ileś tam minut u mnie tak jest mam swój karnecik i jak idę to mi pani daje pieczątkę i pisze ile min. jak jest ta 10 wizyta to bierze te minuty z 9 razów dzieli na 9 i tyle minut ile wyjdzie jest gratis ;D

    dla stałych klientek jakieś rabaciki co jakiś czas możesz zrobić np. 20 % taniej przy 5 wizycie a jak pierwsza wizyta to np. możesz dać pilniczek gratis

    wklejam zdjęcia tego karneciku.. moja mama ma identyczny na fryzjera i czasami ma tam wpisaną parafinę ;p bo pazurki ja jej robię i do nich już nie chodzi ;D ( na zdjęcia trzeba klikać żeby całe zobaczyć )

    Ostatnio edytowane przez _kasiunia_4 ; 25-02-2010 o 19:21

  16. #291
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Kochana ja tez pracuję tylko na akrylu więc wiem, że pochłaniacz się przydaje
    ja mam np takie cos:

    OdourStop pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów (908660953) - Aukcje internetowe Allegro

    póki co raczej działa, bo jakoś z domu nie uciekają hehe ale nie wiem jak to będzie z większą powierzchnia niż mój pokoik do pazurków sprobowac możesz mi poleciła koleżanka, która ma zwierzyniec w domu hehe


  17. #292
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Serdecznie gratuluję
    Niestety nie doradzę w kwestii pochłaniacza zapachu, jednak mogę podpowiedzieć jak przyciągnąć klientki. Prócz tego co dziewczyny napisały odnośnie promocji na otwarcie, można na stałe dodać jeden element. Ja prowadzę kartotekę każdej klientki (kiedy u mnie była, co robiła, ile zapłaciła. Gdzieś za pół roku (ale można wcześniej) podliczę ile każda z nich zostawiła u mnie pieniędzy i zadzwonię to tej, która wydała najwięcej z zaproszeniem na darmowy zabieg w związku z tym, że jest najlepszą klientką. To bardzo mobilizuje kobitki i łechce ich EGO.

  18. #293
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Ivonna , super rada naprawde dzieki wielkie!
    Kamila dzieki za stronke Zaraz zerkne

  19. #294
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    w solarimu mozesz zrobić taką zniżkę w niedzielę 5min.+1min.gratis, 10min. +2min.gratis, 15min+3 min gratis i tak dalej u mnie jest tak właśnie w solarium do którego chodze

  20. #295
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    albo używaj liquidu bezzapachowego. Co do pochłaniacza pyłków są stoliki z montowanymi od razu na prawdę nie drogie.

  21. #296
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Ivonna dobre

    Kochana możesz tez zapraszać podczas otwarcia na mały pokaz pazurkowy, wytłumaczyć ile trwa wykonanie usługi (bo u chinoli to tylko godz wiec moga sie zrazic jak nie beda wiedzialy), jakie paznokcie wykonujesz i na chętnych robić po 1 pazurku tak dla przekonania bo dobra "samo-reklama" to podstawa


  22. #297
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Gratuluję serdecznie
    na pewno dasz sobie readę i wszystko się zwróci

  23. #298
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    Cytat Napisał kobietazpazurem Zobacz post
    albo używaj liquidu bezzapachowego.

    Kochana nie polecam one są cholernie wolno-schnące nie umiałam takim nawet krzywej zbudować!


  24. #299
    Nałogowiec Avatar syiwka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Anglia
    Postów
    424

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    No wlasnie u chinolo 45 min a u mnie 2 godzinki No ale jak im pokaze roznice to mam nadzieje ze zrozumieja , te co juz do mnie chodza to sie przyzwyczaily i mowia ze nie wazne jak dluga siedzia bo zawsze im sie podoba efekt koncowy
    Kobieto z pazurkiem- te bezwonne liquidy nie sa dobra , slyszalam ze czesto sie zapowietrza akryl przy nich i dluzej trwardnieja tak to juz bym sie zdecydowala
    Kamila kupie sobie na probe ten pochlaniach zaraz 5 kilo , moze pomoze heheh Dzieki za rady dziewczyny , widze ze macie glowy pelne pomyslow , KOCHAM TO FORUM I LUDZI TUTAJ

    ---------- Dodano o godzinie 21:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:31 ----------

    Dzieki Julcia mam nadzieje jak nie to sie spakuje i wyemigruje do innego kraju

  25. #300
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Otwieram studio paznokci:)

    możesz kupić tez odświeżacz powietrza do kontaktu włóż do kontaktu zaraz przy wejściu i jak będą wchodziły to poczują miły zapach, a potem będą miały czas na oswojenie się z zapachem przy stoliku


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 11:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 12:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 12:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •