Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Question Jak założyć własny salon?

    Mam pytania ...
    A więc w końcu będę mieć swój salon fryzjerski z stanowiskiem do pazurków
    I mam prośbę czy ktoś wie jakie muszę mieć pozwolenia , bąż jakie są wymagania? Salon jest malutki będą tylko dwa stanowiska fryzjesrskie i stolik dla stylistki ok 35m2. Prosze o porady, bo nawet nie wiem czy toaleta moze byc tylko jedna i czy umywalka musi być w osobnym pomieszczeniu czy w WC?
    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez Chanti25 ; 30-04-2009 o 12:47
    SZCZĘŚLIWA

  2. #2
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie

    seqoya pewnie będzie wiedziała

    ps. gratuluje

  3. #3
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Hai

    DZIĘKUJE miał być o wiele większy bo kupiłam jeszcze trzy łóżka solarium, i 5 stanowisk fryzjerskich , ale niestety lokal nie spełniał warunków tzn za niski sufit... I teraz będzie taki malutki ale śliczniutki
    SZCZĘŚLIWA

  4. #4

    Domyślnie

    chanti ogólnie to stanowisko fryzjerkie powinno być oddzielone od paznokci, chyba że masz dużą przestrzeń. Jedna toaleta powinna wystarczyć, musisz zadzonić do osoby z sanepidu, zrobić projekt i umówić się na oddanie projektu (czy zaakceptują) bo to zależy od nich. Musi być zlew na fryzierkim i pokoju socialnym + zlew gospodarczy obowiązkowo. Na paznokciach nie koniecznie. Ja np mam stanowisko z pazurkami połaczone z poczekalnią a pokój zabiegowy oddzielony boksami z rurek chromowanych jest plandeka (usztywniająca) pomiędzy i tapetka bardzo łądnie i elegancko wygląda No chyba że masz oddzielne pomieszczenia, to mogą sobie zażyczyć zlewu na paznokciach. U mnie w Świdnicy kobieta mówiła, że gdyby były normalne ścianki działowe to musiałabym mieć zlew, ale ogólnie jest tak że w każdym mieście często co innego mówią. Jednak bez akceptacji projektu ze strony sanepiudu nie warto nic robić bo możesz naraźić się na niepotrzebne przeróbki, strate czasu i dodatkowe koszta

    I oczywiście moje GRATULACJE
    Szybko zleci nim sie obejżymy, to wszysko bedziesz miała gotowe
    ja własnie jutro mam otwarcie i emocje + stres miatają mną we wszyskie strony
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 30-04-2009 o 13:10

  5. #5

    Domyślnie

    Basiu będzie dobrze

    Chanti tobie też się uda z pewnością

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    ja takze gratuluje i zycze powodzenia

  7. #7
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    No dziewczyny gratuluje ze spelnilyscie swoje marzenia, bo moje marzenie jest narazie w strefie marzen.

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Question Jak założyć własny salon kosmetyczny?

    a ja siedze i robie kosztorys biznesplan itd
    i juz mi sie nie chce...
    dziewczyny czy uważacie ze lasencja co nie ma rzadnych kursów,robi pazurki tylko 5miesięcy ma szanse z studiem paznokci....no i jeszcze solarka
    ah eh nie wierze w swe siły

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Question Jak założyć własny salon kosmetyczny?

    laski powiedzcie jak można otworzyć własny salon kosmetyczny
    -co jest potrzebne do tego
    - jak dostać dofinansowania
    - pomóżcie z wyborem nazwy

    heh nie mam pomysłu pierwszy raz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pisiowa21 Zobacz post
    laski powiedzcie jak można otworzyć własny salon kosmetyczny
    -co jest potrzebne do tego
    - jak dostać dofinansowania
    - pomóżcie z wyborem nazwy
    Potrzebna jest działalność gospodarcza, najlepiej jakiś własny wkład finansowy, ale można też starać się o dotację w Urzędzie Pracy. Jest teraz sporo możliwości dla osób rozkręcających biznes kosmetyczny, głównie za sprawą dotacji unijnych. Jednym z najbardziej znanych programów tego typu jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W przypadku gdy chcemy skorzystać z dotacji nie rejestrujemy firmy przed wzięciem udziału w programie. Informacji na temat programów dofinansowania w danym regionie proponuję szukać w Urzędzie Pracy. Ważne jest bardzo wiele aspektów podczas zakładania salonu, nie sposób ująć wszystkiego, albo nawet sporej części w jednym poście. Ważna jest chociażby dobra lokalizacja - niekoniecznie w centrum, ale taka, która zapewni nam zainteresowanie klientów - czyli np. w pobliżu hoteli, biurowców, czy jakiegoś dużego osiedla. Ważne, żeby w pobliżu był parking. No i lokal musi spełniać wymagania sanitarne, co też trzeba brać pod uwagę.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    dzięki ale to niestety nieaktualne...żeby dostać kase trzeba mieć 3żyrantów...bzdura

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pisiowa21 Zobacz post
    dzięki ale to niestety nieaktualne...żeby dostać kase trzeba mieć 3żyrantów...bzdura
    To faktycznie nietypowe, ale takie szczegóły są właśnie indywidualnie ustalane przez dany UP. Niemniej warto jednak zapytać, czy zamiast poręczycieli nie jest możliwa inna forma poręczenia. Niektóre urzędy akceptują np. weksel, a także zabezpieczenie zwrotu funduszy własnym majątkiem. Więcej info znaleźć można tutaj:
    Formy zabezpieczania dotacji z Urzędu Pracy
    Przeważnie można przeczytać, że konieczni są 2 poręczyciele o konkretnej wysokości zarobków. Często zdarza się, że trudno znaleźć poręczycieli, zatem najlepiej jest dowiedzieć się, czy są jakieś inne opcje.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  13. #13
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie

    Cytat Napisał pisiowa21 Zobacz post
    laski powiedzcie jak można otworzyć własny salon kosmetyczny
    -co jest potrzebne do tego
    - jak dostać dofinansowania
    - pomóżcie z wyborem nazwy

    heh nie mam pomysłu pierwszy raz
    co do nazwy ci nie pomogę. a co do dofinansowania to doszłam do wniosku ze nie będę się tym bawić jak można gotowy zamówić zrobiony profesjonalnie w dodatku przez osoby które takie wnioski sprawdzały i pewnie sprawdzają. tu masz link.biznes plan pod dotacje z Urzędu Pracy na otwarcie firmy

    ---------- Dodano o godzinie 15:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:53 ----------

    i drugi Przykładowy biznes plan

    ---------- Dodano o godzinie 16:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:54 ----------

    to zależy o ile się starasz. bo u nas jest możliwość dostania 18,500. ale to zależy ile ci przyznają. bo możesz dostać w dwóch lub 3 ratach. i warunek ze przez rok musisz się utrzymać lub jakiś wkład własny.może to być nawet 10%. a może ci się uda nawiązać współprace z jakąś firmom to też jest jakieś zabezpieczenie.a takie sa warunki w bielsku



    Maksymalna kwota, która jest w tej chwili udzielana to 18500zł

    Nie ma znaczenia ile czasu osoba jest zarejestrowana na bezrobociu - znaczenie ma tylko i wyłącznie biznes plan(czyli za ile kupuje się towar a po ile można sprzedać, opłaty za lokal i koszty zatrudnienia) Duży wpływ na przydział pieniędzy może mieć sposób rozwiązania ostatniej umowy o prace...

    Wniosek jest rozpatrywany w ciągu 30 dni od złożenia go. Jeżeli rozpatrzenie będzie pozytywne oczekiwanie na sporządzenie umowy i przelew pieniędzy to ok

    2 tyg.

    Pierwsze fv należy przedstawić w przeciągu 30 dni od rozpoczęcia działalności. Kontrola ze strony UP trwa 12 miesięcy - podczas takich kontroli trzeba przedstawiać wszystkie fv.
    Ostatnio edytowane przez zizia ; 05-06-2009 o 17:05

  14. #14
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia40 Zobacz post
    ja proponuje crazy nails idealnie pasuje do pisiowej
    CRAZY NAILS baaaaaaaaardzo mi sie podoba i idealnie pasujące do Naszej Pisiowej
    SZCZĘŚLIWA

  15. #15
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    kruca fix do pisiowej to tylko jakas walnieta nazwa pasowac bedzie ( w pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia oczywiscie ) ...

    kurde a ja chcialabym cos swojego otworzyc ... kasa w sumie by sie znalazla ... ale problem tego typu ze planujemy dziecko ... wiec nie bede sie w salon pakowac... buuuu

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara_jakubik Zobacz post
    kruca fix do pisiowej to tylko jakas walnieta nazwa pasowac bedzie ( w pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia oczywiscie ) ...

    kurde a ja chcialabym cos swojego otworzyc ... kasa w sumie by sie znalazla ... ale problem tego typu ze planujemy dziecko ... wiec nie bede sie w salon pakowac... buuuu
    ja mam o tyle dobrze ze mam gospodarstwo znaczy dziadek i wezme na dzierzawe,kase krece z urzedu pracy,mam juz prawie cały biznes plan jeszcze kosztorys ino
    na razie chce solarke i pazurki a pozniej pomysle nad kosmetyczka

  17. #17
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    Pisiowa dobrze kombinujesz powodzenia

  18. #18
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Słońce Z tego co mi wiadomo, to jeśli starasz się o dotację na założenie firmy musisz mieć kurs, bo takie są wymogi unijne. Jest jeszcze druga opcja, ale musisz w swoim urzędzie zapytać, bo nie w każdym na to pozwalają. W momencie gdy już założysz firmę, możesz znaleźć placówkę szkolącą i złożyć w urzędzie wniosek o dofinansowanie kursu, który jest Ci niezbędny do pracy.

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    właśnie już patrzyłam w UP i jest tam ze mozna oddać wnioski razem i kurs mozna robić juz w tracie
    no a wogóle to chciałam solarke odrazu otworzyc bo u nas babki musza 4km jechac do miasta
    takze jakby nie jedno to drugie

  20. #20
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Masz rację, bo taka opcja też jest. Ja teraz też na kolejny kurs chodzę i powiedzieli, że gdybym w trakcie rozpoczęła pracę, to mogę kurs dokończyć na ich koszt. Teraz nawet stypendium szkoleniowe jest dużo wyższe, a najbardziej opłaca się osobą bez prawa do zasiłku, bo to 120% zasiłku.
    A co do solarium to jasne, że dobry pomysł. Tylko musisz się zastanowić jakie Nowe czy używane, a z używanym też trzeba uważać, aby się nie naciąć na złom.

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    ja juz z desperacji sie za to wszystko wziełam.Ja nie pracuje niestety i w dodatku moj tez stracił prace
    nie mamy oby dwoje prawa do zasiłku.
    A orientuesz sie ivoko oprócz biznesplanu i kosztorysu co jeszcze trzeba zanieść do UP

  22. #22
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Post Salon-krok po kroku...

    Kochane chciałabym Wam przedstawić jak to wgląda krok po kroku otwarcie salonu
    Na wstępie chce zaznaczyć że nie dostałam dotacji, gdyż przed otwarciem salonu miałam już działalność dwa lata
    Najważniejsza jest lokalizacja... ważne jest czy w centrum miasta ( jak u mnie ) czy jest parking przy salonie, i widoczna reklama.
    Jak się ma wielu przyjaciół i klientów jest o wiele łatwiej , pod warunkiem ze robi się dobrze-bo jak wiadomo reklama droga pantoflowa jest najszybsza.
    Ważną rzeczą jest wystrój salonu, do którego pasuje nazwa salonu oraz w którym będziemy się dobrze czuły jak i nasi klienci.
    Co do sanepidu, to należy przestrzegać wszystkich zasad podanych już tu na forum i wszystko jest w porządku. ważna jest wysokość sufitu, ilość umywalek, wysokość kafelek przy umywalkach, jednorazowe kubeczki jak podajemy napoje ( oraz badanie kału i moczy-jeżeli chemy podawac napoje ). pomieszczenie socjalne-jak mamy pracownika , apteczka, gasnica i po 6 miesiacach od otwarcia nalezy zrobić szkolenie z przepisów BHP dla siebie i pracownika.
    A oto mój salonik ... jak macie pytania piszcie chetnie odpowiem

    Załącznik 10027

    Załącznik 10028

    Załącznik 10029

    Załącznik 10030

    Załącznik 10031
    SZCZĘŚLIWA

  23. #23
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Salom-krok po kroku...

    No bajka Ehhh zazdroszcze...ja nie mam szans na takie bajery
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  24. #24
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Salom-krok po kroku...

    no no no pięknie...

    Gratuluję

    ________________________________________


  25. #25
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Salom-krok po kroku...

    woooooow nio slicznie Martusia
    przejrzyscie i bardzo duzo miejsca

    a gdzie te twoje fieranki co kupilas?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 13:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •