Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 10161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 476 do 500 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

  1. #476
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ja mam pytanie z innej beczki do dziewczyn majacych tez fryzjerstwo
    jestem osoba ktora pojecia o tym nie ma i zastanawiam sie czy udzwigne, mozecia dac znac jak dlugo wdrazalyscie sie
    i oczywiscie na co zwrocic szczegolna uwage, nie chce zeby robily mnie dziewczyny w ciula, ale tez nie mam zamiaru sie wtracac w cos o czym pojecia nie mam

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  2. #477
    Rozkręcanko Avatar Karin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał Anna Gorońska Zobacz post
    Karin ale nie jest to jakas przerazliwa suma ja chyba tez placilam cos ok 1000-1500zl
    No i już wiem, projekt to u mnie cena 2000zł + 1000zł pieczątki rzeczoznawców p/poż i sanitarnego.
    Pani, która mi robi projekt załatwia to wszystko kompleksowo, czyli jej płacę całość (3000zł) a ona przygotowuje wniosek i załącza do niego projekt i wszystkie wymagane dokumenty, no i te wszystkie pieczątki też - na gotowo do oddania urzędaskom. Więc nie wiem, czy ta jej cena to dużo czy mało, ale się zdecydowałam.... nie mam wyjścia zresztą :-))

  3. #478
    Rozkręcanko Avatar Karin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    ja mam pytanie z innej beczki do dziewczyn majacych tez fryzjerstwo
    jestem osoba ktora pojecia o tym nie ma i zastanawiam sie czy udzwigne, mozecia dac znac jak dlugo wdrazalyscie sie
    i oczywiscie na co zwrocic szczegolna uwage, nie chce zeby robily mnie dziewczyny w ciula, ale tez nie mam zamiaru sie wtracac w cos o czym pojecia nie mam

    Dobre pytanie, też jestem ciekawa, bo mam ten sam problem....
    A Ty załatwiałaś jakąś umowę z Lorealem albo Wellą (lub inną marką) na ich produkty do Twojego salonu - jak to wygląda i jak się to załatwia, czy oni chcą, żeby potem używać wyłącznie ich produktów, czy są ciekawe rabaty, czy robią darmowe szkolenia, itp Chodzi mi o to czy warto i jak się to załatwia.

  4. #479
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Hej dziewczyny, ja właśnie dziś byłam na rozmowie z laską, która ma salon fryzjerski. Dobrze sie zlozylo, bo ona od dawna szuka stylistki do współpracy a ja szukalam akurat jakiegoś lokalu. Salon jest fajny, nowocześnie urządzony, w dobrym punkcie w mieście, ma własny parking, obok jest kwiaciarnia, black red white oraz klinika stomatologiczna. Jeszcze nie dałam jej odpowiedzi, ale myśle, żeby od 1 maja załozyć już dzialalność, od dawna o tym marzę Laska nie chce, abym jej płaciła za wynajem, tylko 40% mojego zysku. Myślicie, że to dobry pomysł na początek własnego biznesu Ma to plusy i minusy, nie musze sie martwić czy wyrobię na opłaty, ale z drugiej srony nie do konca bede miala wolna reke, bo pewnie bede musiala uzgadniac z nia ceny, czy moge dac komus rabat itd.. wiadomo, ze ona bedzie chciała, zebym brala za pazury jak najwiecej i nie dawała rabatów koleżankom itd bo zalezy jej na pokażnym procencie;/ tego się trochę obawiam;/

  5. #480
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ja marzę o takim układzie, żeby oddawać % zarobku, a nie stałą opłatę więc ja bym się zgodziła

  6. #481
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Karin ja mysle o zakupie salonu ze wszystkim tzn produktami, pracownikami i stala baza klientow,
    z tego co sie juz zorientowalam to nie musisz miec wylacznosci na produkty bo ten salon pracuje na kilku markach, tylko znowu jest problem ze bede musiala zatrudnic mistrza i bo w salonie jest 5 praktykantek.
    narazie mysle i przeliczam

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #482
    Rozkręcanko Avatar EwaS.
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Candynails, "tylko" 40 % zysku Przecież to jest 400 zł z każdego zarobionego przez Ciebie tysiąca zł! + musisz kupić wszelkie potrzebne materiały + musisz opłacić zus. Gdy zarobisz np 2000 zł to musisz jej oddać 800 zł + zus początkowo ok 360 ale później jest to prawie tysiąc zł! + produkty. Ile Ci zostanie A 800 zł za wynajem pomieszczenia/kącika tylko pod stylizację paznokci to dla mnie za dużo. A jakoś mi się nie wydaje że chciałabyś żyć miesięcznie za 700 zł. Osoby które bez wahania by się na takie coś zgodziły chyba przez moment nie pomyślały żeby na chłopki rozum to wszystko przeliczyć.

  8. #483
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Wcześniej dałam pytanie kiedy wam się rozkręcił biznes, nie wierzę, że nie No podpowiedzcie dziewuszki nie bądźcie takie, proszę Co do podnajmu miejsca, 40% to jest bardzo dużo. Toż to prawie połowa! Jak jej od tysiaka oddasz 400 zł, dolicz sobie zus czyli drugie 400 zł i materiały to z tysiaka zostaniesz na ZERO. Ja wole już miec opłatę stała, mam 300 zł za miejsce i nie narzekam , że za drogo, tylko klientów brak ehh
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  9. #484
    Nałogowiec Avatar Sylwia1982
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    lubuskie
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Oj, tez bym sie nie zgodzila na 40%...To masakra. A jak Tobie sie rozkreci i bedziez miala multum klientek to pomysl, ze bedziesz jeje prawie oddawac polowe...A produkty, oplaty...? Toz to wykorzystywanie jest...

  10. #485
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    sztynka ja zaczynalam 1 wrzesnia, ulotki poszly w swiat pod koniec sierpnia wiec na 1 juz mialam zapisane klientki, w sumie rozkrecilo sie w ciagu tygodnia tylko ze ja jestem przy salonie fryzjerskim i bardzo duzo klientek mam z salonu
    jak narazie zauwazylam ze najgorsze miesiace to listopad i marzec wszyscy na swieta odkladaja i czekaja jak najdluzej zeby przed samymi swietami sie zalapac, klientki mysla ze pracujemy 24h na dobe i nie wazne ze ciezko je upchac ale w przedswiatecznym tygodniu wzystki maja przebudzenie ja juz upycham klientki na godziny wieczorne i na niedziele

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  11. #486
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ja faktycznie mam miejsce gdzie zaczynam od nowa, od zera. Zostanę jeszcze w maju, a potem zrezygnuję. Dłużej nie ma sensu chyba, bo jak na razie zero odzewu i tak muszę dojeżdżać. Dobrze, że chociaż te dojezdne czasem dzwonią, tak więc mam te 3-5 klientek na miesiąc to na waciki wystarczy...
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  12. #487
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ale w moim miescie za takie podnajmowanie stanowiska biorą ok 1500 zł szukam już pół roku i wszędzie są bardzo wysokie ceny, a przecież korzystam z toalety, zaplecza, poczekalni, gdzie moje klientki też mogą siedzieć. Ogólnie laska za lokal płaci 4 tysiące! tu są niestety takie ceny;/wole tak, bo nie musze się na początku martwić o zapłatę za wynajem, kiedyś umowę mogę zmienić jak będę miała duże zarobki, to nie chce jej tyle oddawać, tylko niech będzie już ten 1000zl. Na prawde nie wiem co robić, mam jej dać znać do kilku dni, ale za bardzo nie mam wyjścia, bo tak jak napisałam wcześniej, tu się bierze ok 1500 za podnajmowanie stanowiska.

  13. #488
    Rozkręcanko Avatar Karin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    Karin ja mysle o zakupie salonu ze wszystkim tzn produktami, pracownikami i stala baza klientow,
    z tego co sie juz zorientowalam to nie musisz miec wylacznosci na produkty bo ten salon pracuje na kilku markach, tylko znowu jest problem ze bede musiala zatrudnic mistrza i bo w salonie jest 5 praktykantek.
    narazie mysle i przeliczam
    Acha, no ja niestety zaczynam od zera, dlatego podpytuję, bo nie wiem, jak się to załatwia :-))

  14. #489

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    chyba tutaj bedzie ok
    Od początku, jakiś czas temu znajoma pytała czy może podać mój numer właścicielce salonu kosmetycznego. Dzisiaj ta kobitka do mnie zadzwoniła z pytaniem czy mogłabym na 11 jutro być u niej w salonie porozmawiać. Wiem tylko że wiele jej klientek pyta o stylistkę paznokci. To czy ona chce mnie przyjąć na % czy podnająć stanowisko, czy poprostu kołować klientki to dowiem się jutro.
    Boję się tylko czy nie mam ciut za małej wprawy, chodzi o dokładność a jednocześnie czas wykonywanej usługi...
    Napiszcie proszę czy każda miała takie wątpliwości? Ja kompletnie w ciąży wyszłam z wprawy i na dobrą sprawę uczę się od nowa od ok. 4 miesięcy. wykonanie stylizacji ze zdobieniami zajmuje mi przeciętnie 3-4 godziny, więc masakrycznie długo.
    Rozwiejcie moje wątpliwości czy warto się już teraz brać za salon (opłaty, zusy itd) czy poczekać jeszcze i ćwiczyć Z drugiej strony wiadomo że nigdzie nie będe tyle ćwiczyć co właśnie w salonie.
    Proszę o podpowiedz

  15. #490
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    katarynka mam podobny "problem" Tzn. po urodzeniu dziecka też wyszłam z wprawy, no a teraz chcę z powrotem wrócić do zawodu i robienia pazurków. Myślałam, żeby w domu coś robić, ale za bardzo nie mam komu, bo mieszkam na wsi zabitej dechami No a znajomy męża ma siłownię i fitness i ma tam pomieszczenie, które mogłabym zająć, ale musiałabym mu oddawać %. Co do wysokości procentu i szczegółów to musielibyśmy się jeszcze dogadać, ale właśnie boję się, że strasznie długo zajmuje mi zrobienie pazurków i panie nie będą zadowolone No i właśnie nie wiem, czy wogóle myśleć o czymś takim, czy póki co ćwiczyć i ćwiczyć... (tylko na kim...).

  16. #491
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    sorki jesli pisze nie w tym temacie ale nie znalazlam jakos odpowiedniego. mam problem taki: ide pracowac do saloniku i sama musze sie zapatrzec. bede robic tam pazurki, rzeski i makijaz. moje pytanie to: czy musze miec wanienke do starylizacji? i jakie preparaty musze koniecznie miec do dezynfekcji? pomozcie mi dziewuszki jak najszybciej bo malutko czasu mi zostalo

  17. #492
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie

    Edusia w tym temacie chyba coś znajdziesz:
    http://forum.wzorki.info/stylistki-k...salonie-3.html

    Ostatnio edytowane przez samaron ; 23-05-2011 o 16:44


  18. #493

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    jeszcze raz proszę o doradzenie w kwestii pracy , szczegóły 3 posty wyżej .

  19. #494
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Katarynko mi obecnie po prawie dwóch latach pracy pazury zajmują minimum 1,5 godziny, średnio 2, czasem do 3 jeżeli skomplikowane. Nie umiem malować farbami i dopiero uczę się kwiatków akrylowych, a mimo to otworzyłam salonik. na razie lipa pusto, ale ciągle wierzę, że się uda. Po prostu w ramach zachęty porobiłam mnóstwo promocji, dałam cenę maksymalną 80 zł za przedłużenie, oczywiście bez dodatkowych ozdób, np. SW itd. Klientki na zcas nie narzekają i sa z ceny zadowolone. ja się dzięki nim uczę. Zawsze podpytuję, czy moge wyprubowac np. nową metodę frencza i w razie gdyby się nie udało to poprawiam. Z reguły się zgadzają i obie stronyt zadowolone. Moim zdaniem powinnas próbowac mimo wszystko. Z czsem będziesz miała co raz więcej klientek i nabierzesz wprawy od nowa, wszystko idzie się nauczyć ODWAGI
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  20. #495

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    dziękuje Ci. fakt dostałam telefon, pani mnie przeprosiła że sie nie wyrobiła i przełożyłyśmy spotkanie na jutro

  21. #496
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    katarynka i jak, rozwinęła się coś ta Twoja sprawa?

    A ja idę na całość i będę podnajmować stanowisko w lokalu, gdzie jest fryzjer i solarium Tzn. brat będzie podnajmował i mnie zatrudniał Wynegocjowałam fajną cenę, do tego przez 2 m-ce przez pół będę płacić, więc zobaczymy... Mam zamiar robić i pazurki i makijaż, więc może jakoś to będzie... oby

  22. #497
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    wiesienko gratulacje, zobaczysz , ze się uda, ja zaczęłam od zera też , już się pochwaę, że jestem w nowym miejscu Po niedzieli wstawię foteczki. Robię same pazuraski na razie zarabiam tylko na czynsz i na paliwo i materiały, ale nie dopłacam do tego jupiii. najpierw byłyśmy same na takim za du** , ale teraz jesteśmy z fryzjerką na pięterku hihihi i zaczyna się ruch
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  23. #498
    Nałogowiec Avatar lenanails
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kąty wrocławskie
    Postów
    448

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ja może jeszcze w tym miesiacu rusze u koleżanki w salonie fryzjerskim z pazurkami, co prawda nie ejst w centrum mojej miejscowości ale na jednym z dwuch dużych osiedli domków ma swoje klientki od których wyszedł pomysł pazurków więc od tego sie zaczeło ja mam swoje stałe klientki wiec mam nadzieje że jakoś to będzie. Część rzeczy już zakupiłam niektóre mam od siebie z domu np lampe i ozdoby kilka innych pierdół, biurko niedługo będzie ale zostały mi jeszcze 2 fotele do kupienia pochłaniacz i lampa bezcieniowa, ale to kwestia pieniędzy ale mam andzieję że brakująca kwota niedługo znajdzie sie na moim koncie wszystkim dziewczyna otwierającym jak i tym juz otwartym życzę powodzenia

  24. #499
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Własny salon

    Witam wszystkich. Piszę bo nie wiem co mam ze sobą zrobić. Odkąd pamiętam, uwielbiam paznokcie i pracę przy nich: Malowanie, ozdabianie i takie tam... Rok temu dostałam od męża na imieniny zestaw do stylizacji paznokci metodą żelową. Udało mi się kilka razy go użyć i sądzę że nie wyszło mi to tragicznie. W końcu zdecydowałam się na zrobienie sobie kursu ze stylizacji paznokci, zaczynam za parę dni.

    Obecnie pracuję w branży odzieżowej, chciałabym bardzo zmienić pracę i tak się zastanawiam nad "paznokciami". Czy mam jakiekolwiek szanse żeby pozyskać własne klientki i zacząć pracę w tym kierunku
    Wszędzie czytam: do odważnych świat należy... CZY TAK JEST RZECZYWIŚCIE?

  25. #500
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Własny salon

    Moim zdaniem jest tak!
    Chociaż ja należę raczej do ostrożnych ludzi. Zawsze widzę więcej przeciw niż za.
    Mówisz , że zajmujesz się całkowicie inną branżą. Uważam , że to , że zrobisz kurs i kupisz sobie zestaw startowy nie oznacza , że będziesz dobrą stylistką. Nie mam zamiaru tutaj podważać Twoich zdolności ani tłamsić Twojego zapału. Uważam tylko , że na wszystko potrzebny jest czas... doświadczenie... Co innego zrobić sobie paznokcie a co innego płynąć od razu na głębokie wody. Musi upłynąć trochę czasu zanim nabierzesz praktyki, umiejętności doboru materiału , kolorystyki...
    Sama nie jestem z branży ( mam całkiem inny zawód) ale to mnie nie przekreśla. Myślę , że jeżeli będę na tyle uparta to osiągnę sukces. I w Twoim przypadku pewnie będzie tak samo!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 13:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •