Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 111718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 501 do 525 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

  1. #501
    Rozkręcanko Avatar Blite
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Strzelin k. Wrocławia
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Własny salon

    Oczywiście, że warto spróbować! MImo wszystko odradzam zakłądanie salonu zaraz po kursie. Lepiej poćwiczyć w zaciszu domowym na znajomych, jak dojdziesz do wprawy, poszerzyć dziłalność na dojeżdżanie do klientek, ew robienie u siebie w domu, dopiero później myśleć o salonie Robienie paznokci to fach, którego nie da się nauczyć w kilka dni kursu. Ćwiczyć, obserwować, jak zachowują się efekty Twojej pracy. Próbować różnych materiałów, technik. Tak to już jest z twórczym fachem, że od razu cuda nie wychodzą, potrzeba praktyki i wprawy Powodzenia życzę, mimo wszystko, długa droga przed Tobą Ale warto, żeli Twoje prace ma cechować świetna jakość i niebanalne pomysły.

  2. #502
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    "przeleciałam" wszystkie strony tego wątku,rozwiało sie kilka moich pytań na temat założenia salonu...może ktoś ma podobną sytuację jak ja i wie coś wiecej na ten temat a mianowicie chodzi o to czy ktos zakladał salon będąc na KRUSie i czy bral jakieś dotacje unijne -kapitał ludzki czy może unijne na pozarolniczą działalność ? ja na razie "czaję" się ,czekam az mój maluch podrośnie i chciałabym zalożyć mobilną dzialalność.... moze macie jakies rady... mieszkam na wsi pod małym miasteczkiem a w miasteczku salonow sporo,wiekszosc ze slabą renomą...ida na kase.Mam zamiar jeszcze skorzystać z kursów ,bo na razie to jestem bez... a ogolnie robię pazurki od 2 lat. W domu mam swoje panie które dojeżdzają do mnie bo blisko głównej szosy.Myślałam o otworzeniu w domu ale ten sanepid itd chyba nie dam rady a wynajęcie to musiało by być centrum a w centrum jest juz z 10 salonów...i jak Wy kobitki widzicie to swoim okiem ?

  3. #503
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Witam dziewczynyMam prosbe.Zakladala ktoras z was swoj salon kosmetycznyProsilabym o liste urzadzen i reszty rzeczy jakie sa potrzebne.
    Dziekuje!

  4. #504
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    fibbi bez obrazy, ale należałoby najpierw przeczytać cały temat, bo tam na pewno coś znajdziesz ;p

  5. #505
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    wszystko podane jest jak na tacy, poczytaj temat, wynotuj sobie potzrbne rzeczy a jesli czegos nie znajdziesz, zapytaj...na konkretne pytanie napewno Ci dziewczyny odpowiedza, ale nikt nie bedzie pisal tego samego co wyzej...jestesmy leniwetaki już nasz urok, albo zaleta-niezaśmiecania forummiłej lektury zycze

    "dla chcącego nic trudnego"

  6. #506
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    fibbi ale to chyba ty powinnaś wiedzieć jakie zabiegi chcesz tam wykonywać i na jakich sprzętach dane usługi sie wykonuje Bo chyba masz jakies pojęcie jak sie zabierasz do otwarcia salonu no chyba ze go nie masz Trochę dziwne pytanie jak dla mnie

  7. #507
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    elaxx76 mam pojecie,mam liste ale chcialam porownac i zobaczyc czy czegos mi nie brakuje!
    W kazdym razie dziekuje za pomoc widze ze to za trudne co dla niektorych!

  8. #508
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    fibbi, ja moge zrobicCi liste potrzebnych rzeczy do salonu...
    wata, płatki kosmetczne, zmywacz,aceton...
    kochana, nie denerwuj sie skoro sama masz problem zeby usiasc i pomyslec co Ci potrzebne, to nie dziw sie dziewczyna...lista moglaby byc dluga jak rzeka..
    moja rada jest taka wypisz sobie zabiegi ktore bedziesz wykonywala w swoim gabinecie i do pomysl co potrzebujesz do kazdego, bo zrozumiem ze pojecie o tym masz...i tak np. wezmy najprostrzy manicure, zaczynasz od mycia rak, wiecrzydałoby Ci sie mydło, no nie... potem przechodzisz do dezynfekcji, wiec srodek odpowiedni, nastepnie zmywamy lakier(platki kosmetyczne, zmywacz, aceton, jakby lakier nie schodzil)przechodzimy do opilowania kształtu, co nie wiec potrzebny bedzie CI pilnik, teraz pomysl jaki dokladnie wolisz kształ, juz wg wlasnego uznania, po opilowaniu masz moczenie(miseczka do manicuru, mydlo)potem odsuwamy skorki i wycinamy (patyczek drewniany, dłutko czy kopytko-czym tam wolisz- i cązki do wycinania)matowimy płytke paznokcia wiec moze jakis bloczekpozniej odtłuszczamy czyli cleaner i płatki i malujemy, i tu przydałby Ci sie lakier do paznokci, podkład i nawierzchniowy, na koncu aplikujemy oliwke na skorki....
    aha no i zeby wykonac taki manicure potrzebyn bedzie Ci dodatkowo, stolik do manicurku, lampka, podkładka pod dłonie, na to recznik jednorazowego uzytku....
    mam nadzieje ze pomogłamstarałam się bynajmniej

  9. #509
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    skoro masz liste to jakis zarys masz, i powiem Ci szczerze ze to ciezko jest zaplanowac sobie dokladnie, wyjdzie w praniu czego Ci brakuje, bez stresu, wtedy bierzesz i automatycznie notujesz....

  10. #510
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Dokładnie jak Paulka napisała chyba jakieś podstawowe rzeczy masz a reszta wyjdzie w praniu . Nawet nie napisałaś jakie zabiegi chcesz wykonywać w tym salonie chyba każda z nas robi co innego bo nie tylko wszystkie z nas zajmuja sie samą stylizacja paznokci w salonie . Takze mogłaś troche bardziej sie postarać i bardziej jaśniej zadać swoje pytanie .

    zreszta kazda z nas uzywa czegos innego to mamy wszystkie ci listy zrobic ze wszystkim Bez urazy kochana ale nie ma sie co fochać

  11. #511
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ja tez sobie usiadlam ostatnio i9 myslalam czego bym potrzebowała i tak na dorba sprawe to wiadomo co ze sprzetow i akcesoriów, produktów, ale np musisz brac tez pod uwagte srodki czystosci, jakies pojemniki, ozdobne świeczniki itd. także ciężko jest tak powiedzieć, co potrzeba, bo w koncu salon tez musi miec w sobie jakis charakter, zeby wnetrze zaciekawilo klienta. Czytając Twój wcześniejszy post odniosłam wrażenie jakbyś w ogole nie przeczytała wątku, dlatego moja odpowiedź tak zabrzmiała. Nie ma się co obrażać Wystarczy sprecyzwoać pytanie

  12. #512
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    nie obrazam sie dziewczyny,dziekuje za pomoc.
    Ja myslala o salonie kosmetycznym ogolnym nie tylko o robieniu paznokci.

  13. #513
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    fibbi to co juz tam chcesz to sobie zrobisz...bedzie Ci latwiej jak najpierw wypiszesz sobie co bedziesz robic a potem potrzebne do tego rzeczy, przyklad masz wyzej..powodzenia zycze

  14. #514
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie

    dziewczyny mam taki dylemat...skonczlam szkole kosmetyczna a takze wizaz odylam duzo praktyk i co do prowadzenia salonu jestem pewna ze sobie poradze... tzn pielegnacyjne rzeczy wszytsko super ale nie czuje sie w pazurkach skonczylam kursy zel,akry fiber. ale kurcze nie cwicze tego na tyle aby robic to za pieniazki no i nie mam wprawy i chyba nawet zbytnio determinacji... chce isc na kursik ejszcze ale to bardziej dla samej siebie... czy myslicie ze salonik utrzyma mi sie gdybym zatrudnila dziewczyne na pazurki choc na umowe zlecenie a z czasem i na stale? chce salonik kosm-fryzj z wizazem ,gdzie zajme sie od A do Y Panna mloda poniewaz stylizacje ubioru i kurs Panny mlody specyfikacji ukonczony...
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 09-08-2011 o 19:01

  15. #515
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    robic dobre pazury to sztuka....
    dlatego ja dopiero teraz - 2 lata po szkole kosmetycznej i po kursie tez dwa lata, po robieniu na lewo pazurow odwazylabym sie na salonik (nad czym gleboko i intensywnie mysle bo maly mi juz dorasta) jestem zdania ze od razu po szkole kosmetyczka mozna byc ale stylistka - ciezko. Wykonać zabieg na twarz - pikuś, zrobic dobre pazury tu trzeba sie wprawic i to mocno... nie mowiąc o czasie ktory musi byc dopracowany i krotki... jesli uwazasz ze dasz rade oplacic wszystko i salon i pracownika - a ponoc pierwszy rok jest bardzo trudny - to jak najabrdziej zatrudnij kogos. Zawsze mozesz sie douczyc przy kims. a przy okazji zacznij bywac na jakichs szkoleniach choćby forumowych z ktorych troche wyniesiesz

  16. #516
    Rozkręcanko Avatar mikusia08
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Poznan/okolice
    Postów
    73

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    tak wlasnie poomyslalam o kursie jeszcze na pazurki dodatkowym...na forum narazie nic nie ma w Poznaniu a szkoda jesli sa dziewczyny z Pn i wypatrzyly ciekawy kurs to piszcie))
    no wlasnie co do kosztow sie zastanawiam gdybym dostaladofinansowanie to pomoc w wysokosci tys jest przez 6 miesiecy...musze to przemyslec choc nie ukrywam bardzo bym chciala umiec je robic samodzielnie=perfekcyjnie

  17. #517
    No to..wpadłam Avatar karolinka0410
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    108

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    mam problem dostałam dziś propozycje pracy w sumie nie wiem czy to można tak nazwać dostałam możliwość dzierżawienia stanowiska za 400zł miesiecznie tylko sama musiałabym opłacać sobie wszystkie składki ogólnie chciałabym robić to co lubie ale w tej chwili mam stabilna prace zarabiam ok 1500zł i boję sie że to nie wypali z tymi paznokciami i zostane całkiem bez pracy a w tej sytuacji jakiej sie znajduje pieniążki są nam potrzebne bo budujemy sobie nasze gniazdko z mężem co powinnam zrobić pomóżcie ;/

  18. #518
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Mikusia jeśli masz szansę, to może byś pomyślała o zatrudnieniu pracownicy niepełnosprawnej? Może 2 lub 3 grupa. Zyskujesz, zwrot za składki zus+ dopłacanie do pensji pracownika, na 3 grupie mniej, ale przy drugiej jest to ok 1000 zł zwrotu do pensji., Z tym, ze to zwraca pfron i czasem dopiero po pół roku, bo u nich takie głupie wymagania, papierologia.
    Ja pracowałam pół roku z kosmetyczką. Ja pazury, ona zabiegi i ona mnie zostawiła niestety, wyniosła się , dlatego lepiej by ci było z pracownikiem,bo jednak by musiał prosić o wypowiedzenie, zawsze to 2 tyg na znalezienie nowego.

    Karolinko, a nie mogłabyś zostać tam gdzie pracujesz, a tu podnająć stanowisko kilka razy w tygodniu? Np. w godzinach, których nie pracujesz. Na początku mogłoby to Ci pozwolić przekonać się do klientek. Składki zus opłaca ci wtedy twój obecny pracodawca, a Tobie ileś tam zostaje do dopłacenia. Wiem, bo tak robił mój szef kiedyś pracował jako przedstawiciel handlowy w oponach i miał budkę z kebabem.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  19. #519
    No to..wpadłam Avatar karolinka0410
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    108

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    już też o tym myślałam jedyny dzień kiedy by mi pasowało to sobota bo tak to cały tydzień pracuje i to jeszcze na dwie zmiany nie wiem czy by ta babka poszła na taki układ no i jeszcze dwie sprawy nie wiem ile ona by wzięła za te kilka dni w miesiącu a po za tym nie mam zrobionego żadnego kursu a nie wiem czy tak można ktoś doniesie i co jeśli wparuje jakaś kontrola

  20. #520
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Karolina ja coś Ci po ciuchu powiem. Od pół roku podnajmuję na czarno stanowisko u fryzjerek Mało tego nawet się reklamuję, a klientki tego salonu to urzędniczki Dygam tylko przed tymi z urzędu pracy, ale na razie żadnej nie miałam . Nie stać mnie na zusy, bo pazurki klepię około 10 sztuk miesięcznie. Po nowym roku dopiero otwieram biznes. Fryzjerka , u której podnajmuję o tym wie. Nie jestem codziennie, zwykle 4 dni w tygodniu , bo mam pole i tam pracuję. Godz 8-15 . płacę 350 zł/mieś z dołu, czyli po przepracowanym miesiącu+ opłaty, ale to nie wiem ile, bo jeszcze nie spisywali, pewnie wyjdzie z 50 zł na kwartał .
    Kontrola owszem np. z sanepidu. Ale to po około roku, lub gdy ktoś naśle. Ja tak pracuję i oczywiście cenę pazurków mam adekwatną do tego, że nie mam składek. Czyli od 40-80 zł za żele stopy i dłonie. Mam jeszcze mani, ale prawie nie robię.
    Ewentualnie zaproponuj pracę na procent od klientki. czyli kobieta Ci podnajmuje miejsce, a ty jej odpalasz procent za klientkę, która u niej zrobisz. Może Ci ona naganiać klientki i wtedy obie zyskacie. wiadomo, że materiały Twoje, koszt dojazdu i czas to zarobek dla Ciebie.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  21. #521
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ja coraz częściej się zastanawiam nad robieniem na czarno :/ Dostałam kolejną propozycję wynajęcia kącika w salonie 50m od mojego domu i jest to naprawdę okazja. Ale na opłacenie składek + wynajmu mnie nie stać, bo podobnie jak Karolinka mam też inne zajęcia i mogłabym być w salonie tylko 3 dni w tygodniu i to na pewno nie "24h/dobę" bo studiuje 2 kierunki i muszę się też uczyć przykre, że takie osoby jak my spotykają same trudności finansowe

  22. #522
    No to..wpadłam Avatar dianka11
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Witam wszystkie stylistki i włascicielki salonów jestem nowa użytkowniczką tego forum przeczytałam cały wasz post dużo sie dowiedzialam i dało mi to sporo do myslenia ponieważ od paru msc zajmuje sie stylizacja paznokci ukończyłam trzy kursy i moje marzenia siegaja salonu, stylizacja paznokci,solarium,kosemtyka gdzie mam dziewczyne która by wykonywała zabiegi oraz wizaż ale póki co czytając wasze opinie,rady stwierdziłam że zaczne od mobilnego saloniku to bedzie pierwszy krok z racji tej że nie uważam sie za wielka stylistkę po trzek kursach wiem że musze sporo ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć,czy któras z was prowadzi salon mobilny?prosiłabym o kontakt w sprawie co i jak jak zacząć i wiele innych pytań związanych z otworzeniem takiej działalnosci równiez o dofinansowanie na jakiej zasadzie moge dostać.bardzo prosze o pomoc

  23. #523
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie

    Dziewczynki tak na szybko zapytam bo wniosek mam juz w rece na dotacje z pup. Ile procent otrzymanej dotacji mozna maksymalnie przeznaczyc na remont lokalu
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 18-07-2012 o 11:56

  24. #524
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    ja na razie też mogę pomarzyć o własnym salonie. ale z ciekawości to czy ktoś wie ile i co trzeba płacić jesli bym pracowała tam gdzie pracuje na pełen etat i chciałabym u kogoś mieć dodatkowo swoje małe stanowisko tak jak pisałyście na 3-4 dni w tygodniu tylko na pazurki bo nic innego nie robię? byłabym wdzięczna za pomoc bo już od jakiegoś czasu o tym myślę i niewiem gdzie pytać
    i pytanie jeszcze jedno mam jeśli dojeżdżacie do klientek to jak liczycie za dojazd od km? w tą i spowrotem?

  25. #525
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Jezeli masz SWÓJ kącik i chcesz pracować dla sibie to musisz założyć własna działalność gosp w Urzedzie Miasta. Potem do Urzedu Skarbowego wybrać forme opodatkowania i do ZUSu. Miedzyczasie też sanepid, ale jeśli w lokalu jest już salon fryzjerski lub kosmetyczny to nie ma żadnego problemu Do ZUSu co miesiąc musisz płacic niecałe 400zł przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności, plus podatek (kwota w zaleznosci od formy opodatkowania), no i oplaty za lokal. A pracując u kogoś na cały etat, to właściciel opłaca za Ciebie skladki i inne rzeczy
    A jeżeli chodzi o salon mobilny, to gdzieś doszły mnie słuchy, że wymogi sanepidu co do takiego typu działalnosci sa takie, by narzedzia po kadym użyciu zostawiać u klienta.

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 13:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •