Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 1218192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 526 do 550 z 589

Temat: Jak założyć własny salon?

  1. #526
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Madziullka ale chodziło mi o to że ja pracuje na pełen etat w firmie [nic związanego z kosmetyką] i jak to jest jeśli bym chciała na 2 3 dni w tygodniu dodatkowo robić pazury? czy jakiś podatek, składki trzeba płacić?

  2. #527

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Z tego co ja wiem to jak jesteś zatrudniona w jakiejś firmie na cały etat a chcesz otworzyć swoja działalnośc to możesz i opłacasz tylko zdrowotne w ZUSie( ja tak miałam kilka lat w stecz)Zdrowotne wtedy było ok.200 zł. Nie wiem jak jest teraz.Tylko tak mogłam Ci podpowiedzieć

  3. #528
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Tak jak napisała Edit się zgadza. Tylko płacisz część zusu bo pracodawca płaci za Ciebie też coś, ale musisz zarejstrować sobie normalnie działalność i płacić regularnie podatek i zus.

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  4. #529
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Postów
    154

    Domyślnie

    no a ten podatek to wtedy jak? tzn ile?

    a ile podatku? i wtedy co miesiąc?
    Ostatnio edytowane przez asia ; 01-09-2012 o 22:55 Powód: 2 posty tego samego uzytkownika pod sobą

  5. #530
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Możesz sobie wybrać jedna z trzech form opodatkowania. Ryczałt, karta podatkowa albo ewidencja przychodów i rozchodów. Dla nas- stylistek i salonów kosmetycznych najlepsza jest karta albo ryczałt. Karta polega na tym, ze masz stala kwote podatku bez wzgladu na przychod. Nic nie liczysz, nic nie zbierasz. Ustalana ona jest na podst liczby mieszkancow, zakresu uslug, liczby pracownikow itd. Ale jezeli ta ustalona kwota nie przewyrzsza Ci ktorejś tam skladki zus to wogole tego podatku nie płacisz. Z tym, że wtedy zus placisz do klonca kazdego miesiąca, a nie do 10go. O tym powie Ci dokładniej osoba w Twoim USkarbowym, która odpowiada za karte podatkową.
    Z ryczałtem jest troszke trudniej, bo tu masz 8% od ogolnego przychodu i 3.5% od sprzedaży produktów. Ale nie możesz sobie odliczyć opłat ani rachunków. Z tym że mozna zrobić tak jak w karcie, żę jezeli kwota podatku nie przewyzszy Ci tej skladki to nie muszisz tego placić. Mam nadzieję, że w miare jasno to przedstawiłam. W razie pytan, możesz spakojnie udać się do US i oni tam wysztko Ci wytłumacza I wcale tam nie jest tak starsznie jak sie slyszy

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  6. #531
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    pow. sokołowski
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał seqoya Zobacz post
    Oczywiste, ale warto napisać, książeczka musi być podbita, a jak podawać będziesz kawę klientkom, to musisz mieć dodatkowe badanie wbite w książeczkę
    I oczywiście jeśli kawa będzie w filiżankach, to konieczny autoklaw (takie wymogi) lub jednorazowe kubeczki
    Kurczaki, autoklaw do filiżanek a nie wystarczyłaby zwykła mała zmywarka Przecież to urządzenie też idealnie wyparza wszelkie zarazy

    PS. Sorki za wpis po trzech latach, ale czytam to forum od kilku tygodni niemal nałogowo, bo sama myślę o podobnej działalności, tylko że do tego jeszcze długa droga... Jestem dopiero przed pierwszym kursem z wizażu i stylizacji, a myślę bardzo intensywnie o mani i pedi, zgapiłam się trochę i... ale to opowieść na inną bajkę

  7. #532
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    To już dawno i nie prawda teraz nie trzeba mieć aktoklawu, tylko wystarczą preparaty płynne do dezynfejcji a kawkę, herbatke można pić, tylko, żę prawnie nie w miejscu wykonywania zabiegu, albo w pomieszczeniu socjalnym

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  8. #533
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    pow. sokołowski
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ufff Chociaż daaaawno temu ( jakieś sześć lat) robiłam sobie pazurki w salonie i miałam przyjemność picia kawki w trakcie mozolnej pracy stylistki

  9. #534
    Debiutantka Avatar myfoonia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tłuszcz
    Postów
    4

    Cool Odp: Jak założyć własny salon?

    dziewczyny mam zamiar po nowym roku otworzyć własny salon. Będę miała na to około 80 tys. ale nie ukrywam , że strasznie się boję, że nie wypali. Boję się , że koszty comiesięczne zjedzą mnie zanim zdołałabym się wybić. Polecacie ten biznes czy lepiej myśleć o czymś innym?

  10. #535
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Salon kosmetyczny z jakiego rodzaju zabiegami? Ja mam same dłonie i stopy, mieszkam w 50tys miescie, a salonów kosmetycznych mam 70, w ktorych są paznokcie jest ok.60 W każdym biznesie istnieje ryzyko, ale bez niego nie ma zabawy
    Kosmetyczki, stylistki paznokci i fryzjerki pracują głownie z kobietami,a to są takie istoty, które zawsze znajdą kase na to by się upiekszyć zawsze takie jest moje zdanie trzeba uzbroić się w stalowe nerwy, bo moze nie być lekko, ale strasznie też jakoś nie bedzie. Masz duży kapitał na początek, więc radzę rozmyśnie go zużytkować i może odłożyc kilka tysiecy na 3 pierwsze miesiące rozruchu na opłaty i inne koszta. A potem juz bedzie tylko z górki, pod warunkiem, że bedziesz lojalna wobec klienów i przede wszystkim dobra w tym co robisz

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  11. #536
    Debiutantka Avatar myfoonia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tłuszcz
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    interesują mnie zarówno pazurki, dłonie stopy, jak i zabiegi na twarz + wizaż, rzęsy, enna . Może ciało, ale to się jeszcze okaże. Wolałabym jak najbardziej kompleksowo , ale zobaczymy na co starczy, a oczywiście mam zamiar zostawić pieniądze na jakieś pół roku, żeby być wypłacalna.Ale cały czas boję się takiej inwestycji.

  12. #537
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Zbadaj rynek w swojej okolicy: ile jest salonów ksmetycznych, jak dobrych z opinni itp. Strach w takiej sytuacji jest rzecza naturalną, kazdy boi się porażki i utopienia swoich pieniedzy ale trzeba próbować. Na początek skup sie na najważnijszych zabiegach typu: paznokcie, dłonie, stopy, makijaż i henna. Potem zacznij rozszerzeć działalność. Nie ma sensu brać na swoje barki miliard zabiegów, jezeli bedziesz w salonie tylko Ty. Powoli przemyśl jak wszystko ma wyglądać, analizuj po kilka razy, pytaj, a napewno wszystko bedzie super

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  13. #538
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    to rowniez zalezy od tego czy masz swoj lokal czy bedziesz wynajmowac etc. a jakie inne opcje rozwazasz?

  14. #539
    No to..wpadłam Avatar mar-kos
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Dużo zależy od tego i w jakiej jakości zamierzasz oferować.
    Jedna z naszych klientek otwierała salon w 75tysięcznym mieście i powiem szczerze że miejsce miała fatalne, na nie uczęszczanej ulicy z daleka od centrum, a na dodatek w okolicy były juz 2 salony.
    Zainwestowała kupę kasy w sprzęt i wyposażenie co jej się opłaciło. Wiele Pań skusiło się na jej zabiegi głównie poprzez spoglądanie przez szybkę wystawy
    Po 2-3miesiącach w sezonie wybiła się na tyle, że do domu wracała często po 20
    Tak więc jeśli jesteś pewna swoich umiejętności, możesz śmiało próbować.

    Zostań fanką na facebook'u | Sprawdź naszą ofertę sklep.mar-kos.pl

  15. #540
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał Madziullka Zobacz post
    To już dawno i nie prawda teraz nie trzeba mieć aktoklawu, tylko wystarczą preparaty płynne do dezynfejcji a kawkę, herbatke można pić, tylko, żę prawnie nie w miejscu wykonywania zabiegu, albo w pomieszczeniu socjalnym
    Możesz napisać coś więcej, skąd masz taką informację. Będę wdzięczna

  16. #541
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    W sanepidzie możesz spokojnie o to pytać. Taka informacja jst rownież w "rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia ... (jakiegos tam) o wymogach sanitarnych w salonach fryzjerskich, odnowy biologicznej, salonach masaży, tatuażu i kosmetycznych".

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  17. #542
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Co do autoklawu to zalezy od miasta i praktycznie Pan z sanepidu , u mnie w Żarach w Lubuskiem jest tak , iż jeśli nie naruszam ciągłości tkanki ( cążki , przekłuwane uszu , piercing , makijaż permanentny) nie musze mieć autoklawu jedynie płyny do moczenia. Przyznam sie chciałam sie bawić w autoklaw albo podpisac umowe ze szpitalem , ale same Panie w sanepidzie zasugerowały mi iż tylko jeden salon kosmetyczny w 50 tysiecznym mieście ma autoklaw i zrezygnowałam , do skórek mam frezarkę a innych zabiegów z naruszeniem tkanki nie przeprowadzam.
    Co do picia kawy to żadnych problemów .. ba nawet pytan na takie tematy nie było a to oczywiste iz jak ja robie pazury to czesto klientka popija kawe czy wode owszem filizanke ma na stoliczku obok biurka. Bardzo czesto klientki przychodza i na wejsci już prosza o kawe , wiec nie wyobrazam sobie inaczej;-)
    Ostatnio edytowane przez Camilla ; 12-09-2012 o 02:29

  18. #543
    Wczytuje się Avatar nemanti3d
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Holandia, Helmond
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Nawiązując do tematu założenia salonu chciałam zapytać, czy orientuje się ktoś z Was jak zakłada się salon w Holandii.Chciałabym założyć coś własnego za jakiś czas a nie mam pojęcia jak tu to wygląda.Proszę o pomoc jeśli coś wiecie

  19. #544
    Szkoleniowiec Avatar Madziullka
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Puławy
    Postów
    198

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Podpisać umowe o utylizację odpadow skarzonych ( czyli tych z krwią) można z firmą zajmującą sie tym albo dogadać się z jakimś gabinetem stomatologicznym, gdzies czytałam ze to kosztuje ok 24zł miesięcznie ale to nie jest mus

    Instruktor Eclair Nails
    III miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Początkujący Beauty Forum 2011
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Nail Design Beauty Forum 2012
    II miejsce Polskie Mistrzostwa Pink & White Salon Wiosna 2013
    www.madziulkanails.blog.onet.pl

  20. #545
    No to..wpadłam Avatar Honey
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    DE
    Postów
    290

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    A czy jest duzy popyt na taka usluge ?

  21. #546
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał Chanti25 Zobacz post
    Mam pytania ...
    A więc w końcu będę mieć swój salon fryzjerski z stanowiskiem do pazurków
    I mam prośbę czy ktoś wie jakie muszę mieć pozwolenia , bąż jakie są wymagania? Salon jest malutki będą tylko dwa stanowiska fryzjesrskie i stolik dla stylistki ok 35m2. Prosze o porady, bo nawet nie wiem czy toaleta moze byc tylko jedna i czy umywalka musi być w osobnym pomieszczeniu czy w WC?
    Z góry dziękuje
    Projekt salonu i Sanepid
    • Projekt przedkładasz do Sanepidu w celu akceptacji. Potem będzie Cię czekał odbiór, na który przychodzi urzędnik Sanepidu.
      (Jeżeli przejmujesz pomieszczenie gdzie był już wcześniej salon kosmetyczny lub fryzjerski, to nowy projekt nie jest w Sanepidzie wymagany, wystarczy zgłoszenie do Sanepidu i odbiór.)
    • Twój salon kosmetyczny powinien mieć wydzielone miejsce na poczekalnię, garderobę dla klienta i osobną szatnię dla personelu, przy czym dla personelu powinny być osobne szafki dla ubrań zewnętrznych i fartuszków roboczych.
    • W projekcie powinna być wydzielona część socjalna do spożywania posiłków i druga do czyszczenia narzędzi itp. W obu pomieszczeniach przez Sanepid jest wymagany dwukomorowy zlewozmywak. Musisz mieć też małe pomieszczenie (brudownik) na trzymanie środków czystości, wiadra, miotły itp. Również i tam musi być kran z bieżącą wodą i podest na wiadro o wysokości 50 cm od podłogi.
    • W salonie muszą być przynajmniej dwie ubikacje z umywalkami - dla klienta i dla personelu, każda osobno zamykana. W salonie gdzie wykonuje się zabiegi na całym ciele wymagany jest prysznic dla klienta.
    • Podłogi i ściany (przy zmywakach) powinny być wykonane z materiałów, które łatwo można dezynfekować. Do takich materiałów zalicza się np płytki ceramiczne, które są najczęściej stosowane do tych celów.
    • Wentylacja odgrywa tu bardzo ważną rolę. Pomieszczenia, w których używa się rozpuszczalników, lakierów itp. muszą być dobrze wentylowane. Do tego celu najczęściej używa się cichych wentylatorów wywiewnych. Wymagane jest również aby wysokość pomieszczeń nie była niższa od 2,6 m.
    • Rozporządzenie 273 Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych możesz pobierać tutaj.


    Droga do Urzędów

    • W Urzędzie Miasta załatwisz zaświadczenie o prowadzeniu działalności. Trwa to z reguły do trzech dni roboczych.
    • Z tym zaświadczeniem udaj się do Urzędu Statystycznego w celu wydania zaświadczenia Regon. Można to załatwić w ciągu tego samego dnia.
    • Z tymi dokumentami udajesz się do ZUS i Urzędu Skarbowego. W wnioskach podajesz z reguły proste informacje a w razie potrzeby można zapytać w informacji danego urzędu.
    • W urzędzie skarbowym musisz wybrać sposób opodatkowania Twojej działalności. Jeżeli masz mniej pięciu pracowników i nie spodziewasz się od razu dużych dochodów warto skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej. Polega to na comiesięcznym odprowadzaniu stałej kwoty podatku. Nie musisz mieć kasy fiskalnej i prowadzisz prostą księgowość. Jeżeli natomiast myślisz o dużym rozmachu od początku uruchomienia swojego salonu warto zastanowić się nad książką przychodów i rozchodów, gdzie sporo wydatków można korzystnie odpisać od podatku. Najlepiej zatrudnić do tego celu księgowa albo skorzystać z usług biur księgowo-podatkowych.




    Pozostałe

    Żeby ostatecznie uruchomić Twoją wymarzoną działalność musisz jeszcze mieć w posiadaniu zaświadczenie o badaniach próbek wody, o pomiarach wydajności i głośności wentylacji mechanicznej, umowę na wywóz śmieci i odpadów

  22. #547
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Cytat Napisał edit7715 Zobacz post
    Z tego co ja wiem to jak jesteś zatrudniona w jakiejś firmie na cały etat a chcesz otworzyć swoja działalnośc to możesz i opłacasz tylko zdrowotne w ZUSie( ja tak miałam kilka lat w stecz)Zdrowotne wtedy było ok.200 zł. Nie wiem jak jest teraz.Tylko tak mogłam Ci podpowiedzieć
    Teraz zdrowotne 278,50

  23. #548

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Dziewczyny, czy któraś z Was słyszała, że teraz aby być właścicielem salonu kosmetycznego należy posiadać wyższe wykształcenie z kosmetologii

  24. #549
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    Ja osobiscie nie slyszalam o czyms takim, wrecz przeciwnie... ze kazdy teraz moze otworzyc swoj salon kosmetyczny niezaleznie od wyksztalcenia.

    "Na otwarcie salonu kosmetycznego może pozwolić sobie nawet osoba bez wykształcenia w tym kierunku. Ważne jest jednak spełnienie wymogów i zapewnienie odpowiednich warunków w salonie.
    Pomimo braku obostrzeń dotyczących kwalifikacji, przedsiębiorca przymierzający się do otworzenia salonu kosmetycznego musi spełnić wymagania sanitarne.Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2004 roku, opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 31 pozycja 273, zawiera szczegółowe informacje na temat wymagań sanitarnych, które musi spełnić salon kosmetyczny."

    Cytowane z: http://www.experto24.pl/firma/zarzad...etycznego.html
    Ostatnio edytowane przez agnieszka-nails ; 26-08-2013 o 16:59

  25. #550
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Jak założyć własny salon?

    nie trzeba absolutnie, otworzyc moze kazdy wlasny salon poki co taka Ustwa nie weszla ze tylko po studiach i to kosm.mozna otworzyc wlasny salon.w chwili obecnej jedna na piec kobiet ma ukonczone studia wyzsze z zakresu kosmetologi majac wlasny salon.wiec nie trzeba sie martwic na zapas.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  2. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06
  3. 26 Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne SALON JESIEŃ 2009
    By Kamis in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 13:10

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •