Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Temat: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Smile Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Witam od dawna prosze narzeczonego o psiaka i długo zastanawiłam sie nad rasa..Miałam kiedyś kundelka ,ale niestety chorował i nie było dla niego juz ratunku..Szukałam szukałam odpowiedniej rasy i znalazłam chow chow taki jest mój wybór .Charakter psiaka z opisów bardzo mi odpowiada pytanie tylko jak to jest z rodowdem..Tak jak pisałam miałam kiedys kundelka i o rodowodzie wiem niewiele a na forach pisza tylko o tym ze rodowód=rasowy pies ..Prosze o pomoc może ktos ma jakaś wiedze na ten temat ...Z góry wielkie dzieki

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    przypuszczam że to nie ten dział ale Ci powiem rodowód to jest takie jakby drzewo genealogiczne w którym określa się pochodzenie psa do czwartego pokolenia wstecz. im lepsi byli ci przodkowie (wg. karty oceny wartości hodowlanej, osiągnięć na wystawach, ich rodowodów) tym lepszy jest rodowód psiaka. liczy się głównie jeśli chcesz wystawiać go na wystawach, jeśli nie, to moim zdaniem spokojnie może być bez rodowodu. te zwierzaczki z rodowodem są oczywiście droższe. co do wpływu rasy lub jej braku na zdrowie psa to powiem Ci że niema na to reguły. psy rasowe zapadają często na choroby typowe dla rasy i są ogólnie wrażliwsze, a "prototyp nowej rasy" jak nazywam kundelka - bierze od obojgu rodziców lepsze geny i jest mniej podatny na choroby niż oni. chociaż to też zależy od egzemplarza

    przy okazji proszę o przeniesienie tego w bardziej odpowiednie miejsce

  3. #3
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    No właśnie nie widziałam gdzie to ogłosznie umieścic..Przepraszam i dziekuje za wyjasnienie

  4. #4
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    dodatkowo, jesli bierzesz psa z rodowodem po rodzicach, a nie ze Ty masz psa z rodowodem i w przyszlosci bedziesz chciala sprzedawac szczeniaki to niestety musisz wyrobic sobie papiery bo takich papierow nie dostajesz od hodowcy, jedynie ksiazeczki zdrowia, szczepien itd.
    Agnieszka

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Jak się chce pieska do kochania to rodowód nie jest do tego potrzebny no chyba że ma to być "maszynka do robienia pieniążków" to tak a niestety rodowód nie da ci gwarancji że pies będzie zdrowy...
    dla mnie wytyczną przy wyborze psa była...miłość od pierwszego spojrzenia i wiedziałam, że to ten jedyny(dokładnie ta jedyna)



  6. #6
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Na forum owej rasy hodowcy pisza iz psy bez rodowodu maja czesto ukryte choroby kurcze ile w tym wszystkim jest prawdy a ile kłamstwa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 18:07

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •