Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Temat: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

  1. #1
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Smile Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Witam od dawna prosze narzeczonego o psiaka i długo zastanawiłam sie nad rasa..Miałam kiedyś kundelka ,ale niestety chorował i nie było dla niego juz ratunku..Szukałam szukałam odpowiedniej rasy i znalazłam chow chow taki jest mój wybór .Charakter psiaka z opisów bardzo mi odpowiada pytanie tylko jak to jest z rodowdem..Tak jak pisałam miałam kiedys kundelka i o rodowodzie wiem niewiele a na forach pisza tylko o tym ze rodowód=rasowy pies ..Prosze o pomoc może ktos ma jakaś wiedze na ten temat ...Z góry wielkie dzieki

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    przypuszczam że to nie ten dział ale Ci powiem rodowód to jest takie jakby drzewo genealogiczne w którym określa się pochodzenie psa do czwartego pokolenia wstecz. im lepsi byli ci przodkowie (wg. karty oceny wartości hodowlanej, osiągnięć na wystawach, ich rodowodów) tym lepszy jest rodowód psiaka. liczy się głównie jeśli chcesz wystawiać go na wystawach, jeśli nie, to moim zdaniem spokojnie może być bez rodowodu. te zwierzaczki z rodowodem są oczywiście droższe. co do wpływu rasy lub jej braku na zdrowie psa to powiem Ci że niema na to reguły. psy rasowe zapadają często na choroby typowe dla rasy i są ogólnie wrażliwsze, a "prototyp nowej rasy" jak nazywam kundelka - bierze od obojgu rodziców lepsze geny i jest mniej podatny na choroby niż oni. chociaż to też zależy od egzemplarza

    przy okazji proszę o przeniesienie tego w bardziej odpowiednie miejsce

  3. #3
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    No właśnie nie widziałam gdzie to ogłosznie umieścic..Przepraszam i dziekuje za wyjasnienie

  4. #4
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    dodatkowo, jesli bierzesz psa z rodowodem po rodzicach, a nie ze Ty masz psa z rodowodem i w przyszlosci bedziesz chciala sprzedawac szczeniaki to niestety musisz wyrobic sobie papiery bo takich papierow nie dostajesz od hodowcy, jedynie ksiazeczki zdrowia, szczepien itd.
    Agnieszka

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Jak się chce pieska do kochania to rodowód nie jest do tego potrzebny no chyba że ma to być "maszynka do robienia pieniążków" to tak a niestety rodowód nie da ci gwarancji że pies będzie zdrowy...
    dla mnie wytyczną przy wyborze psa była...miłość od pierwszego spojrzenia i wiedziałam, że to ten jedyny(dokładnie ta jedyna)



  6. #6
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Na forum owej rasy hodowcy pisza iz psy bez rodowodu maja czesto ukryte choroby kurcze ile w tym wszystkim jest prawdy a ile kłamstwa

  7. #7
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    też sie kiedyś zaczytywałam w tych forach i to sa dla mnie ludzie którzy chcą wytępić wszystkie inne psy tak żeby zostały tylko rasowce z ich hodowli.. nie przypomina wam to czego?selekcja, czysta rasa i te sprawy....?
    kiedyś psy nie miały rodowodów i było ok. To jest ludzki wymysł żeby zbijać kase. A czemu np pies bez rodowodu nie jest rasowy? jest nierodowodowy ale rasowy jak najbardziej jeżeli ma wszystkie charakterystyczne cechy rasy.
    Rasowiec też może mieć ukrytą wadę ale o tym hodowle już nie mówią, nie mówią ile ich psów zdycha, ile jest chorych i usypianych.
    Oczywiście wybór należy do przyszłego właściciela
    Grunt żeby piesek z rodowodem czy bez był kochany



  8. #8
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    niestety sie z wami nie zgodze, rodowod ma duze znaczenie,
    po 1 suka z rodowodem nie moze miec czesciej szczeniakow niz 1 w roku, tak nakazuje zwiazek kynologiczny
    po 2 tak jak jest wyzej wspomniane w rodowodzie jest zapisane kto z kim mial szczeniaczki do 4 miotu wstecz, czyli nie ma prawdopodobienstwa ze szczeniaczek jest z miotu matka + syn np
    po 3 hodowca musi ujawnic wszystkie wady, jezeli jakis maluch je ma nie dostanie rodowodu
    po 4 suka nie jest dopuszczana tylko na zyskow, nie jest nakrecany biznes domowy, w ktorym suka niema odpowiedniej pielegnacji, wyzywienia, w razie W cesarki

    i teraz moj przyklad kupilam shih tzu u babki ktora wlasnie ma "hodowle" domową, ma 3 suki i psa, suki co ruje maja male, brzuchy ciagna juz prawie po ziemi, zreszta jak tak czesto jest miot to te szczeniaczki sa slabsze, zle karmione, jak przyjechalam zobaczyc szczeniaczki to bylo ich 10!
    i policzcie sobie 10 szczeniakow * 650zl (tyle placilam) = 6500zl bez odtracania podatku!
    i dochodze do sedna.... moja Kesi nie dosc ze miala przepukline, ktora musialam operowac, to jest alergikiem, a nadomiar zlego wet stwierdza Atopowe Zapalenie Skóry, czyli ciagly rumien na skorze, puchnace oczka, ciagle drapanie i wylizywanie sobie miejsc gdzie swedzi,
    ma alergie na roztocza
    na to nie ma lekartwa mozna jedynie lagodzic objawy swedzenia i rumienia,
    chyba ze zdecyduje sie podawac jej sterydy, po podaniu na 2 tyg jest spokoj a pozniej znowu na nowo, bo wystarczy ze znajdzie sie tam gdzie jest duzo aregenow to ja na nowo atakuja

    czasami az mi sie serce kraja jak moja mala sie drapie i jezdzi pyszczkiem po dywanie bo wtedy sie drapie kolo patrzalek

    dlatego mowie wam rodowod to nie tylko po to zeby psa wystawiac i wiecej brac kasy za szczeniaka, to nie nabijanie kasy ludziom, ktorzy maja suki tylko do rozrodu
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  9. #9
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    a co się dzieje z takim psem który rodowodu nie dostanie? a no właśnie. To jest biznes i koniec. Niestety na czarno też niektórzy nagminnie rozpładzają psy i czasami wcale nie gorzej jak ci z hodowli choć bywają i przypadki ekstremalne.
    Hodowla to jest sposób na życie i utrzymanie się, nie oszukujmy się, charytatywnie tego nie robią. Suki dopuszczane są wyłącznie dla zysków zarówno w hodowli zarejestrowanej jak i domowej. I nigdy nie ma pewności czy taki pies zachoruje czy nie.

    Takie jest moje zdanie i ja osobiście nie jestem przekonana do hodowli. Ale jeżeli ktoś chce mieć pieska z hodowli to nie potępiam To jest sprawa indywidualna



  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Wybaczcie ale dajcie to w Offtop co? Nie jestesmy Forum Kynologicznym
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  11. #11
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    ok przeniesione



  12. #12
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Z tego co widze dziewczyny różne pytania zadaja Nie zawsze zwiazane z pazurkami ...Wiec chyba nie ma nic złego w moim pytaniu

  13. #13
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Ja jestem za psem z rodowodem a to ze ktos chce z psem jezdzic na wystawy czy pozniej dac do pokrycia nie znaczy ze chce na tym zbic kase i nie kocha swojego psa.Pozatym zgadzam sie z natka 23.Biorac psiaka z rodowodem mamy wieksza pewnosc o jego pochodzeniu,chorobach itd.

  14. #14
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    A jaką rasę byście polecili dla rodziny z dziećmi?

  15. #15
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Najlepiej jakąś łagodną rasę. Pies nie powinien byc agresywny oraz powinien mieć cierpliwy charakter ( wiadomo jakie są dzieci). Tak wieć odpadają rasy niebezpieczne. Warto jest również kupić psa średniego albo wiekszego. Małe są niewskazane ponieważ dziecko może mu zrobić krzywde....
    Polecane są labradory:
    royalcanin.pl/pies/rasy-psow/labrador-retriever

    Sama jestem dumną posiadaczką tego psa. Sa inteligentne, łagodne i bardzo przyjazne

  16. #16
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Cytat Napisał cass Zobacz post
    A jaką rasę byście polecili dla rodziny z dziećmi?
    Na stronie https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml czytałam ostatnio ciekawy artykuł na temat tego, jak najlepiej wybrać rasę psa dla siebie. Rasy zostały tam podzielone na różne kategorie, według których powinno wybierać się psiaka. Przeczytaj sobie ten artykuł, myślę, że powinien Ci znacznie ułatwić wybór Jest dużo łagodnych ras, które jak najbardziej nadają się dla dzieci

  17. #17
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Pewnie, że to nie wyznacznik... Zresztą ja mam oba pieski ze schroniska i kocham je najbardziej na świecie W niczym mi nie przeszkadza, że nie są rasowe. Ostatnio miałam z Tofikiem dużo problemów, bo zaczął bardzo wymiotować i nie chciał nic jeść... Na szczęście jakiś czas temu czytałam akurat o wodobrzuszu na Wodobrzusze u psa ? przyczyny, rokowania, leczenie - zoovit.pl i skojarzyłam, że objawy się zgadzają. Pojechałam szybko do lecznicy i udało się go uratować Całe szczęście, że trafiłam wtedy na ten artykuł!

  18. #18
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Nie znam się na psich rodowodach ani nic z tych rzeczy, ale dziwi mnie, że miałaś kundelka, a teraz szukasz psa rasowego i to z rodowodem. Ja tam kocham kundelki i uważam, że to najlepsza rasa świata. Jak już weźmiesz czy tam kupisz tego pieska, to pamiętaj, że karmienie szczeniaka wymaga pewnej wiedzy https://www.optymalnystart.pl/articl...mic-szczeniaka Inaczej karmi się dorosłe psy, inaczej szczenięta. Ja o tym nie wiedziałam i omal nie zaszkodziłam swojemu psiakowi.

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    A nie lepiej byłoby się zdecydować na psiaka ze schroniska? Wydaje mi się, że śmiało możecie odwiedzić najbliższe schronisko, a szczególnie, że na stronie https://germapol.pl/pl/n/37 możecie znaleźć sobie wskazówki, w jaki sposób zaopiekować się takim pieskiem i jak zdobyć jego zaufanie, które w budowaniu więzi jest bardzo ważne.

  20. #20
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rodowód psa wyznacznik zakupu??

    Ciekawe komentarze. Nie zawsze rodowód będzie wyznacznikiem jakości samego psa. Jedynie to może mieć miejsce gdy chcemy z nim jeździć na jakieś pokazy lub założyć hodowlę. Sam wybór rasy powinien być dobrze przemyślany bo to jedna z najważniejszych kwestii. Nie bierzmy sobie psa, który jest bardzo aktywny w ciągu dnia jeżeli nie jesteśmy w stanie poświęcić mu dużo czasu. W przeciągu kilku pierwszych miesięcy, bez znaczenia na rasę, musimy też zadbać o szkolenie. Wyrobienie odpowiednich nawyków oraz nauka kilku podstawowych komend to podstawa. Jeszcze w kwestii samego odżywiania, nie ma sensu wybierać tanich karm. Później "zaoszczędzone" pieniądze wydamy jedynie u weterynarza. Zdrowie jest najważniejsze dlatego też tak popularna jest karma dla psów Delcon - https://nosem.pl/kategoria-produktu/...la-psa-delcon/ ze względu na jakość jaką oferuje. Wystarczy poczytać recenzje branżowe na jej temat by poznać więcej szczegółów.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •