Pokaż wyniki 1 do 25 z 50

Temat: Przepiłowane paznokcie :(

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Unhappy Przepiłowane paznokcie :(

    Niestety zdarzyło mi się przepiłować paznokcie (ściągałam sobie sama tipsy - pierwszy raz) od tamtego czasu( sama ćwiczyłam na sobie robienie paznokci żelowych) i mam jednak miękką płytkę - co z takimi paznokciami zrobić? zakupiłam nawet lakier "sztuczny paznokieć", ale tak średnio na jeża spełnia swoją rolę..... Wiem, wiem przegięłam z piłowaniem, ale nie wiedziałam że można zostawić nawet trochę żelu dla bezpieczeństwa.... Wtedy jeszcze nie trafiłam na to forum, dlatego teraz proszę o pomoc. Spiłowałam je na krótko, żeby czasem niczym nie zahaczyć o coś.... ale jak niechcący stuknę się w płytkę chce jakoś je przetrzymać bezpiecznie do momentu ( a raczej długiego czasu) zanim odrośnie normalna twarda płytka i nigdy nie popełnie takiego błędu... Będę bardzo wdzięczna za rady doświadczonych Koleżanek

  2. #2
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    oj oj ojjjjjjjjj
    nie zostaje ci nic innego jak czekac az paznokcie odrosna.Radze uzywac odzywek i obcinac na krociutko i w zadnym wypadku nie zakladac zelu czy akrylu na nie dopoki nie zregeneruja sie.No i niestety potrwa to troszke czase

  3. #3
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  4. #4
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    A mam pytanie co do preparatu - w niektórych miejscach pozostała cieniuśka warstwa żelu na paznokciach - tak podejrzewam i już boję się jej piłować.... a tam radzą na niepomalowane paznokcie, więc jak sądze żel tym bardziej nie powinien być..... Jest sens to kupować? Troszkę drogie dziękuje Wam za rady

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    mała radzi, żeby nie kłaść nic na niego, ona jest bardziej doświadczona, ale powiem Ci, jak to wyglądalo u mnie z autopsji. Kolega z kolegą się wygłupiał, a ja stałam blisko i oberwałam w paznokcia ciężką książką. Paznokieć pękł na pół, w domu go spiłowałam i okazało się, że mój paznokieć też jest pęknięty na wolnym brzegu. Oprócz tego pod spodem zrobił mi sie krwiaczek i strasznie bolalo. Niczego nie mogłam dotknąć, bo sprawiało to ból, a paznokieć był cienki i się wyginał. Więc podłożyłam formę i przedłużyłam go minimalnie akrylem. I wiesz co? Przestalo boleć, bo już niczym nie dotykałam do paznokcia, tylko do akrylu, który w pewnym stopniu go chronił. Robiłam tyak kilka razy czekając aż odrośnie i pokrywałam go to żelem to akrylem. Od tamtego zdarzenia minęło ponad 4 miesiące, paznokieć już nie jest pęknięty, ale nadal jest cienki i się wygina, więc ciągle go usztywniam i jest coraz lepiej. Tobie też bym tak radziła zrobić, żebyś się nie męczyła, bo wiem jaki to ból, a wiem, że to pomaga. No ale skoro dziewczyny radzą inaczej to sama nie wiem...
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  6. #6
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Ja tak właśnie myślałam, żeby położyć cienką warstwę przezroczystego żelu na tych krótkich paznokciach - nie chce przedłużać, bo wiem że zaraz w pracy się połamią i będzie ból, ale jak są takie miękkie to jednak boli i często nie da się zrobić prostych rzeczy nie mam akrylu, ale mam żel silikonowy i nad nim myśle - niestety nie stać mnie na razie na taki preparat.... Na pewno jest świetny, ale cóż - ostatnio były wydatki Jeśli bym nałożyła żel na te paznokcie - a płytka nie jest strasznie równa - to nałożyć primer? czy tylko im zaszkodze bardziej?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Pielęgnacja dłoni i paznokci
    By seqoya in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:11
  2. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:57
  3. Paznokcie do oceny {budowa, technika, krzywe paznokcia}
    By mala in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 2252
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 21:41
  4. Modne paznokcie latem :)
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •