Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 50

Temat: Przepiłowane paznokcie :(

  1. #1
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Unhappy Przepiłowane paznokcie :(

    Niestety zdarzyło mi się przepiłować paznokcie (ściągałam sobie sama tipsy - pierwszy raz) od tamtego czasu( sama ćwiczyłam na sobie robienie paznokci żelowych) i mam jednak miękką płytkę - co z takimi paznokciami zrobić? zakupiłam nawet lakier "sztuczny paznokieć", ale tak średnio na jeża spełnia swoją rolę..... Wiem, wiem przegięłam z piłowaniem, ale nie wiedziałam że można zostawić nawet trochę żelu dla bezpieczeństwa.... Wtedy jeszcze nie trafiłam na to forum, dlatego teraz proszę o pomoc. Spiłowałam je na krótko, żeby czasem niczym nie zahaczyć o coś.... ale jak niechcący stuknę się w płytkę chce jakoś je przetrzymać bezpiecznie do momentu ( a raczej długiego czasu) zanim odrośnie normalna twarda płytka i nigdy nie popełnie takiego błędu... Będę bardzo wdzięczna za rady doświadczonych Koleżanek

  2. #2
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    oj oj ojjjjjjjjj
    nie zostaje ci nic innego jak czekac az paznokcie odrosna.Radze uzywac odzywek i obcinac na krociutko i w zadnym wypadku nie zakladac zelu czy akrylu na nie dopoki nie zregeneruja sie.No i niestety potrwa to troszke czase

  3. #3
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498
    Trzeba wierzyć w swe marzenia i cele ... dopiero wtedy się spełnią.
    http://malemetamorfozy.blogspot.com/

  4. #4
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    A mam pytanie co do preparatu - w niektórych miejscach pozostała cieniuśka warstwa żelu na paznokciach - tak podejrzewam i już boję się jej piłować.... a tam radzą na niepomalowane paznokcie, więc jak sądze żel tym bardziej nie powinien być..... Jest sens to kupować? Troszkę drogie dziękuje Wam za rady

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    mała radzi, żeby nie kłaść nic na niego, ona jest bardziej doświadczona, ale powiem Ci, jak to wyglądalo u mnie z autopsji. Kolega z kolegą się wygłupiał, a ja stałam blisko i oberwałam w paznokcia ciężką książką. Paznokieć pękł na pół, w domu go spiłowałam i okazało się, że mój paznokieć też jest pęknięty na wolnym brzegu. Oprócz tego pod spodem zrobił mi sie krwiaczek i strasznie bolalo. Niczego nie mogłam dotknąć, bo sprawiało to ból, a paznokieć był cienki i się wyginał. Więc podłożyłam formę i przedłużyłam go minimalnie akrylem. I wiesz co? Przestalo boleć, bo już niczym nie dotykałam do paznokcia, tylko do akrylu, który w pewnym stopniu go chronił. Robiłam tyak kilka razy czekając aż odrośnie i pokrywałam go to żelem to akrylem. Od tamtego zdarzenia minęło ponad 4 miesiące, paznokieć już nie jest pęknięty, ale nadal jest cienki i się wygina, więc ciągle go usztywniam i jest coraz lepiej. Tobie też bym tak radziła zrobić, żebyś się nie męczyła, bo wiem jaki to ból, a wiem, że to pomaga. No ale skoro dziewczyny radzą inaczej to sama nie wiem...
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  6. #6
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Ja tak właśnie myślałam, żeby położyć cienką warstwę przezroczystego żelu na tych krótkich paznokciach - nie chce przedłużać, bo wiem że zaraz w pracy się połamią i będzie ból, ale jak są takie miękkie to jednak boli i często nie da się zrobić prostych rzeczy nie mam akrylu, ale mam żel silikonowy i nad nim myśle - niestety nie stać mnie na razie na taki preparat.... Na pewno jest świetny, ale cóż - ostatnio były wydatki Jeśli bym nałożyła żel na te paznokcie - a płytka nie jest strasznie równa - to nałożyć primer? czy tylko im zaszkodze bardziej?

  7. #7
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    ja bym radziła odpoczac pazurkom.

  8. #8
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    a masz żel, który nie wymaga użycia primera? Bo większość wymaga i jak go nie nałożysz, to nie będzie się trzymał i zaraz się zapowietrzy. Masz primer kwasowy czy bezkwasowy
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  9. #9
    Debiutantka Avatar Smynio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kielce
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Mam jakiś, który nie wymaga primera, a primer to szczerze nie wiem jaki jest dokładnie - wydaje mi się że bezkwasowy, ale 100% nie daje...

  10. #10
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Jak nie wymaga primera to myślę, że możesz śmiało bez niego
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar kath82
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Postów
    1 046

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    A ja bym radziła posłuchać bardziej doświadczonych koleżanek, nikogo nie chce tutaj obrażać. Ale wydaje mi się, że zbyt cienka warstwa akrylu czy żelu też się nie nadaje bo jest narażona na urazy tzn pęknięcia, zapowietrzenia itp. Poza tym przez nieświadome działanie jeszcze się jakiegoś choróbstwa nabawisz kochana, lepiej sięgnij po jakieś odżywki i witaminki doustne na wzmocnienie paznokci.
    "Kiedy nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się". H. Jackson Brown

  12. #12
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    jeżeli użyje żeli soak off na pewno nie będzie narażona na urazy. A odsłonięty paznokieć moze wyrządzić o wiele więcej krzywdy bo będzie łapał wszystko z otoczenia no i sprawi mnóstwo bólu. I w ten sposób na pewno prędzej czy później przy uderzeniu stanie się tragedia.
    Takie moje zdanie poparte doświadczeniem



  13. #13
    Nałogowiec Avatar joystynka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Świebodzin,wcześniej Będzin
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    a czy normalnych żeli tez można używac do przepiłowanych bądz pękniętych paznokci,bo na pojutrze mam kobitkę,która ma międzynarodowy certyfikat na żele a przepiłowała sobie płytkę ,az się jej pokruszyła na środku pazurka i przyszła szukac ratunku do salonu
    Pokonac siebie jest najtrudniej..

    www.joystynka-tipsy-stylizacja.bloog.pl

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar kath82
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Postów
    1 046

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    jeżeli użyje żeli soak off na pewno nie będzie narażona na urazy. A odsłonięty paznokieć moze wyrządzić o wiele więcej krzywdy bo będzie łapał wszystko z otoczenia no i sprawi mnóstwo bólu. I w ten sposób na pewno prędzej czy później przy uderzeniu stanie się tragedia.
    Takie moje zdanie poparte doświadczeniem
    Też chciałam pisać o tych żelach, ale niestety nie jestem na tyle doświadczona by radzić komuś coś takiego. Dlatego pisałam, żeby lepiej odnieść się do bardziej doświadczonych forumowiczek.
    "Kiedy nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się". H. Jackson Brown

  15. #15
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Joy niby można ale nie ma gwarancji że się będą trzymać. Cienka płytka jest bardzo elastyczna i takie też są żele soak off dzięki temu nie pękają i nie odpryskują zwykły żel jest sztywniejszy i moze nie przetrwać.



  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar kasandra262
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    ostrołęka ,Warszawa
    Postów
    1 032

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    No nie wiem czy mam się przyznawać ale ja też sobie przepiłowałam paznokietki i używam tylko doustnych witaminek i zamówiłam sobie NAILTEK XTRA 15ml NAIL TEK (1389190799) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy i teraz czekam aż mi się zregenerują a bolą niesamowicie,no ale poczekam i przetrwam to , bo to tylko moja wina , aż wstyd się przyznać. A tak w ogóle dziewczyny to długo trzeba czekać na jakiś zauważalny efekt? kiedy przestaną boleć?

  17. #17
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    w sumie to aż ci płytka odrośnie.... troszkę sie tam zregenerują ale żeby były juz w dobrej kondycji to muszą odrosnąć.



  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Ja też bym radziła jednak poczekać aż odrośnie. Tak będzie chyba najbezpieczniej. Jeśli wzmocnisz paznokcie warstwą żelu to może i nie będzie bolało. Ale jak zacznie się zapowietrzać to znowu będziesz musiała piłować i tak w kółko. Lepiej nie ryzykować.

  19. #19
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    wiadomo ze co osoba to inne zdanie
    ale zobacz teraz ma sz juz przepilowane te paznokcie i zeby polozyc zelik musisz je zmatowic (no bo jak inaczej) aa przy tym juz troszke znow go uszkodisz
    nie nakladaj nic,rob sobie moczenia z oliwy z oliwek na cieplo,wmasowoj oliwke.Poczekaj przynajmniej az troche sie zregeneruja i wtedy naloz zelik
    ale nie teraz bo powiem ci ze jak takim twardym uderzysz to mozesz sobie fajnie paznokcia zerwac i szybko onholiozy tez nabawic...
    ale totyko moja rada

  20. #20
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Cytat Napisał sylla Zobacz post
    Ja też bym radziła jednak poczekać aż odrośnie. Tak będzie chyba najbezpieczniej. Jeśli wzmocnisz paznokcie warstwą żelu to może i nie będzie bolało. Ale jak zacznie się zapowietrzać to znowu będziesz musiała piłować i tak w kółko. Lepiej nie ryzykować.
    nie rozumiem, czemu miałoby się zapowietrzać jak prawidłowo zrobi to nie ma prawa nic się zapowietrzyć
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  21. #21
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Ano ma prawo, bo na przepiłowanych, czy cienkich z natury pazurkach masa gorzej się trzyma i powietrze lubi się wkradać.


  22. #22
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Rada jest taka jeżeli będziesz w stanie wytrzymać bez niczego to nie zakładaj, jeżeli nie to załóż. Są dwie szkoły i każda osoba będzie ci doradzać tak lub tak Jedna i druga rada ma swoje plusy i minusy i można gdybać do woli



  23. #23
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    Ano ma prawo, bo na przepiłowanych, czy cienkich z natury pazurkach masa gorzej się trzyma i powietrze lubi się wkradać.
    Sami, ja od moczenia się przez 9 lat kilka godzin dziennie w wodzie z chlorem mam paznokcie cienkie i giętkie jak papier, jak chcę naturalną płytkę utwardzić to tylko soak, bo twardy zaraz odpryskuje jak się paznokieć zegnie. Natomiast jak minimalnie przedłużę i go utwardzę to trzyma się jak beton i powietrze nic a nic nie podchodzi. Oczywiście ja wszystko mówię z autopsji, bo tak to wygląda u mnie, a jak się powinno robić to
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  24. #24
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    To masz podatne paznokcie w takim razie, moje są w miarę twarde, ale jak pomoczę chociaż troszkę albo kawałek za mocno podpiłuję to mi odłazi prawie cały nałożony materiał.
    Ile typów pazurów tyle metod i rad, uniwersalnego rozwiązania nie ma


  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Przepiłowane paznokcie :(

    Może ja się wypowiem nie wiem jakim cudem ale moje paznokcie są prawie zawsze tragiczne po zdjęciu masy. Klientce nigdy nie zrobiłam krzywdy zdejmując, ba, większość zdziera paznokcie sama (zębami, czym popadnie) i nic im nie jest, ja sobie zawsze przepiłowuję tak, że nie mogę potem nic zrobić, paznokcie są jak papier, ale mniejsza o to w krytycznych sytuacjach robiłam nowe przedłużenie na tipsie/formie i nic się nie działo, raczej ulga, bo ból znikał. Nie zapowietrzały się ani żele ani akryle. ALE od niedawna mam żel soak off i to jest dopiero bajer nakładam po zdjęciu masy cieniutko i maluję sobie lakierami. Trzyma się idealnie, uczucie jakbym miała mocne naturalki i zawsze można łagodnie usunąć. Teraz właśnie sobie nałożyłam i trochę ponoszę takie, żeby uszkodzona płytka zrosła

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Pielęgnacja dłoni i paznokci
    By seqoya in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:11
  2. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:57
  3. Paznokcie do oceny {budowa, technika, krzywe paznokcia}
    By mala in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 2252
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 21:41
  4. Modne paznokcie latem :)
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •