Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 46

Temat: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

  1. #1
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Hej dziewczyny!
    Napiszcie co sądzicie o otwieraniu gabinetu kosmetycznego w gminie, która ma ok. 6000 tys. mieszkańców? Powiem tylko, że w okolicy nie ma żadnego, a do miasta jest ok 30 km.

  2. #2
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    no to sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.... byłabyś jedyna



  3. #3
    Nałogowiec Avatar trendy77
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    okolice krakowa
    Postów
    662

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    ja tez mysle ze to bardzo dobry pomysł


    ‎"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
    Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie''

  4. #4
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Hmm Najgorsze jak nie wyjdzie i nie będę miała na spłatę kredytu

  5. #5
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    lepiej spróbować i żałować niż żałować, że sie nie spróbowało....
    zawsze jest ryzyko



  6. #6
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Smile Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    :-) Właśnie tego mi ostatnio brakuje...wiary...Fajnie, że same optymistki tutaj są

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ale z drugiej strony co jak co ale na wioskach nie ma takiego ruchu z paznokciami. Trzeba by najpierw zrobić rozeznanie . Jakie to środowisko. Bo jak przepraszam za określenie "biedota" to nikt Ci nie przyjdzie zrobić sobie pazurków.

    ---------- Dodano o godzinie 18:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:32 ----------

    No to trafiłam sie jedna pesymistka

  8. #8
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ja uważam tak samo jak Emilka

    Do odważnych świat należy!

    Spróbuj, jeżeli dobrze będziesz wykonywała swoje obowiązki to będzie to miało sens Kobiety lubią być zadbane, obojętnie czy to wieś, czy miasto)

    sylla ja tez zawsze byłam taka pesymistką Dopiero dziewczyny kochane z forum pomogly mi odzyskac wiare w siebie
    Sorry za offtopa
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  9. #9
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    no ja przyjęłam że jeśli chce sie otworzyć salon to ma sie już klika klientek... a poza tym raczej na obszarze 30 km klientki by się znalazły kwestia dostosowania cen
    Musisz kochana sobie to przeliczyć..



  10. #10
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Sama jestem naprawdę Qrcze ze wsi i wyniosłam się do miasta bo tam nic nie było... Bleee... Tzn były salony i w ogóle ale jakieś to takie ograniczone brudno i w ogóle feee
    A jak jesteś pierwsza to łohohoo wal jak w dym.. Kobiety wbrew pozorom na wsi też chcą być zadbane ale nie mają takiej możliwości i wyboru a jak zobaczą że robisz fajne rzeczy (oczywiście przystępnie cenowo) to uwierz że się nazbiera klientek.. Oczywiście cudów nie ma co oczekiwać na początku ale myślę że to kwestia czasu.. Muszą się przekonać... aaa i nie zwracaj uwagi na tych co się szlajają po ulicach czy tzw "mohery" bo jak otworzysz coś naprawdę fajnego i będziesz dbała o te kobietki to się zdziwisz ile pięknych pań mieszka na wsi.. to takie nieoszlifowane diamenciki które nie mają odwagi jeździć po świecie i się lansować ale myślę jak ruszysz z atrakcyjną ofertą to wypełzną z domów..
    Jestem zaa interesem na wsi

    Mówiła: dziewczyna ze wsi (a'la biedota <- lańsko za określenie bo to że ze wsi to nie znaczy że człowiek biedny i ograniczony o nieeee!)

  11. #11
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    no ja przyjęłam że jeśli chce sie otworzyć salon to ma sie już klika klientek... a poza tym raczej na obszarze 30 km klientki by się znalazły kwestia dostosowania cen
    Musisz kochana sobie to przeliczyć..
    No właśnie intensywnie myślę i przeliczam i zadaję pytania tutaj na forum bo liczę na to, że znajdą się dziewczyny, które mniej więcej orientują się jak ten biznes wygląda na wsi. W mieście wiadomo konkurencja, na wsi monopol.
    A odnośnie klientek to mam swoje stałe jeśli można tak powiedzieć czyli od imprezy do imprezy, kiedy trzeba się upiększyć. Wiecie co? Zauważyłam jedną rzecz, że kobiety ze wsi wolą jednak iść do salonu niż korzystać z usług kosmetyczki, która przyjedzie do domu. Bierze się to chyba z tego, że one zbyt dużo czasu spędzają w domu i właśnie wyjazd do kosmetyczki jest czymś odmiennym.

  12. #12
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Wieś wsi nierówna ale moim zdaniem masz ogromne szanse, głownie dlatego, że jesteś jedyna w okolicy (nie w pojedynczej miejscowości ale na obszarze 30 km. To jest twój największy atut. Drugim będzie jakość wykonywanych usług. Trzecia sprawa to ceny nie może to być 150 zł za frencha ale tez nie może być 50 zł. najlepiej cos na przełomie ok 70-80-90 zł (musisz wybadać rynek). Możesz tez robić promocje i dawać rabaty. Czwarta sprawa to kontakty i znajomośc rynku - im więcej kobiet znasz tym lepiej bo a będą to twoje potencjalne klientki b. wiesz na co będzie największy popyt c. jeśli cie lubią i dobrze czują sie w twoim towarzystwie- masz przewagę nad salonami w mieści z panią x robiącą pazury
    Warto spróbować póki nie masz konkurencji...



  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Mała Mi przecież za wczasu przeprosiłam. Sama jestem ze wsi. Ale to prawda wieś wsi nie równa. Nie twierdzę że na każdej wsi to biedota. Na mojej to akurat tak jest że dziura zabita dechami i psy d... szczekają . Z tąd takie moje spojrzenie na całą sprawę.
    Smarta jeżeli wybadasz rynek to będziesz mogła dostosować ceny ... Bez konkurencji na pewno interes się rozwinie.
    Jak coś to będę trzymała kciuki

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Sylla ale to nie atak na Ciebie. Nie chciałam żebyś tak to odebrała
    Mi się wydaję że właśnie te babki na wsi potrzebują odważnych osób które uchylą im drzwi do świata wiecie dadzą możliwości rozwoju i upiększenia siebie..
    Choć wiadomo że wyskok z wielkim ekskluzywny spa nie wypali ale mały salonik fajne zabiegi czy coś i to bez konkurencji to marzenie...
    Też będę trzymać kciuki

  15. #15
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Dzięki dziewczyny! Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    I macie rację, że wieś wsi nie równa.Wiadomo, że blisko dużego miasta jest lepiej, bogatsi ludzie itd., tu jest inaczej ale wiem, że spora grupa kobiet jeździ do miasta na zabiegi.

  16. #16
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    ale z drugiej strony blisko miasta=blisko konkurencja
    a po drugie rzadko przyjeżdżają miastowe klientki na wieś bo z reguły maja pod nosem "swojskie salony"
    i tego sie trzymaj bo nie będziesz jakąś tam jedna z iluś tam pań od paznokci ale będziesz ICH panią od pazurków, którą znają i która jest jedna jedyna w okolicy a wyjdzie jedna zadowolona to za nią przyjdą 3 następne bo będą zazdrościć koleżance pazurków hehe



  17. #17
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ale znowu jak się coś zje.... to fama tez pójdzie....tu wszyscy się znają No i nie tylko pazurki,inne zabiegi też by były

  18. #18
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    warto przede wszystkim pod wesela robić, czyli makijaż i pazurki(przydałaby się też fryzjerka).z tych 6000, 3000 to kobiety 1500 w wieku, klientkowym, nawet 1/3 z tego to duuuży rynek. więc warto
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  19. #19
    Wczytuje się Avatar Smarta28
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lubelskie
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Fryzjerki sąI kiedyś rozmawiałam z jedną, że powinnam otworzyć gabinet ale właśnie wszyscy łącznie ze mną boją się tej wsi

  20. #20
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Nie mieszkam na wsi, jedynie na weekendy jeżdżę. Szczerze to nawet nie słyszałam o pomyśle otworzenia gabinetu kosmetycznego na wsi, ale może dlatego, że za mało po świecie chodzę Jak dla mnie to możesz się nawet popytać na wiosce jakby się taki pomysł podobał (tylko zrobić to sprytnie, żeby Cię żadna nie ukradła Ci pomysłu ). Jeżeli dojdziesz do wniosku, że faktycznie byś miała klientów, interes by się kręcił no to jak najbardziej, ale to wszytko to jest kwestia ludzi, którzy tam mieszkają, bo wiadomo jeżeli to jest wioska z filmu "Ranczo" to już widzę jak taka Pani Michałowa albo Solejuk idzie do salonu Tam gdzie jeżdżę na wioskę to salon fryzjerski nie zdał egzaminu. Ale zawsze też można zaryzykować i akurat. Wszystko zależy od tego kto tam mieszka..

    Jestem pośrodku wydaje mi się, że może być ciężko, ale też może się udać
    Trzymam kciuki i pisz jakie postanowienia
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  21. #21
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Gniezna
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ja otworzyłam salonik we wrześniu właśnie w 5000 wsi nie jest za różowo ... na opłaty starcza jak narazie ... jeszcze mam nadzieję że się rozwinie

  22. #22
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    54

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ja też mieszkam na wsi, ale niestety na takiej gdzie każdy każdemu zazdrości....mam swoje klientki, ale nie ma ich dużo, bo jest druga laska która robi bez szkoleń i troche taniej...
    Ale skoro masz możliwość to ryzykuj, do odważnych świat należy

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar olusia87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Nasiedle/Racibórz
    Postów
    280

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Jak już wiele osób pisało zależy jaka to wieś.Sama mieszkam na wsi i w sumie ciężko mi stwierdzić czy u mnie to wypaliło.Do mnie na pazurki żelowe przychodzą tylko moje siostry i koleżanka mamy z pracy przed jakąś okazją żeby jej zrobić jej obgryzki.
    Ale może jakieś takie bardziej pielęgnacyjne niż upiększające zabiegi by miały lepszy zbyt?Myślę o jakichś tam parafinach na dłonie,stopy.Nie wszyscy mieszkający na wsi utrzymują się z pracy na roli itd.Połowa...a tam połowa....większość ludzi z mojej wioski dojeżdża do pracy do miasta.A nawet jak pracują na miejscu to też by chciały mieć gładkie dłonie-nie czerwone i podrażnione od prania itp,czy zdrowe swoje paznokcie a nie wiedzą co zrobić samemu albo nie da się za wiele zrobić samodzielnie.
    Na pewno ogromną rolę będą miały ceny w twoim salonie,bo niestety na wsi ciągle króluje opinia,że taniej znaczy lepiej.

  24. #24
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    taki salonik powinien miec "miastowy" charakter, wiesz.. wystroj, zadnych tam ludowych klimatów, a w ogole to wszystko zalezy, bo moze w Twojej wiosce rozwinela sie agroturystyka? To daje szanse na duzo klientek latem... czy wiekszosc wsi jest na zasilkach, czy pracuja, rozponac sytuacje, kto robi imprezy typu chrzciny, wesela i zaprzyjaznic sie z wlascielka knajpy u ktorej sie takie rzeczy odbywaja, niech poleca.. mozliwosci jest wiele.

  25. #25
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Dzikakurka dobrze gada
    The world is mine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera
    By barbara_kawka in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 410
    Ostatni post / autor: 21-12-2020, 20:38
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. Taboret kosmetyczny
    By Ola in forum Sprzęt do przedłużania paznokci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 23:21
  4. śląski festiwal fryzjersko - kosmetyczny
    By Gość in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 13:46
  5. Jaki jest sens życia ?
    By Kamis in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 23:25

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •