Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 46 z 46

Temat: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

  1. #26
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Kurcia zawsze dobrze gada Fajnie jakby klientki mogły poczuć odrobinę luksusu ale jednocześnie mieć świadomość że je na to stać



  2. #27
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    A autorka zamilkła i nie wiadomo co postanowiła...
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  3. #28
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ja uważam, że gabinet na wsi jak najbardziej ma sens. Tylko trzeba się liczyć z tym, że kokosów nie zarobisz bo popyt jest mniejszy. Ja też mieszkam na wsi, robię pazury w domu, zamieszczam zdjęcia na naszej klasie, facbooku i prowadzę bloga i nie ma rewelacji. U mnie na wsi kobiety paznokcie robią tylko na większe okazje typu wesela, chrzciny, zimą jeszcze święta, sylwester, studniówki. Na co dzień raczej nie noszą. Tak jak teraz jest post to zastój totalny, nic się nie dzieje. Jak byś miała też w gabinecie fryzjerstwo, to bardziej się opłaca, bo do fryzjera każda kobieta chodzi, co się wiąże z większymi zyskami.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  4. #29

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Witam mieszkam na wsi jakieś 5 km od miasta i też marzy mi się własny salonik. Wieś jest spora i cały czas sie rozrasta w strasznym tempie, więc kobitek coraz więcej. Wcześniej pracowałam w dużym salonie w mieście (zwolniłam się) i okazało się, że dużo klientek jest właśnie z mojej wioski. Teraz troszkę sobie dorabiam w domu i na brak zainteresowania nie narzekam. Panie często mówią żebym coś u nas otworzyła. Jestem napalona na ten salon ale najgorszy problem jest z miejscówką raczej miejsca do wynajęcia nigdzie nie ma... no i tu zaczynają się schody bo chęci są.

  5. #30
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Gagulka a nie możesz zaadaptować na wsi piwnicy lub garażu? U mojej znajomej na wsi ma ona zaadaptowaną letnią kuchnię Tyle, że ona ma fryzjerstwo. Ma małe pomieszczenie, gdzie stoi lustro i konsola. Obok myjnia. Za takimi zasuwanymi drzwiami z pleksi jest umywalka i toaleta dla klientek. Miejsca jest malutko. Ona niby korzysta z toalety w domu , bo ma blisko. Ogrzewanie z pieca kaflowego dosłownie. Normalnie jest taka jakby "koza' piec i tam sobie podkłada. Ja mieszkam na takim za**piu , że u mnie były już salony fryzjerskie i splajtowały, nawet sklepu nie mamy spożywczego.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  6. #31

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    hheheh przerobie jakąś stodołe na wielkie SPA ;p "lecznicza moc siana..." a tak na poważnie to będę kombinować może za rok... napewno was poinformuje o moich poczynaniach. Pozdrawiaam

  7. #32
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Mozesz tez wygospodarowac sobie miejsce w domu i na poczatku robic zabiegi domowe lub z dojazdem do klientki. nie bedziesz ryzykowac splaty duzego kredytu. a potem moze warto od kogos odnajac jakies miejsce albo u siebie cos wyremontowac albo dobudowac

    a skoro twoja oferta i umiejetnosci zostaly docenione i znalazlas stale klientki to cyba juz jestes pewna ze warto otworzyc zaklad bo jest na taka usluge zapotrzebowanie.

    pozdrawiam i zycze powodzenia
    Ostatnio edytowane przez ana_zaba ; 19-02-2012 o 14:45

  8. #33
    Wczytuje się Avatar evcia
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    k/Zielonej Góry
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Witam wszystkich serdecznie. Podepnę się pod ten wątek, ponieważ temat jest mi bliski. Chodzi mi po głowie właśnie taki mały biznesik w mojej miejscowości/wiosce. Do dużego miasta (117tyś. mieszkańców) mam 19km. W gminie, w której mieszkam jest ok.4500 mieszkańców. Myślę o działalności z dojazdem do klientki, ewentualnie u siebie w domu (mam możliwość zagospodarować sobie kącik w saloniku na poddaszu, obok łazienka). 6 lat temu zrobiłam kurs żel na tipsie. Pazurki robiłam rodzinie i koleżankom i były zadowolone. Chcę się jednak wybrać na jeszcze jeden kurs: (żel/akryl) i wtedy z spróbować jeszcze raz ale już na poważnie. Podobnie jak zalożycielka tego tematu, ja również jestem pesymistką . Martwię się czy to się uda, czy będę mieć klientki. Ale z drugiej strony, pazurki to moja pasja. To jest to-co chcę robić. A czytając to forum, tylko się utwierdzam, że decyzja może być właściwa. Potraficie podnieść na duchu.

  9. #34
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Ciekawa jestem jak Wam dziewczyny idzie z tą kosmetyką na wsiach... Ja mam zamiar otworzyć działalność w następnym roku i też myślę nad tym czy nie wykończyć swojego budynku gospodarczego i nie wynajmować na mieście lokalu.
    Mieszkam na wsi ale blisko miasta, blisko obwodnicy. Właściwie po drugiej stronie jej to już miasto. Moj dom jest oddalony ok 400 metrów od głównej szosy i zawsze miałam obiekcje z tym dojazdem polną drogą- dotąd kto chciał to i tak dojechał ale teraz obok mojej posesji jest wykupione pole na drogę gminną -utwardzoną więc tak jakby jeden problem z głowy.Trwają przygotowania do jej wykonania.
    Budynek mój juz stoi,jest miejsce na parking,plac zabaw dla dzieci tez jest.
    W budynku są dwa pomieszczenia ,mają wym. 5,60 x 5,70 w sumie ok 65m2.
    Mogłabym zaadaptować na początek połowę. Problem tylko z ogrzewaniem i kanalizacją, ale na pewno do rozwiązania,kwestia pieniędzy.
    W mieście jest masę gabinecików ,ceny różne. I jakoś tak wolałabym chyba mniej zarobić i nie mieć czynszu.Działalność będzie na krusie więc też niższe oplaty.
    Myślałam o niższych cenach -oczywiście nie do przesady i o reklamie przed domem , na mieście.
    Zastanawiam się nad taką opcją

  10. #35
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Nefra moim zdaniem dobra reklama i ze spokojem wykorzystalabym pomieszczenie przy domu po co komu placic i ledwo wyrabiac na oplaty ... sprobowac mozesz a inwestycja moim zdaniem wczesniej czy pozniej sie zwroci - zalezy tez jakie zabiegi bedziesz wykonywac. U siebie bedziesz prawdopodobnie ta JEDYNĄ a na miescie JEDNĄ Z WIELU. Wez to pod uwage !
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #36
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    W zupełności zgadzam się z wypowiedzią Nanami

  12. #37
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Popieram dziewczyny. Tym bardziej, że Twój opis brzmi obiecująco z tą drogą i , że masz blisko do miasta. Oprócz braku czynszu, weź pod uwagę, że jak klientka nie przyjdzie, to po prostu pójdziesz do domku na przerwę, coś sprzątniesz, czy zwyczajnie odpoczniesz.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  13. #38
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Dziękuję dziewczyny ,miło mieć w Was wsparcie
    Dodam ,że obok ,no 3 domy ode mnie jest zajazd z hotelem i restauracją... wesela ,imprezy itp. Myślalam kiedyś o jakiejś współpracy ,może wynajęciu u nich kąta ale w sumie do mnie jest rzut beretem ,jakby ktoś chciał to spokojnie wyjedzie z zajazdu i skęci do mnie Do tego nie trzeba wyjeżdżać na główną szosę ,bo jest tzw. dojazdówka ( szosa ) obok głównej .

  14. #39
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    O to jak jest zajazd, do proponuję zagadać czy a stronie internetowej wspólnie ie zamieścicie wzmianki, "polecam" .
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  15. #40
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    My mamy takie rekomendacje na naszej stronie internetowej i to sie sprawdza Ty mialabys u siebie jakies ulotki zajazdu czy zwyczajnie bys ich polecala a oni Ciebie to swietna opcja. Mozecie sie dogadac ze np jakies pakiety slubne bys sobie u nich reklamowala. Pojdzie Ci to. Ja bym sie nie zastanawiala jakbym miala taka mozliwosc. No ale niestety nie mam ...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  16. #41
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Warto zapytać ,dzięki

  17. #42
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    a wieś to pustynia czy jakiś szczep plemienny,nie ubliżając plenieniom

    kobitki i nie tylko dbają o siebie wszędzie nie zależnie czy wieś czy miasto!,obecnie gabinety kosmetyczne działają niezależnie od punktu ich lokalizacji

    jak nie spróbujesz nigdy się nie dowiesz a jeżeli w okolicy nie ma gabinety kosmetycznego to powinnaś być pierwsza
    śmiało

  18. #43
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Jeszcze taka refleksja - słyszę w rozmowach z różnymi kobietami ,zwlaszcza tymi starszymi ,które mają sporo zajęć,mało czasu dla siebie, nie zawsze są "idealnie" zadbane, że mają taki dystans. Wolą być przyjęte w bardziej spokojnej okolicy,nie wychodzić po oczyszczaniu np. prosto na ulicę gdzie jest tłum ludzi.
    Myślę ,że to też można wykorzystać jako atut takiej lokalizacji.

  19. #44
    No to..wpadłam Avatar Chantelle
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    mieszkam w gminie, która z okolicznymi wioskami ma coś niecałe 5-6? tys mieszkańców, w promieniu do 20 km w każdą stronę są 3-4 większe miasta. W tej gminie już kilka lat działają dwa salony więc trzymam kciuki

  20. #45
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Myśle,że to może być żyła złota. Musisz tylko pamiętać,że wyposażenie salonów kosmetycznych jest bardzo ważne,ponieważ klientki będą jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, jak funkcjonuje salon. Powodzenia i wytrwałości !

  21. #46
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Czy Gabinet kosmetyczny na wsi ma sens?

    Co sądzicie o tym - https://tapetuj.pl/blog/gabinet-czy-...sce-w-salonie/ ? W sensie o wydzieleniu miejsca w salonie na gabinet? Bo tak naprawdę płacenie za lokal nie ma jak dla mnie większego sensu. A jak wy to widzicie?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Wynajem stanowiska - opłaty/zasady/atmosfera
    By barbara_kawka in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 410
    Ostatni post / autor: 21-12-2020, 20:38
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. Taboret kosmetyczny
    By Ola in forum Sprzęt do przedłużania paznokci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 23:21
  4. śląski festiwal fryzjersko - kosmetyczny
    By Gość in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 13:46
  5. Jaki jest sens życia ?
    By Kamis in forum Offtopic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 23:25

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •