Pokaż wyniki 1 do 25 z 59

Temat: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Mam pytanko. Moja klientka przychodzi do mnie od 3 miesięcy na rzęski, ogólnie nosi je już półtora roku, wcześniej robiła u innej osoby. Klientka ma długość 16 i upchane na max. Zapytała mnie ostatnio czy to, że ma takie długie i gęste sztuczne rzęsy może być powodem pogorszenia wzroku bo czuje, że gorzej widzi. Dzięki za odp.

  2. #2
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    przy takiej dlugosci to normalne , ze gorzej widzi bo jej rzesy cien na oko rzucaja i mysle ze to moze byc jedyny powod pogorszenia wg niej wzroku, bo rozumiem ze to nie diagnoza lekarska

  3. #3
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    do okulisty nie poszła bo mówi, że pewnie kazali by jej zdjąć

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar AtelierStylizacji Carolla
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    częstochowa
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    dziewczyny rzes nie nosi sie tak długo- poltora roku- bo oslabia naturealne, zwlasca takiej dlugosci

    ja bym zasugerowala klientce zdjecie rzes na 3 miesiace i niech zobaczy czy jest wszystko ok, a poza tym rzesy powinno sie nosic pół roku pozniej przerwa na 3-4 miesiace i dopiero zwlaszcza jesli sa tak dlugie i tak gesto nalozone

  5. #5
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    tak też zrobię, powiem aby troszkę odpoczęła - nie wiem czy posłucha bo jest już od nich uzależniona

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    Cytat Napisał AtelierStylizacji Carolla Zobacz post
    dziewczyny rzes nie nosi sie tak długo- poltora roku- bo oslabia naturealne, zwlasca takiej dlugosci

    ja bym zasugerowala klientce zdjecie rzes na 3 miesiace i niech zobaczy czy jest wszystko ok, a poza tym rzesy powinno sie nosic pół roku pozniej przerwa na 3-4 miesiace i dopiero zwlaszcza jesli sa tak dlugie i tak gesto nalozone
    absolutnie się nie zgadzam mam klientki, które noszą rzęsy bez przerwy po 2 lata i stan ich naturalnych wcale się nie pogorszył. owszem, nie są to 16-ki, ale 12mm grubości 0,20 na przykład są rzęsy wymieniają się średnio co 2-3 miesiące. to normalne, że część wypada i rosną nowe. proces wymiany rzęs trwa niezależnie, czy zakładamy rzęsy, czy też nie, i prawidłowo wykonana aplikacja przedłużania rzęs nie ma żadnego wpływu na ten proces

    ---------- Dodano o godzinie 18:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:51 ----------

    Cytat Napisał meg19791 Zobacz post
    Mam pytanko. Moja klientka przychodzi do mnie od 3 miesięcy na rzęski, ogólnie nosi je już półtora roku, wcześniej robiła u innej osoby. Klientka ma długość 16 i upchane na max. Zapytała mnie ostatnio czy to, że ma takie długie i gęste sztuczne rzęsy może być powodem pogorszenia wzroku bo czuje, że gorzej widzi. Dzięki za odp.
    pierwsze słyszę. przecież nie ingerujemy w budowę oka, zabieg wykonany jest wyłącznie na rzęsach. to tak jakby wytuszowała rzęsy (będą grube i długie) i podejrzewała, że może to być przyczyną pogorszenia wzroku
    trzeba iść do okulisty.
    ja sama czas od czasu chodzę do okulisty (nie mam żadnej wady - odpukać ) chodzę na badania, ponieważ zajmuję się przedłużaniem rzęs, a jest to praca, przy której wytężamy wzrok. i ostatnio byłam na takiej wizycie z założonymi pięknymi wachlarzami. nie było mowy o ściąganiu okulistka nawet zasypała mnie komplementami i z bliska podziwiała moje rzęsy

  7. #7
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: rzęsy a wada wzroku

    marchewkowy_las ma racje, nie ma najmniejszej potrzeby robienia przerwy w noszeniu rzes. Jestem "nosicielka" ponad 3,5 roku, pracuje kilka godzin dziennie przy aplikacjach 2,5 roku i wzrok nie popsul mi sie ani troszke. Moze Pani, przy 16mm rzesach nie jest w stanie nosic okularow(bo zawadza?- nie wiem jaki skret, ale jest szansa), ktore powinna nosic, bo moze wczesniej miala mala wade wzroku? Rzesy do pogorszenia widzenia nic nie maja, niech idzie do okulisty, ale i tak jestem pewna , ze bedzie robila czarny PR rzesom wsrod znajomych i nieznajomych, ze zepsula sobie oczy przez "wachlarze"

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    3

    Domyślnie Przedłużanie rzęs a zapalenie spojówek

    Dziewczyny mam pytanie przyszła do mnie dzisiaj klientka umówić się na przedłużanie rzęs, wspomniała również że choruje od czasu do czasu na zapalenie spojówek. Wiem z treningu że jest to przeciwskazanie do tego typu zabiegu ale zastanawiem się czy mogę założyć jej rzęski gdy teraz jest całkowicie zdrowa. Poradźcie kochane bo nie wiem co mam zrobić,a kobieta bardzo nalegała.

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Przedłużaie rzęs a zapalenie spojówek

    Cytat Napisał monisiak6 Zobacz post
    Dziewczyny mam pytanie przyszła do mnie dzisiaj klientka umówić się na przedłużanie rzęs, wspomniała również że choruje od czasu do czasu na zapalenie spojówek. Wiem z treningu że jest to przeciwskazanie do tego typu zabiegu ale zastanawiem się czy mogę założyć jej rzęski gdy teraz jest całkowicie zdrowa. Poradźcie kochane bo nie wiem co mam zrobić,a kobieta bardzo nalegała.

    Napisz oświadczenie, ze klientka została pouczona o przeciwskazaniach do zabiegu, wymien te przeciwskazania w tym oswiadczeniu(niech tam sie znajdzie rowniez zapalenie spojowek) niech ci to kobita podpisze, schowaj na dno szuflady i oczywiscie rób, proponuję przed i po zabiegu sumiennie odkazic pensety, zapalenie spojowek, wirus, a szczegolnie ropnego zapalenia spojowek bardzo latwo sie przenosi

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Przedłużaie rzęs a zapalenie spojówek

    Dzięki wielkie za pomoc tak właśnie postąpię pozdrawiam

  11. #11
    Rozkręcanko Avatar maksik
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Katowice
    Postów
    82

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cześć dziewczyny,

    jako ta nowicjuszka mam pytanko, wśród przeciwwskazań do klejenia rzęsek wymieniona jest m.in. jaskra, możecie podpowiedzieć czy chodzi tylko o kropelki przyjmowane w celu zahamowania rozwoju choroby i działające osłabiająco na wiązania kleju czy też doklejenie rzęsek może mieć jakiś wpływ na postęp w rozwoju choroby?

    Z góry dziękuję
    Maksik

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Asiu glownie o krople chodzi, chociaz przy bardzo zaawansowanej i zaostrzojej jaskrze moze wystepowac przekrwienie zylne galki ocznej i obrzeki rogowki, przedluzone rzesy moga nasilac te stany i bardziej podrazniac oczka
    jednak co okulista to inna teoria na temat noszenia rzes ja mam 2 ktorym lekarz pozwolil w tym okulistke

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #13
    Wizażystka Avatar AnastazjaB
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Katowice
    Postów
    206

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Ja się zastanawiałam nad kwestią "widzenia rzęs po aplikacji". Rzadko, ale czasem ktoś zwróci na to uwagę, że trochę je widzi.

    Hmmm.. ja swoje naturalne widzę Niepomalowane jako szarą mgiełkę, pomalowane jako rozmyta czerń. Jak wreszcie zdecyduje się umówić z kimś na drugie podejście do sztucznych to pewnie będzie podobnie jak przy pomalowanych rzęsach.
    Nie pamiętam jak z tym było przy pierwszej próbie, bo jestem tak przyzwyczajona, że nie zwróciłam najmniejszej uwagi.

    Na pewno im grubsze i większe rzęsy tym bardziej będą widoczne, ktoś kto ma opadające rzęsy będzie je bardziej widział niż ktoś z podkręconym w górę (ja mam dość podkręcone, a i tka je widzę ).

    Czy to ma wpływ na wzrok... nie potrafię sobie zdania wyrobić... chociaz to co Nadia napisała jest bardzo sensowne.
    Facebook: AnastazjaBalon
    - zapraszam do obserwowania i komentowania prac
    Dokładne informacje: www.anastazjabalon.com
    Mój blog: thebestmakeupartist.blogs pot.com

  14. #14
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Szwecja
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Witam wszystkich a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Witam wszystkich a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?

    Dobrze dobrane okulary/soczewki i bedziesz smigac rzeski ze hej
    Ja mam wade wzroku i astygmatyzm i kleje bez problemu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar Valia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    741

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Witam wszystkich a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?


    Ja też jestem ślepa jak kret też jestem krótkowidzem Z bliska raczej widać bardzo dobrze, ale w razie czego możesz zakupić sobie specjalne okulary które mają szkło powiększające i latarkę albo lampa z lupą to też niezłe rozwiązanie chociaż mi np. z nią nie wygodnie
    KAMIS AJ LOF JU

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Witam wszystkich a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?
    polecam przed wybraniem się na kurs skonsultować sprawę ze szkoleniowcem, którego wybierzesz. jeżeli jest w porządku to coś na to poradzi.

    ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.

    dobrze że w ogóle pojawiło się z Twojej strony takie pytanie. pogadaj ze szkoleniowcem i na pewno coś razem wymyślicie zanim wydasz kupę kasy na szkolenie.


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    patka zapytam okulisty i dam znac najlepiej jak ci przyniesie zaswiadczenie od okulisty ze juz moze

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Moim zdaniem nie ma to korelacji. Można nosic.

  20. #20
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Jak najbardziej mozna,aczkolwiek dla mnie okulary przy sztucznych rzęsach są raczej niewygodne:

    Po pierwsze rzęsy takie sa bardzo długie tak wiec zahaczają o okulary
    Po drugie nie ma takiego efektu, a przecież chodzi o to aby te rzęsy były widoczne

    Polecam ogólnie poszukać soczewek kontaktowych, sama mam na oczach obecnie podkreślajace kolor moich oczu ( niebieskie) a to jest naprawdę bardzo ładne. Soczewki kupowałam w Trendy Optitians https://trendyopticians.pl/ Ze sklepów optycznych jakie są mi znane maja obecnie najlepsze promocje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  2. Zestawienie cieni do koloru waszych oczu
    By pisiowa21 in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 01:52

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •