Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 59

Temat: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

  1. #26
    Szkoleniowiec Avatar marchewkowy_las
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kobyłka koło Warszawy
    Postów
    903

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    każda dziewczyna jest indywidualna i każda inaczej radzi z wadą wzroku. miałam kursantki z wadami wzroku, jedne radziły lepiej, drugim było bardzo ciężko, ale wszystkie dziś kleją, wszystkim się udało, trzeba kleić rzęsy z pasją i nic nie stanie na przeszkodzie.
    zapraszam na mojego bloga: http://stylistkarzes.blogspot.com/


  2. #27
    Rozkręcanko Avatar Patios
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Ja np ze względu na wadę wzroku i wykonywaną pracę miałam mieć laserową korektę wady wzroku. Jestem krótkowidzem. W okularach wyglądam potwornie, a w soczewkach z bliska widzę źle. (sprawdzają się przy patrzeniu w dal, ale do szczegółów są zamocne.) Nie mogłabym w soczewkach wycinać skórek czy przedłużać rzęs. Niestety dzień przed operacją zdyskwalifikowano mnie. (mam nadnaturalnie duże źrenice .. ) Zaproponowano mi ortosoczewki. Są to soczewki, które zakłada się na noc i one przez noc odkształcają rogówkę na cały dzień. Na początku w to nie wierzyłam. Ale używam już ich półtora roku co najmniej i widzę ! )

  3. #28
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Witam wszystkich a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?
    polecam przed wybraniem się na kurs skonsultować sprawę ze szkoleniowcem, którego wybierzesz. jeżeli jest w porządku to coś na to poradzi.

    ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.

    dobrze że w ogóle pojawiło się z Twojej strony takie pytanie. pogadaj ze szkoleniowcem i na pewno coś razem wymyślicie zanim wydasz kupę kasy na szkolenie.


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  4. #29
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Szwecja
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał nadiuszka Zobacz post
    polecam przed wybraniem się na kurs skonsultować sprawę ze szkoleniowcem, którego wybierzesz. jeżeli jest w porządku to coś na to poradzi.

    ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.

    dobrze że w ogóle pojawiło się z Twojej strony takie pytanie. pogadaj ze szkoleniowcem i na pewno coś razem wymyślicie zanim wydasz kupę kasy na szkolenie.
    Dziekuje bardzo za odpowiedz, ja wlasnie myslalam, zeby do Ciebie sie wybrac na kurs 2dniowy, poniewaz Wroclaw najbardziej by mi odpowiadal, mniej wiecej za miesiac

  5. #30
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    jesli nie pomagaja okulary/soczewki, wada jest naprawde powazna i wyklucza prace w tym zawodzie a widac bedzie to podczas szkolenia, to certyfikatu sie nie powinno wydawac, bo wydanie takiej osobie certyfikatu to jawne przyzwolenie od instruktora i firmy z ktora wspolpracuje na okaleczanie ludzi.
    mnie jako instruktorowi stylizacji paznokci zdarzylo sie nie wydac certyfikatow i tak samo powinno byc z rzesami


    Cytat Napisał nadiuszka Zobacz post
    ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.
    napewno tej kursance jest bardzo przyjemnie czytac takie rzeczy na forum publicznym

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  6. #31
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Dziekuje bardzo za odpowiedz, ja wlasnie myslalam, zeby do Ciebie sie wybrac na kurs 2dniowy, poniewaz Wroclaw najbardziej by mi odpowiadal, mniej wiecej za miesiac
    to miło,
    zapraszam w takim układzie na kawkę z ciasteczkami i sprawdzimy czy wada wzroku nie będzie przeszkodą. na początek udaj się jednak do okulisty żeby powiedział co on o tym myśli.


    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    napewno tej kursance jest bardzo przyjemnie czytac takie rzeczy na forum publicznym
    dziękuję za uwagę, następnym razem możesz ją pozostawić sobie.
    po pierwsze nie napisałam tego po to aby tę dziewczyne urazić, po drugie sama wie o tym doskonale (choć wciąż pracujemy nad tematem aby było lepiej) i ma na tyle dystansu do siebie że prawda jej nie uraża a słodzenie bez podstaw nie jest moim zwyczajem jak może niejedna tu zauważyła. po trzecie nie czyta forum ponieważ w ogóle nie czyta po polsku. koniec tematu.


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  7. #32
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    boze nadia jakas ty narwana,przeciez nie napisalam tego zlosliwie
    czasami nie zdjajemy sobie sprawy jak wiele niezalogowanych kursantek to czyta, a jest ich mnostwo naprawde
    wcale nie trzeba slodZic i do tylka wpelzac bo nie o to chodzic a od czytania slodkich pierdow tez sie slabo robi , ale porownywac z chorym umyslowo tez przesada
    zeby nie bylo w moim poscie nie ma grama zlosliwosci
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka Praska ; 25-09-2013 o 11:35

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  8. #33
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Szwecja
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał nadiuszka Zobacz post
    to miło,
    zapraszam w takim układzie na kawkę z ciasteczkami i sprawdzimy czy wada wzroku nie będzie przeszkodą. na początek udaj się jednak do okulisty żeby powiedział co on o tym myśli.
    w takim razie skonsultuje to z okulista i zobacze co mi powie obecnie jestem w Szwecji, dlatego nie mam mozliwosci zebys ocenila sama czy moja wada bedzie przeszkoda, ale jak okulista nie bedzie widzial przeszkod to biore to na siebie, nie bedzie szlo mi na kursie to trudno, ale mam nadzieje, ze tak sie nie stanie

    Dziekuje wszystkim za pomoc

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    jak okulista stwierdzi że wszystko ok i dasz radę wykonywać taką robotę to luz, myślę że reszta to kwestia wyćwiczenia.
    sama osobiście jak zaczęłam bez okularów pracować to miałąm kłopoty z trafieniem w rzęsy (jak się okazało też mam jakiś ukryty astygmatyzm) ale wyćwiczyłam sobie to i teraz jest dobrze.
    jak się człowiek uprze to nie ma nic niemożliwego


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  10. #35
    Kosmetyczka Avatar violcias
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    151

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Nadiu jak sobie to wyćwiczyłaś
    mam astygmatyzm - problem z ostrością , widzę rzęsy w innym poziomie niż są naprawdę
    przez to czas aplikacji mi się wydłuża

  11. #36
    Rozkręcanko Avatar Patios
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    violcias, miałam tak samo, bo też mam astygmatyzm i to naprawdę spory. Po prostu zainwestowałam w drugą lampę, tak że rzęsy mam oświetlone i z lewej i z prawej strony. bardzo dokładnie. problem zniknął. teraz szukam jednej dużej która oświetlałaby całą twarz. (Bo te wszystkie lampy z lupą na statywie to badziewie według mnie... )
    Kiedyś jak miałam lampę z żółtym światłem to szło mi gorzej. teraz mam obie z chłodnym i rzęsy są wtedy bardziej czarne na tle białego płatka. a Ty jakie masz światło?

    warto też miec dobre pęsety tak by precyzyjnie wyseparowac sobie dokłądnie tę jedną rzęskę. nawet jak nie bedziesz pewna czy ona jest ciut niżej czy wyżej to zawsze mozesz podyndac rzęską syntetyczną w jej obrębie i zobaczysz gdzie kleić Tak sobie radziłam przy żółtym świetle.

    A co do problemów z ostrością to, hmmm. Twój wzrok po chwili pracy z bliska powinien się zakomodować do tych warunków. jeśli tak nie jest to znaczy, ze masz problem z akomodacją. ale są na to bardzo proste ćwiczenia i szybko przynoszą efekty.

    Tylko ważne też czy poza astygmatyzmem masz jeszcze inne wady. Np dalekowzroczność bądź krótkowzroczność.

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    patios, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy o oczach! powinnaś stworzyć jakiś mądry wpis na blogu bpo piszęsz bardzo przydatne informacje!


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

  13. #38
    Nałogowiec Avatar Cataleya 1981
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Great Harwood/UK
    Postów
    456

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Ja sobie bacznie obserwuję co tu piszecie. Mam na obu oczach -8 dioptrii i zastanawiam się czy nie zacząć pracy bez szkieł kontaktowych bo po 2-3h zaczynam mieć problem ze złapaniem ostrości
    Stylizacja rzęs - Great Harwood UK https://www.facebook.com/ForYourLashes

    2-3 maj 2015


  14. #39
    Kosmetyczka Avatar violcias
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    151

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Patios dzięki to jest jeszcze szansa
    na jednym +0,75 na drugim 0, robię w okularach bo bez nich jeszcze gorzej
    co do lampy to mam taką do pazurów cienkie i bardzo długie ramię ,oświetla wszystko , także myślę że to nie światło
    Pęsety myślę że też są ostre - precyzyjne ,
    właśnie tak robię jak kleję i nie wiem w którym poziomie jest rzęsa to nią macham i w końcu trafie ale ile czasu marnuję
    Popieram Nadię napisz wpis na blogu i podpowiedz co to za ćwiczenia może pomogą

  15. #40
    Rozkręcanko Avatar Patios
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    co do ćwiczeń na akomodację to jest to bardzo prosta sprawa. Ale czuć jak mięśnie oka pracują.
    Mniej więcej 10-15 cm przed twarzą wyciągnąć palec wskazujący i przyglądać się nań aż złapiesz ostrość, następnie spojrzeć się gdzieś w dal (np drzewo za oknem) i na tym złapać ostre widzenie. I tak na przemian.
    Zapraszam :


    Mój fanpejdż

    https://www.facebook.com/ppolszewska KONKURS!

    Beka z prac pseudo - stylistek rzęs i paznokci


    https://www.facebook.com/bekazpseudostylistek

  16. #41
    Kosmetyczka Avatar violcias
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    151

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    poszperałam w internecie i ćwiczeń jest masa
    wklejam link może komuś się przyda jeszcze
    akomodacja | Rozwój i Świadomość

  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Dziewczyny ja też mam astygmatyzm i wadę -2 na i -1,75 na oczach i z bliska widzę rewelacyjnie (no chyba, ze aplikuję 4-ta aplikację pod rząd). Nie widzę przeciwskazań do wykonywania stylizacji.

    Większy problem wg mnie mogą mieć osoby, które widzą lepiej z daleka niż z bliska.

    Miałam przypadek kiedyś, ze dziewczyna nie zabrała okularów i miała problem z trafieniem w rzęsę, ale uwierzcie mi, ze co dwie pary oczu to nie jedna. Warto w tej pracy swoja kursantkę wspierać a nie zdemotywować. Nie o to chodzi. Trzeba doradzić i wyćwiczyć czasem ostrość widzenia.
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  18. #43
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał violcias Zobacz post
    co do lampy to mam taką do pazurów cienkie i bardzo długie ramię ,oświetla wszystko , także myślę że to nie światło
    owszem to moze byc wina lampy do rzesek powinno sie uzywac lamp bezcieniowych, jesli aplikujesz rzeski przy lampie do pazurkow to mozesz w rzesy nie trafiac bo one rzucaja cienie, i kazda rzeska zostawia cien na platku
    raz mi sie spalila zarowka w lampie lupie w trakcie aplikacji i konczylam przy pazurkowej, umordowalam sie niemilosiernie
    ja mam wade -2 i -2,5 i mega astygmatyzm, rzeski kleje bez okularow i doskonale widze bo pracuje z "bliska"
    gorzej jest z zezem, ta wada wzroku absolutnie wyklucza z zawody stylisty rzes

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  19. #44
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Dokladnie o lampie jak wspomniała Agulusia zupełnie zapomniałam napisać też kiedyś pracowałam na "paznokciowej" z długim ramieniem dopiero teraz kiedy mam duża ledową widzę ogromną różnicę. Chociaz wtedy wydawało mi się, ze jest całkiem ok
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  20. #45
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    kurczę ja nie mam żadnej wady a też ostrość gubię, jak za długo się gapię w jedno miejsce lub pod koniec aplikacji. muszę sobie pomrugać porządnie by pomogło.




  21. #46
    Totalna maniaczka Avatar Valia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    741

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Kasiu tak chyba ma każdy
    KAMIS AJ LOF JU

  22. #47
    Kosmetyczka Avatar violcias
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    151

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Ale ja mam właśnie ledową lampkę
    nie taką zwykłą paznokciową z żarówkami, a jutro zobaczę czy zostawia cień bo niekojarze
    Próbowałam kiedyś na lampie lupie ale wcale nie było lepiej
    I tu właśnie chodzi o to że jam mam + a wy - ale nie poddaje się i będę ćwiczyć oczka
    Dzięki Patios za rady

  23. #48
    No to..wpadłam Avatar Honey
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    DE
    Postów
    290

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Tez mam lampe z takim dlugim ramieniem. Calkiem fajna jest, chociaz moze mogloby byc lepiej.
    Jestem krotkowidzem, mam dosyc sporą wade -3,5 i -2. Ale i tak jednak ,,ciesze'' sie ze jestem krotkowidzem a nie dalekowidzem jak moja mama. Z bliska widze doskonale.
    Zapraszam na mój rzęsowy blog w nowej odsłonie
    http://wimpernmannheim.blogspot.de/
    Oraz na moją strone fb
    https://www.facebook.com/LashesByBasia/

  24. #49

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Dziewczyny mam pytanie. Moja siostra dwa lata temu leżała w szpitalu, ponieważ odklejała jej się siatkówka. Teraz jest wszytko w porządku nic się nie dzieje. Czy mogę jej przedłużyć rzęsy? Szukałam informacji w internecie ale nic nie znalazłam.
    Ostatnio edytowane przez Inkapaznokcie ; 26-01-2014 o 15:10

  25. #50
    Nałogowiec Avatar Cataleya 1981
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Great Harwood/UK
    Postów
    456

    Domyślnie Odp: Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy

    Cytat Napisał Honey Zobacz post
    Tez mam lampe z takim dlugim ramieniem. Calkiem fajna jest, chociaz moze mogloby byc lepiej.
    Jestem krotkowidzem, mam dosyc sporą wade -3,5 i -2. Ale i tak jednak ,,ciesze'' sie ze jestem krotkowidzem a nie dalekowidzem jak moja mama. Z bliska widze doskonale.
    Ja mam bardziej przerąbane. -9D na lewym i -8,5D na prawym. Od jakiegos czasu praca w soczewkach jest niemozliwa. Zakładam okulary ze szklami -7,5D i jade... na oczy klientki patrze nad gorną krawedzią okularów a na paski z rzesami przez okulary. W soczewkach dostaje oczopląsu i nie widze nic, bo nie moge wyostrzyć...
    Stylizacja rzęs - Great Harwood UK https://www.facebook.com/ForYourLashes

    2-3 maj 2015


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  2. Zestawienie cieni do koloru waszych oczu
    By pisiowa21 in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 01:52

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •