Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Temat: Eksperyment żelik

  1. #1
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Eksperyment żelik

    Dziś muszę się Wam pochwalić małym sukcesem... otóż dwa dni temu zastanawiałam się jak uzyskać pewien kolor żelu beż pyłków i gotowego żelu w tym kolorze... I tak doszłam do pytania co by było gdybym połączyła żel i farbki akrylowe. Otóż pierwsza moja próba dotyczyła białego żelu alle p z różową farbka akrylową z tubki jak do storkowEfekt był fajny, fajnie kryło i mimo prawie stosunku 1:1 masa się utwardziła.Ku mojemu zdziwieniu.
    Dziś zaplanowałam podczas dzemki mojego bąbla dalasze próby. To jest efekt : ale zanim zaczniecie oceniac prosze wyciąc z tej oceny kształt pazurka i dekoracje- bo się spieszyłam a w tym wszystkim to nie dekoracja ani dokładność opiłowania się liczy tylko zastosowanie tej metody.
    - warstwa żelu z farbką położona na cienkim podkładzie z cleara żeby nie odbarwić płytki (żel easy off- bo tymczasowo tylko taki mam) 3 warstwy przy czym tym razem farbki mixowałam z clearem i jest gorsze krycie stad 3 warstwy, przy czym podczas oprawiania pazurka nic nie odpryskiwało , ładnie się utwardzało, a i zmieniłam stosunek składników z 1:1 na 1:3.

    Nie wiem jak reszta Pań bo może ktoś jeszcze eksperymentował z tym pomysłem... chętnie posłucham a może ktoś tez chce się pobawić... niestety ja mam ograniczony czas bo Olcia pochlania mnie bez reszty.
    Jak by komuś coś fajnego wyszło lub miał jakieś sugestie lub poprostu uznał że pomysł mixowania jest do kosza proszę o wpisy


    Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Lubimy experymenty, dopisz jeszcze stosunek 1:3 ale czego do czego?
    Fajny efekt


  3. #3
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    pewnie jedna miarka dowolnej farbki i 3 miarki żelu clear lub białego(zależy jaki efekt chcecie uzyskać)a teraz jeszcze pomyślałam że Dziewczyny martwiły sie ze położenie żelu na zamalowaną całą powierzchnie grozi odpryskami... moze mix będzie dobrym łącznikiem i alternatywą dla tego typu zdobien

    Pozdrawiam

  4. #4
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    no ja sie nad tym zastanawiałam.. tylko tło mozna szybko spiłowac a np. clear z farbka bedzie juz grubszą warstwą

    ale ogólnie fajnie to wyglada...

    a ta twoja miarka to jaka?

    ________________________________________


  5. #5
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    miarka zalezy od Ciebie jesli bierzesz kropelke farby to do niej dodaj 3 kropelki żelu... miarka to ilość ktorą chcesz uzyskać


    pozdrawiam

  6. #6
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    nooo syrena super



  7. #7
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Zabawy ciąg dalszy ...postanowiłam dziś wrócić do białego żelu i spróbować uzyskać bardzo cienkie tło złożone z jednej warstwy lub dwóch zmiksowane z farbką i cieniowane pędzelkiem jak normalnie robimy to tylko farbkami.
    Efekt byl fajny doskonałe tło pod storki lub inne malunki. Generalnie próbowałam zrobic storka z tej masy i szczerze to wyszła jedna wielka plama żelu zresztą oceńcie same. Dokładam fotki...

  8. #8
    Rozkręcanko Avatar margo.craft
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zielona Wyspa / Kraina Deszczowców
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Myślę, że to świetny pomysł. Cieszę się, że lubicie eksperymentować - tyle można się od was nauczyć
    Mam jednak pytanie dotyczące farbek akrylowych. Czy to są zwykłe farby akrylowe, takie które można kupić w art shopie / sklepach dla plastyków?
    Czy jakieś specjalne tylko do paznokci i to najlepiej sztucznych?
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Jestem perfekcjonistką, czasami nie jest łatwo...


  9. #9
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Zwykłe z plastyka, ze wszystkich przez nas przetestowanych prym wiodą POLYCOLOR .
    tutaj więcej o farbkach: http://forum.wzorki.info/sprzet-do-p...-akrylowe.html


  10. #10
    Rozkręcanko Avatar margo.craft
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zielona Wyspa / Kraina Deszczowców
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Bardzo dziękuję za info. Oj przydał by się urlop, aby to forum dokładnie przejrzeć
    Jestem perfekcjonistką, czasami nie jest łatwo...


  11. #11
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    no własnie tak siedzę i zastanawiam się jak stworzyć półprzezroczysty żel kolorowy, i chyba dzięki Syrenie wiem co wytestowac, żel clear i farbke akrylowa... a może macie jakies jescze inne sposoby?

  12. #12
    Totalna maniaczka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    985

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    Można jeszcze zabarwić żel lub liquid farbką do szkła np. idea vetro, tez daje efekt transparentnych (szklanych) paznokcii

  13. #13
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    O witrażach mamy temacik: http://forum.wzorki.info/metoda-akry...perymenty.html
    zastanawiam się czy by ich nie połączyć?


  14. #14
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Eksperyment żelik

    dobry pomysł sami oba tematy sa o tym samym wiec jak najbardziej jestem za



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •