Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 174

Temat: Matura ustna - pomocy!

  1. #1
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Matura ustna - pomocy!

    Postaram się wytłumaczyć krótko i zwięźle.
    Np. Stephen King napisał "Lśnienie". Na podstawie jego książki zrobili film.

    Potrzebne mi są przykłady HORRORÓW, które powstały z książki, albo w drugą stronę.

    Oglądam jedynie filmy tego typu i nie mam pojęcia o książkach. Jedyną przeczytałam na feriach (wyżej wspomniana) specjalnie do matury.
    Może któraś z Was się orientuje? Znacie jakieś przykłady? Tylko prosiłaby, żebyście nie podawały mi już Stephena Kinga.

    Muszę oddać konspekt i 2 bibliografie do końca tygodnia Mam problem, bo jak zwykle robię wszystko na ostatnią chwilę Durna! Pomocy!
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  2. #2
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    hmm.. tu mogłas zapytac... http://forum.wzorki.info/ploteczki/1...dziej-p-3.html

    sama teraz własnie koncze swoj konspekt bo na jutro musze zaniesc Niestety Ci nie pomoge bo pisanie konspektu i pisanie prezentacji to masakra... no ale wspieram Cię

    ________________________________________


  3. #3
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    "Lokator" Polańskiego na podstawie "Chimerycznego Lokatora" Topora
    "Psychoza" Hitchcocka na podstawie "Psychozy" Blocha
    "Egzorcysta" Friedkina na podstawie "Egzorcysty" Blatty
    "Piekielny Dom" Hough'a na podstawie "The Legend of Hell House" Mathesona

    mam nadzieję że coś pomoże

  4. #4
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    ,,Koszmar z ulicy wiazów,, "Dziecko Rosemary" ,,Adwokat diabła,, ,,Egzorcysta,, ,,Dracula ,,

    ,,Frankenstein,, ,, Wywiad z wampirem,, ,,Królowa potępionych,,

  5. #5
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    hmm.. tu mogłas zapytac... http://forum.wzorki.info/ploteczki/1...dziej-p-3.html

    sama teraz własnie koncze swoj konspekt bo na jutro musze zaniesc Niestety Ci nie pomoge bo pisanie konspektu i pisanie prezentacji to masakra... no ale wspieram Cię
    Z napisaniem konspektu i bibliografii sobie poradzę . Chodzi mi tylko o podanie jakiś przykładów do bibliografii.

    Natalka Ty w tym roku też jesteś maturzystką?
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  6. #6
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    zgadza sie !

    ja nie wątpię ze sobie poradzisz, ale lenia nie masz? Jeszcze siedzac przy forum, ciezko cokolwiek zrobic... Całe ferie zabierałam sie za pisanie prezentacji i nie napisalam nic. I wszystko przez to forum ahahah

    ________________________________________


  7. #7
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    No dokładnie Ja mam to samo Ale chociaż przeczytałam tę książkę na feriach, o której wyżej pisałam, a teraz film na podstawie książki oglądam i co jakiś czas zaglądam na forum

    No to Natalka, wspieram Cię również z maturką Polski to raczej nie jest moja mocna strona, ale z innymi przedmiotami raczej mogę pomóc jak coś Jaki masz temat na prezentację by the way?
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  8. #8
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    zgadza sie !

    ja nie wątpię ze sobie poradzisz, ale lenia nie masz? Jeszcze siedzac przy forum, ciezko cokolwiek zrobic... Całe ferie zabierałam sie za pisanie prezentacji i nie napisalam nic. I wszystko przez to forum ahahah
    Dziewczyny nie ma czego się bać ja dzień przed maturą pisałam prezentację ;D ale bynajmniej następnego dnia wszystko pamiętałam + trochę czystej improwizacji ;D

  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    ważne, żeby temat Was interesował. Ja wybrałam z zakresu angelologii, więc nic się nie szykowałam, tylko czytałam sobie różne książki z tego zakresu, słuchałam muzyki z tym związanej- poszłam, popłakałam się w sali ze stresu ale zdałam, odjęli mi 5% za to, że mogłam muzykę włączyć do posłuchania....no ale 95% było, wiec bez obaw laski.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  10. #10
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Cytat Napisał ducek07 Zobacz post
    No dokładnie Ja mam to samo Ale chociaż przeczytałam tę książkę na feriach, o której wyżej pisałam, a teraz film na podstawie książki oglądam i co jakiś czas zaglądam na forum

    No to Natalka, wspieram Cię również z maturką Polski to raczej nie jest moja mocna strona, ale z innymi przedmiotami raczej mogę pomóc jak coś Jaki masz temat na prezentację by the way?
    Moj temat :

    Kłamstwo i jego wpływ na losy bohatera literackiego. Omów zagadnienie na wybranych utworach.

    Bede mistrzynią w dziedzinie kłamstwa hahaha wiec trzymac sie na bacznosci i nie oszukiwac !


    Hm...ja znowu polskiego sie nie boje, zawsze mozna lac wode, cos tam powymyslac, a z angielskim jak sie nie zna jakiegos słówka to juz du*a a matma to tez porazka.. no ale trzeba sie wziac do roboty...

    wszyscy mowia ze to nic strasznego, ale stres jest i wiem ze 4,5,6 maja to bedzie masakra tak samo jak uste.

    Mam problem w angielskim ze nie umiem sie odblokowac i z kims gadac po angielsku. Mam pustke w głowie i chce, ale nie moge wydukac z siebie zadnego słowa...



    ---------- Dodano o godzinie 15:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:37 ----------

    Cytat Napisał Bożena P Zobacz post
    Dziewczyny nie ma czego się bać ja dzień przed maturą pisałam prezentację ;D ale bynajmniej następnego dnia wszystko pamiętałam + trochę czystej improwizacji ;D
    hahahahhaha nie kuś

    ________________________________________


  11. #11
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Właśnie wybrałam temat, który uwielbiam. Horrory! Tylko, że nie czytałam literatury grozy, jedynie oglądałam same filmy i nie mam pojęcia, które filmy powstały z książki, ale już mi kilka dziewczyn podpowiedziało za co bardzo dziękuję Tak to się nie boję tej matury będę lała wodę i pewnie będę improwizowała tylko no jest problem z tym, że mam babkę od polskiego, która tak strasznie chce pomóc, że goni z terminem a ja się nastawiłam, że mam jeszcze miesiąc, żeby oddać konspekt, a tak mam czas do końca tygodnia

    Natalia, nie bój się matmy, bo na matmie to zawsze coś można z tablic matematycznych ściągnąć nawet na te 30 % A co do ang. no to tu już gorzej, ale wierzę w Ciebie i na pewno sobie jakoś poradzisz Spróbuj pogadać sobie chociaż przez godzinę z kimś tylko po ang. Robię tak co jakiś czas i dużo mi to daje
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  12. #12
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    z matmy nienawidze i nie moge zrozumiec sinusów, cosinów itd.. czarna magia jak dla mnie
    i logarytmow nie lubie...

    a tego zawsze najwiecej..

    no tak, ale własnie ja mam tak ze sama do siebie cos pogadam, moge napisac ale z kims, nawet znajomym nie powiem nic. No taka blokada.. Zreszta mam za mały zasób słownictwa z j.ang...

    ________________________________________


  13. #13
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Oj sinusów i cosinusów też nie lubię, ale logarytmy tak
    Wiesz co, wydaje mi się, że jak staniesz przed komisją i będziesz miała zakodowane w głowie, że musisz coś powiedzieć, żeby zdać to na pewno się odblokujesz Może przed lustrem poćwicz albo zmuś się do rozmowy z kimś, postaraj się przełamać Jak chcesz to możesz nawet do mnie zadzwonić i mi nawijać po angielsku
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  14. #14
    Nałogowiec Avatar katerina15
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Nie wiem czy eszcze potrzebujesz

    "cmętarz zwieżąt" - tez Stephena Kinga z której powstał film "Smętarz dla Zwierzaków"

    Nie był to jakiś mrożący krew w żyłach horror, ale myślę, że na maturę fajny z motywem "zabawy w Boga".




  15. #15
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    dziewczyny nie przejmujcie sie matura matma jest do napisanie nie jestem jakimś bystrzakiem z matmy ale spokojnie idzie ja zdać większość rzeczy ma się w tablicach, Natalia posiedź chwile nad cosinusami i a dużo zyskasz naprawdę, rzeczy nie są trudne jak zrobisz kilkanaście zadań z tego to potem będziesz brykać z nimi ja tez miałam problemy, poświeciłam trochę czasu i efekt bul zaskakujący

    jeżeli chodzi o maturę ustna z angielskiego to sadze ze to jest kwestia wyobrazi miałam jedna głupi scenkę i tak ja opowiedziałam ze śmiechu było sama się śmiałam jak zaczęłam zmyślać co zaskoczyło mnie podczas pobytu w szpitalu kozakiem z ang nie jestem ale pocisnęłam na 50 sadze ze wystarczy moaj rada jest taka poszukajcie zestawo z ubieglego roku i je opracujcie, da Wam to dużo pewności i wtedy ze stresem nie będziecie miały problemu pójdziecie na pewniaka

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Ja mam problem z prezentacja na polski, powinnam juz dawno oddac a mam tylko teze. Nie potrafie tego napisac, az wstyd sie przyznac ze wypracowan, rozprawek ani innych rzeczy tez nie poitrafie napisac. Jak na razie jestem blisko rezygnacji z matury, ale w domu by mnie chyba za to powiesili. I nie wiem co mam zrobic




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  17. #17
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    matura to bzdura a matmę spokojnie idzie zdać z wiedza taką, że umie się chociaż z tablic korzystać

    dopiero później, na studiach zaczyna się jazda i wbrew pozorom nawet na prywatnych nie ma łatwo, jest ciężko

  18. #18
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    asiad a nie masz kogos kto moglby ci ja napisac?/ jakąs koleżanke z humana itp

  19. #19
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    asiad jaki masz temat? a napisałaś już może chociaż plan prezentacji?

    Co do pisania prezentacji przez kogoś to stanowczo odradzam zwłaszcza, że jeszcze wcześniej musi oddać tę prezentację do sprawdzenia nauczycielce :/

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Nie mam nikogo kto ny mi to napisał, brak chętnych, mogę prosić i nic. Jak mnie ktoś o coś poprosi to to zrobię a mnie każdy ma gdzieś. I tak jest od zawsze.

    Moj temat to "Dzieła literackie a ich filmowe adaptacje. Omów, analizując wybrane przykłady."
    Chciałabym żeby to było z sagi zmierzch. Bo filmy różnią się od książek. Planu nie mam. Mam tylko tezę.

    Zaliczenie tej pracy u mnie wygląda tak czyta się ja polonistce i ona wystawia ocenę. A poprawki robi inny nauczyciel od języka polskiego w szkole który nie jest egzaminatorem.

    Bardzo bym chciala zeby mi ktos to zrobil a ja bym sie tylko nauczyla. Chciaz ze mam problemy z zapamietywaniem i koncentracja ale jestem w trakcie leczenia i mysle ze dam rade sie nauczyc.

    Na próbnej maturze z polskiego z pracy pisemnej dostałam 3 pkt na 50. A wypracowanie zajęło mi cale miejsce jakie było na to przeznaczone.




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  21. #21
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    asiad przede wszystkim Zmierzch to raczej nie jest dzieło literackie
    poza tym w prezentacji powinnaś zawrzeć min. 3 przykłady - w Twoim przypadku byłby to 3 utwory literackie + do nich filmy.
    Ja bym tutaj poszła na skróty i porównałabym Potop i jego ekranizację, Krzyżaków i ich ekranizację oraz np. Quo Vadis. albo np. Pana Tadeusza. Lepiej coś z lektur, które omawia się w liceum (aczkolwiek ja brałam na swoją Króla Edypa + Antygonę, Balladynę i Makbeta)
    I wtedy możesz też zaznaczyć, że pracę, którą chcesz przedstawić oprzesz na przykładach polskich dzieł literackich.

    ---------- Dodano o godzinie 13:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:52 ----------

    a! i przede wszystkim lektury, które przedstawiasz w prezentacji musisz znać! Bo do nich później i tak nauczyciele zadają pytania

  22. #22
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Powiem (Piszę ) Ci szczerze, że nie radzę Ci czekać, aż Ci ktoś to napisze tylko żebyś sama spróbowała. Jak opracujesz ten temat to zawsze Ci coś zostanie w głowie i łatwiej Ci będzie niż jak masz się nauczyć czegoś co ktoś Ci napisał.
    Masz temat podobny do mojego z tym, że ja mam tylko horrory, a Ty masz wszystko, więc możesz nawet skorzystać z tego co już tu dziewczyny pisały
    Ja się za późno za to wszystko zabrałam, ale mam nadzieję, że dam radę. Muszę dać radę!
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Pytałam się polonistki i powiedziała ze może być Zmierzch albo Władca Pierścieni czy Harry Potter. Od września codziennie do tego przysiadam i wszystko co napisze i zaniosę do szkoły się nie nadaje. Wiec jestem coraz blizej zrezygnowania z matury i zrobić technika tylko bo i tak już mam rok w plecy.




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  24. #24
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    jezeli masz problemy z pisaniem to przeciez jest duzo ludzi ktorzy wezma za to kase i napisza...tylko z drugiej strony jezeli napisalabys to sama to latwiej byloby Ci sie nauczyc...nie polecam Ci takich ksiazek na zmierch wg mnie latwiej bedzie Ci pracowac na tym z czego masz miliony streszczen i w szkole tez sie osłuchłas o tym. wez sobie jedna powiesc jakąs konkretna i reszte lzejsze, nie wiem moze Romeo i Julia m.in nie poddawaj sie, matura moze Ci sie kiedys przydac a wtedy bedziesz mial jeszcze gorzej ja zdac..takze jesli masz teraz okazje to podejdz do niej.
    MAM WIELU ZNAJOMYCH KTORZY NAPISALI PRACE MATURALNA NA ZASADZIE KOPIUJ WLKEJ I ZDALI JA bardzo dobrze (matura na tej zasadzie to debilizm ale coz, wujek google zdaje ja na 90%)

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Matura ustna - pomocy!

    Chciałam wziąć coś z Google ale nauczycielka wpisuje zdania z pracy w Google i znajduje to. jutro w końcu idę do szkoły bo miesiąc tam nie byłam i składam podanie o rezygnacje z matury. To moja ostateczna decyzja. Inaczej będę mieć znów 1 na koniec roku z języka polskiego.




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:57
  2. Potrzebuję na referat Pomocy!
    By mariet86 in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 11:53
  3. makijaż lat 50/60 pomocy !
    By Kaniusia0 in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 00:35
  4. Pomocy! -materiały dot. lat 60-tych
    By Sylwunia83 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 00:08

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •