Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 61

Temat: Anoreksja - Śmiertelna choroba

  1. #1

    Domyślnie Anoreksja - Śmiertelna choroba

    Zaburzenia odżywiania występują pod dwiema postaciami: jadłowstrętu psychicznego, czyli anoreksji (anorexia nervosa), oraz żarłoczności psychicznej, czyli bulimii (bulimia nervosa). Obydwie postacie są groźne dla zdrowia, a nawet życia chorej osoby. W tym artykule uwaga skupiać się będzie na anoreksji.

    » Anoreksja – jadłowstręt psychiczny.
    Jadłowstręt psychiczny jest chorobą – jak nazwa wskazuje - psychiczną, w której występuje spaczony obraz własnego ciała. Chorzy są przekonani, że są zbyt grubi, więc stosują dietę doprowadzającą do wyniszczenia organizmu. Nie przyjmują do świadomości swego ciężkiego stanu starając się utrzymać skrajnie niską masę ciała przez stosowanie diety, zwiększenie aktywności fizycznej a także innymi metodami.

    Anoreksja | Zdrowie i medycyna

    wkleje wam kilka fotek z forum małej

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  2. #2
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    okropienstwo, straszna jest ta choroba, sporo o niej czytalam, wspolczuje osobom chorym!

  3. #3
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    o bozeeeee

  4. #4
    Szkoleniowiec Avatar nieszkam78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin , Citywest
    Postów
    495

    Domyślnie

    tu mam jeszcze pare fotek......
    Wszystko jest w naszych rękach, więc nie mogą zostać pominięte.
    (G. Chanel)

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar nieszkam78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin , Citywest
    Postów
    495

    Domyślnie

    i która jest bardziej chora
    Wszystko jest w naszych rękach, więc nie mogą zostać pominięte.
    (G. Chanel)

  6. #6

    Domyślnie

    ja pierdziu normalnie płakac sie chce jak się widzi takie osoby ... mi na szczęście anoreksja nie grozi
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  7. #7
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    super temat problem anoreksji jest na 2 miejscu tematow ktore mnie interesuja nie wiem skad mi sie to wzielo ale duzo na te tematy czytam.pokazuje najdrastyczniejsze zdjęcie jakie mogłam zobaczyc w zwiazku z ta choroba. Załącznik 3071

  8. #8
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    o Matko Boska Masakra... same kości... szkielety chodzące.. łaa.. straszne... a fotki az cięzko oglądac... wrrr... Ostatnio ogladałam ze taka strasza babka hm... koło 70 lat, moze i starsza własnie była anorektyczka i naprawde chciała sie wyleczyc, ale w mózgu miała juz tak zakodowane ze bez pomocy nie dawała sobie rady, a we wszystkich szpitalach mowili, ze jej nie pomoga bo pomagają tylko młodym dziewczynom.. ! Przeciez to chore ;/


    Swoja droga lubie filmy z Lindsay Lohan i nie wiedziłam ze była/ jest anorektyczką
    Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 20-05-2009 o 16:23

    ________________________________________


  9. #9
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    zawsze mnie zastanawia to jak te dziewczyny mogą myśleć że w takim stanie są nadal za grube? :/
    I forum
    miłośniczka akrylu

  10. #10
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    tak samo Mary-Kate Olsen tez byla anorektyczka ale wyszla z tego ja osobiscie znalam dziewczyne ktora chodzila do mojego liceum byla z rownoleglej klasy wygladala strasznie lekarz skierowal ja na terapie ale ona bronila sie rekami i nogami bo zalezalo jej zeby skonczyc szkole i zdac mature a bardzo dobrze sie uczyla pozniej zabrali ja na przymusowe leczenie ale to nie poskutkowalo i juz niestety nie wrocila,wykonczyla sie nie doczekala matury.

  11. #11
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    tak o Olsenkach wiedziałam...





    EH...aż mi nie obrze po tych wszystkich zdęciach...

    ________________________________________


  12. #12
    Debiutantka Avatar pauulis
    Zarejestrowany
    May 2009
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia40 Zobacz post
    zawsze mnie zastanawia to jak te dziewczyny mogą myśleć że w takim stanie są nadal za grube? :/
    Też się zawsze nad tym zastanawiam... Psychika ludzka zadziwia, tylko szkoda, że w taką "negatywną" stronę Trzeba mieć naprawdę duże wsparcie i siłę aby z tego wyjść ... ale niestety statystyki mnie wciąż zasmucają

  13. #13
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    slyszalam tez o chorobie ktora jest przeciwnoscia anoreksji i dziala odwrotnie.chorej osobie wydaje sie ze wciaz jest za chuda i zaczyna wpychac w siebie tony jedzenia tylko nie moge sobie przypomniec nazwy tej choroby to jest cos podobnego do bulimii tylko sie nie wymiotuje....

    ---------- Dodano o godzinie 19:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:08 ----------

    Na początku trzeba podkreślić, że anorektycy nie traktują tych dolegliwości jako niepożądane czy zagrażające ich zdrowiu.
    Przynajmniej raz na dzień anorektyk sprawdza swoją wagę i w cieszy się gdy okazuje się, że udało mu się zrzucić nawet dekagram;
    Chory obsesyjnie i przymusowo całą swoją uwagę skupia kontroli wszystkiego co je, mianowicie liczy kalorie, a nawet w czasie robienia zakupów maniakalnie analizują zawartość tłuszczy i cukrów zawartą w produktach;
    Anorektycy czują strach przed otyłością czy nadwagą mimo widocznej niedowagi;
    Mimo dużego spodku masy ciała i niedowagi odmawiają utrzymywania wagi równej czy nawet minimalnej dla danego wzrostu i wieku;
    Aby uzyskać lepsze efekty w odchudzaniu często wykazują nadmierną fizyczną aktywność np. uczestnictwo w maratonach, bieganie częste po schodach, często dodatkowo wspomagane zażywaniem środków przeczyszczających i odchudzających;
    Zdarzają się przypadki, gdy na pewnym etapie choroby jadłowstręt psychiczny przeradza się w olbrzymi wilczy głód; anorektyk nie panując nad sobą pochłania wielkie ilości pokarmów. Uleganie takiemu obżarstwu chory postrzega jako całkowitą klęskę i jeszcze bardziej pogrąża się w chorobie;
    W późnych stadiach chory w krótkim czasie chudnie bardzo, nawet kilka kilogramów dziennie, co prowadzi do wycieńczenia i śmierci.

    Przebieg choroby:

    Przebieg choroby rozpoczyna się zwykle od ograniczania, lub nie spożywania żadnych pokarmów, dodatkowo pojawiają się silnie wyczerpujące ćwiczenia, wszystko to daje w konsekwencji do wyniszczenia całego organizmu. Proces zaczyna się zwykle utratą miesiączki u dziewcząt i brakiem erekcji u chłopców. Zgrabność przemienia się w szczupłość, którą z kolei zastępuje chudość, chudość przeradza w wygłodzenie. Kolejne objawy to zapadnięcie się policzków i oczu, skóra przypominać będzie luźny worek, zaczną wypadać zęby i włosy. Jeśli pacjent podda się leczeniu, wówczas dzięki lekarzom i rodzinie ma dużą szanse wrócić do normalności. Jeśli natomiast chory nie wykaże chęci współpracy to anoreksja prowadzi go do skrajnego wygłodzenia i następstwie do śmierci.

    Psychika chorego:

    Według psychiatrów leczących chorych na anoreksję, osoby te potrafią nie spożywać żadnych pokarmów nawet przez okres dwóch dni, dodatkowo uprawiając silnie wyczerpujące ćwiczenia. Zatem choroba to dotyczy przede wszystkim psychiki a nie ciała. Anorektyk czuje ogromny wstyd podczas konieczności przyznania się do choroby u lekarza lub, gdy ktoś z jego rodziny czy znajomych zwróci mu uwagę na jego dziwne zachowanie, np. brak apetytu, niejedzenie. Najlepsze wyniki w leczeniu uzyskuje się gdy poddany terapii chory nie ma styczności z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną, która przypomina mu o nałogu. Najlepiej jest także ograniczyć kontakt z przedmiotami, które nawiązują do choroby. Jednakże istnieje prawo zabraniające takich praktyk. W Polsce powstają oddziały lub specjalne kliniki, w których odpowiednio wykształcona grupa lekarzy leczy anorektyków. Niestety takich placówek jest mało, wynika to za braku funduszy. Tak opisuje chorobę jedna z wyleczonych:

    myśli chorego zaprzątnięte są sprawami dotyczącymi jedzenia. Psychika ciągle analizuje kalorie, ilości spożywanego pokarmu. Patologicznie postrzegają swoje kształty i wagę, co potwierdza to, iż posiadają niską samoocenę, nie widzą, że są chudzi niczym więźniowie obozu koncentracyjnego.

    Wstrząsająca jest historia pewnej trzydziestoletniej kobiety, żony i matki dwójki dzieci. Matka nigdy nie spożywała posiłków z rodziną. Przez cały dzień ograniczała się jedynie do zjedzenia jabłka i niewielkiej bułeczki. Kobieta wpadała w histerię, kiedy nie mogła objąć uda w najszerszym miejscu jedną dłonią. Każdego dnia sprzątała cały dom, w czasie tej czynności nikt nie mógł wchodzić do pokoi. Matka wyładowywała całą swoją frustrację pod każdym pretekstem np. źle zawieszonego ubranka w szafie. Zatem choroba ta zmienia ludzkie zachowania, dotyka nie jednostki, ale całej rodziny.

    Powikłania będące skutkiem anoreksji:
    Zerwanie wszelkich kontaktów towarzyskich, związków partnerskich, zaprzestanie odbywania stosunków seksualnych;
    Na 100 chorych 20 umrze w skutek śmierci głodowej;
    Około 30% chorych pozostaje zagrożonych chorobą i okresowo przez wiele lat będzie trafiać do szpitali, gdzie będzie sztucznie karmione lub żyje praktycznie normalnie;
    U jednej czwartej anorektyków choroba utrzymuje się do końca życia, występuje stabilizacja i dzięki temu leczenie szpitalne jest niekonieczne;
    Około jednej czwartej chorych nastolatków wyrasta z tej choroby.

    Leczenie i profilaktyka:

    Konieczne jest leczenie szpitalne, skorelowane z leczeniem psychiatrycznym. Anoreksja jest trudna do wyleczenia, a zabiegi nie zawsze kończą się sukcesem.

  14. #14
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia40 Zobacz post
    zawsze mnie zastanawia to jak te dziewczyny mogą myśleć że w takim stanie są nadal za grube? :/
    na tym właśnie polega ta choroba...

    moja koleżanka z liceum była normalna ale miała oponkę na brzuchu i zaczęła się odchudzać aż wylądowała w szpitalu... teraz wygląda jak deska - ani pupy, ani piersi, wklęsły brzuch, same kości ale ona jak widać jest zadowolona ze swojego wyglądu a wygląda tragicznie

  15. #15
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie

    U mnie w szkole tez jest anorektyczka tylko w ogóle po niej tego nie widac... Nie wygląda tak jak na załączonych obrazkach...No i naprawde wygląda normalnie...
    Czy to sa jakieś stopnie zaawansowania tej choroby? czy coś w tym stylu?

    ________________________________________


  16. #16
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    tak to są stopnie na pocztku sie tylko ogranicza jedzenie pozniej przeradza to sie w obsesje i rodzi sie choroba psychiczna...Anoreksja tak jak wiekszosc chorob ma swoje etapy

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar nieszkam78
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Dublin , Citywest
    Postów
    495

    Domyślnie

    Bardzo interesująca stronka byłej anorektyczki...........

    Anoreksja - praktyczny przewodnik

    ---------- Dodano o godzinie 02:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:34 ----------

    Przy tym smutnym temacie....... trochę humoru ....


    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Wszystko jest w naszych rękach, więc nie mogą zostać pominięte.
    (G. Chanel)

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    ale mnie kuźwa na łopaty powaliło....
    a ja myślałam że za chuda jestem...
    czy te dziewczyny nie mają rodziców...
    nie już nie komentuje bo aż mi sie płakać chce

  19. #19
    Wczytuje się Avatar atta
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ja odchudzam się chyba od zawsze ale mam totalny brak silnej woli jak tak popatrzyłam na te zdjęcia i poczytałam to chyba wole mój okrągły pączkowaty brzuch niż to.....
    naprawde współczuje takim osobą

  20. #20
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Cytat Napisał atta Zobacz post
    Ja odchudzam się chyba od zawsze ale mam totalny brak silnej woli jak tak popatrzyłam na te zdjęcia i poczytałam to chyba wole mój okrągły pączkowaty brzuch niż to.....
    naprawde współczuje takim osobą
    a wiesz ja jestem bardzo szczupła i dałabym wszystko za opone,i krągłą pupe a nie same kości...

  21. #21
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał pisiowa21 Zobacz post
    a wiesz ja jestem bardzo szczupła i dałabym wszystko za opone,i krągłą pupe a nie same kości...
    ja tak samo...tymbardziej ze lekarze nie wiedza co mi jest! CHĘTNIE PRZYGARNE 10KG

  22. #22
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati88 Zobacz post
    ja tak samo...tymbardziej ze lekarze nie wiedza co mi jest! CHĘTNIE PRZYGARNE 10KG
    chetnie oddam ale tylko 10 nie wiecej ....

  23. #23
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    hehe mi dycha z pewnoscia wystarczy

  24. #24
    Rozkręcanko Avatar ladyboss
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    bytom
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Anoreksja - Śmiertelna choroba

    masakra zal mi takich dziewczyn.. one nie widza jak bardzo sa chude. i ciagle mysla..ze sa mega wielorybami mialam kolezanke anorektyczke wiec wiem co to jest ..niestety nie ma jej juz wsrod nas.. choroba wygrala..

  25. #25

    Domyślnie Odp: Anoreksja - Śmiertelna choroba

    kurcze, to strasznie przykre.. również chętnie przygarnęłabym z 5 kg. a ja myślałam, że jestem jakaś mega chuda, ale nie jest ze mną aż tak źle, jak patrzę na te zdjęcia.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •