Pokaż wyniki 1 do 21 z 21

Temat: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

  1. #1
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Była u mnie ostatnio klientka na pazurki i miała bardzo wysuszone dłonie w dotyku okropne... nie dużo jej brakuje do porównania - papier ścierny, zauważyłam też ze na zgięciach jej skóra po prostu pęka i ma to już od 10 lat. pojawiło się tak znikąd. niestety na zdjęciach tego tak wszystkiego nie widać. Była u lekarza okazało się, że ma alergie na NIKIEL. wszystko co zwiera nikiel nie może jeść. np: czekolada, kukurydza, sałata. jest strasznie ograniczona jesli chodzi o jedzenie. wstawiam fotki. (ręce cały czas kremuje jakimiś kremami nawilżającymi)
    i teraz pytanie. Czy spotkałyście się z takim problemem? i czy możecie polecić jakieś kremy mocno nalilzające, albo jakieś zabiegi ?

    Załącznik 38922
    Załącznik 38923
    Załącznik 38924
    Załącznik 38925
    Załącznik 38926
    Załącznik 38927
    " Zniszcz wszelkie zło, by dobro mogło zakwitnąć"

  2. #2
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Ja mam taki problem ale tylko z koncem zimy. Moje dlonie wygladaja podobnie jak te na zdjeciach. Zawsze sa suche miedzy palcami i na wierzchu palcow...
    Ja uzywam kremow do rak ale duzo klade na dlonie, ze pozniej schna kilkanascie minut albo uzywam kremu do twarzy bardzo mocno tlustego...
    Mam o tyle dobrze, ze pracuje w firmie farmaceutycznej i jak cos kremu zostanie to zawsze skubne na dlonie ale zawsze na umyte, kiedy jeszcze sa mokre
    W sumie samo mi przechodzi ale trwa to jednak jakis miesiac lub dwa
    Agnieszka

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    ona ma tak przez cały rok. nie tylko po zimie, po zimie ja też mam wysuszone bo rękawiczek nie nosze.
    ale na zdjęciach narawde nie widać tak bardzo jak są wysuszone i popękane. na żywo wyglądają strasznie.
    " Zniszcz wszelkie zło, by dobro mogło zakwitnąć"

  4. #4
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    No ja wlasnie nosze rekawiczki juz od polowy jesieni by mnie wczesniej nie zlapalo ale niestety jak tylko zbliza sie wiosna to moje lapki tez sa jak papier scierny
    Pierwszy raz jak nie wiedzialam co to, to mialam od jesieni do poczatku wiosny a pozniej tak jakos zaczelam z tym tlustym kremem i zaczelo przechodzic...
    Do tego czasami mi wychodza plamy na srodku dloni, suche a zarazem czerwone i strasznie swedzi
    Agnieszka

  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    ja bym zrobila peeling delikatny, mleczko kolagenowe albo linomag i parafine.

    ale nei wiem czy te rzeczy maja nikiel?:/

  6. #6
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    parafinke sama jej proponowlam, tylko ona by musiala cos tez codziennie stosować.... a tą parafinke to chyba co kilka dni żeby utrzymać je w dobrym stanie ;| bo pewnie po parafinkce kilka godzin bedzie miala w miare ok a potem wszytko wróci....
    " Zniszcz wszelkie zło, by dobro mogło zakwitnąć"

  7. #7
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    KaniusiuO, gdy oglądam zdjęcia dłoni Twojej klientki, to tak jakbym swoje dłonie widziała. Miałam dokłednie ten sam problem, ale u mnie to wina kredy i gąbki do tablicy, no i detergentów. . Pierwsze i trzecie wysusza, drugie jest siedliskiem grzybów i bakterii. Długo z tym walczyłam. Suuuuucha skóra , a miejscami krwawe pękniecia do żywej tkanki. Teraz jest trochę lepiej. Unikam kontaktu z kredą, a po użyciu gąbki od razu myję dłonie. Krem do rąk mam już w każdym miejscu, gdzie przebywam. Lekarze nic nie pomagali. W końcu moja osobista terapia wyglądała tak:
    1. pumeks leciał po dłoniach na sucho (to ważne)
    2. mycie (to już na mokro )
    3. smarowanie maścią z witaminą A (do kupienia w aptece, bardzo tłusta) lub krem glicerynowy i parafina.

    Ps. delikatne pilingi odpadają, mówię pumeks (taki kolorowy do kupienia w każdej drogerii)
    Ostatnio edytowane przez ceris ; 26-03-2011 o 16:00

  8. #8
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    moja mama tez ma uczulenie takie na dłoniach.. znaczy najbardziej ma na wewnetrznych stronach dłoni.. czeka juz pol roku prawie do lekarza.. no i idzie w maju zeby dowiedziec sie w koncu co to jest.. choc zauwazyła ze gdy wyjezdzamy na wakacje i ma kontakt (duzy kontakt) z wodą mocno zasolona to jej to przechodzi.. i nie ma tego.. czyli sol cos pomaga..

    ________________________________________


  9. #9
    Kosmetyczka Avatar Ewita
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Witam serdecznie,
    Również polecam parafinkę Jeśli chodzi o krem - mój typ to: Absolute Care Dead Sea Treatment - Enriched Hand Cream... Strasznie długa ta nazwa ale ten krem przeznaczony jest do skóry popękanej, szorstkiej i suchej, silnie nawilżający. Jest to krem ochronny zawierający wysokie stężenie minerałów z Morza Martwego. Skóra dłoni jest gładziutka i miękka po tym kremie. Tworzy jakby taką powłoczkę nietłustą ale gładką, jakby rękawiczkę ochronną
    Pozdrawiam

  10. #10
    Nałogowiec Avatar syrena16
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    584

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    a ja mam dla Was super tanią i extra działającą alternatywę... gdy o tym usłyszałam to się skrzywiłam i olałam temat... z czasem moja Mama mnie nakłoniła na dwa tygodnie próby. Zgodziłam się i od tamtej pory kontynuuję terapie.
    Terapia poprawia skórę ( jest ładna , gładka i miękka) włosy( nawilżone) paznokcie stają się twardze i szybciej rosną.
    Specjał ten kojarzył mi się na początku z zupełnie innymi dolegliwościami - ale ja potwierdzam że działa na w/w części ciała.
    No i teraz szok- to jest siemienie lniane....
    Tak stosuje sie je przy wrzodach, problemac z jelitami i przy zaburzeniach hormonalnych...leczą i przywracają pełną sprawność jajnikom( ja miałam pcos- w dwa tygodnie popękały mi torbiele i powoli wraca wszystko do normy- działa też osłonowo na wszystkie tkanki w tym miękkie)
    Po tej nowinie zaczełam szukać w necie i faktycznie informacje sie potwierdziły... same sprawdźcie...

    Ja piję wywar z siemienia lnianego w następujących proporcjach-

    1 łyżka na szklanki wody - gotujemy i po zagotowaniu trzymamy 15 min na malutkim ogniu...
    Wywar pije się po pół szklanki 3razy dziennie
    Ponieważ siemie mi się kojarzy z glutem- ja robie go tak

    pół szklanki średnio gęstego wywaru- dolewam poł szklanki wody , mieszam i dolewam sok cytrusowy... jest naprawde przyjemny, smakuje sokiem, jedyyne co przypomina siemie to delikatnie lepki film na ustach jak sie go pije... a tak to to super( w wierzcie jestem ogromniaście brzydliwa) Żaoszczędzicie na kremach przeciwzmarszczkowych, nawilżających itd wszystkie aspekty wyjda w trakcie kuracji- dla mnie bomba
    SANTE - znaczy zdrowie! Producent zdrowej żywności
    Szybki porost włosów, marzenie i siemię lnanie - pomoc - Tosor - Portal o fryzurach, fryzjerach i fryzjerstwie
    Meenthe: Wzbogacona maseczka na twarz z siemienia lnianego.
    Siemię lniane ~ Jak poprawić stan włosów?


    pozdr gosia
    "Wczoraj- to historia
    Jutro - to tajemnica
    Dziś to dar od losu....."

  11. #11
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    zgadza sie bardzo polecane sa rowniez maseczki na twarz z siemienia lnianego zwlaszcza przy bardzo suchej i szorstkiej skorze

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    agulusia a jest jakiś konkretny sposób na przyrządzenie tej maseczki, czy wystarczy tylko wystarczy zalać gorącą wodą?

  13. #13
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Moja koleżanka fryzjerka ma milion razy gorszy problem.

    Latała z tymi swoimi łapkami chyba już wszędzie gdzie sie da i smarowała również czym tylko mogła.
    Podobno jej skóra straciła warstwę ochronną i stąd te cuda.
    skóra jest sucha,bardzo szorstka i z każdej kostki krew się leje.
    mówię Wam to coś okropnego.
    opuszki jak tarka...jesień i zima to dla niej najgorszy czas-każdy ruch palcami to rozrywanie ran

    jedyny sposób na zachowanie jakiejkolwiek elastyczności skóry to w jej przypadku tylko ten krem.
    tu jest chyba najtańszy jak widzę,bo w hurtowniach progress płacę za dużą tubkę 12zł!
    Naprawdę polecam.Sama lepszego nie znam
    http://latinpol.home.pl/pl/p/Krem-gl...ubka-150-ml/74
    Ostatnio edytowane przez sandrus ; 26-05-2013 o 13:46

  14. #14
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Nie wiem czy na takie przypadki też pomaga, ale na pewno warto stosować krem do rąk - ziołowy - Hildegard Braukmann. Cera powinna zyskać na jakości i zdrowiu, będzie delikatniejsza i przyjemna w dotyku, powinna się mocno odmienić na plus, ale przecież wiadomo, że od razu takie efektu się nie uzyska.

  15. #15
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Cerkoderm30 na noc - poleciła mi go moja dermatolog pomimo tego, że docelowo ten krem jest do stóp Nałożyć grubą warstwę, wetrzeć w skórę ile się da i założyć foliowe rękawiczki. Na dzień Dermaveel.

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    ja mam takie problemy po bardzo silnym płynie do naczyń typu Ludwig i mi pomaga maść z apteki z hydrokortyzonem

  17. #17
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Krem do rąk Hildegard Braukmann. Jedynie starajcie się pilnować systematycznej pielęgnacji. Nam to wystarczy. Doprowadzenie cery do normalności nie wymaga żadnych cudów, tylko podstaw - to jest naturalny kosmetyk, którego efekty stosowania będą na pewno widoczne.

  18. #18
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Spróbuj żel z aloesem Floslek, mi akurat bardzo pomógł.

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Bardzo dobry jest też Hand Cream Floslek, u mnie zdziałał cuda.

  20. #20
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    NO ale koleżanka tutaj pyta się co jest dobre na dłonie a nie na stopy Ze swojej strony polecam

    Nakładanie rękawiczek codziennie ( dla wygody oraz dla zdrowia)
    Codzienne stosowanie kremów na dłonie ( warto jest nauczyć się czytać składy oraz rezygnować z kosmetyków które w składzie mają na przykład parafinę czy oleje mineralne)
    Oraz regularnie przeprowadzac peelingi.
    Dzięki temu kremy bedą miały o wiele lepsze wchłanianie.

    Najważniejsze zasady nawilżania dłoni są opisane w tym artykule https://rodzinazdrowia.pl/abc-nawilzania-dloni - polecam się wczytać!

  21. #21
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Problem z suchymi dłońmi - alergia !!

    Myślałam, że to tylko ja mam takie problemy, ale jak widać występuje u wielu osób. U mnie taka suchość i pęknięcie występują jedynie po zewnętrznej stronie dłoni, kostki, między palcami. Staram się używać rękawiczek nie-lateksowych do takich typowych czynności w kuchni, no i oczywiście ciągłe nawilżanie kremami. Chociaż ostatnio mam wrażenie, że już kompletnie nie pomagają i chwilę po posmarowaniu skóra wraca do poprzedniego, okropnego wyglądu. Gdzieś też wyczytałam o linii wyrobów medycznych Allergoff Atopy (opis produktów można znaleźć na stronie producenta https://allergoff.pl/) i chciałam podpytać czy może próbowałyście stosować? Wiem, że w aptekach można znaleźć barierowy krem, emulsję, czy nawet oliwkę z tej serii. Chyba się skuszę, szczególnie, że skład wygląda naprawdę obiecująco.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1526
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 00:52

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •