Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 211

Temat: Mobilny salon kosmetyczny

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Mobilny salon kosmetyczny

    Nie znalazłam takiego tematu na forum więc zakładam oddzielny.
    Co sądzicie na temat mobilnego salonu kosmetycznego? Są różne zdania na ten temat. Taki salon to jednak jeszcze rzadkość.
    Zastanawiam się co do kwestii higienicznych w świadczeniu mobilnych usług, czy sterylizacja narzędzi jest dostateczna? Jak to wygląda w praktyce?
    A jeżeli chodzi o koszty rozpoczęcia działalności czy są mniejsze czy większe?
    Może któraś z dziewczyn tu na forum prowadzi mobilny salon, albo zastanawia się otworzyć?
    Podzielcie się opiniami!
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  2. #2
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Moim zdaniem bardzo pomysłowe dojeżdżasz do klienta (bo rozumiem, że chodzi o salon samochodowy? ) a jak z higieną? hm...

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jak najbardziej taki salon jest dobry wg mnie na poczatek na rozkrecenie sie... dojezdzasz do klientka wiec sanepid nie ma tu wymagan jak do salonu...odchodzi czynsz za lokal....minus taki ze jak dojedziesz do klienta warunki moga byc rozne....brak odpowiedniego stolu swiatla itd....

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jeżeli chodzi o sanepid, to nie trzeba mieć podpisanej jakieś umowy co do sterylizacji narzędzi?
    Koszty nie są mniejsze mimo, że nie trzeba płacić za lokal, remont, prąd itd, ale za to trzeba zakupić samochód i dochodzą koszty paliwa, więc to się wyrównuje.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    tobie chodzi o typowy salon kosmetyczny z zabiegami na twarz i cialo czy o stylizacje paznokci tylko bo to 2 rozne sprawy
    jesli to pierwsze to wg mnie odpada, jesli pazurki to ok ale z warunkami bywa roznie
    ja 2 razy pojechalam do klientek ktore dojechac do salonu nie mogly dojechac i obiecalam sobie nigdy wiecej

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  6. #6
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja tez przez jakis czas dojezdrzalam ale to byl koszmar a jak jeszce w domu male dzieci to masakra wszytkie ozdoby i wszytki porozwalane. tez powiedzialam nigdy wiecej za zadne skarby
    no to zaczynamy

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Arrow pedicure mobilny

    Witam. Jakiś czas temu zrezygnowałam z wynajmu lokalu prowadzę mobilny gabinet, do tej pory nie robiłam stóp w domach klientek ale zamierzam zacząć. Orientuje się ktoś może jak to wygląda od strony sanepidu. Bo jak miałam lokal to były tam jakieś cuda z brodzikami itp.Czy są jakieś przepisy kóre to regulują?

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    Magnolia nie ma takich przepisów. Pedicure wprowadzasz jak każdy inny mobilny zabieg. Tyle, że musisz zapytać w sanepidzie jaka miska ma być i czy worki jednorazowe, wkłady czy jak. Ja stosowałam zwykłą ozdobna miskę za 15 zł i worki jednorazowe na miskę i dopiero woda. wodę wylewałam , a worek wyrzucałam . Zabieg wykonujesz u klientki, więc na jej odpowiedzialność jest miejsce jego wykonania.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    a co z narzędziami? oddawać do sterylizacji np w szpitalu ?

  10. #10
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    w takim razie muszę przedzonić do sanepidu. Jak tylko się coś dowiem to napisze. A co do narzędzi to ja zawsze dezynfekuję spreyem przy klientce i zawsze w przypadku manicure pomiędzy klientkami w wanience dezynfekcyjnej.

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure mobilny

    oczywiście bardzo dobrze robisz, że w wanience, tak jest prawidłowo. Do pedicure polecam mieć, np. omegę lub skalpel i jednorazowe żyletki/nożyki po użyciu siup do kosza. Pilniki w hurcie po 80 groszy też nie majątek, kapturek ścierny ok 2 zł i patyczek drewniany 0,30 gr. Koszt materiałów ok. 10-20 zł, więc cena za zabieg to pewnie min. 40-50 zł pedi kosmetyczny, jakiś leczniczy czy z maską już drożej. Ale odliczasz wodę, prąd- za to doliczasz dojazd.
    Narzędzia można w szpitalu, albo w jakimś zaprzyjaźnionym gabinecie dentystycznym, jest dużo taniej.
    Ale to zależy od sanepidu niestety.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar pysialali
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    232

    Domyślnie

    Mi rowniez powiedziano że niczego nie muszę zgłaszać.
    Usłyszałam jednak ze podlegam kontroli dopiero wtedy gdy wpłynie jakaś skarga...

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

  13. #13
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    A tego mi nie powiedzieli.To coby wtedy mieli kontrolować?

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar pysialali
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    232

    Domyślnie

    Zapytałam ale Pani mi powiedziała że to zależy od skargi i ze na zapas mam się nie martwić

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Mnie dokładnie tak samo powiedziano. W sumie jak mamy działalność w salonie , to sanepid bierze za nas odpowiedzialność jeżeli chodzi o higienę itp. Dlatego kontrolują. A jak działamy na własna rękę to niestety same odpowiadamy za wszystko . W razie skargi jesteśmy bezbronne bo sanepid nie trzymał "ręki na pulsie". Tal mi się wydaje

  16. #16
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał sylla Zobacz post
    Mnie dokładnie tak samo powiedziano. W sumie jak mamy działalność w salonie , to sanepid bierze za nas odpowiedzialność jeżeli chodzi o higienę itp. Dlatego kontrolują. A jak działamy na własna rękę to niestety same odpowiadamy za wszystko . W razie skargi jesteśmy bezbronne bo sanepid nie trzymał "ręki na pulsie". Tal mi się wydaje
    Miała któraś taką sytuację,że ktoś napisał skargę? Jakoś wszędzie gdzie pracowałam ostatnio to skargi i donosy są na porządku dziennym i ludzie takie głupoty wypisują i wygadują ,że w głowie się nie mieści.Nawet w obecnej pracy kolekcjonuję skargi i donosy na mój temat Najlepsze są telefony z donosami gdzie ludzie dzwonią do mnie,żeby skarżyć się na mnie bo myślą,że szefowa firmy z kontaktu na pieczątce i osoba z którą mają do czynienia to dwie różne osoby.Czego to się człowiek o sobie wtedy nie dowie ,Jak poznałam mojego obecnego męża i zaczęliśmy się spotykać to miałam nawet telefony typu -a wie pani z kim ona śpi? Nie wyprowadzam ich wtedy z błędu ,że rozmawiają z osobą na którą się skarżą bo po co? A mając porównanie tego co mówią z zaistniałą sytuacją mam obraz tego jakie ludzie mają zdolności do fantazjowania.Kiedyś jedna wariatka,bo inaczej się już jej nie da nazwać złożyła na mnie doniesienie na policję,że ja niby ją prześladuję,no to się już wkurzyłam i złożyłam na nią skargę do prokuratury,że fałszywie zeznaje i błyskawicznie wszystko wycofała.

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ojej .... Ale miałaś przeprawy.Ludzie to są jednak! Ale plotkary. Co to kogo obchodzi z kim kto śpi! Wredoty jakieś.
    U mnie jeszcze skarg nie było ( na szczęście i odpukać)

  18. #18
    Kosmetyczka Avatar Danutka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Żagań
    Postów
    123

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał sylla Zobacz post
    Ojej .... Ale miałaś przeprawy.Ludzie to są jednak! Ale plotkary. Co to kogo obchodzi z kim kto śpi! Wredoty jakieś.
    U mnie jeszcze skarg nie było ( na szczęście i odpukać)
    Wiesz,ja obecnie taką pracę mam,że ludzie uważają (co niektórzy),że ja im krzywdę robię a usługi kosmetyczne w domu klienta robię jak na razie po znajomych i jest o.k.Z roboty na telefon jak już kiedyś pisałam zrezygnowałam bo mam dosyć chamówy w robocie ,w końcu zostałam kosmetyczką bo marzyła mi się praca z kulturalnymi ludźmi taka naiwna byłam

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar pysialali
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    232

    Domyślnie

    Ja rezygnuje. Uslugi wykonuję tylko w domu klienta.

    Wysłane z mojego GT-I9300

  20. #20
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Hej,
    od jakiegoś czasu przeglądam forum, widzę sporo tu doświadczonych osób.
    Mam nadzieję, że uda mi się odświeżyć wątek i uzyskać nowe informacje.


    Zastanawiam się nad tym, aby pójść na kursy manicure, pedicure i zarabiać na tym. Wykonywałabym usługi tylko u klientki w domu, dojeżdżałabym do niej (komunikacją miejską). Chciałabym głównie, albo na początek, ograniczyć do takich usług jak klasyczny manicure, manicure japoński, masaż dłoni, malowanie paznokci, french, myślałam nad manicurem hybrydowym, parafiną w sprayu, jakieś maski na dłonie. Ogranicza to, że targałabym to autobusami/tramwajami itd., więc chcę, żeby było to jak najbardziej mobilne i przenośne. Póki co nie myślę nad żadną wymyślną stylizacją - raz, że nie wiem, czy to ogarnę, dwa, że sama nie stosuję wymyślnych zdobień, noszę krótkie paznokcie, więc raczej nie byłabym reprezentatywna...

    Czytałam różne opinie na forum, jedni chwalą dojazd do domu, inni piszą, że nigdy więcej... Sądzicie, że da się z tego żyć? Z taką ilością oferowanych usług można zarabiać? Po dobrym rozreklamowaniu?

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Naily myślę , że jest tak duża konkurencja na rynku , że będzie Ci się ciężko przebić (tak zaraz po kursie). Wybacz ale nie uważam , żeby człowiek mało doświadczony ale z papierkiem w dłoni miał szanse na jakąś zawrotną ilość klientek. Będzie Ci brakowało doświadczenia, sprawdzonych produktów itp.

    Co do transportu komunikacją miejska....
    Dla mnie to nie realne. Trzeba bardzo dużo klamotów (jak ja to nazywam) ze sobą targać. Niestety w autobusie będzie Ci ciężko. Ja sama jadać do klientki na stylizację żelem mam jeden ogromny kufer , drugi mniejszy torbę z lampą oświetleniową i czymś tam jeszcze... A wież mi , że staram się ograniczać rzeczy do takich, które mi są niezbędne. A jak parafina dochodzi to jeszcze jedna torba wchodzi w grę. Co do manicure to dochodzi jeszcze jedna torba z miską i kosmetykami... (nie wyobrażam sobie jechać gdzieś bez swojego sprzętu). Sama widzisz sporo tego.

    Póki co nie myślę nad żadną wymyślną stylizacją - raz, że nie wiem, czy to ogarnę, dwa, że sama nie stosuję wymyślnych zdobień, noszę krótkie paznokcie, więc raczej nie byłabym reprezentatywna...
    Niestety kochana ale na tak trudnym rynku trzeba się czymś przebić. Albo bardzo dobrą (solidną) jakością usług i najlepiej kreatywną albo szokująco niskimi cenami (co za tym idzie praca na gorszych materiałach). Ale to na dłuższą metę nie zadziała. Mądre klientki wolą zapłacić wyższą kwotę i mieć solidnie zrobione paznokcie. I takie zawsze wracają!
    Co do paznokci jakie nosisz.
    No cóż nie jest regułą , żeby stylistka miała wymyślne długie paznokcie. Ale muszą być zadbane. To w końcu nasza wizytówka.
    Ja sama często obserwuję że jak mam jakieś ciekawe zdobienie to klientka mówi : ".... ja też właśnie takie chce..."

    Sądzicie, że da się z tego żyć? Z taką ilością oferowanych usług można zarabiać? Po dobrym rozreklamowaniu?
    Nawet najlepsza reklama nie pomoże jak rynek będzie przepełniony. Oczywiście można baner reklamowy postawić , naklejki na samochód , ulotki itp... To wszystko jest niezbędne. Ale jak dla mnie najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Sama była bym chętna i pewna usługi którą poleciła mi znajoma .
    Powiem Ci , że ciężko jest zacząć. Klientki pojawiają się z czasem. Nigdzie nie ma tak , że robisz kurs otwierasz działalność i od tego momentu masz tłumy ludzi. Każdy by tak chciał . Ale najważniejsze jest doświadczenie. Sama robię paznokcie już kilka lat i też nie zawsze jestem pewna jak dany materiał "dogada" się z paznokciami konkretnej klientki.
    Ktoś mi kiedyś powiedział , że przez pierwsze dwa lata to nawet działalność lubi przynosić straty niestety... .

    Może Cie trochę nastraszyłam , może nie... Ale lepiej być przygotowanym na najgorsze i się potem miło zaskoczyć niż liczyć na dużo i "obudzić się z ręką w nocniku" .

  22. #22
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Hej Sylla, dzięki za wyczerpującą wypowiedź.
    Wiem, że nigdy na początku nie jest prosto i nie ma się bazy klientów, pierwsze dwa lata to pewnie byłaby praca nad tym, aby zyskać stałe klientki.
    Właśnie niestety też wydaje mi się, że dużo wożenia klamotów ze sobą, np. taka parafina byłaby bardzo trudna do wożenia komunikacją.
    Czyli mówisz bardzo duża konkurencja i z taką małą ilością usług ciężko byłoby się przebić? Kurcze, szkoda

  23. #23
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Obecnie na rynku bardzo ciężko jest się przebić, szczególnie jak się jest początkującym. Lepiej już wynająć jakieś miejsce/pomieszczenie i pozyskiwać sobie klientów. Dużo jest ogłoszeń które robią (moim zdaniem) sporą konkurencję ponieważ dziewczyny robią to prawie za darmo, swoją drogą czasem się zastanawiam jak im się to opłaca.
    Ja wynajmuję pomieszczenie i moim zdaniem jest to bardzo wygodne oraz bardziej opłacalne w dodatku mam wszystko pod ręką, wiem gdzie co mam a nie szukam później w kuferku albo denerwuję się, że czegoś zapomniałam. A gdy nie ma klientek latam z ulotkami, wizytówkami.
    Nie wyobrażam sobie żebym miała jechać przez pół miasta z tym wszystkim. Nie zabrała bym się chyba, w dodatku mam problemy z kręgosłupem i mam zakaz dźwigania ciężkich rzeczy a jak wiadomo jakby tak wszystko zebrać to nie jest lekkie.
    Jeśli już jadę do jakiejś klientki to tylko na drobne zabiegi typu hybryda, japoński, depilacja, henna itp.
    Może poszukaj najpierw pracodawcy dzięki któremu nabierzesz praktyki, zobaczysz jakie jest podejście klientek, doszkolisz się, wypróbujesz kosmetyki, ogólnie mówiąc zaznajomisz się z tym "fachem".

  24. #24
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Milane ma racje ze najlepiej jest pisac samemu. Ja starajc sie o dotacje zlecilam to komus i potem zalowalam bo musialam wprowadzic tyle poprawek ze praktycznie wyszlo ze sama napisalam ten biznesplan. Pisalam o mobilnym salonie kosmetycznym takze jak chcesz to moge ci cos podpwiedziec.

    Wysłane z mojego Quadra 7 UltraSlim przy użyciu Tapatalka

  25. #25
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    kochane, a jakie są koszty prowadzenia moblinego salonu? bardzo intensywnie się nad tym zastanawiam, ponieważ nie wiem czy po urodzeniu dziecka będę w stanie pogodzić normalną prace 8h z wychowywaniem dziecka, a praca na swoim dałaby mi możliwość zarządzania godzinami i ustawienia sobie wszystkiego tak, żeby ktoś zawsze został z małą

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. [19-20.02.11 Warszawa] 30.Targi Kosmetyczne SALON WIOSNA 2011!
    By edusia777 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 16:58
  4. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  5. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •