Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 211

Temat: Mobilny salon kosmetyczny

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Mobilny salon kosmetyczny

    Nie znalazłam takiego tematu na forum więc zakładam oddzielny.
    Co sądzicie na temat mobilnego salonu kosmetycznego? Są różne zdania na ten temat. Taki salon to jednak jeszcze rzadkość.
    Zastanawiam się co do kwestii higienicznych w świadczeniu mobilnych usług, czy sterylizacja narzędzi jest dostateczna? Jak to wygląda w praktyce?
    A jeżeli chodzi o koszty rozpoczęcia działalności czy są mniejsze czy większe?
    Może któraś z dziewczyn tu na forum prowadzi mobilny salon, albo zastanawia się otworzyć?
    Podzielcie się opiniami!
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  2. #2
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Moim zdaniem bardzo pomysłowe dojeżdżasz do klienta (bo rozumiem, że chodzi o salon samochodowy? ) a jak z higieną? hm...

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jak najbardziej taki salon jest dobry wg mnie na poczatek na rozkrecenie sie... dojezdzasz do klientka wiec sanepid nie ma tu wymagan jak do salonu...odchodzi czynsz za lokal....minus taki ze jak dojedziesz do klienta warunki moga byc rozne....brak odpowiedniego stolu swiatla itd....

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jeżeli chodzi o sanepid, to nie trzeba mieć podpisanej jakieś umowy co do sterylizacji narzędzi?
    Koszty nie są mniejsze mimo, że nie trzeba płacić za lokal, remont, prąd itd, ale za to trzeba zakupić samochód i dochodzą koszty paliwa, więc to się wyrównuje.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    tobie chodzi o typowy salon kosmetyczny z zabiegami na twarz i cialo czy o stylizacje paznokci tylko bo to 2 rozne sprawy
    jesli to pierwsze to wg mnie odpada, jesli pazurki to ok ale z warunkami bywa roznie
    ja 2 razy pojechalam do klientek ktore dojechac do salonu nie mogly dojechac i obiecalam sobie nigdy wiecej

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  6. #6
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja tez przez jakis czas dojezdrzalam ale to byl koszmar a jak jeszce w domu male dzieci to masakra wszytkie ozdoby i wszytki porozwalane. tez powiedzialam nigdy wiecej za zadne skarby
    no to zaczynamy

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Mi nie tylko chodzi o stylizacje paznokci, ale też o makijaż, przedłużanie rzęs, hennę.
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  8. #8

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    wg mnie paznokcie ok. makijaż czy henna też, ale rzęsy odpadają:/ bawie się trochę w 1 do 1, i nie moge sobie wyobrazić jak wchodze do kogoś do domu i szukam łóżka gdzie mogłabym pracować :/. Ja narazie się ucze sama, ale wdomu mam taką fajną leżankę i idealnie zastępuje łóżko kosmetyczne

    chyba że mówisz o rzęsach w kępkach, to wtedy spoko problemu nie ma

  9. #9
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ja napisze jak to jest tutaj w Uk.Jest to bardzo popularne zjawisko,stylistka,kosmetyczka,fryzjerka masazystka ,rzesiki wszystko pod warunkiem ze ma sie swoj sprzet do ktorego zalicza sie skladany stolik do stylizacji czy lozko do masazu ,rzes No i oczywiscie samochod bo bez tego ani rusz.Ja tak jezdzilam a raczej maz mnie zawozil i wcale nie bylo to zle.Obecnie jednak przyjmuje w domu chociarz jak sie trafi osoba ktora chce zebym to ja do niej przyjechala to niema problemu,chociarz szczerze juz wcale mnie nie bawi takie jezdzenie.Wole u siebie bo mam wszystko pod reka i nie musze tachac calego majdanu.

  10. #10
    Rozkręcanko Avatar anka85
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    tez o tym myslalam. na dzien dzisiejszy przyjmuje klientki w salonie ,ale zastanawiam sie zeby przeniesc sie do domu z mozliwoscia dojazdu do klientki jakby jakas chciala.

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ja jeździłam do klientek, robiłam też w domu i teraz mam salon. I szczerze teraz nawet nie chce myśleć o tym żeby komuś robić pazurki, hennę, pedicure czy rzęski w domu...Ja mam tą wygode że mam wszystko pod ręką i na miejscu wszystko szybko posprzątam wydezynfekuje i jest ok a w domu było trochę problemów bo pył był wszędzie..

    Ale jak dla kogoś tak jest wygodnie <jeździć do domu> to czemu nie

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  12. #12
    Rozkręcanko Avatar Lilka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brąszewice
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Widzę, że zdania są podzielone, z tego co zauważyłam, to dziewczyny, które dojeżdżały do klientek niezbyt są zadowolone i wolą pracować w salonie lub w domu.
    Ja sama jakiś czas temu, jak mieszkałam w Wawie(tam studiuje), to kilka razy zdarzyło mi się jechać do klientek robić paznokcie, dorabiałam sobie w ten sposób na czarno. Z warunkami u klientek było różnie, zdarzało się niewygodne miejsce pracy, słabe oświetlenie. Jednak klientki wolą jak stylistka paznokci, czy kosmetyczka przyjedzie do nich do domu. Więcej zarabiałam na dojazdach, niż pracując tylko w domu.
    Mam dylemat, zastanawiam się jak profesjonalne, mobilne salony działają? Jade napisałaś, że wozi się ze sobą łóżko, stolik przenośny, ale to jest strasznie uciążliwe!? Nie lepiej dogadać się z klientką, że jak chce paznokcie u siebie w domu, to musi mieć stolik i lampkę, a do rzęs będzie potrzebne łóżko
    W życiu warto robić to - co daje szczęście!
    lilka-nails.blogspot.com/

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Wszystkie te zabiegi, henna, makijaz, paznokcie i przedłuzanie rzęs jak najbardziej mozna robic mobilnie.

    Jesli chodzi o sanepid to po prostu nie robimy niektórych rzeczy np: nie wycinamy skórek, a jedynie uzywamy jednorazowych patyczkow z drzewa rozanego, jednorazowych pilników, etc

    Co do mobilnego przedłużania rzęs- ja jezdze po klientkach z.. łózkiem- wazy 14 kg, rozkłada się jednym ruchem na to jednorazowe przescieradło i już

    Co do światła- również woze ze sobą, lampę z jarzeniowym swiatłem, którą mozna przykrecic praktycznie do wszystkiego sluzy mi zarowno do rzęs jak i paznokci

    Problem jest czasami z robieniem paznokci, bo w wiekszosci domow kroluje tzw "ława szwedzka" kregoslup sie wtedy ma w paragraf.

    Ale od czego polska pomysłowośc? Moze to malo profesjonalne, ale zdaje egzamin, paznokcie u klientki bardzo dobrze robi sie na.. desce do prasowania Prawie kazdy dom takową posiada.

    Konieczny jest.. zwykly przedluzacz-musimy przewidziec, ze klientka ma np stol usytouwany o 3 metry od najblizszego gniazda zasilania, a czasem jest tak, ze potrzebujemy podlaczyc nie wiem.. lampe, frezarke, oswietlenie, a tam tylko jedno gniazdko... niby pierdołka, ale mnie przedluzacz niejednokrotnie uratował zycie i uchronił przed przemeblowywaniem klientce mieszkania.

    Wazne jest to, zeby klientka wiedziała, ze mobilny salon to taka troche wartosc dodana, ze to nie ona robi nam uprzejmosc bo my dojezdzamy, tylko my jej robimy uprzejmosc bo narazamy sie na brak komfortu jaki daje np praca w salonie czy w przystosowanym do zabiegów miejscu.
    - to my sie narazamy na wysypane ozdoby przez dzieci klientek
    -to my dzwigamy,lozka, kufry i co tam mamy do dzwigania
    - to my siedzmy skrecone przy stole w supełek
    -to my tracimy czas na dojazd
    -to my wydatkujemy na ten dojazd pieniadze

    Reasumujac, jesli decydujemy sie na taki typ realizowanej przez nas uslugi- klientka MUSI za to doplacic.

    (ja za dojazd biore 20 złotych- z jednym wyjątkiem- jesli klientki zbiorą się np we trzy w jednym domu to mi sie po prostu ten koszt dojazdu opłaca" wspanialomyslnie" odpuscic )
    Nie dojezdzam tez wszędzie, bo nikt mnie nie zmusi, abym sie 30 km wachlowała w jedną stronę za 20 złotych- wtedy usluga staje sie nierentowna.. paznokcie za 60 zlotych, a dojazd musilabym policzyc ile.... 40?), ale czesto jest tak, ze jak klientka slyszy, ze ma za dojazd doplacic to zaczyna byc bardziej chetna, aby ruszyc cztery litery z domu i dojechac do mnie- oczywiscie u siebie mam lepsze warunki, bo nigdy nie wiem-szczegolnie w nowym miejscu jakie warunki zastanę

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar edytakon
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 467

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    I ja też dojezdzam do klientek i na pazurki i na rzeski. I wcale nie jest tak źle. tylko jeden raz mialam problem z siedzeniem przy ławie, a tak to normalnie

    za dojazd w granicach 7-10km biorę 10zł, dalej nie dojezdzam
    przy rzesach klientki kłada się na swoim łózku pod kołderką i najczesciej drzemią i wcale nie jest to takie straszne. skoro decydują się na taka usługe w tej wersji to znaczy ze musi im odpowiadać takie małe udziwnienie...

    Jedyne co mnie denerwuje to fakt, ze jak dziewczyna dojezdza do domu to jest postrzegana troche jakby nie z tej planety... i ma np wziąć mniej za stylizacje bo nie ma wlasnego salonu... a nie pitrafia zrozumiec ze to dla ich wygody taka usługa wykonywana jest na kanapie o 20.
    zapraszam na swojego mini bloga
    http://www.edytakon.pinger.pl

    oraz na stronkę

  15. #15
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jesli chodzi o dojazd ja dojezdzalam i bralam kase za stracone paliwo ...czyli jesli jechalam 16 to przeliczalam ile pali moje autko i oczywiscie zaokraglalam w gore na swoja korzysc jak dla mnie ok ... wczesniej sie pytalam klientki co mniej wiecej chce i tylko te kolorki bralam. z tym ze wlasnie : warunki , dzieci itp dziala na niekorzysc klientek zabiegow sobie nie wyobrazam ...

    ps. jest jakas kobieta z mojego terenu co do domu jezdzi taki off top bo sama se pazurow nie zrobie z moim kubusiem

  16. #16
    Nałogowiec Avatar Malyyyyna
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    335

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja zdecydowanie wole w domu,jak chodziłam do klientki to było straszne
    "Pasja jest to coś, co się uprawia. Angażuje się w to całe serce, kocha się to i dopieszcza. Chce się w tym zatracić, temu poświęcić i w końcu podzielić z innymi''[/COLOR]

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Zdania są podzielone, ale w sytuacji, gdzie nie mam warunków na przyjmowanie klientek w domu, to taki mobilny salon byłby mi bardzo na rękę. Nawet wizytówki już mam, ale jakoś odwagi brak...
    Mało mam klientek i boję się, że ZUS mnie zje. Kiedy jest najlepszy sezon na pazury? Od września do grudnia?...może się skuszę w tym roku, bo później może nie być już ulgi ZUS, a to jednak 400zł w kieszeni.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  18. #18
    Rozkręcanko Avatar Sroka
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    37

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Witam dziewczyny. Odgrzewam wątek. Mam taki problem (choć właściwie problemem nie powinien być tylko szansą). Staram się o dotację na działalność i ponieważ nie chcieli mi dać na to co sobie wymyśliłam to dali mi jeden dzień na zmianę pomysłu (zaznaczam, że na poprzednią działalność pisałam sama biznes plan i namęczyłam się okropnie przez dwa miesiące ) Co było robić? Zapisałam się na profesjonalne kursy i piszę biznes plan od początku. Są to właśnie usługi kosmetyczne u klienta w domu. Mój zakres to przedłużanie paznokci, manicure, pedicure, przedłużanie rzęs, parafina, makijaż. Tworzę teraz listę zakupów i w związku z tym mam prośbę o jakies podpowiedzi, gdzie najlepiej zrobić zakupy, bo szukałam hurtowni kosmetycznych, ale chyba słabo, bo nic konkretnego nie znalazłam. Czy bazować na allegro? Tam jest wszystkiego multum. Czy może raczej szukać jakiejs hurtowni w realu? (jestem z województwa mazowieckiego). Niestety muszę wszystko rozpisać co do jednego wacika także dużo pracy przede mną. Co to za łóżka o których pisałyście wyżej i gdzie je kupić? Największy problem mam chyba z kosmetykami do makijażu i pędzlami. Co myślicie o firmie kryola, a może jest cos lepszego?
    Trochę brokatu, a tyle radości

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar RedSunset
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    woj. śląskie, okolice Myszkowa gg11632818
    Postów
    1 296

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jeśli chodzi o kryolan to ja sądzę że są to bardzo dobre kosmetyki... idealne na kosmetyki do salonu, czy to mobilnego czy stacjonarnego. Miałam przyjemność zapoznać się trochę z tą firmą podczas szkoły kosmetycznej i twierdzę że warto w nie zainwestować.
    Jeśli chodzi o kosmetyki to nie znam jakiejś konkretnej hurtowni z super zaopatrzeniem. Przypuszczam że będziesz musiała uwzględnić kilka takich sklepów.
    Współczuję tego biznesplanu i to w jeden dzień

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar monibeni
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Odrowąż k.Opola
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ja wlasnie sie zastanawiam jak to jest z zalozeniem mobilnego salonu
    chcialabym miec tam przedluzanie paznokci, rzes i wlosow
    tylko nie wiem jak to jest z tym oprocentowaniem, wiem tylko tyle, ze jest do wyboru ryczalt, jakas karta podatkowa czy cos i ksiega rozchodow i przychodow:>
    wie ktos o co chodzi w tym podatkowaniu calym? bo jak mam wybrac sobie, ktory chce, skoro w urzedzie nikt mi nie powiedzial co na czym polega.. doszlam do wniosku, ze jesli sama tego nie rozkminie, to dopiero jak zaloze dzialanosc, to skarbowka mi powie ile bede jej placic co miech...

    a co z oplacaniem sobie skladek zdrowotnych, emerytalnych i chorobowych? ile to wynosi?

    co miesiac rozumiem, ze trzeba zaplacic zus, podatek (zaleznie ktory sie wybierze) i ksiegowa, ktora to policzy wszystko?

    no wlasnie, tylko czy to sie kalkuluje wszsystko? zeby sie nie okazalo, ze polowe mi zabiora, albo i wiecej...

    ktos co wie na ten temat? albo moze zna jakas stornke, gdzie moglabym o tym poczytac, bo nic nie znalalzam ciekawego..

  21. #21
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    w mobilnym salonie rozliczasz sie jak w innych.
    ZUs to przez dwa lata z ulgą niecałe 400 zl, później ponad 800zł.
    ryczałt - liczysz 8,5% od tego co zarobisz, nie masz możliwości odliczania niczego. Po prostu zarobisz np 1000 zł to liczysz od tego 8,5% i tam sie jeszcze odlicza zus ale nie cała sumę. będąc na ryczałcie nie mozesz rozliczać się z małżonkiem.
    książka przychodów i rozchodów - prowadzisz specjalną książkę w której wpisujesz zarówno zarobki jak i koszta, kiedy obliczysz dochód (przychód-koszta) tam się odlicza zus i kwotę wolna od podatku i obowiązuje podatek 19%
    karta natomiast to stały podatek który płacisz bez względu na zarobki, ustalany jest w każdym regionie inaczej.
    we wszystkich 3 metodach rozliczania są limity i kwoty których przekroczyć nie można.
    najlepiej doradzi ci księgowa co wybrać - myślę że kpir jest najlepsza bo w naszej branży mamy sporo kosztów które można odliczyć (przy mobilnym również paliwo) ale łatwa nie jest.ale lepiej poradzić sie księgowej
    to tak w skrócie bo9 żeby szczegółowo to opisać to uuu i jeszcze trochę hehe



  22. #22
    No to..wpadłam Avatar monibeni
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Odrowąż k.Opola
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dziekuje Ci Emilia,
    ja jestem wlasnie na etapie wypelniania wniosku i do 25.10 musze zlozyc go w UP.
    mniej wiecej juz wiem ocb w tym wszystkim, bo poradzilam sie wujka, ktory ma firme budowlana, owszem umowie sie na wizyte z ksiegowa, ale chcialam tak szybciej juz wiedziec mniej wiecej ocb, bo kompletnie zielona bylam

    zastanawia mnie fakt, skad na ryczalcie urzad bedzie wiedzial ile zarobilam? mam paragony dawac klientkom czy co? bo kompletnie nie wiem jak to uwiarygodnic...

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar dianka11
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Witajcie dziewczyny jestem nową osoba na tym forum chcialam podbić temat mobilnego saloniku i mam pytanie czy któras mogła by pomóc w napisaniu biznes planu na taka działalnosc?maniciur,pediciur,przedłużanie paznokci metodą żelową,akrylową,przedłużanie rzęs,henna,przedłużanie włosów.prosze o info jakies

  24. #24
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    monibeni, na ryczałcie są rachunki uproszczone, jest tez ewidencja sprzedaży (ale to na kpir nie wiem czy też na ryczałcie). Dowiedz się również ile u Ciebie w mieście wyniosła by karta podatkowa poniewaz też sie moze opłacić. Dlatego jak pisałam wczesmniej - lepiej wszystkiego dowiedzieć sie u kolicznej księgowej, bo one są w temacie i doradzą ci najlepiej - wiem jak to jest, tez miałam duże problemy z wybraniem opodatkowania i tym wszystkim. Ale dałam rade



  25. #25
    No to..wpadłam Avatar dianka11
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    hej dziewczyny odswieżam temat mobilnego salonu,mam pytanie ile można zarobić jeżdżąc po klientkach?ile klientek dziennie macie dojeżdżając do nich?czy taka forma działalnosci jest dobra dla początkującej stylistki?ciagle zmagam sie z tym pomysłem czy w to wejsć macie jakies rady na ten temat jeszcze?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. [19-20.02.11 Warszawa] 30.Targi Kosmetyczne SALON WIOSNA 2011!
    By edusia777 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 16:58
  4. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  5. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •