Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 211

Temat: Mobilny salon kosmetyczny

  1. #126
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    kochana koj pomysl był taki zeprzepisałam salon na mame moją i jestem zatrudniona u niej na umowe zlecenie i tak jest 1.5 roku i narazie nie zmieniam:-)

  2. #127
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    ale z umowu zlecenie nic nie masz, a sylli chyba chodzi o to by tak wykombinować by dalej szło na emeryturę i mieć ubezpieczenie zdrowotne




  3. #128
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Co do umowy zlecenie
    Umowa zlecenia jest podstawą do objęcia osoby przyjmującej zlecenie ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym. Wymiar składek odprowadzanych na podstawie tej umowy jest identyczny, jak w przypadku umowy o pracę. Składki na podstawie umowy zlecenia nie są odprowadzane jedynie od umów zawieranych z osobami, które nie ukończyły 26 roku życia oraz będących jednocześnie uczniami lub studentami. Wysokość składek emerytalnych i rentowych odprowadzanych od umów zlecenia oblicza się od przychodu lub wskazanej w umowie stawki wyrażonej kwotowo.

    Podsumowując należy stwierdzić, że wykonywanie świadczeń na podstawie umowy zlecenia zapewnia uzyskanie prawa do emerytury po osiągnięciu odpowiedniego wieku. Składki odprowadzane na podstawie tej umowy wliczają się zaś do obliczania jej wymiaru.

  4. #129
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    no popatrz. ja zawsze myslalam ze tylko umowa o prace ma sens.




  5. #130
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Witam.
    Potrzebny mi jest biznes plan żeby mieć jakiś przykład... Mam zamiar otworzyć swój salon.

  6. #131
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    sądzę że google da jakies przykłady




  7. #132
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    od 2008 roku przepisałam działalność na męża, przepisy pozwalają najbliższej rodzinie "pomagać w pracy" bez konieczności zatrudniania - płacenia ZUS
    co prawda nie mam opłaconych składek i nie uzbieram tej nędznej emerytury, ale jako matka, która od 1995 roku wychowywała dzieci, przez co nie pracowałam więc i tak emerytury to ja nie jestem sobie w stanie wypracować, czyli nie wielka strata, przynajmniej złodziejom nie muszę haraczu co miesiąc oddawać!
    tak doradziła mi księgowa..
    jeśli Ci chodzi o emerytalne składki to mój sposób Ci się nie przyda, niestety..

  8. #133
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    lusill - popieram! A że można pomagać rodzinie w tym kraju nie płacąc podatków, nie wiedziałam Wszystkiego można się w tym systemie spodziewać...

  9. #134
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Smieszna pomagac mozna do kontroli skarbowej znajomy za takie pomaganie ojca musial zaplacic za poltora roku wstecz nie oplacanych skladek, podatkow i kare
    http://www.podatki.egospodarka.pl/31...we,1,65,1.html

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  10. #135
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    agulusia -dlatego jestem zdziwiona. Wszystko zależy na jakiego człowieka kontrolującego się trafi zapewne... Ten system mnie powala.

  11. #136
    No to..wpadłam Avatar agaretka
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Świebodzin
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Przy mobilnych usługach sanepid mamy z głowy a co z książeczką sanepidowską trzeba mieć prawda?

  12. #137
    Szkoleniowiec Avatar lusill
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wałcz
    Postów
    480

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    Smieszna pomagac mozna do kontroli skarbowej znajomy za takie pomaganie ojca musial zaplacic za poltora roku wstecz nie oplacanych skladek, podatkow i kare
    Pomoc rodziny w firmie a przychody i koszty podatkowe - eGospodarka.pl - Porady podatkowe
    a przeczytałaś dokładnie datę tego artykułu? w tym roku w którym przepisałam salon na męża, tj od 2008 przepisy się zmieniły i bez żadnych problemów można "pomagać"

  13. #138
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    witajcie kochane!od jakiegos czasu staram sie o srodki z dofinansowania na otworzenie mobilnego zakladu kosmetycznego ,jestem juz w ostatnim etapie rekrutacji i pojawila sie ogromna przeszkoda na mojej drodze Amianowicie biznes plan, zalezy mi na tym by był dobry a nie stac mnie na jego zleceni firmie ,wiec moze któras kosmetyczka posiadajaca biznes plan o takim charakterze mi pomoze ,serdecznie was prosze o pomoc.

  14. #139
    No to..wpadłam Avatar milane
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    malgosia30 ja juz złożyłam swój biznes plan a raczej wniosek..powiem Ci tak tez chciałam zlecic komus napisanie,ale stwierdziłam ze pytania sa tak proste,ze mozna spokojnie swoimi słowami to napisać..rozumiem ze twój wniosek jest w formie biznes planu? tak poparwdzie to nikt ci tego nie napisze tak dobrze jak ty bys to zrobiła,ponieważ Ty znasz swój biznes i co chcesz w nim zrobić...

  15. #140
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Milane ma racje ze najlepiej jest pisac samemu. Ja starajc sie o dotacje zlecilam to komus i potem zalowalam bo musialam wprowadzic tyle poprawek ze praktycznie wyszlo ze sama napisalam ten biznesplan. Pisalam o mobilnym salonie kosmetycznym takze jak chcesz to moge ci cos podpwiedziec.

    Wysłane z mojego Quadra 7 UltraSlim przy użyciu Tapatalka

  16. #141
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    kochane, a jakie są koszty prowadzenia moblinego salonu? bardzo intensywnie się nad tym zastanawiam, ponieważ nie wiem czy po urodzeniu dziecka będę w stanie pogodzić normalną prace 8h z wychowywaniem dziecka, a praca na swoim dałaby mi możliwość zarządzania godzinami i ustawienia sobie wszystkiego tak, żeby ktoś zawsze został z małą

  17. #142
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    jakie koszty? oficjalnej działalnosci gospodarczej?




  18. #143
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dokładnie tak. ile muszę liczyć na zus, nfz i ogólnie te różne rzeczy. jaki to koszt?

  19. #144
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Cytat Napisał KarolciaK Zobacz post
    dokładnie tak. ile muszę liczyć na zus, nfz i ogólnie te różne rzeczy. jaki to koszt?
    *zus- 400zł (z hakiem) () na poczatek przez pierwsze 2 lata, o ile spełniasz warunki "promocji", po dwóch latach 1040zł

    *nfz-nie bardzo rozumiem o chodzi, mniemam że o ubzpiczenie zdrowotne (to się liczy w skąłdce zus która podałam wyzej)

    *ogólnie te rożne rzeczy- ciężko określić- zalezy na czym bęziesz pracowac- im droższe produkty tym większy koszt, wszytsko zalezy czy bedziesz chciała robić :
    a)dla kasy
    czy
    b) dla kasy i satysfakcji klientki

  20. #145
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    satysfakcja klienta = kasa bez pierwszego nie ma drugiego Dziękuję. A powiedzcie czy są jakies konkretne wymogi, które trzeba spełniać prowadząc taki mobilny salonik?
    A jeszcze powiedzcie mi co w sytuacji, kiedy byłabym zatrudniona u kogoś na umowe o prace na cały etat a oprócz tego prowadziłabym działalność. Wtedy też muszę płacić ZUS?
    Ostatnio edytowane przez KarolciaK ; 22-03-2014 o 22:51

  21. #146
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Ubezpieczenie społeczne

    Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, co do zasady, zobligowany jest do regulowania składek na ubezpieczenie społeczne. Nie oznacza to jednak, że w przypadku zbiegu tych dwóch tytułów ubezpieczeniowych należy opłacać je w podwójnej wysokości. Jak wynika z obowiązujących przepisów, pracownik podlega w takiej sytuacji składkom społecznym ze stosunku pracy (obowiązkowy tytuł do ubezpieczenia) pod warunkiem, że jego wynagrodzenie nie jest niższe od minimalnego wynagrodzenia.

    Ubezpieczenie zdrowotne

    Inaczej niż w przypadku składek na ubezpieczenie społeczne wygląda sprawa ubezpieczenia zdrowotnego. Jest ono obowiązkowe i należy opłacać je z obu tytułów - etatu i działalności. W 2013 roku wysokość składki wynosi 261,73 zł.

    Reasumując - w sytuacji gdy wynagrodzenie z etatu jest równe co najmniej minimalnemu wynagrodzeniu za pracę (w roku 2013 wynosi 1600 zł) wówczas przedsiębiorca jest zobligowany jedynie do regulowania składki na ubezpieczenie zdrowotne z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.



  22. #147
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    Hmm, właśnie się wczytałam w ten temat i również mam probmniej niżlem ze składkami, może któraś z was wie jak to jest, niestety to, co wkleiła agnieszka-nails, nie odnosi się do mojej sytuacji.

    Pracuję na umowę zlecenie (godzinowo tyle, co pół etatu), zarabiam więc mniej niż minimalne wynagrodzenie, czy w przypadku świadczenia mobilnych usług muszę jeszcze raz odprowadzać składki, które są już odprowadzane z tytułu umowy zlecenia?

    Mam jeszcze dwa pytania, na które w zasadzie odpowiedzi w temacie nie padły, w przypadku mobilnego salonu - ma to być tylko forma "dorobienia sobie" musze założyć działalność gospodarcza? I właśnie jak jest z problemem pt. Kasa fiskalna, czy muszę ją posiadać?


  23. #148
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    dudejla czytasz w moich myślach. W sumie, jeżeli mam pracować u siebie i u kogoś to może bardziej opłacalne by było, żeby pracodawca zawiązał ze mną umowe o dzieło przy czym płaciłby mi większe wynagrodzenie, a składki opłacałabym sobie jako przedsiębiorca. interesują mnie jeszcze wymogi sanepidu, czy trzeba spełniać jakieś konkretne? chodzi mi o np. przechowywanie rzeczy

  24. #149
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    szybkie rozwianie watpliwosci
    jesli ktoś prowadzi DG płaci cały ZUS (składka społeczna, zdrowotna i fundusz pracy)
    jesli jest zatrudniony na umowe o prace na cały eteat płaci TYLKO zdrowotne-n czychche czy nie- z dziłanosci skłądka wpłynąć musi

    kazda inna forma zatrudnienia nie zwalnia z opłaty całego zusu, nawet umowa o prace na 19/20 etatu

    tylko UMOWA O PRACE na CAŁY ETAT (!) zwalnia z opłacania składki społecznej i funduszu pracy


    jeśli jesteśmy natrudnieni w 16 firmach na obojętnie jaką umowe i prowadzimy DG z każdej "pracy" odtrącana jest składka zdrowotna (270,40zł) a do tego z DG musimy ja dodatkowo opłacić sami -BEZ DWÓCH ZDAŃ

    taki kraj, takie przepisy

    ---------- Dodano o godzinie 09:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:20 ----------

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    (...)
    Mam jeszcze dwa pytania, na które w zasadzie odpowiedzi w temacie nie padły, w przypadku mobilnego salonu - ma to być tylko forma "dorobienia sobie" musze założyć działalność gospodarcza? I właśnie jak jest z problemem pt. Kasa fiskalna, czy muszę ją posiadać?
    nie ma czegoś takiego ja "dorobienie sobie" bez 'rejestracji"
    dorabianie sobie może być na zasadzie umowy z pracodawcą lub założeniem DG
    kazda inna forma "niezarejestrowana" to robota na czarno (chyba że masz umowe zlecenie z salonem kosmetycznym a wolnych chwilach działasz mobilnie. wtedy oszukujesz pracodawce - niby jesteś kryta umową, wiec US ci nie udowodni czy ten przychód masz dla siebie czy oddajesz pracodawcy ...)

    co do kasy:
    po założeniu DG nie ma obowiązku posiadania kasy (chyba że przepisy sie zmieniły ze kazda nowo rozpoczęta DG musi miec kasę), wystarczy określenie na jakim rodzaju księgowosci chcesz "być' (karta podatkowa, ryczałt, PKPiR)- ale to najlpeiej sie skonsultować z księgową bo każda z nas generuje inne koszty i księgowa będzie w stanie dobrać rodzaj rozliczeń tak by firma wychodziła na tym jak najlepeij (pod względem podatków)

    kasę wprowadzasz :
    a) sama dobrowolnie
    lub jesli nie chcesz dobrowolnie
    B) zmusi cie do tego twój przychód- po przekroczeniu 20 tys przychodu (czyli obrotu, czyli tego co dostajesz od klientek- nie ile zarobisz) przepisy nakładają na ciebie obowiązek wprowadzenia KF

  25. #150
    Wizażystka Avatar agnieszka-nails
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    390

    Domyślnie Odp: Mobilny salon kosmetyczny

    od przyszłego roku i tak wszyscy przedsiębiorczy, niezależnie od ilości przychodu wchodzą w kasy fiskalne.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak założyć własny salon?
    By Chanti25 in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 588
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:07
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44
  3. [19-20.02.11 Warszawa] 30.Targi Kosmetyczne SALON WIOSNA 2011!
    By edusia777 in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 16:58
  4. [10-11.04.2010 Warszawa] Salon urody
    By asia in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:45
  5. [20-21.02.10 Warszawa]Salon Wiosna 2010 Warszawa
    By Emist in forum [Arch] Konkursy, pokazy, targi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 13:06

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •